Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Dark city   λες;

 

2 ώρες πριν, Ola150 είπε

Παιδιά προσπαθώ να θυμηθώ μια ταινία, η οποία αν δεν κάνω λάθος είχε προβληθεί στο mega. Το μόνο που θυμάμαι είναι ένα στιγμιότυπο όπου όταν πήγαινε 12 η ώρα όλοι ξαφνικά έπεφταν για ύπνο και έβγαιναν κάτι τύποι με μαύρα κουστούμια. (Δεν είναι προφανώς men in Black you trolls)  

Αν κάποιος μπορεί να καταλάβει ποια είναι θα του ήμουν ευγνώμων.

To Dark city   λες;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, antbyron είπε

To Dark city   λες;

To Dark city   λες;

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι αυτό, από το λίγο που είδα το trailer. Θα προσπαθήσω να βρω χρόνο να δω την ταινία, όμως, μάλλον, είναι αυτή! Σε ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένα παλιό παιδικό με ένα κορίτσι ξανθό με κοτσίδια νομίζω που ήταν ορφανό αν δεν κάνω λάθος;όχι το candy candy. Κάτι θυμάμαι είχε ένα βανακι και λυνανε υποθέσεις; θυμάται κάποιος πως λεγόταν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panosflow είπε

Παιδιά ένα παλιό παιδικό με ένα κορίτσι ξανθό με κοτσίδια νομίζω που ήταν ορφανό αν δεν κάνω λάθος;όχι το candy candy. Κάτι θυμάμαι είχε ένα βανακι και λυνανε υποθέσεις; θυμάται κάποιος πως λεγόταν; 

το Scooby Doo λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, KilliK είπε

το Scooby Doo λες;

Oχι ρε συ.Δεν ηταν πολυ γνωστο νομιζω επαιζε σε καναλια τοπικα περισσοτερο .Απλα θελω να ακουσω το soundtrack τωρα και κολλησα να το βρω,αλλα δεν παιζει να βρεθει εχω πατησει τα παντα στo γοογλι.Νομιζω φορουσε μπλε

Επεξ/σία από panosflow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panosflow είπε

Παιδιά ένα παλιό παιδικό με ένα κορίτσι ξανθό με κοτσίδια νομίζω που ήταν ορφανό αν δεν κάνω λάθος;όχι το candy candy. Κάτι θυμάμαι είχε ένα βανακι και λυνανε υποθέσεις; θυμάται κάποιος πως λεγόταν; 

Κατάλαβα ποιό λές.Αλλα ούτε εγω θυμάμαι όνομα παιδικού ,μου ηρθε μια φλασια το ονομα  Αναμπελ αλλα δεν βρήκα κατι οποτε μπορεί να κανω και λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panosflow είπε

Oχι ρε συ.Δεν ηταν πολυ γνωστο νομιζω επαιζε σε καναλια τοπικα περισσοτερο .Απλα θελω να ακουσω το soundtrack τωρα και κολλησα να το βρω,αλλα δεν παιζει να βρεθει εχω πατησει τα παντα στα γοογλι.Νομιζω φορουσε μπλε

τι καρτουν ηταν; γιαπωνεζικο; αμερικανικο; ευρωπαικο; χρονολογια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panosflow είπε

Παιδιά ένα παλιό παιδικό με ένα κορίτσι ξανθό με κοτσίδια νομίζω που ήταν ορφανό αν δεν κάνω λάθος;όχι το candy candy. Κάτι θυμάμαι είχε ένα βανακι και λυνανε υποθέσεις; θυμάται κάποιος πως λεγόταν; 

Προφανώς ειναι το Αστυνόμος Σαΐνης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KilliK είπε

τι καρτουν ηταν; γιαπωνεζικο; αμερικανικο; ευρωπαικο; χρονολογια;

Θα σε γελάσω. Νομίζω παιζόταν στην tv κάπου το 94 λογικά. Μεταγλωτισμενο ήταν. Ήταν ένα κορίτσι που ζούσε με την μητρια του κια νομίζω δεν την πολυθελαν κιολας. Και είχε ένα βανακι αυτό θυμάμαι χαρακτηριστικά. Το Αναμπελ που είπε το παλικάρι από πάνω και εμένα κάτι μου λέει αλλά δεν το βρήκα δυστυχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν είχα μπει νωρίτερα, θα σας είχα σώσει από τον κόπο. :-) Το θυμόμουν!

Ίσως, που λες και εσύ, το έπαιζε περισσότερα στα τοπικά, επειδή μεγάλωσα στη Λάρισα και εκεί το έπαιζε όσο και το κάντυ-κάντυ (δηλαδή συνέχεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι που ζουσε μια ορφανη με τον παππου της σε μια φαρμα, και νομιζω μετα αρρωσταινει ο παππους και αναγκαζεται να δουλεψει ως οικιακη βοηθος σε ενα σπιτι μιας πλουσιας οικογενειας με μια κακοθημενη κορη; αυτο νομιζω το επαιζε το MEGA καθε Σαββατο πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2019 στις 3:41 ΠΜ, Ola150 είπε

Παιδιά προσπαθώ να θυμηθώ μια ταινία, η οποία αν δεν κάνω λάθος είχε προβληθεί στο mega. Το μόνο που θυμάμαι είναι ένα στιγμιότυπο όπου όταν πήγαινε 12 η ώρα όλοι ξαφνικά έπεφταν για ύπνο και έβγαιναν κάτι τύποι με μαύρα κουστούμια. (Δεν είναι προφανώς men in Black you trolls)  

Αν κάποιος μπορεί να καταλάβει ποια είναι θα του ήμουν ευγνώμων.

https://www.imdb.com/title/tt0118929/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα. Θυμάται κανείς, μια παλιά ταινία με τον Αλλαντίν , όπου υπήρχαν δύο τζίνι , τα οποία έβγαιναν τρίβοντας ένα δαχτυλίδι? Πρέπει να είναι πριν από αρκετά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...