Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 minutes ago, kofer said:

Για επιστροφή προϊόντος στο amazon.de τα έξοδα επιστροφής επιβαρύνουν εμένα?
Θα τα πάρω πίσω ή τα χάνω?

Βγάζεις voucher μέσω DHL από το site του Amazon και το γυρνάς δωρεάν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, djuan1988 είπε

Βγάζεις voucher μέσω DHL από το site του Amazon και το γυρνάς δωρεάν.

Νομίζω πως αν είναι δικιά τους υπαιτιότητα,η λάθος προϊόν,η προβληματικό, η σπασμένο , στα επιστρέφουν όλα τα χρήματα, αν επειδή έτσι δεν σου αρέσει το προϊόν και θέλεις κάτι άλλο η δεν το θέλεις τα επιβαρύνεσαι τα μεταφορικά. Αυτό μου έχει συμβεί μερικές φορές , εκτος αν έχει αλλάξει κάτι. Υπόψιν μόνο τα μεταφορικά επιστροφής σου κρατάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kofer είπε

Για επιστροφή προϊόντος στο amazon.de τα έξοδα επιστροφής επιβαρύνουν εμένα?
Θα τα πάρω πίσω ή τα χάνω?

Τα μεταφορικά κανονικά όχι δεν επιστρέφονται εκτός αν παρέλαβες λάθος προϊόν/παραγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πήρα ένα εργαλείο και σε 2 ώρες κατάλαβα ότι δεν το χρειάζομαι αλλά είχε ήδη γίνει shipped. Τώρα πρέπει να περιμένω να έρθει μου είπαν και αν θέλω μετά να το στείλω πίσω.

Αν είναι να επιβαρυνθώ την επιστροφή ίσως το κρατήσω, δεν αξίζει για 25ευρώ. Θα το κοιτάξω και θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχαριστημένος απο τη AMAZON Αγγλίας, τωρα τελευταια ψωνίζω απο AMAZON Ιαπωνίας, έρχονται πολύ γρηγορα, δεν έχει τελωνείο, εχει καλυτερες τιμες απο αυτό της Αγγλίας αλλά αυξημένα μεταφορικά, συμφέρει να παρεις πάνω απο δύο, τρία προιόντα. Ερχονται με DHL.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, im2004 είπε

Πολύ ευχαριστημένος απο τη AMAZON Αγγλίας, τωρα τελευταια ψωνίζω απο AMAZON Ιαπωνίας, έρχονται πολύ γρηγορα, δεν έχει τελωνείο, εχει καλυτερες τιμες απο αυτό της Αγγλίας αλλά αυξημένα μεταφορικά, συμφέρει να παρεις πάνω απο δύο, τρία προιόντα. Ερχονται με DHL.

Τελωνειο πως γίνεται να μην έχει; 

Επεξ/σία από taslikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να δοκιμάσετε άφοβα, αγορά απο amazon.co.jp, έχω κανει πολλές αγορές τελευταία και μάλιστα η τελευταία ηταν σε ρολόι, δεν υπάρχει τελωνείο, όλα τα είδη ταξιδεύουν μέσω OSAKA- HONG KONG -LEIPZIG GERMANY. και έρχονται πάντα απο Γερμανία, με DHL.Τό ίδιο και για ευτελή πράγματα αξίας 2-3 ευρώ, αυτά παραδίδινται όμως με ΕΛΤΑ.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, im2004 said:

Μπορείτε να δοκιμάσετε άφοβα, αγορά απο amazon.co.jp, έχω κανει πολλές αγορές τελευταία και μάλιστα η τελευταία ηταν σε ρολόι, δεν υπάρχει τελωνείο, όλα τα είδη ταξιδεύουν μέσω OSAKA- HONG KONG -LEIPZIG GERMANY. και έρχονται πάντα απο Γερμανία, με DHL.Τό ίδιο και για ευτελή πράγματα αξίας 2-3 ευρώ, αυτά παραδίδινται όμως με ΕΛΤΑ.

 Απιστευτη πληροφορια!

Δηλαδη ας πουμε, το ιδιο αντικειμενο, με συμφερει να το παραγγειλω απο amazon japan σε σχεση απο amazon uk!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θέλω να πάρω ένα cpu cooler και το έχει πιο φθηνά στο amazon uk από το amazon de αν και είναι από τον ίδιο seller (THERMALRIGHT.EUR). Αν το πάρω από το amazon uk θα έχει κάποια έξτρα χρέωση εκτός από αυτή που λέει στο checkout; Επίσης λέει θα χρεώσει σε pounds την κάρτα αντί για ευρώ στο checkout, έχει διαφορά η τιμή που θα χρεώσει από το estimate που έχει στη σελίδα όταν μετατρέπεται σε ευρώ; Τέλος υποθέτω δεν έχει κάποια διαφορά σε εγγύηση σωστά;

Προϊόν στο amazon.uk: https://amazon.co.uk/dp/B0BR3M7LJX

Προϊόν στο amazon.de: https://www.amazon.de/dp/B0BTY6ML7S

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
9 ώρες πριν, Dennis077 είπε

Γειά σας ξέρετε αν όλα τα Amazon της Ευρώπης εκτός από τα γνωστά πχ.το γερμανικό όπως το βελγικό στέλνουν Ελλάδα; ευχαριστώ 

ol\\ολα στελνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stelaras1 είπε

Χρόνια πολλά σε όλους 🎄🎉

 

Αποστόλη από amazon es λέει παράδοση 16 Γενάρη, γενικά αυτοί οι χρόνοι παίζουν; 

 

Ευχαριστώ 👍

οτι χρονο σου λεει παιζει ,πλεον δεν ερχονται ολα απο τις αποθηκες του αμαζον αλλα και απο τριτους οπου υπαρχει μεγαλυτερη καθυστερηση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, slk200gr είπε

οτι χρονο σου λεει παιζει ,πλεον δεν ερχονται ολα απο τις αποθηκες του αμαζον αλλα και απο τριτους οπου υπαρχει μεγαλυτερη καθυστερηση

2 αγορές πάντως από το γερμανικο που έκανα πρόσφατα και οι 2 έδειχναν κάτι αντίστοιχο ως χρόνο παράδοσης και τα παρέλαβα τελικά μέρες νωρίτερα από την αναμενόμενη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...