Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα πισάκι σε μικρό κουτί, έβαλα τον i5-4690s και με την στοκ ψύκτρα σε idle είμαι στους 47+ βαθμούς. Το κουτί έχει μαξ 10 εκ. διαθέσιμο ύψος για τοποθέτηση ψύκτρας.

Έχετε κάποια κατά νου που να είναι μικρή και να κάνει δουλειά;

Μπάτζετ - δεν ξέρω, μαξ 40 ευρώ λέω.

 

Ευχαριστώ 

 

 

θα βοηθουσε πιο πολυ αν μας ελεγες ακριβως πιο κουτι εχεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βοηθουσε πολυ αν μας ελεγες ακριβως πιο κουτι εχεις..

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/koutia-cases-pc/Fazn-Case-Firefly-II-Mini-Tower-CA-410.htm

Ετούτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/comparelists/673?compare=3002946%2C8160041


πολυ καλο και το zelos.. το ειχα σε εναν 8350,ηταν εντελως αθορυβο αλλα μου ειχε ανεβασει λιγο την θερμοκρασια σε σχεση με την stock αλλα και παλι ημουν 33-38 βαθμους idle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε την ιδια cpu κ προσφατα πηγα σε cryorig h5..full load 54 κ idle 36...στην κρητη ζω οποτε μιλαμε για θερμοκρασια δωματιου 25+..σε στοκ ομως ταχυτητες.στα 4.5 κανει τα θρολακια της.α κ εντελως αθορυβη!

Διαβασα οτι η εγκατασταση ειναι τραγικη σε μια κριτικη στο e-shop. Ισχυει κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα οτι η εγκατασταση ειναι τραγικη σε μια κριτικη στο e-shop. Ισχυει κατι τετοιο;

Ναι την ειχα διαβασει κ γω κ με ειχε προβληματισει κ μενα κατι τετοιο αλλα αν πιασεις κανα μανουαλ στο χερι δεν ειναι δυσκολη.αν ειναι ομως πολυ στενα στο κουτι σου μεσα βγαλε την μητρικη εξω να κανεις την εγκατασταση για να κανεις την ζωη σου ευκολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την ειχα διαβασει κ γω κ με ειχε προβληματισει κ μενα κατι τετοιο αλλα αν πιασεις κανα μανουαλ στο χερι δεν ειναι δυσκολη.αν ειναι ομως πολυ στενα στο κουτι σου μεσα βγαλε την μητρικη εξω να κανεις την εγκατασταση για να κανεις την ζωη σου ευκολη.

 

Πως μπορω να ξερω με σιγουρια οτι δεν θα εμποδιζει της ram μου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θα ηθελα να μου προτεινειται μια καλη ψυχτρα για oc με socket ΑΜ3+ επανω στην μυτρικη μου 760GA-P43(fX) εχω επεξεργαστη fx6300 μεχρι 40 ευρω απο eshop παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να ξερω με σιγουρια οτι δεν θα εμποδιζει της ram μου;

Βγαινουν 2 μοντελα.η universal κ η ultimate.η universal σου κανει σιγουρα.Η ultimate που ειναι κ ελαφρος καλυτερη τρωει την πρωτη σλοτ.αν εχει εχεις ραμ με ψηλο προφιλ θα εχεις θεμα.επισης ειναι λιγο ψηλη ψυκτρα οποτε μετρησε τις διαστασεις του κουτιου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...