Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οποιος μπορεί να μου εξηγήσει κατι.. 

Τα παιδια στην σειρα stranger things στο εργαστήριο πως τα μάζεψε ο Dr Brenner? 

Εγω αυτο που εχω καταλαβει για την eleven ειναι οτι απέκτησε τις δυνάμεις τις απο το πειραματα που κάνανε στην μανα της και τυχαία έμεινε έγκυος  εκεινο το διαστημα... δεν ηταν δηλαδη μέρος του πειράματος η εγκυμοσύνη της.. Σωστα? 

Και τα αλλα παιδία απο που τα βρήκε εκτος αν ηταν μερος το πειραμάτων να μενουν έγκυες κατι που δεν το αναφερει στην σειρα νομίζω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2022 στις 6:50 ΜΜ, vagelis2019 είπε

Οποιος μπορεί να μου εξηγήσει κατι.. 

Τα παιδια στην σειρα stranger things στο εργαστήριο πως τα μάζεψε ο Dr Brenner? 

Εγω αυτο που εχω καταλαβει για την eleven ειναι οτι απέκτησε τις δυνάμεις τις απο το πειραματα που κάνανε στην μανα της και τυχαία έμεινε έγκυος  εκεινο το διαστημα... δεν ηταν δηλαδη μέρος του πειράματος η εγκυμοσύνη της.. Σωστα? 

Και τα αλλα παιδία απο που τα βρήκε εκτος αν ηταν μερος το πειραμάτων να μενουν έγκυες κατι που δεν το αναφερει στην σειρα νομίζω.. 

Up καποιος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/8/2022 στις 6:50 ΜΜ, vagelis2019 είπε

Οποιος μπορεί να μου εξηγήσει κατι.. 

Τα παιδια στην σειρα stranger things στο εργαστήριο πως τα μάζεψε ο Dr Brenner? 

Εγω αυτο που εχω καταλαβει για την eleven ειναι οτι απέκτησε τις δυνάμεις τις απο το πειραματα που κάνανε στην μανα της και τυχαία έμεινε έγκυος  εκεινο το διαστημα... δεν ηταν δηλαδη μέρος του πειράματος η εγκυμοσύνη της.. Σωστα? 

Και τα αλλα παιδία απο που τα βρήκε εκτος αν ηταν μερος το πειραμάτων να μενουν έγκυες κατι που δεν το αναφερει στην σειρα νομίζω.. 

Αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός συμμετείχε στο project MKUltra της CIA. Έκαναν διάφορα πειράματα με φάρμακα και άλλες τεχνικές σε ανθρώπους-πειραματόζωα με σκοπό να τους δώσουν διάφορες δυνάμεις.

Σε κάποια φάση οι γονείς του Henry (αργότερα Vecna) επικοινώνησαν με τον γιατρό για βοήθεια σχετικά με τον υιό τους ο οποίος είχε διάφορες δυνάμεις/συμπεριφορά. Και όπως είδαμε και στην σειρά, ο γιατρός πήρε τον πιτσιρικά και τον μεγάλωσε στο εργαστήριο. Ήταν το 1ο παιδί με τέτοιες δυνάμεις και εξού και ο αριθμός 01. (Το πως της απέκτησε δεν το έδειξε, ίσως γεννήθηκε έτσι).

Ο γιατρός έκανε ένα παρόμοιο project όπου έπαιρνε εγκυμονούσες γυναίκες όμως και τους έκανε διάφορα πειράματα με σκοπό να γεννήσουν παιδιά που θα έχουνε δυνάμεις όπως ο Henry. Τα παιδιά που γεννούσαν κατέληγαν στο εργαστήριο και οι μητέρες λογικά εξαφανίζονταν με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο.

Η Terry (μητέρα της Jane/Eleven), ήταν μέρος αυτού του project και είχε αποκτήσει δυνάμεις. Είχε μείνει έγκυος από τον τότε σύντροφο της και γέννησε την Jane (αργότερα Eleven). Ο γιατρός πήρε την πιτσιρίκα και της έκανε διάφορα πειράματα με την συνέχεια να είναι γνωστή.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Glikos είπε

Αν δεν κάνω λάθος ο γιατρός συμμετείχε στο project MKUltra της CIA. Έκαναν διάφορα πειράματα με φάρμακα και άλλες τεχνικές σε ανθρώπους-πειραματόζωα με σκοπό να τους δώσουν διάφορες δυνάμεις.

Σε κάποια φάση οι γονείς του Henry (αργότερα Vecna) επικοινώνησαν με τον γιατρό για βοήθεια σχετικά με τον υιό τους ο οποίος είχε διάφορες δυνάμεις/συμπεριφορά. Και όπως είδαμε και στην σειρά, ο γιατρός πήρε τον πιτσιρικά και τον μεγάλωσε στο εργαστήριο. Ήταν το 1ο παιδί με τέτοιες δυνάμεις και εξού και ο αριθμός 01. (Το πως της απέκτησε δεν το έδειξε, ίσως γεννήθηκε έτσι).

Ο γιατρός έκανε ένα παρόμοιο project όπου έπαιρνε εγκυμονούσες γυναίκες όμως και τους έκανε διάφορα πειράματα με σκοπό να γεννήσουν παιδιά που θα έχουνε δυνάμεις όπως ο Henry. Τα παιδιά που γεννούσαν κατέληγαν στο εργαστήριο και οι μητέρες λογικά εξαφανίζονταν με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο.

Η Terry (μητέρα της Jane/Eleven), ήταν μέρος αυτού του project και είχε αποκτήσει δυνάμεις. Είχε μείνει έγκυος από τον τότε σύντροφο της και γέννησε την Jane (αργότερα Eleven). Ο γιατρός πήρε την πιτσιρίκα και της έκανε διάφορα πειράματα με την συνέχεια να είναι γνωστή.

Ευχαριστώ εισαι πολύ για την απάντησή 👍

Αρα δεν ηταν τυχαια έγκυος αλλα ηταν μερος του πειράματος η εγκυμοσύνη.

Σε ποιο επεισόδιο ομως το αναφέρει αυτο? οτι  δλδ κανουν πειράματα σε έγκυες γυναίκες?οταν μιλησαν ο hoper και η joice με την αδερφή της terry ,(s01.Episode06) τους ειπε, οτι ,της εκαναν καποια πειραματα και δεν ηξερε οτι ηταν εγκυος εκείνο το διαστημα στην jane (eleven) 

Αν γνωρίζεις πες μου το επεισόδιο αλλα και να μην μπορείς και παλι ευχαριστώ πολύ ☺️

 

 

 

Επεξ/σία από vagelis2019
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, vagelis2019 είπε

Ευχαριστώ εισαι πολύ για την απάντησή 👍

Αρα δεν ηταν τυχαια έγκυος αλλα ηταν μερος του πειράματος η εγκυμοσύνη.

Σε ποιο επεισόδιο ομως το αναφέρει αυτο? οτι  δλδ κανουν πειράματα σε έγκυες γυναίκες?οταν μιλησαν ο hoper και η joice με την αδερφή της terry ,(s01.Episode06) τους ειπε, οτι ,τις εκαναν καποια πειραματα και δεν ηξερε οτι ηταν εγκυος εκείνο το διαστημα στην jane (eleven) 

Αν γνωρίζεις πες μου το επεισόδιο αλλα και να μην μπορείς και παλι ευχαριστώ πολύ ☺️

Απ'ότι διάβασα η Terry έγινε οικειοθελώς πειραματόζωο για τον γιατρό με αποτέλεσμα να αποκτήσει κάποιες δυνάμεις. Κατά την περίοδο που της έκανε τα πειράματα όμως δεν ήταν εξαρχής έγκυος αλλά έμεινε τυχαία στην πορεία. Το έμαθε ο γιατρός και συνέχισε τα πειράματα και μετά μόλις γέννησε της πήρε το παιδί. Δεν ξέρω αν την πήρε από μωρό την Jane ή όταν ήταν πολύ μικρή.

Γενικά πάντως απ΄ότι κατάλαβα ήθελε να κάνει πειράματα σε γυναίκες που ήταν ή είχαν σκοπό να μείνουν έγκυες ώστε να γεννήσουν παιδιά με δυνάμεις.

Επεισόδιο δεν θυμάμαι, τα διάβασα online όσα δεν θυμόμουν. Μπορεί να μου διαφεύγουν λεπτομέρειες. Τσέκαρε το παρακάτω λινκ τα λέει αναλυτικά.

https://strangerthings.fandom.com/wiki/Martin_Brenner

 

EDIT : Τσέκαρε και αυτό, νομίζω κάτι λέει για Season 2 : Episode 5 σχετικά με την Terry.

https://www.romper.com/p/what-happened-to-elevens-mom-on-stranger-things-season-2-unlocked-her-story-2986597

Επεξ/σία από Glikos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Glikos είπε

Απ'ότι διάβασα η Terry έγινε οικειοθελώς πειραματόζωο για τον γιατρό με αποτέλεσμα να αποκτήσει κάποιες δυνάμεις. Κατά την περίοδο που της έκανε τα πειράματα όμως δεν ήταν εξαρχής έγκυος αλλά έμεινε τυχαία στην πορεία. Το έμαθε ο γιατρός και συνέχισε τα πειράματα και μετά μόλις γέννησε της πήρε το παιδί. Δεν ξέρω αν την πήρε από μωρό την Jane ή όταν ήταν πολύ μικρή.

Γενικά πάντως απ΄ότι κατάλαβα ήθελε να κάνει πειράματα σε γυναίκες που ήταν ή είχαν σκοπό να μείνουν έγκυες ώστε να γεννήσουν παιδιά με δυνάμεις.

Επεισόδιο δεν θυμάμαι, τα διάβασα online όσα δεν θυμόμουν. Μπορεί να μου διαφεύγουν λεπτομέρειες. Τσέκαρε το παρακάτω λινκ τα λέει αναλυτικά.

https://strangerthings.fandom.com/wiki/Martin_Brenner

 

EDIT : Τσέκαρε και αυτό, νομίζω κάτι λέει για Season 2 : Episode 5 σχετικά με την Terry.

https://www.romper.com/p/what-happened-to-elevens-mom-on-stranger-things-season-2-unlocked-her-story-2986597

Εχω διαβάσει διαφορα τέτοια άρθρα να με καλα😂.. 

Αλλα μου φάνηκε περίεργο στην 4 season που έδειξε καμια 20αρια παιδια??? Που τα βρηκε?? και δεν αναφερει τπτ για τους γονείς τους,δεν τα ψάξανε? Στην αρχή νομιζα οτι τα δημιούργησε στο εργαστήριο τεχνικά η με κλωνοποίηση ξερωγω.. Λογικα θα τους ξεπαστρεψε ή θα τους πληρωσε και του τα δωσανε..τι να πω.. 

Θα ηθελα να τα εξηγουσε λίγο καλύτερα στην σειρα και να μην ψαχνουμε απαντήσεις αριστερά κ δεξια.. 

Αυτά 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagelis2019 είπε

Εχω διαβάσει διαφορα τέτοια άρθρα να με καλα😂.. 

Αλλα μου φάνηκε περίεργο στην 4 season που έδειξε καμια 20αρια παιδια??? Που τα βρηκε?? και δεν αναφερει τπτ για τους γονείς τους,δεν τα ψάξανε? Στην αρχή νομιζα οτι τα δημιούργησε στο εργαστήριο τεχνικά η με κλωνοποίηση ξερωγω.. Λογικα θα τους ξεπαστρεψε ή θα τους πληρωσε και του τα δωσανε..τι να πω.. 

Θα ηθελα να τα εξηγουσε λίγο καλύτερα στην σειρα και να μην ψαχνουμε απαντήσεις αριστερά κ δεξια.. 

Αυτά 😉

Ναι το αφήνει λίγο μυστήριο. Άντε να έρθει και η άλλη σεζόν να δούμε πως τελειώνει. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελείωσαολις την 4η σεζόν και μάλλον θα έλεγα ότι ήταν η χειρότερη απ' όλες. 

Βαρετή, κουραστική, όλο ψου ψου, δραματικούς διαλόγους, παύσεις , όλα τα κλισέ δηλ. 

Μου άρεσε η ιστορία στη σοβιετική Ένωση, αν και η φιγούρα του Γιούρι ήταν εντελώς γελοία. 

Έπρεπε να είναι η τελευταία σεζόν,  πάλι ο κακός δαίμονας θα ξαναζωντανεψει, πάλι θα  επανέρθει δριμύτερος, πάλι μια τον νικάνε μια τους νικάει κτλ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα, ύστερα από Stranger Things Marathon, όπου ξαναείδα όλες τις σεζόν από την αρχή.

Όσο λυτή ήταν η 3η σεζόν αναφορικά με την ιστορία, τόσο boost-αρισμένη ήταν η 4η σε όλα.

Μου άρεσε πολύ. Επιτέλους έχουμε κάποιου είδους origin για την όλη ιστορία και το βρήκα πολύ καλό.

Ο Steve παραμένει αγαπημένος μου.

Ανυπομονώ για τη συνέχεια.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Τέλος και από μένα, ύστερα από Stranger Things Marathon, όπου ξαναείδα όλες τις σεζόν από την αρχή.

Όσο λυτή ήταν η 3η σεζόν αναφορικά με την ιστορία, τόσο boost-αρισμένη ήταν η 4η σε όλα.

Μου άρεσε πολύ. Επιτέλους έχουμε κάποιου είδους origin για την όλη ιστορία και το βρήκα πολύ καλό.

Ο Steve παραμένει αγαπημένος μου.

Ανυπομονώ για τη συνέχεια.

Και εγώ πρίν δω την τέταρτη αποφάσισα να κάτσω να δω τις προηγούμενες 3 και όχι κάποιο recap στο YouTube. Αποτέλεσμα να μου αρέσουν ακόμα περισσότερο οι πρώτες σαιζόν από ότι θυμόμουν ότι μου άρεσαν. Άσε που εξαιτίας της ηλικίας μου ενώ την κεντρική ιδέα και σημαντικά σημεία στην ιστορία τα θυμόμουν πολλά άλλα σημεία, σκηνές σε επεισόδια τα είχα ξεχάσει. Με βλέπω αν αργήσει δύο χρόνια η τελευταία να τα δω ξανά όταν θα κυκλοφορήσει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Millennium είπε

'Stranger Things' Producer Considered a 'Deadpool' Crossover

https://www.mentalfloss.com/posts/stranger-things-deadpool-crossover

Έχουν βαλθεί όλοι ακόμα και κάτι καλό να το κάνουν κάτι σκατό δεν εξηγείται αλλιώς 🤬

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...