Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα . Είχα δει πριν χρόνια μια ταινία που πρέπει να ήταν απο 1990 εως 2007 . Ένας αλλοεθνής στην Ευρώπη ή Αμερική αποφασίζει να παντρευτεί . Ο φίλος του του δείχνει ενα βίντεο με υποψήφιες νύφες απο την πατρίδα του και αυτός επιλέγει μια . Οι γονείς της στέλνουν την μεγαλύτερη αδελφή της . Αυτός δεν την θέλει αλλά δεν μπορεί να την στείλει πίσω . Η κοπέλα που του φέρεται πολύ καλά και ρον ερωτεύεται πιάνει δουλειά και φεύγει από το σπίτι . Τότε αυτός την αναζητά γιατί κατάλαβε ότι την ερωτεύτηκε και αυτός . Φυσικά δεν θυμάμαι τον τίτλο . Στα ελληνικά νομίζω είχε την λέξη γάμος μέσα στον τίτλο . Καμιά ιδέα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή χρονιά σε όλους! Σας βάζω δύσκολα ακόμα δεν μπήκε ο νέος χρόνος! Λοιπόν, αναζητώ μια ταινία, Θρίλερ, έπαιζε κατά καιρούς στο STAR το δεύτερο μισό της δεκαετίας του '90. Θυμάμαι ότι ο πρωταγωνιστής ήταν ένας ξανθός με λίγα μαλλιά, για bmovies star μου κάνει όπως γενικά και η ταινία. Νομίζω πάει σε μια μικρή πόλη και στο τέλος της ταινίας παλεύει ή γίνεται ο ίδιος τέρας σε έναν πύργο. Καλή χρονιά και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή

Στις 1/1/2019 στις 8:24 ΜΜ, BigNickDigger είπε

Καλή χρονιά σε όλους! Σας βάζω δύσκολα ακόμα δεν μπήκε ο νέος χρόνος! Λοιπόν, αναζητώ μια ταινία, Θρίλερ, έπαιζε κατά καιρούς στο STAR το δεύτερο μισό της δεκαετίας του '90. Θυμάμαι ότι ο πρωταγωνιστής ήταν ένας ξανθός με λίγα μαλλιά, για bmovies star μου κάνει όπως γενικά και η ταινία. Νομίζω πάει σε μια μικρή πόλη και στο τέλος της ταινίας παλεύει ή γίνεται ο ίδιος τέρας σε έναν πύργο. Καλή χρονιά και πάλι!

Καλή χρονιά καταρχήν! Λίγα στοιχεία δίνεις, αλλα μια shot in the dark αν κάνω, μήπως αυτός ο ξανθός πρωταγωνιστής ήταν ο  Michael Dudikoff?

https://www.imdb.com/name/nm0001154/

Θυμάμαι είχε παίξει σε b ταινίες όπως αυτή που περιγράφεις που μάλιστα είχε μια τάση να δείχνει το star..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Ψάχνω μια παλιά ταινία επιστημονικής φαντασίας. Είναι προ του 1962. Στην αρχή εμφανίζεται ένα τεράστιο ρομπότ που κάνει καταστροφές και το παγιδεύουν ανατινάζοντας μια γέφυρα. Το ρομπότ καθοδηγούσαν όντα μέσα από τις κεραίες του. Στη συνέχεια της ταινίας εμφανιζόταν και ιπτάμενοι δίσκοι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/1/2019 στις 12:40 ΜΜ, McElk είπε

Καλησπέρα. Ψάχνω μια παλιά ταινία επιστημονικής φαντασίας. Είναι προ του 1962. Στην αρχή εμφανίζεται ένα τεράστιο ρομπότ που κάνει καταστροφές και το παγιδεύουν ανατινάζοντας μια γέφυρα. Το ρομπότ καθοδηγούσαν όντα μέσα από τις κεραίες του. Στη συνέχεια της ταινίας εμφανιζόταν και ιπτάμενοι δίσκοι.  

Άκυρον. Μετά από ψάξιμο το βρήκα! Πρόκειται για την γιαπωνέζικη ταινία του 1957 The Mysterians

Επεξ/σία από McElk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά....Ψάχνω μια ταινία την οποία είχα δει πολύ μικρός η οποία με είχε σημαδέψει...Ήταν ταινία τρόμου στην οποία υπήρχε ένα ανθρωπόμορφο τέρας φαλακρό ,ψηλό με γυαλιστερο μαύρο δέρμα σαν τα alien περίπου και τεράστια νύχια. Στόχος του ήταν να παίρνει την καρδιά των θυμάτων του με τα νύχια του. Θυμάμαι 4 σκηνες απο την ταινία....1η ειναι ενας τυπος και κανει τζογκινγκ στο κεντρο της πόλης και οπως τρεχει κεντρικα στριβει σε ενα στενο σοκακι απο αυτα που πετανε παντα τα σκουπιδια τα μαγαζια και ξαφνικα του επιτίθεται το τερας και του παιρνει την καρδια, ,2η σκηνη ειναι ο ντετεκτιβ bad ass που ερευνεί για το τέρας και η πρωτη τους συναντηση ειναι σε ενα νεκροτομειο στο οποιο το τερας κλεβει τις καρδιες των νεκρων και ο ντετεκτιβ βλεπει την σκια του τερατος(η οποια εκανε εντυπωση τον ντετεκτιβ για το μεγεθος της) πισω απο τις κουρτινες που συνορεύουν τα νεκροκρεβατα και αρχιζει να πυροβολαει χωρις να το πετυχει, 3η σκηνη ειναι σε ενα κλαμπ στο οποιο βρικσεται ο ντετεκτιβ οπου και σκοτωνεται από το τερας ενας αντρας μεσα στις τουαλετες (αν θυμαμαι καλα ηταν ο πορτιερης) και 4η σκηνη ειναι καπου υπογεια σαν σε υπόνομο με τον ντετεκτιβ να ειναι κρεμασμενος απο τα ποδια αναποδα και από κατω του υπηρχε νερο οπου και ηταν το τερας κρυμενο .Αυτα τα λίγα....αααα επίσης ο ντετεκτιβ μισούσε τους αρουραιους και υπηρχε μια σκηνη οπου τρομαζει και αρχιζει πυροβολαει αρουραιους.....δεν θυμαμαι κατι αλλο....  

Επεξ/σία από polonos1313
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, polonos1313 είπε

Καλησπέρα παιδιά....Ψάχνω μια ταινία την οποία είχα δει πολύ μικρός η οποία με είχε σημαδέψει...Ήταν ταινία τρόμου στην οποία υπήρχε ένα ανθρωπόμορφο τέρας φαλακρό ,ψηλό με γυαλιστερο μαύρο δέρμα σαν τα alien περίπου και τεράστια νύχια. Στόχος του ήταν να παίρνει την καρδιά των θυμάτων του με τα νύχια του. Θυμάμαι 4 σκηνες απο την ταινία....1η ειναι ενας τυπος και κανει τζογκινγκ στο κεντρο της πόλης και οπως τρεχει κεντρικα στριβει σε ενα στενο σοκακι απο αυτα που πετανε παντα τα σκουπιδια τα μαγαζια και ξαφνικα του επιτίθεται το τερας και του παιρνει την καρδια, ,2η σκηνη ειναι ο ντετεκτιβ bad ass που ερευνεί για το τέρας και η πρωτη τους συναντηση ειναι σε ενα νεκροτομειο στο οποιο το τερας κλεβει τις καρδιες των νεκρων και ο ντετεκτιβ βλεπει την σκια του τερατος(η οποια εκανε εντυπωση τον ντετεκτιβ για το μεγεθος της) πισω απο τις κουρτινες που συνορεύουν τα νεκροκρεβατα και αρχιζει να πυροβολαει χωρις να το πετυχει, 3η σκηνη ειναι σε ενα κλαμπ στο οποιο βρικσεται ο ντετεκτιβ οπου και σκοτωνεται από το τερας ενας αντρας μεσα στις τουαλετες (αν θυμαμαι καλα ηταν ο πορτιερης) και 4η σκηνη ειναι καπου υπογεια σαν σε υπόνομο με τον ντετεκτιβ να ειναι κρεμασμενος απο τα ποδια αναποδα και από κατω του υπηρχε νερο οπου και ηταν το τερας κρυμενο .Αυτα τα λίγα....αααα επίσης ο ντετεκτιβ μισούσε τους αρουραιους και υπηρχε μια σκηνη οπου τρομαζει και αρχιζει πυροβολαει αρουραιους.....δεν θυμαμαι κατι αλλο....  

Μήπως αναφέρεσαι σε αυτό εδώ το "διαμάντι" ?

 

Split Second

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Wayward είπε

Μήπως αναφέρεσαι σε αυτό εδώ το "διαμάντι" ?

Split Second

Φίλε μου είσαι θεός !!!!!!!! Απίστευτο αυτο είναι ναι !!!!!! Μόνο που είδα το εξώφυλλο ανατρίχιασα !!!!  Χίλια ευχαριστώ !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polonos1313 είπε

Φίλε μου είσαι θεός !!!!!!!! Απίστευτο αυτο είναι ναι !!!!!! Μόνο που είδα το εξώφυλλο ανατρίχιασα !!!!  Χίλια ευχαριστώ !!!!!

No problem. Δεν το έχω δει, αλλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου την τελευταία σκηνή με το τέρας και το Rutger Hauer και το θυμήθηκα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, polonos1313 said:

Καλησπέρα παιδιά....Ψάχνω μια ταινία την οποία είχα δει πολύ μικρός η οποία με είχε σημαδέψει...Ήταν ταινία τρόμου στην οποία υπήρχε ένα ανθρωπόμορφο τέρας φαλακρό ,ψηλό με γυαλιστερο μαύρο δέρμα σαν τα alien περίπου και τεράστια νύχια. Στόχος του ήταν να παίρνει την καρδιά των θυμάτων του με τα νύχια του. Θυμάμαι 4 σκηνες απο την ταινία....1η ειναι ενας τυπος και κανει τζογκινγκ στο κεντρο της πόλης και οπως τρεχει κεντρικα στριβει σε ενα στενο σοκακι απο αυτα που πετανε παντα τα σκουπιδια τα μαγαζια και ξαφνικα του επιτίθεται το τερας και του παιρνει την καρδια, ,2η σκηνη ειναι ο ντετεκτιβ bad ass που ερευνεί για το τέρας και η πρωτη τους συναντηση ειναι σε ενα νεκροτομειο στο οποιο το τερας κλεβει τις καρδιες των νεκρων και ο ντετεκτιβ βλεπει την σκια του τερατος(η οποια εκανε εντυπωση τον ντετεκτιβ για το μεγεθος της) πισω απο τις κουρτινες που συνορεύουν τα νεκροκρεβατα και αρχιζει να πυροβολαει χωρις να το πετυχει, 3η σκηνη ειναι σε ενα κλαμπ στο οποιο βρικσεται ο ντετεκτιβ οπου και σκοτωνεται από το τερας ενας αντρας μεσα στις τουαλετες (αν θυμαμαι καλα ηταν ο πορτιερης) και 4η σκηνη ειναι καπου υπογεια σαν σε υπόνομο με τον ντετεκτιβ να ειναι κρεμασμενος απο τα ποδια αναποδα και από κατω του υπηρχε νερο οπου και ηταν το τερας κρυμενο .Αυτα τα λίγα....αααα επίσης ο ντετεκτιβ μισούσε τους αρουραιους και υπηρχε μια σκηνη οπου τρομαζει και αρχιζει πυροβολαει αρουραιους.....δεν θυμαμαι κατι αλλο....  

 

23 hours ago, Wayward said:

Μήπως αναφέρεσαι σε αυτό εδώ το "διαμάντι" ?

Split Second

 

Λοιπόν παιδιά, πριν αρκετά χρόνια είχα ποσταρει κι εγώ εδώ και έψαχνα μια ταινία που μοιάζει πάρα πολύ με αυτή. Θυμάμαι ότι ο ντετέκτιβ είχε τραυματιστεί στον ώμο του από αυτό το τέρας.

Αν είναι αυτή, σας ευχαριστώ κι εγώ που την βρήκατε. Θα την δω το πρωί που θα σχολασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, giorgolavos είπε

Λοιπόν παιδιά, πριν αρκετά χρόνια είχα ποσταρει κι εγώ εδώ και έψαχνα μια ταινία που μοιάζει πάρα πολύ με αυτή. Θυμάμαι ότι ο ντετέκτιβ είχε τραυματιστεί στον ώμο του από αυτό το τέρας.

Αν είναι αυτή, σας ευχαριστώ κι εγώ που την βρήκατε. Θα την δω το πρωί που θα σχολασω.

οχι ο ντετεκτιβ, αλλα η γκομενα του, την οποια επαιζε η Κιμ Κατραλ. ❤️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Ψάχνω για τον τίτλο ενός ισπανικού θρίλερ, που κάποιος απαγάγει την κόρη μιας οικογένειας και μετά για να την επιστρέψει, ζητάει από τα μέλη της οικογένειας να αποκαλύψουν ένα μεγάλο μυστικό τους. Το έχει δει/ακούσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, giorgolavos είπε

Λοιπόν παιδιά, πριν αρκετά χρόνια είχα ποσταρει κι εγώ εδώ και έψαχνα μια ταινία που μοιάζει πάρα πολύ με αυτή. Θυμάμαι ότι ο ντετέκτιβ είχε τραυματιστεί στον ώμο του από αυτό το τέρας.

Αν είναι αυτή, σας ευχαριστώ κι εγώ που την βρήκατε. Θα την δω το πρωί που θα σχολασω.

Φίλε μου αυτό είναι ναι !! Ο ώμος του έχει ουλές απο τα νύχια του τέρατος

22 ώρες πριν, KilliK είπε

οχι ο ντετεκτιβ, αλλα η γκομενα του, την οποια επαιζε η Κιμ Κατραλ. ❤️

Την γκόμενα του λίγο κάτω απο τον λαιμό την έκανε ουλες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά ! Λοιπόν ψάχνω δύο ταινίες :

1.Η ταινία αυτή διαδραματίζεται σε ένα ψυχιατρείο είναι μία γυναίκα γιατρός η οποία βοηθάει έναν άντρα ασθενή  με προβλήματα όμως προς στο τέλος της ταινίας υπάρχει ανατροπή και τελικά αυτός ο τύπος ήταν ο γιατρός και η γυναίκα ασθενής  θυμάμαι στο τελος τη γυναίκα χωρίς μαλλιά κάπου εξω απο το ψυχιατρείο να κλαίει και το γιατρο μαλλον να της εξηγει δεν ξέρω πήγε να αποδράσει πάντως εγινε ανατροπή παρόμοια με το νησί των καταραμένων !

Την ταινία αυτη την ειχα δει πριν απο 13 χρόνια συν στον άλφα αργά το βράδυ αγγλικα μιλουσανε .

 

2.Μια ομάδα ανθρώπων κατέβηκαν από ενα λεωφορείο ή αεροπλάνο σε μία πόλη και τα πάντα ειχαν παγώσει δεν υπήρχε κανένας πουθενά δεν θυμαμαι τιποτα αλλο 

Τεσπα δεν με νοιάζει για την δεύτερη ταινια , σας παρακαλώ την πρώτη παιδιά να ειστε όλοι καλά !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...