Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Η τεχνολογία Vectoring μας επιτρέπει να προσφέρουμε ταχύτητες 100 Mbps στους καταναλωτές


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ανάπτυξης εις τα Ελλάς - Κέρκυρα

 

Λίγα χιλιόμετρα από το κέντρο μένω

forthnet 

 

5345215398.png

Πάνω από 3km?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά είμαι υπέρ των αποκρατικοποιήσεων. Αλλά όχι με μούφες όρους. Με πλήρεις όρους ιδιωτικής αγοράς.

 

Σχετικά με τον ΟΤΕ είναι άξιο απορίας πώς γίνεται μετά από τόσα χρόνια ιδιωτικοποίησης να παραμένει ο κομματικός και συνδικαλιστικός παραγοντισμός εντός του. Πώς γίνεται για παράδειγμα να συνεχίζουν να τοποθετούνται απόφοιτοι λυκείου σε θέσεις προϊσταμένων, πάνω από σπουδασμένους σε τηλεπικοινωνίες σε μεταπτυχιακό επίπεδο.

 

Μαλλον δεν εχεις δουλεψει ποτε σου σε ιδιωτικη επιχειρηση, ξερεις μονο το μοντελο επετηριδας που απλα περιμενεις την σειρα σου για να γινεις προισταμενος, ειτε εισαι ικανος ειτε οχι.

Τα πτυχια δεν κανουν τον ανθρωπο, υπαρχουν ανθρωποι που ενω ξερουν παρα πολλα πραγματα στο πεδιο τους ειναι παντελως ανικανοι να χειριστουν ανθρωπους, να βαλουν μια ομαδα να δουλεψει μαζι αρμονικα, να εχουν μια συνεπεια στους στοχους.

Σε καθε ιδιωτικη εταιρια που εχω δουλεψει ετσι γινονταν, αξιολογουταν ο ανθρωπος συνολικα για να τοποθετηθει σε μια θεση, εβλεπες περιστατικα ο νεος που ηταν στην εταιρια 1 ετος να γινεται προισταμενος και ο παλιος με 5-10 χρονια να παραμενει υπαλληλος.

 

Δεν εχω καταλαβει τι μας ενδιαφερει η οργανωτικη δομη μιας ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ εταιριας πλεον. Οταν ηταν δημοσιο το δεχομαι πληρωναμε ολοι, τωρα πουληθηκε και ανηκει σε καποιον αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφ, ΟΤΕ

 

Με το torrent ανοικτό.

 

Μου είπαν να δώσω αλλα 2 ευρώ το μήνα να την κάνω 300αρα αλλά δεν εχει νόημα. :P

 

 

1vCgUKI.jpg?1

 

 

Θα μπορούσα να δώσω κάτι ψιλά ακόμη να πιάνω 1000 Mbps,αλλά δεν είναι απαραίτητο... :P

 

post-213996-0-31701100-1463919022_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας αφησει ο ΟΤΕ το μαρκετινγ εμεις δεν ειμαστε  ψηφοφοροι να τον πινουμε εχουμε κριτηρια μετρησημα και forum συνομιλιων οπου ενημερωνομαστε πριν απο καθε αποφαση. Ας προσφερει απο ΤΟΣΑ ΕΩΣ ΤΟΣΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑς ΤΟΥ   και οχι το παπαδιστικο  απο ΑΠΟ ΜΗΔΕΝ ΕΩΣ ΤΟΣΑ  πιασε το αυγο και κουρευτο και αλαξε μπριζα βγαλε το μπιστολακι απο την μπριζα  κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πφ, ΟΤΕ

 

Με το torrent ανοικτό.

 

Μου είπαν να δώσω αλλα 2 ευρώ το μήνα να την κάνω 300αρα αλλά δεν εχει νόημα. :P

 

 

1vCgUKI.jpg?1

 

Σε ποια χωρα βρισκεσαι, ισχυει το ireland που γραφει δεξια? Virgin εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάπτυξης εις τα Ελλάς - Κέρκυρα

 

Λίγα χιλιόμετρα από το κέντρο μένω

forthnet 

 

5345215398.png

 

Γιατί εδώ Γιάννενα-Ανατολή είναι καλύτερα?

 

5345297786.png

 

Το καλύτερο σύμφωνα με τα τοπικά μας site λένε ότι έχουν είδη σκάψει (άσχετα που είχαν σκάψει πριν 2-3 χρόνια) και τώρα ο οτε είναι έτοιμος να δώσει έως 100 mbs μεσώ τις τεχνολογίας vectoring(λολ) άσχετα που καμπίνα εδώ στην περιοχή μου δν έχει μπει πουθενά ακόμα...

Τραγικά Πράγματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 3km?

Ναι, κάποτε έπιανα σχεδόν 7.5 μέχρι που ανα χρόνο έπεφτε. 

 

Εχει μπει νέου τύπου καφάο στη περιοχή μου σχεδόν 300-500 το πολύ μέτρα από το σπίτι και σε ερώτηση μου προς τον ΟΤΕ άμα μπορώ να πάρω από κει γραμμή ξερω γω δεν γίνεται λεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι, κάποτε έπιανα σχεδόν 7.5 μέχρι που ανα χρόνο έπεφτε. 

 

Εχει μπει νέου τύπου καφάο στη περιοχή μου σχεδόν 300-500 το πολύ μέτρα από το σπίτι και σε ερώτηση μου προς τον ΟΤΕ άμα μπορώ να πάρω από κει γραμμή ξερω γω δεν γίνεται λεν.

Είναι πολλά τα 3+ km...

 

Για να παίρνεις από το νέου τύπου KV, εφόσον έχει δωθεί διαθεσιμότητα, πρέπει να γυρίσεις σε VDSL...ακόμα και από εναλλακτικό, δεν είναι ανάγκη να πας ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολλά τα 3+ km...

 

Για να παίρνεις από το νέου τύπου KV, εφόσον έχει δωθεί διαθεσιμότητα, πρέπει να γυρίσεις σε VDSL...ακόμα και από εναλλακτικό, δεν είναι ανάγκη να πας ΟΤΕ...

Θα σωθώ πραγματικά άμα έρθει το άγιο VDSL, πραγματικά ΔΕΝ παλεύετε η "ταχύτητα" αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε ή Κοντσίτα να μας πει για υπηρεσίες που σε άλλες χώρες υπάρχουν εδώ και χρόνια.

 

ΟΤΕ, Δεν θα έρθει ανάπτυξη πΟΤΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cosmote καλός ή κακός είναι η μοναδική εταιρεία στη Ελλάδα που κάνει επενδύσεις στο δίκτυο της. Τώρα αν κάποιοι έχουν άλλες εταιρείες παροχής Internet και συγχρονιζουν στα 2mbps δεν τους φταίει η cosmote. Επειδή εργάζομαι στο δίκτυο της cosmote σε όσους έχουμε βάλει vdsl (σε αρκετές περιοχές της Θεσσαλονίκης) παράδειγμα 50άρα δεν συγρονιζαν κάτω από 45 ποτέ και στις 30αρες ποτέ κάτω από 25. Και ένα τελευταίο... Η τιμές που είναι μεγάλες σε σύγκριση με άλλες χώρες δεν εξαρτάται πάντα από τις εταιρείες αλλά και από τους φόρους.

μπραβο καμαρι μου το πηρες το μπονους σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να δώσω κάτι ψιλά ακόμη να πιάνω 1000 Mbps,αλλά δεν είναι απαραίτητο... :P

 

attachicon.gifPicsArt_05-22-03.13.09.jpg

Γιατί λέει IN; Από πότε η Ινδία έχει γίνει τόσο next level? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς σού φαίνεται ότι είμαστε πελάτες OTE/Cosmote εδώ και δεκαετίες - δεν έχουμε αλλάξει - και παίζουμε 3Mbps με CRC errors εντός αστικού ιστού πόλης; Γιατί πολύ απλά οι καμπίνες έρχονται με ρυθμούς χελώνας ...

 

δε φταιει ο οτε σε αυτο, αλλα οι κωλοδημοι που ζειτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...