Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
16 λεπτά πριν, Glikos είπε

πολύ νωρίς και κάλλιστα θα μπορούσε να 

 

Εννοειται αυτο. Αλλα οπως και με αλλον χαρακτηρα δεν περιμεναν οτι θα εχει τετοια απηχηση στο κοινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Εννοειται αυτο. Αλλα οπως και με αλλον χαρακτηρα δεν περιμεναν οτι θα εχει τετοια απηχηση στο κοινο

Indeed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Δεν είναι έτσι. Σιγά το forced. Πόσοι και πόσοι ήταν ερωτευμένοι με την κολλητή τους, που μεγάλωσαν μαζί. Συμβαίνει. 

Το ότι ο άλλος είναι straight δεν έχει σημασία για το συναισθήματα του πρώτου. Και μια χαρά το παίζουν γιατι ξέρει ότι δεν έχει καμία τύχη, γι' αυτό και έχει αυτή την συμπεριφορά. 

Και δεν φαίνεται να είναι απλά ερωτευμένος, αλλά τον αγαπάει και για αυτό παρόλο που δεν θα είναι μαζί θέλει να είναι ευτυχισμένος με την Ελ. 

Το πάμε τώρα ρεαλιστικά η στο κόσμο του show? Γιατί άμα το πάμε ρεαλιστικά όλα αυτά τα παιδάκια θα έπρεπε να είναι κλεισμένα σε φρενοκομεία με ότι έχουν δει και περάσει. Οποτε το πάμε με τον κόσμο του show, οποτε για να μην ήταν forced και stupid af ας το ξεκινούσανε από την πρώτη season.

Ξαναλέω δεν το πάμε ρεαλιστικά, γιατί ρεαλιστικά δεν ξέρουν τι έχουν στο βρακί τους σε εκείνες τις ηλικίες. Τέλος είναι αφύσικο κάποιος να είναι ερωτευμένος, κολλημένος, whatever the fuck για χρονια.

Επίσης όλο αυτό το σκηνικό υποβαθμίζει τον Will κάνοντας τον πολύ πιο χαζό από ότι είναι, γιατί το κόλλημα του μονο προβλήματα θα προκαλέσει.. Με λίγα λόγια, fuckin move on you asshole. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια απορία

Spoiler

Για πιο λογο ο σεναριογράφος σκότωσε τον Jason Carver; OK ηταν ψυχακιας αλλα δικαιολογειται κάπως μιας και ειχε χασει την αγαπημένη του και ηταν πολυ θυμωμένος και σε άσχημη ψυχολογια, στην τελικη δεν σκότωσε και κανενα ώστε να του αξιζει ο θανατος...ξερω οτι ειναι ασήμαντο γεγονός και οτι δεν επηρεαζει την πλοκή της σειράς αλλα σε εμένα δεν έκατσε καλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, epicouros είπε

Εχω μια απορία

  Απόκρυψη περιεχομένων

Για πιο λογο ο σεναριογράφος σκότωσε τον Jason Carver; OK ηταν ψυχακιας αλλα δικαιολογειται κάπως μιας και ειχε χασει την αγαπημένη του και ηταν πολυ θυμωμένος και σε άσχημη ψυχολογια, στην τελικη δεν σκότωσε και κανενα ώστε να του αξιζει ο θανατος...ξερω οτι ειναι ασήμαντο γεγονός και οτι δεν επηρεαζει την πλοκή της σειράς αλλα σε εμένα δεν έκατσε καλα.

 

Απλα ηταν ενας απο τους πολλους που ετυχε να ειναι στο λαθος σημειο την λαθος ωρα. Θα μπορουσε κανεις να πει οτι ηταν απλα τυχαιο γεγονος, οτι σκοπιμα τον εκαναν εκνευρηστικο ωστε μετα να τον σκοτωσουν, οτι με αυτον τον τροπο ηθελαν να ηρεμησουν ολο το κυνηγι μαγισσων που ξεκινησε, ποιος ξερει; το θεμα ειναι οτι δεν ειχε να προσφερει προφανως κατι παραπανω στην πλοκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, epicouros είπε

Εχω μια απορία

  Απόκρυψη περιεχομένων

Για πιο λογο ο σεναριογράφος σκότωσε τον Jason Carver; OK ηταν ψυχακιας αλλα δικαιολογειται κάπως μιας και ειχε χασει την αγαπημένη του και ηταν πολυ θυμωμένος και σε άσχημη ψυχολογια, στην τελικη δεν σκότωσε και κανενα ώστε να του αξιζει ο θανατος...ξερω οτι ειναι ασήμαντο γεγονός και οτι δεν επηρεαζει την πλοκή της σειράς αλλα σε εμένα δεν έκατσε καλα.

 

Spoiler

Δεν είναι απαραίτητο να του αξίζει ο θάνατος για να τον σκοτώσουν. Γιατί άξιζε να πεθάνει ο Eddie? Μάλλον οι σεναριογράφοι θεώρησαν πως δεν είχε νόημα να συνεχίσουν το ρόλο του. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...