Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Η τεχνολογία Vectoring μας επιτρέπει να προσφέρουμε ταχύτητες 100 Mbps στους καταναλωτές


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλούς ζορρο του Οτε βλέπω στο θέμα. ξεφτιλικια .
Ο ai8erovamon, μπορεί να μην ειναι πρώτος στην κατάταξή των ευγενών ,αλλά αυτά που λέει ειναι αλήθεια ,γιατί αρπαζεστε ;
Έχω υπάρξει τεχνικός για μια δεκαετία, μέχρι πρόσφατα ,και προσυπογράφω σαφέστατα ,ότι το 98% των τεχνικών του ΟΤΕ ,ειναι πανασχετοι αμόρφωτοι σουβλατζηδες .
Η συντριπτικοτατη πλειοψηφία δεν εχει ΚΑΝΕΝΟΣ είδους κατάρτιση ,ούτε μισο σεμινάριο, δεν έχουν βγαλει καν κάποια παρεμφερή σχολή ,ΤΙΠΟΤΑ .
Τους λείπουν θεμελιώδεις γνώσεις.
Επίσης σκοπίμως κωλυσιεργουν όποτε υπάρχει βλάβη σε ιδιωτικό πάροχο.
Επίσης βαζουν σε όλοι τον κόσμο voip, χωρίς ΚΑΜΙΑ ενημέρωση για το τι ειναι, και αναγκάζεται ο κοσμάκης να αλλαζει καλωδιώσεις στα σπίτια για να κάνει τα 4 σε 6 γιατί αλλιώς δε συγχρονίζει καν.
Οπότε ο παρορμητικός συμφορουμιτης απο πάνω, και λίγα είπε .
Πιστεύει κάποιος ότι υπάρχει ένα ψήγμα ψεματος σε αυτά που λέει ;

 

Edit

Χάθηκε η φωτογραφία της τυπισας απο την πρώτη σελίδα η το κινητό μου εχει φίλτρο αντιΕκαλης ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επί την ευκαιρία να ρωτήσω, υπάρχει κάπου η πληροφορία πότε σχεδιάζει ο ΟΤΕ να προσφέρει VDSL σε συγκεκριμένες περιοχές της επαρχίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλούς ζορρο του Οτε βλέπω στο θέμα. ξεφτιλικια .

Ο ai8erovamon, μπορεί να μην ειναι πρώτος στην κατάταξή των ευγενών ,αλλά αυτά που λέει ειναι αλήθεια ,γιατί αρπαζεστε ;

Έχω υπάρξει τεχνικός για μια δεκαετία, μέχρι πρόσφατα ,και προσυπογράφω σαφέστατα ,ότι το 98% των τεχνικών του ΟΤΕ ,ειναι πανασχετοι αμόρφωτοι σουβλατζηδες .

Η συντριπτικοτατη πλειοψηφία δεν εχει ΚΑΝΕΝΟΣ είδους κατάρτιση ,ούτε μισο σεμινάριο, δεν έχουν βγαλει καν κάποια παρεμφερή σχολή ,ΤΙΠΟΤΑ .

Τους λείπουν θεμελιώδεις γνώσεις.

Επίσης σκοπίμως κωλυσιεργουν όποτε υπάρχει βλάβη σε ιδιωτικό πάροχο.

Επίσης βαζουν σε όλοι τον κόσμο voip, χωρίς ΚΑΜΙΑ ενημέρωση για το τι ειναι, και αναγκάζεται ο κοσμάκης να αλλαζει καλωδιώσεις στα σπίτια για να κάνει τα 4 σε 6 γιατί αλλιώς δε συγχρονίζει καν.

Οπότε ο παρορμητικός συμφορουμιτης απο πάνω, και λίγα είπε .

Πιστεύει κάποιος ότι υπάρχει ένα ψήγμα ψεματος σε αυτά που λέει ;

 

Edit

Χάθηκε η φωτογραφία της τυπισας απο την πρώτη σελίδα η το κινητό μου εχει φίλτρο αντιΕκαλης ;

Αρα με λιγα λογια να μην εφαρμοστει το vectoring να μην δουμε ασπρη μερα επιτελους στις ταχυτητες. Σωστα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί την ευκαιρία να ρωτήσω, υπάρχει κάπου η πληροφορία πότε σχεδιάζει ο ΟΤΕ να προσφέρει VDSL σε συγκεκριμένες περιοχές της επαρχίας?

 

Επίσημη πληροφορία δεν υπάρχει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα με λιγα λογια να μην εφαρμοστει το vectoring να μην δουμε ασπρη μερα επιτελους στις ταχυτητες. Σωστα;

Προηγούντε άλλες στοιχειώδεις βελτιώσεις στις υφιστάμενες υπηρεσίες, στο χάος του οτεdt πριν απο τις φωτοβολίδες marketing περι vectoring...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προηγούντε άλλες στοιχειώδεις βελτιώσεις στις υφιστάμενες υπηρεσίες, στο χάος του οτεdt πριν απο τις φωτοβολίδες marketing περι vectoring...

 

Δεν ξέρω αν έχεις δουλέψει ποτέ στη ζωή σου σε μεγάλη (από άποψη μεγέθους) εταιρία, η οποία φυσικά ζητάει το κέρδος και τους θετικούς δείκτες, ενώ παράλληλα επενδύει -και έχει την δυνατότητα να επενδύσει- αστρονομικά ποσά.. Πιθανόν θα γνώριζες λοιπόν πως δεν αναπτύσσεις ένα προϊόν αν δεν περιμένεις έξτρα έσοδα από αυτό. Η λογική να αναπτύξεις πρώτα στο φουλ -όσον αφορά τη κάλυψη- VDSL και μετά να ζητήσεις από τον ρυθμιστή vectoring είναι τεράστιο λάθος διότι πρώτα δίνεις προστιθέμενη αξία στις υποδομές (βλέπε πχ. vectoring) σου ενώ παράλληλα αναπτύσσεις νέες υποδομές και αυξάνεις την κάλυψη. Αυτά τα δύο πάνε μαζί και χέρι-χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προηγούντε άλλες στοιχειώδεις βελτιώσεις στις υφιστάμενες υπηρεσίες, στο χάος του οτεdt πριν απο τις φωτοβολίδες marketing περι vectoring...

Οι βελτιώσεις αυτές γίνονται με το FTTC, αν ταυτόχρονα έχει και vectoring δεν βλέπω κάτι κακό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τους χαρακτηρισμους τυπου "βρωμαει" και "ΟΤΕτζης" σου τους επιστρεφω.

Τσιμπησες κι ενα report απο μενα για να μαθεις να μιλας καλυτερα (και να γραφεις καλυτερα, ταδε εφη ΒΟΠ).

 

Αμα εσυ δεν θες ΒΟΠ και θες ΠΟΤΣ με γεια σου με χαρα σου, επελεξε καποιον αλλον παροχο και μεινε με το παναρχαιο ΠΟΤΣ.

 

Είμαι ήδη σε άλλο πάροχο, ο,τι αναφέρω αφορά άλλους που ειναι στον ΟΤΕ-DT και πίστεψέ τους παρακεινώ να πάνε σε άλλο πάροχο (προσωπικά δεν έχω κανένα υλικό συμφέρον σε όποιο πάροχο και αν είναι με τη διαφορά του αν είναι σε άλλο πάροχο δεν με ζαλίζουν) Το ανόητο παραλήρημα που λες ανίδεε είναι πραγματικές εμπειρίες που έχω καθημερινά αλλά πότε ακούσατε χρήστες/πελάτες για να τους ακούτε τώρα;

Επίσης ΟΛΟΙ οι συνάδελφοί σου το ΒΟΠ το λένε, να φροντίσετε να τους τα μάθετε.

Ειρηνη υμιν παιδια. Παρτε μια φετουλα ΠΟΠ και ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδια εχω HOL,Forthnet,Cosmote στα 3 σπιτια.

 

Η Cosmote βαραει 22000-23000 αλλα ειναι 950 μετρα οπωτε και παει super

 

H forthnet ειναι στα 19db και συχρονιζει 18500-19000 

 

Η γαμημενη η HOL ειναι στα 36db και δεν παει βημα, εκτος το οτι εχω modem αλλο....δεν

 

Αν η γραμμη δεν ειναι κοντα στο DSLAM οτι και να κανεις ειναι.....

 

Μπορω να πω οτι ναι Cosmote νομιζουν οτι ολλοι ειναι του MIT και οι αλλες 2 τουλαχιστον ειναι ποιο εξυπηρετικες.

 

Αλλα ειναι ολα θεμα γραμμης, αν ειναι καλη εχεις ταχυτητα.

 

Το γελιο ειναι οτι μου λενε στην Cosmote να την κανω VDSL και καλα, αλλα δεν αξιζει καν οταν εχεις 2Mb κατεβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φανταστικο φαινεται αλλα μονο για αθηνα. Αν ερθει κατι τετοιο προς τα εδω , ο παροχος που ειμαι θα φαει χ με την ταχυτητα του φωτος

 

Μόνο Αθήνα και αν "αθροίσεις" τις περιοχές κάλυψης, πιάνει πλήρως ένα δήμο. Νωρίς ακόμα, αλλά μακάρι να το έκαναν κι οι υπόλοιποι αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραιτητο το vectoring, μακαρι να υλοποιηθει το συντομοτερο ,  η πλειοψηφια  θα συγχρονιζει στα 30 σε λιγο ,που θεωρειται και ειναι  το μινιμουμ  για την εποχη .

Ο ΟΤΕ ειναι ο μονος που επενδυει   και μιλαμε για μεγαλης κλιμακας επενδυσεις και μονοδρομος για μενα ως καταναλώτη γιατι δεν εχω καμμια ορεξη να χανω τον χρονο μου σε περιπτωση οποιουδηποτε προβληματος   με την σιγουρη μεταθεση ευθυνων που θα υπαρχει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...