Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η απορία μου είναι η εξής έκανα παραγγελία από το Amazon Ισπανίας η παραγγελία έγινε  το βράδυ

27/11/2017 στην φόρμα του Amazon όταν καταχωρήθηκε η παραγγελία μου έβγαλε πως η συναλλαγή

διεκπεραιώθηκε κανονικά μου έβγαλε και αριθμό παραγγελίας όμως το e-mail δεν  ήρθε ακόμη  από την εταιρία για επιβεβαίωση της παραγγελίας,λογικά δεν έπρεπε να μου στείλουν e-mail για να ξέρω αν όντως καταχωρήθηκε η παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η απορία μου είναι η εξής έκανα παραγγελία από το Amazon Ισπανίας η παραγγελία έγινε  το βράδυ

27/11/2017 στην φόρμα του Amazon όταν καταχωρήθηκε η παραγγελία μου έβγαλε πως η συναλλαγή

διεκπεραιώθηκε κανονικά μου έβγαλε και αριθμό παραγγελίας όμως το e-mail δεν  ήρθε ακόμη  από την εταιρία για επιβεβαίωση της παραγγελίας,λογικά δεν έπρεπε να μου στείλουν e-mail για να ξέρω αν όντως καταχωρήθηκε η παραγγελία;

Ναι έπρεπε να είχε έρθει και άμεσα,τσέκαρε ότι δεν έχεις κάνει κανένα τυπογραφικό στο email που έδωσες.

Την πορεία μπορείς να την παρακολουθήσεις και από το my orders στο προφίλ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πολύ πράμα, έρχονται γρήγορα, 3-5 μέρες; αναλόγως πάντα και της διαθεσιμότητας

εκεί έχει cc αλλά το άλλο, με το 500αρι όριο ή πόσο έχει για εξωτερικά

πολλά πράματα όμως δεν αξίζει να τα πάρεις απο κει λόγω μεταφορικών

γενικότερα σε πράγματα που έχει το σκρουτζ δε συμφέρει να τα πάρεις από αμαζον

προς αποφυγην παρεξηγησης δεν υπαρχουν ορια πια,την Bf αγορασα 2100 ε πραγματα απο 2 ευρωπαικα αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έπρεπε να είχε έρθει και άμεσα,τσέκαρε ότι δεν έχεις κάνει κανένα τυπογραφικό στο email που έδωσες.

Την πορεία μπορείς να την παρακολουθήσεις και από το my orders στο προφίλ σου.

Το κουλό είναι πως στο my orders ακόμη δεν φαίνεται η παραγγελία ουτε έχει έρθει κάποιο μήνυμα στο  email

το μόνο που έχω είναι ο αριθμός παραγγελίας

 

post-94552-0-66468000-1511983844_thumb.png

 

post-94552-0-10477200-1511983871_thumb.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε τα χρήματα σου,παραγγελία στο amazon Ισπανιας δεν έχεις αν και δεν είδαμε και τις ακυρωμένες,

σε όποιο αμαζον και να είχε γινει η παραγγελία θα είχες mail άμεσα..

Φοβάμαι μην έδωσες την πιστωτική σου σε σελίδα φάντασμα του Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε τα χρήματα σου,παραγγελία στο amazon Ισπανιας δεν έχεις αν και δεν είδαμε και τις ακυρωμένες,

σε όποιο αμαζον και να είχε γινει η παραγγελία θα είχες mail άμεσα..

Φοβάμαι μην έδωσες την πιστωτική σου σε σελίδα φάντασμα του Amazon.

Δεν υπάρχουν ακυρωμένες παραγγελίες είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω απο amazon.

Δεν νομίζω να είναι ''φάντασμα σελίδα'' διότι μπαίνω στον λογαριασμό και απο το Αμερικάνικο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού δεν φαίνεται εκει είναι σαν να μην έχεις κάνει παραγγελία

μήπως αγορασες κάτι από τριτο και σου έλεγα να πας σε καποιο άλλο σιτε να βάλεις τα στοιχεία σου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι τα στοιχειά τα έβαλα στην φορμα του αμαζον ακόμη και στην σελίδα που παράγει το προιόν

μόλις πατήσεις για να κάνεις την αγορά σε παραπέμπει στο αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουλό είναι πως στο my orders ακόμη δεν φαίνεται η παραγγελία ουτε έχει έρθει κάποιο μήνυμα στο  email

το μόνο που έχω είναι ο αριθμός παραγγελίας

 

attachicon.gif Screenshot_3.png

 

attachicon.gif Screenshot_4.png

μετα αο 100αδες αγορες αυτο δεν το εχω ξαναδει για κανεναν λογο και μενα το μυαλο μου παει σε κακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτήν είναι η παραγγελία η οποία στο σύστημα φαίνεται πλέον ακυρωμένη χωρίς εγώ να κάνω κάποια ενέργεια

 

post-94552-0-43881300-1512049948_thumb.png

 

τον αριθμό και τα στοιχεία τα έσβησα για ευνόητους λόγους

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μερες εχω την δυνατοτητα να ζητησω τα λεφτα μου πισω αν δεν εχω λαβει το ποιον που παραγγειλα?

 

Και πως ακριβως το κανω αυτο γιατι απ' οτι ξερω κανενα amazon δεν υποστηριζει paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα πριν λιγο με το amazon.com chat support και μου ειπαν οτι κατα μεσο ορο εχεις 90 μερες απο την ημερομηνια αγορας του προιοντος αλλα μπορεις να κανεις claim οτι δεν ελαβες το προιον αμεσως μετα την ημερομηνια που σου αναφερει σε καθε παραγγελια οτι θα λαβεις το προιον σου.

 

Το θεμα ειναι οτι σε οτιδηποτε αγοραζεις απο το amazon ειναι με track id ή υπαρχουν και δεματα χωρις track id που να μπορεις να δεις ανα πασα στιγμη που ειναι το προιον σου?

 

 

Υπαρχει καποιος ποιο ευκολος τροπος να δεις τα εξοδα αποστολης για καδε δεμα πριν κανεις ολη την παραγγελια μεχρι το τελευταιο βημα για να σου δειξει τα εξοδα αποστολης?

 

Κατι σαν το ebay που μπορεις να δεις τα εξοδα αποστολης τουλαχιστον για Ελλαδα πριν καν κανεις καποια παραγγελια ή μπορεις να στειλεις ερωτηση στον εκαστοτε πωλητη και να σου απαντηση.

Παντα χωρις να κανεις καμια παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...