Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Conan2046 είπε

2 αγορές πάντως από το γερμανικο που έκανα πρόσφατα και οι 2 έδειχναν κάτι αντίστοιχο ως χρόνο παράδοσης και τα παρέλαβα τελικά μέρες νωρίτερα από την αναμενόμενη. 

συνηθώς αυτο συμβαινει ,σπανια υπερβαινει τον χρονο που εχει δοθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθώ εδώ και 2 μέρες να παραγγείλω από το amazon.co.uk από διαφορετικούς λογαριασμούς και κάθε φορά που ολοκληρώνω την παραγγελία ο λογαριασμός μου αναστέλλεται. Επισύναψα τα έγγραφα που ήθελε για την άρση αλλά δεν δούλεψε

Screenshot_20240104_153932.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το amazon.co.jp θέλει να φτιάξεις καινούργιο λογαριασμό για να το χρησιμοποιήσεις;

για όλα τα άλλα άμαζον δουλεύει ο λογαριασμός μου, εκτός από το γιαπωνέζικο

νόμιζα ότι ένας λογαριασμός είναι για όλα ή δεν κάνω κάτι καλά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 30/12/2023 στις 10:52 ΠΜ, Conan2046 είπε

2 αγορές πάντως από το γερμανικο που έκανα πρόσφατα και οι 2 έδειχναν κάτι αντίστοιχο ως χρόνο παράδοσης και τα παρέλαβα τελικά μέρες νωρίτερα από την αναμενόμενη. 

Καλή Χρονιά σε όλους 

Νομίζω έχεις δίκιο, έφυγε απευθείας με UPS standard σήμερα από Ισπανία, άρα σε καμία εβδομάδα παραλαβή, μάλλον με UPS αφού είμαι Αθήνα 

Επεξ/σία από stelaras1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Έχω αγοράσει 2 προσόντα από amazon.de τα οποίο δεν έχουν αποσταλεί ακόμη. Υπάρχει τρόπος να προσθέσω κάτι ακόμη (όλα από τον ίδιο πωλητή) και να πληρώσω την αξία του προϊόντος αλλά να μην επιβαρυνθώ τα επιπλέον έξοδα αποστολής; Όπως δηλαδή θα γινόταν αν το είχα κάνει από την αρχή. Λίγο που κοίταξα δεν βρήκα τέτοια επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, broxopios είπε

Καλησπέρα.

Έχω αγοράσει 2 προσόντα από amazon.de τα οποίο δεν έχουν αποσταλεί ακόμη. Υπάρχει τρόπος να προσθέσω κάτι ακόμη (όλα από τον ίδιο πωλητή) και να πληρώσω την αξία του προϊόντος αλλά να μην επιβαρυνθώ τα επιπλέον έξοδα αποστολής; Όπως δηλαδή θα γινόταν αν το είχα κάνει από την αρχή. Λίγο που κοίταξα δεν βρήκα τέτοια επιλογή.

Όχι δεν γίνεται 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρωτάω γιατί πρώτη φορά μου συμβαίνει στο amazon το συγκεκριμένο και άκρη δεν έβγαλα. Επίσης δεν εμπιστεύομαι και πολύ ότι μου είπαν στο chat....Έγινε η χρέωση και μου πετάει την κοκκινίλα παρότι έλαβα email επιβεβαίωσης.

image.png.88007915cfafdc01c7acf20640c6b6fe.png

Ξαναπατάω verification, ξαναχρεώνει τη κάρτα 2η φορά και συνεχίζει το ίδιο μήνυμα,

Η κάρτα και ο λογαριασμός έχει ξανακάνει αγορές κανονικά με τα ίδια αποθηκευμένα στοιχεία πριν λίγες μέρες. Ο chat amazon employee μου είπε οτι συμβαίνει επειδή τα προϊόντα είναι από διαφορετικά σημεία και αφού γίνουν picked up θα προχωρήσε κανονικα. Μου είπε επίσης οτι η 2η χρέωση θα αμφισβητηθεί εντός 3 εργάσιμων οπότε και επιστραφούν αυτόματα τα χρήματα.

 

Ακούω εμπειρίες και αν ο amazon assistant λέει μπούρδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στο amazon.com

Αφού βάλω τα στοιχεία για να συνδεθώ, μου λέει πως θα σταλθεί κωδικός OTP για λόγους ασφαλείας με sms στο κινητό, πράγμα το οποίο δεν μου έρχεται! Ούτε έχει επιλογή ο κωδικός να έρθει στο email. Το κινητό είναι δηλωμένο σωστά.

Τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/01/2024 at 16:40, stratos979 said:

το amazon.co.jp θέλει να φτιάξεις καινούργιο λογαριασμό για να το χρησιμοποιήσεις;

για όλα τα άλλα άμαζον δουλεύει ο λογαριασμός μου, εκτός από το γιαπωνέζικο

νόμιζα ότι ένας λογαριασμός είναι για όλα ή δεν κάνω κάτι καλά;

 

Τελικά πρέπει να φτιάξουμε νέο λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ναι κάνεις καινούργιο

αλλά δεν με αφήνει να προσθέσω κινητό στο "login&security" > primary phone number, γιατί το OTP απλά δεν έρχεται ποτέ

αλλά μπορώ να προσθέσω κινητό στην διεύθυνση αποστολής

τέσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...