Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμμετοχή σε Esport τουρνουά για το Fifa 17

 

Ότι γράφω στον τίτλο παιδιά. Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο site που δηλώνεις συμμετοχή κτλ?

ESL goFIFA

 

εκεί θα βρείς το

 

FIFA 17 (PC) Open Ladder 1on1 Europe

 

έχει κανόνες,όποιος δεν τους ακολουθεί έχει penalty points, μέχρι και αποβολή από το ladder ή οριστική διαγραφή από το ESL.

Καλά δε άμα χακάρει κάποιος,δε λέμε τί γίνεται! Έχει φάει πόδι χωρίς 2η κουβέντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=B3L8eH8PcZs

 

Α ρε ΕΑ.....τοσα πατς εχεις βγαλει για το παιχνιδακι σου και ακομα να ισιωσει!!!!!

Γυριζω τη μπαλα στο 90 στον τερματα μου...ελεγχω το παιχνιδι, ελεγχω τη φαση...οτι πιο φυσιολογικο.....και συμβαινει αυτο (2-2)!!!!

Ο τυπος ειχε μειωσει σε  2-1 παλι με ενα γκολ απο το πουθενα.

Παμε παραταση και φυσικα χανω το παιχνιδι 3-2 αφου οι παιχτες μου σερνονταν....ο αντιπαλος σερνοταν λιγοτερο.

Αυτος ο ανθρωπος (αυτος που λεει και το τραγουδι) πηγε τελικο! 

 

Κοινωνικη αδικια ρε ΕΑ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο πολυ ψαξιμο καταλαβα γιατι δεν μου παιζει πια το παιχνιδι.Βρηκα αυτο εδω.Απο την ΑΜD.

FIFA 17™ may experience an application hang or black screen on launch for some select Hybrid Graphics or AMD PowerXpress mobile configurations. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι πρεπει να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=B3L8eH8PcZs

 

Α ρε ΕΑ.....τοσα πατς εχεις βγαλει για το παιχνιδακι σου και ακομα να ισιωσει!!!!!

Γυριζω τη μπαλα στο 90 στον τερματα μου...ελεγχω το παιχνιδι, ελεγχω τη φαση...οτι πιο φυσιολογικο.....και συμβαινει αυτο (2-2)!!!!

Ο τυπος ειχε μειωσει σε  2-1 παλι με ενα γκολ απο το πουθενα.

Παμε παραταση και φυσικα χανω το παιχνιδι 3-2 αφου οι παιχτες μου σερνονταν....ο αντιπαλος σερνοταν λιγοτερο.

Αυτος ο ανθρωπος (αυτος που λεει και το τραγουδι) πηγε τελικο! 

 

Κοινωνικη αδικια ρε ΕΑ :-D

 

Ρε φιλαράκι... τέτοια γκολ μπαίνουν και στο κανονικό ποδόσφαιρο, λόγο ΚΟΥΤΑΜΑΡΑΣ!!!!

 

Φαίνεται ότι δεν έχεις παίξει κανονικό ποδόσφαιρο σε ομάδα. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ που σου μαθαίνει ο προπονητής-άμυνας (εάν είναι μεγάλος Σύλλογος, υπάρχουν διαφορετικοί προπονητές για κάθε γραμμή) είναι ότι ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ στην μεγάλη περιοχή, ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ "ΘΕΟ" (είτε στην κερκίδα πλάγιο άουτ ή αν προλάβεις "γεμίζεις" με "λόμπα" προς την αντίπαλη περιοχή).

 

Σόρρυ,... αλλά είτε έχει κακό AI το FIFA17 είτε όχι... ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΛΑΘΟΣ ήταν που γύρισες ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ (του βίντεο) την μπάλα προς το τέρμα! Και έχει συμβεί και στο κανονικό ποδόσφαιρο ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ φορές - η ομάδα μου (ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ) "παραδοσιακά" κάνει αυτή την Μ@Λ@ΚΙ@, γιατί διαθέτουμε Π@Π@ΡΕΣ αμυντικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω windows 7,intel i5, radeon hd 7770, 8gb ram. Για 20 μερες περιπου που ειχα το παιχνιδι ετρεχε μια χαρα. Τωρα δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε. Εκανα κ φορματ κ παλι τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω φίλε μου, σχεδόν ίδιο setup έχει κι ο αδελφός μου και του παίζει μια χαρά. Δεδομένου ότι έκανες και format και εξακολουθεί να παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα, μόνο σε βλάβη του σκληρού δίσκου πάει ο νους μου με τις φτωχές γνώσεις που διαθέτω. Ίσως αν υπάρχει η δυνατότητα να δοκίμαζες να εγκαταστήσεις το Origin και το παιχνίδι σε κάποιον άλλο δίσκο για να εξετάσεις κι αυτή την πιθανότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε φιλαράκι... τέτοια γκολ μπαίνουν και στο κανονικό ποδόσφαιρο, λόγο ΚΟΥΤΑΜΑΡΑΣ!!!!

 

Φαίνεται ότι δεν έχεις παίξει κανονικό ποδόσφαιρο σε ομάδα. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ που σου μαθαίνει ο προπονητής-άμυνας (εάν είναι μεγάλος Σύλλογος, υπάρχουν διαφορετικοί προπονητές για κάθε γραμμή) είναι ότι ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ στην μεγάλη περιοχή, ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ "ΘΕΟ" (είτε στην κερκίδα πλάγιο άουτ ή αν προλάβεις "γεμίζεις" με "λόμπα" προς την αντίπαλη περιοχή).

 

Σόρρυ,... αλλά είτε έχει κακό AI το FIFA17 είτε όχι... ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΛΑΘΟΣ ήταν που γύρισες ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ (του βίντεο) την μπάλα προς το τέρμα! Και έχει συμβεί και στο κανονικό ποδόσφαιρο ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ φορές - η ομάδα μου (ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ) "παραδοσιακά" κάνει αυτή την Μ@Λ@ΚΙ@, γιατί διαθέτουμε Π@Π@ΡΕΣ αμυντικούς...

 

Oι Κινεζοι λενε οτι για ολα τα πραγματα υπαρχει μια δικαιολογια.

Κοιτα εγω μπορει να μην εχω παιξει κανονικο ποδοσφαιρο σε ομαδα....(εχω παιξει εγω ποδοσφαιρο και ξερω ε?  :-D ) οπως επισης σιγουρα απο ενα βιντεο ΙΣΩΣ δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα και δεν θελω να σε αδικησω....

ΟΜΩΣ η φαση ηταν καθαρα δικη μου, under control, οπως και ολος ο αγωνας (αν θελεις το πιστευεις)...για να σε βοηθησω ακομα περισσοτερο ο αντιπαλος παιχτης που κανει προβολη ενω εχει μπει το γκολ ειναι ΑΦΟΥ εχει μαμηθει ο ΔΙΑΣ (ΣΑΝ να ''κολλησε'' και δεν εννοω λαγκ απλα ηταν σαν να επαιζε μονο του) και οι 2 συμπαιχτες τερματας και αμυντικος που ελεγχα στην φασση ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ απολυτως τπτ!!!!! Το τρωει κατω απο τα ποδια ελεος.....η μπαλα εντωμεταξυ ειχε κανονικη ταχυτητα πχ δεν ηταν πασα στεκια......τωρα ΑΝ ειναι (ή θελεις) να το ερμηνευσουμε ''ρεαλιστικα'' βλεπε  κανονικο ποδοσφαιρο και ατομικες κουταμαρες οπως γραφεις (νομιζα οτι ελεγχω εγω ολους τους παιχτες στο μεγαλυτερο ποσοστο %) ή οτι στελνουμε ΠΑΝΤΑ (οκ σε καποιες περιπτωσεις μαζι σου) τη μπαλα στον Θεο ....αυτο που ειναι γραμμενο αληθεια?...εγω πχ ξερω στο ολοκληρωτικο ποδοσφαιρο οτι και οι 11 παιχτες πρεπει να ξερουν να πασαρουν (αναφερομαι στα CB κυριως) ...στο παιχνιδακι τωρα δεν ειναι λιγοι που επιλεγουν τερματα που να εχει καλο στατ στο kick....τεσπα.......ΑΝ ειναι ετσι τοτε παιζω oυσιαστικα ''ενα ραλακι'' που με την 1η στουκα το car παιρνει φωτια :-(  εγω θα λεγα οτι το παιχνιδι απλα με πυροβολαει οπως εχει τυχει εννοειται σε αλλα ματς ονλαιν να πυροβολαει τον αντιπαλο. Αναφερομαι σε ''πυροβολισμους'' που βγαζουν ματι ΚΑΙ ξαναλεω σε καποια ματς, οχι σε ολα.  B)

 

edit:  

 

@lupus_Hegemonia  εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ΔΕΝ πρεπει ''να γυριζεις σωμα''....ισως να εννοεις αυτο με το ποστ σου (ωστοσο ΔΕΝ εγινε ποτε κατι τετοιο στην φαση που ανεβασα).

Επεξ/σία από Platini_Athens
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=B3L8eH8PcZs

 

Α ρε ΕΑ.....τοσα πατς εχεις βγαλει για το παιχνιδακι σου και ακομα να ισιωσει!!!!!

Γυριζω τη μπαλα στο 90 στον τερματα μου...ελεγχω το παιχνιδι, ελεγχω τη φαση...οτι πιο φυσιολογικο.....και συμβαινει αυτο (2-2)!!!!

Ο τυπος ειχε μειωσει σε  2-1 παλι με ενα γκολ απο το πουθενα.

Παμε παραταση και φυσικα χανω το παιχνιδι 3-2 αφου οι παιχτες μου σερνονταν....ο αντιπαλος σερνοταν λιγοτερο.

Αυτος ο ανθρωπος (αυτος που λεει και το τραγουδι) πηγε τελικο! 

 

Κοινωνικη αδικια ρε ΕΑ :-D

 

Ξεκάθαρο σφάλμα της AI η συγκεκριμένη φάση, πραγματικά τραγικό :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ το βασανίσαμε για μία ξεκάθαρη μπαγκιά. Προφανώς και δεν έχει καμία σχέση - όχι μόνο με το ποδόσφαιρο - αλλά και με τους νόμους της λογικής και της φύσης αυτό το πράγμα που έπαθες (το οποίο έχω πάθει κι εγώ μια φορά btw). Συνεπώς δεν χρήζει ποδοσφαιρικής ανάλυσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ το βασανίσαμε για μία ξεκάθαρη μπαγκιά. Προφανώς και δεν έχει καμία σχέση - όχι μόνο με το ποδόσφαιρο - αλλά και με τους νόμους της λογικής και της φύσης αυτό το πράγμα που έπαθες (το οποίο έχω πάθει κι εγώ μια φορά btw). Συνεπώς δεν χρήζει ποδοσφαιρικής ανάλυσης.

μα δεν το ποσταρα για να το αναλυσουμε.....για να γελασουμε ισως....αν και εκεινη την ωρα δεν γελασα τοσο!

σιγουρα παντως αφου το ειδα σε βιντεακι μετα στο αλλο Ελληνικο φορουμ υπαρχουν χειροτερες μπαγκιες απο αυτο....

 

Απλα εμενα με ξενιζει....ξερετε τι? οτι οι μπαγκιες ''αρχιζουν'' απο τα ημιτελικα και μετα ....δλδ οσο δυσκολευει το πραγμα....οι 2 πρωτοι αγωνες ειναι σχετικα ευκολοι. Τουλαχιστον 3 φορες επιχειρησα και τις 3 το ιδιο ακριβως σκηνικο αντιμετωπισα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9xEE8wfeOnc

Επεξ/σία από Platini_Athens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...