Προς το περιεχόμενο

Αυξάνονται οι χρήστες των ηλεκτρονικών τσιγάρων στην ΕΕ


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διορθωστε με αν κανω λαθος.

 

-Ατμιστής την περιοδο που καπνιζε:" Θα μου απαγορεψεις το τσιγαρο?? Να ανοίξουν και μαγαζια μη καπνιστών να πηγαίνετε. Χούντα έχουμε? Μαγκιά μου"

 

- Οταν ξεκίνησε το άτμισμα: "Θελετε να μας βαλετε με τους καπνιστες στον ίδιο χώρο??  Να γίνουμε παθητικοί καπνιστές να αναπνέουμε καρκίνο? Οι καταραμένες καπνοβιομηχανίες που κοιτούν το υπερκέρδος τους".

 

Ισως ειναι καλή ώρα για μια αυτοκριτική μπροστά στο καθρέφτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα συμπυκνώματα δημιουργούνται εαν ατμός η θερμός αέρας ψυχθούν για κάποιο λόγο,ο ατμός που είναι βρασμένο νερό όταν έρθει σε επαφή με τους πνεύμονες υγροποιείτε,αν είσαι τετράποδο και γαβγίζεις και αδυνατείς να καταλάβεις βέβαια πρόβλημα σου

 

Μου αρεσει που μου εξηγεις κιολας κατι που δεν εχεις καταλαβει ουτε εσυ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ, ανοητε. Δεν ειναι κλιματιστικα οι πνευμονες η λεβητες.

 

Πεσε για υπνο γιατι θα σκισουν τα πτυχια τους οι γιατροι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://youtu.be/-hu3F_pz1Qg

Καθώς το άτμισμα εχει νομιμοποιηθεί στην Ευρώπη και η ίδια η Ευρωπαϊκή οδηγία κατάταζει τα ατμιστικά προϊόντα ως απλά εθίστηκα προϊόντα,  στα τσιγάρα θα προβάλλονται πέρα απο τα μηνύματα που ξέραμε μέχρι τωρα με τις επιπτώσεις του κλπ θα προβάλλονται και οι φωτογραφίες των επιπτώσεων!.
Υπάρχει ενας τεράστιος διαχωρισμός αυτών των δυο προϊόντων!

Κανείς δεν είπε οτι είναι αέρας καθαρός Πάρνηθας το άτμισμα ουτε προτρέπει κανέναν μη καπνιστή να τα δοκιμάσει/χρησιμοποιήσει!!

Επίσης ειναι εύκολα μηνύσημη οποιαδήποτε κινδυνολογία μη επιστημονικής μελέτης και ερευνάς ακα προπαγάνδας. Προσοχή στο τι λετε λοιπόν μερικοί έστω και από την ασφάλεια του pc σας διοτι νομικα είστε παράνομοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε georgepppo, καλυτερα να καπνιζει καποιος;

οχι δεν θέλω να καταλήξω σε αυτό,θέλω να καταλήξω στο να μην βιάζεται ο κόσμος να το βγάλει λευκό και να είναι πιο επιφυλακτικός,απλά εδω μέσα παρανοούν τα πάντα και αντιδρούν σαν τα κοράκια μερικοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θέλω να καταλήξω σε αυτό,θέλω να καταλήξω στο να μην βιάζεται ο κόσμος να το βγάλει λευκό και να είναι πιο επιφυλακτικός,απλά εδω μέσα παρανοούν τα πάντα και αντιδρούν σαν τα κοράκια μερικοι 

 

Σιγουρα δεν πρεπει να βιαζονται να το βγαλουν λευκο, αλλα απο την εναλλακτικη που ειναι το τσιγαρο, που ξερουμε ποσο επιβλαβες ειναι, δεν νομιζω να ειναι το πλησιαζει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

 

Ξέρετε εσείς αν είναι βλαβερό η όχι ? και το ότι κάποιοι λένε πως ήταν πολύ πιο ελαφρύ κλπ δεν το δέχομαι σαν επιστημονική απάντηση,ξέρετε ότι αν υπάρξει υγροποιημένο νερό στον αέρα που αναπνέεις προκαλεί σπηλαίωση των πνευμόνων και εν ολίγης βγαίνουν άχρηστοι σε κάτι χρόνια? και για αυτό υπάρχει αυστηρή μελέτη της ψύξης με εξάτμιση νερού? 

όχι δεν τα ξέρετε αυτά ούτε έχετε μελετήσει μετά απο 10ετίες τι συμβαίνει και έτσι βγάζετε αθώο ένα προιόν.

Και σαν να μην φτάνει αυτό μας τα έχετε κάνει τσουρέκια,όποιον βλέπω και κάνει ηλεκτρονικό το διαφημίζει λες και έχει μετοχές στην εταιρία και λέει ααα τεράστια οικονομία και υγεία.

Τσουρεκια μας τα κανατε εσεις που λετε την καθε μ@κ@κια που ακουτε απο τον ξεδερφο του μπατζανακη του κουμπαρου σας.

αν θελεις ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗ και οχι βλακειες, διαβασε, ευτυχως μελετες υπαρχουν, Φαρσαλινος λεγεται ο καθ. και δεν ειναι καποιος τυχαιος.

οσο για την συσωρευση υγρων στον πνευμονα, σταματηστε την καραμελα, κουρασε, εχει χιλιοειπωθει και αποδειχθει οτι ειναι μια βλακεια και  μονο. και στο φιναλε, που σας ενοχλει το ατμισμα?εχετε μελετες οτι σαν "παθητικοι ατμιστες" εχετε επιπτωσεις? εκτος αν προτιματε να ειστε παθητικοι καπνιστες, δλδ να αρχισουμε να καπνιζουμε...

καλο θα ηταν το οποιο μυαλο υπαρχει με θετικη σκεψη, να καταλαβει οτι ολα οσα ανφερονται σαν αρνητικα, εχουν να κανουν με προπαγανδα γιατι "τα λεφτα (που χανουν καποιοι) ειναι πολλα"

σταματηστε λοιπον την καραμελα και αποφασιστε αν θελετε να καπνιζετε μαζι μας (με ολα τα επακολουθα) ή αν θελετε να ατμιζετε... αλλος δρομος ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε georgepppo, καλυτερα να καπνιζει καποιος;

Παρόλο που δεν απευθύνεσαι σε μένα, θα σου δώσω την πιο σωστή απάντηση: καλύτερα να μην καπνίζει καθόλου. Εϊναι η μόνη σωστή απάντηση, τα υπόλοιπα είναι για να τα κερδίζουν μερικοί-μερικοί.

Η πραγματική αιτία του καπνίσματος είναι η νικοτίνη και ο τρόπος που αλληλεπιδρά με το υποσυνείδητό μας. Ότι περιέχει νικοτίνη δεν λύνει το πρόβλημα. Γι αυτο ηλ. τσιγάρα, τσίχλες και άλλες τέτοιες αηδίες απλά παρατείνουν το πρόβλημα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δεν απευθύνεσαι σε μένα, θα σου δώσω την πιο σωστή απάντηση: καλύτερα να μην καπνίζει καθόλου. Εϊναι η μόνη σωστή απάντηση, τα υπόλοιπα είναι για να τα κερδίζουν μερικοί-μερικοί.

Η πραγματική αιτία του καπνίσματος είναι η νικοτίνη και ο τρόπος που αλληλεπιδρά με το υποσυνείδητό μας. Ότι περιέχει νικοτίνη δεν λύνει το πρόβλημα. Γι αυτο ηλ. τσιγάρα, τσίχλες και άλλες τέτοιες αηδίες απλά παρατείνουν το πρόβλημα.

 

Ναι, εννοειται αυτο, σιγουρα! Αλλα υπαρχει κοσμος που δεν μπορει να το κοψει με τιποτα. Οποτε εστω κατι που ειναι λιγοτερο βλαβερο, ειναι μια βοηθεια, μια παραταση του αναποφευκτου τουλαχιστον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει συκοφάντηση ούτε είπα πως κάνει κάτι,απλά είπα πως δεν έχει αποδειχθεί σε βάθος χρόνου τι προκαλει και αν είναι αθώο,δεν είμαι ούτε παράνομος ούτε συκοφάντης,και όσο για αυτό που ανέφερα για τους πνεύμονες και τα συμπυκνώματα υπάρχει και παραυπάρχει στον κλιματισμό.

Απο τη στιγμή που φέρνεις ως παράδειγμα το κλιματιστικό με τις συσκευές άτμισης παρουσιάζοντας το δημοσίως ως βλαβερό με τα παρακάτω γραφόμενα σου είσαι εν δυνάμει σήμερα παράνομος και διώξιμος προς την δικαιοσύνη.

 

 και το ότι κάποιοι λένε πως ήταν πολύ πιο ελαφρύ κλπ δεν το δέχομαι σαν επιστημονική απάντηση,ξέρετε ότι αν υπάρξει υγροποιημένο νερό στον αέρα που αναπνέεις προκαλεί σπηλαίωση των πνευμόνων και εν ολίγης βγαίνουν άχρηστοι σε κάτι χρόνια? και για αυτό υπάρχει αυστηρή μελέτη της ψύξης με εξάτμιση νερού? 

 

 

-------

@ Jophiel

 

Η πραγματική αιτία του καπνίσματος είναι η νικοτίνη και ο τρόπος που αλληλεπιδρά με το υποσυνείδητό μας. Ότι περιέχει νικοτίνη δεν λύνει το πρόβλημα. Γι αυτο ηλ. τσιγάρα, τσίχλες και άλλες τέτοιες αηδίες απλά παρατείνουν το πρόβλημα.

 

Tα ατμιστικά προϊόντα  μπορούν να χρησιμοποιηθούν δίχως την εθιστική ουσία νικοτίνη. Στα  τσιγάρα υπάρχουν καμιά 15αρια ακόμα εθιστικές ουσίες που σε συνδυασμό με τη καύση κάνουν ακόμα πιο εθιστικό το κάπνισμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμή που φέρνεις ως παράδειγμα το κλιματιστικό με τις συσκευές άτμισης παρουσιάζοντας το δημοσίως ως βλαβερό με τα παρακάτω γραφόμενα σου είσαι εν δυνάμει σήμερα παράνομος και διώξιμος προς την δικαιοσύνη.

 

 

 

δεν έφερα το κλιματιστικό έφερα τα μπεκάκια ψεκασμού νερού στον χώρο που κλιματίζεται,δεν είπα ότι είναι βλαβερό το ΗΤ,είπα για ένα υπαρκτό φαινόμενο (σπηλαίωση πνευμόνων απο σταγωνίδια νερού η αλλιώς συμπυκνώματα) που δεν ξέρουμε αν το προκαλεί το ΗΤ η όχι άρα δεν είμαι διώξιμος δεν βγήκα και είπα κάνει αυτό το κακό και αυτό εγγυημένα απλά αμφέβαλα η μήπως και αυτό απαγορεύεται ? ε να το ξέρω απο εδώ και πέρα να προσέχω γιατί έχουμε και χούντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που δεν απευθύνεσαι σε μένα, θα σου δώσω την πιο σωστή απάντηση: καλύτερα να μην καπνίζει καθόλου. Εϊναι η μόνη σωστή απάντηση, τα υπόλοιπα είναι για να τα κερδίζουν μερικοί-μερικοί.

Η πραγματική αιτία του καπνίσματος είναι η νικοτίνη και ο τρόπος που αλληλεπιδρά με το υποσυνείδητό μας. Ότι περιέχει νικοτίνη δεν λύνει το πρόβλημα. Γι αυτο ηλ. τσιγάρα, τσίχλες και άλλες τέτοιες αηδίες απλά παρατείνουν το πρόβλημα.

η νικοτινη ειναι αυτη που σε κραταει στην εξαρτηση βιολογικα. δεν ηταν αυτη που σε εκανε να κανεις το πρωτο και το δευτερο και το τριτο. η περιεργια και μετα η απολαυση ηταν.  πολύς κοσμος (και εγω) δεν το κάνει για τη νικοτινη αλλα για την απολαυση. πολλοί έπεσαν κοντα στη μηδενικη νικοτινη αλλα συνεχιζουν γιατι απλα γουσταρουν την απολαυση. ενα καρο ανθρωποι ατμιζουν φρουτακια με μηδενικη νικοτινη. δεν ειναι εθισμενοι σε καποια ουσια πλεον. ισως στην κινηση και στο παιχνιδι με τον ατμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...