Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Glikos είπε

Η Millie Bobby Brown είναι μόλις 18 και φαίνεται για 30. Μου βγάζει μια δηθενιά γενικά. Ίσα μωρή αλόγα.

Η Hawk φέρνει στην μαμά της κυρίως. Πιστεύω θα εξελιχτεί σε πολύ καλή ηθοποιός.

Για τη Millie Bobby Brown συμφωνώ.
 

Την έχω δει σε εκπομπές και συνεντεύξεις και μου φαίνεται σαν να έχει καβαλήσει το καλάμι λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί να κάνουμε βρε παιδιά.

Αυτά συμβαίνουν σε σειρές με παιδιά. Τα παιδιά μεγαλώνουν.

Τα κοριτσάκια έγιναν κοπέλες, τα αγοράκια έγιναν πιό μεγάλα αγοράκια.

Μετά οι κοπέλες θα γίνουν γυναίκες και τα πιό μεγάλα αγοράκια θα γίνουν ακόμα πιό μεγάλα αγοράκια.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Charismo είπε

Για τη Millie Bobby Brown συμφωνώ.
 

Την έχω δει σε εκπομπές και συνεντεύξεις και μου φαίνεται σαν να έχει καβαλήσει το καλάμι λίγο. 

Ναι έχει υφάκι. Βιάζονται να μεγαλώσουν μερικές. Κοιτάνε τις άλλες σάπιες στο Hollywood και παίρνουν παράδειγμα.

15 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Τί να κάνουμε βρε παιδιά.

Αυτά συμβαίνουν σε σειρές με παιδιά. Τα παιδιά μεγαλώνουν.

Τα κοριτσάκια έγιναν κοπέλες, τα αγοράκια έγιναν πιό μεγάλα αγοράκια.

Μετά οι κοπέλες θα γίνουν γυναίκες και τα πιό μεγάλα αγοράκια θα γίνουν αγόρια.

Βρε να μεγαλώσουν, αλλά δεν δικαιολογεί να έχουν υφάκι. Χάθηκε η μετριοφροσύνη? Τώρα βέβαια παίζει ρόλο και η ανατροφή από τους γονείς.

Γενικά στο Hollywood χάνεται η αθωότητα. Βλέπεις νεαρά άτομα να ντύνονται και να κοπιάρουν συμπεριφορές/στυλ άλλων star και να θέλουν να τους μοιάσουν. Και να πω ότι είναι πρότυπα προς μίμηση, κάτι σούργελα είναι αυτοί που κοπιάρουν.

Υπάρχουν και περιπτώσεις ακόμα και των ίδιων των γονέων να προωθούν τα ανήλικα παιδιά τους στην showbiz με σκοπό την τα λεφτά/φήμη.

Για να μην αναφέρω την ανωμαλία που υπάρχει και τα σκάνδαλα γενικά. Γι'αυτό και αρκετοί child actors κατέληξαν στον βόθρο. Ναρκωτικά, αυτοκτονίες κλπ.

Αναφέρομαι γενικά στο θέμα αυτό. Σαφώς υπάρχουν και παιδιά που ξεκίνησαν στο Hollywood από νεαρή ηλικία και κατάφεραν να κρατήσουν επίπεδο από θέμα συμπεριφοράς. Μακάρι τα εν λόγω νεαρά άτομα να πάνε καλά στην καριέρα και στην ζωή τους.

 

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην σκεφτόμαστε αρνητικά.

Να χαιρόμαστε τη δουλειά που κάνουν, και να τους ευχόμαστε μυαλά στο κεφάλι και να περνάνε καλά.

Προσωπικά ξεκίνησα Stranger Things Marathon, να φρεσκάρω στο μυαλό μου τη σειρά. Τελείωσα την 1η σεζόν και συνεχίζουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Ας μην σκεφτόμαστε αρνητικά.

Να χαιρόμαστε τη δουλειά που κάνουν, και να τους ευχόμαστε μυαλά στο κεφάλι και να περνάνε καλά.

Προσωπικά ξεκίνησα Stranger Things Marathon, να φρεσκάρω στο μυαλό μου τη σειρά. Τελείωσα την 1η σεζόν και συνεχίζουμε.

Σαφώς. Και εγώ χαίρομαι να τους βλέπω γιατί παίζουν πολύ καλά και μ'αρέσει η δουλειά τους.

Μακάρι μην καταλήξουν άσχημα και να μας δώσουν και άλλες τέτοιες επιτυχίες.

Να πω την αλήθεια σκεφτόμουν και εγώ να δω πάλι τις 1-2-3 σεζόν αλλά έχω ήδη άλλες σειρές που βλέπω.

Περιμένουμε την 5η και τελευταία, ελπίζω σε 1-2 χρόνια το πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, coffeex είπε

Αν σας θυμίζει κάτι ο Eddie μάλλον θα τον έχετε δει εδώ 🤯

Γιατι να τον θυμομαστε για 3 λεπτα τηλεοπτικου χρονου σε εναν ασημαντο ρολο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2022 στις 2:19 ΜΜ, Glikos είπε

Βρε να μεγαλώσουν, αλλά δεν δικαιολογεί να έχουν υφάκι. Χάθηκε η μετριοφροσύνη? Τώρα βέβαια παίζει ρόλο και η ανατροφή από τους γονείς.

Dude...εσύ ποσο μετριόφρων θα ήσουν άμα είχες εκατομμύρια και σε λάτρευαν αμέτρητα άτομα, ειδικά σε τέτοια ηλικία?! Εδώ μεγάλοι ηθοποιοί και χάνουν την μπάλα. Αυτοί ζούνε σε άλλο κόσμο, τον οποιο δεν έχουμε ιδέα και αμφιβάλλω να είναι οι γονείς το θέμα, απλά μάλλον το PR της δεν είναι το καλύτερο ώστε να την κατευθύνουν. Μπορεί να έχει το ίδιο representation με την Larson. :P

Όσο για την σειρά τώρα τελειωσα το τρίτο επεισόδιο, μου αρέσει που έχει περισσότερο gore και τείνει πιο πολύ προς horror. Επίσης μου αρέσει που μέχρι στιγμής δεν καταλαβαίνεις τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude...εσύ ποσο μετριόφρων θα ήσουν άμα είχες εκατομμύρια και σε λάτρευαν αμέτρητα άτομα, ειδικά σε τέτοια ηλικία?! Εδώ μεγάλοι ηθοποιοί και χάνουν την μπάλα. Αυτοί ζούνε σε άλλο κόσμο, τον οποιο δεν έχουμε ιδέα και αμφιβάλλω να είναι οι γονείς το θέμα, απλά μάλλον το PR της δεν είναι το καλύτερο ώστε να την κατευθύνουν. Μπορεί να έχει το ίδιο representation με την Larson

Προσωπικά επειδή ξέρω τον εαυτό μου, αρκετά. Αλλά στο θέμα των νέων ηθοποιών κλπ,

Spoiler

υπάρχουν νεαρά άτομα στην showbiz που δείχνουν μετριοφροσύνη και γενικά δεν φαίνεται να έχουν καβαλήσει το καλάμι. Είναι και κάτι άλλα όμως όπως περιγράφω πριν.

Όπως επίσης υπάρχουν και μεγαλύτερης ηλικίας διάσημοι που είναι ότι να'ναι, αλλά και διάσημοι που δείχνουν ήθος και είναι παράδειγμα προς μίμηση.

Τα λεφτά και η ηλικία δεν δικαιολογεί απαραίτητα το υφάκι τους και την έπαρση τους. Γι'αυτό θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ανατροφή των γονέων. Θεωρώ είναι δουλειά του γονέα να μάθει σωστή συμπεριφορά στο παιδί. Σαφώς και το PR team έχει και αυτό τον ρόλο του στην εικόνα που προβάλλει ο καλλιτέχνης προς το κοινό.

Το Hollywood πολλές φορές γενικά έχει κακή επιρροή στους νέους καλλιτέχνες. Αρκετοί καβαλούν το καλάμι από την αναγνωρισιμότητα τους και τα λεφτά που βγάζουν. Θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει σωστή καθοδήγηση και να μην αφήνουν να τους παρασύρει το χρήμα και η φήμη, όσον εφικτό είναι αυτό βέβαια. Εν μέρη δικαιολογώ κάποια πράγματα μέχρι ένα σημείο.

Έχουμε δει ανα καιρούς ένα σωρό φρικαλεότητες με νεαρά άτομα που είναι στο Hollywood και μπλέκουν με ναρκωτικά, pedo κλπ. Τέτοια άτομα θέλουν σωστή καθοδήγηση από μικρά.

Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο cast της σειράς, το οποίο καραγουστάρω να βλέπω, μιλάω γενικά για τον αρνητικό αντίκτυπο που μπορεί να έχει το Hollywood στον καλλιτέχνη, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Κλείνω το off topic γιατί ξεφεύγει το θέμα. Σχετικά με την σειρά, έκλεισε ωραία αφήνοντας την συνέχεια στην επόμενη σεζόν. Εμένα το acting των πιτσιρικάδων αλλά και των ενηλίκων μου αρέσει αρκετά. Είναι κάτι σκηνές που δίνουν ρέστα. Σε αυτό που λες στο τέλος συμφωνώ, δεν είναι τόσο προβλέψιμο. Έχω κάποιες απορίες αλλά πιστεύω να απαντηθούν στην επόμενη σεζόν.

 

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Glikos είπε

Προσωπικά επειδή ξέρω τον εαυτό μου, αρκετά. Αλλά στο θέμα των νέων ηθοποιών κλπ

Δεν διαφωνώ σε ότι έγραψες πέρα από αυτό.

Spoiler

Με το συμπάθιο αλλα @@ ξέρεις όταν είσαι 10 χρονων, βασικά που πάνε τα τέσσερα δεν ξέρεις. Αλλα fair enough σίγουρα θα υπάρχουν και εξαιρέσεις. Για μεγάλες ηλικίες ναι ok. Γενικά πιστεύω ότι οι περισσότεροι διάσημοι είναι assholes, αλλα it is what it is. ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε
Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Με το συμπάθιο αλλα @@ ξέρεις όταν είσαι 10 χρονων, βασικά που πάνε τα τέσσερα δεν ξέρεις. Αλλα fair enough σίγουρα θα υπάρχουν και εξαιρέσεις. Για μεγάλες ηλικίες ναι ok. Γενικά πιστεύω ότι οι περισσότεροι διάσημοι είναι assholes, αλλα it is what it is. ;)

 

Στην ηλικία αυτή οκ ναι,

Spoiler

Θα συμφωνήσω. Είναι εύκολο να πάρουν τα μυαλά σου αέρα. Λίγο η φήμη λίγο τα φράγκα, ίσως κάπου ξεφύγει το θέμα. Γι'αυτό θέλει καθοδήγηση από γονείς και σωστή προβολή από το PR team. Όχι ότι υπάρχει απαραίτητα κάποια μυστική συνταγή επιτυχίας.

Στην τελική δικιά τους ζωή είναι, εμείς απλά τους απολαμβάνουμε στην οθόνη.

Οι περισσότεροι είναι assholes θα συμφωνήσω. Σε όλους τους κάδους, ηθοποιία, τραγούδι κλπ. Στον αντίποδα, ο Keanu Reeves φαίνεται και γαμώ τους τύπους.

Τώρα στην σειρά μου ήρθε φλασιά, σχετικά με τον ηθοποιό που παίζει τον Eddie, στην αρχή λόγω Αμερικάνικης προφοράς δεν ήξερα ότι είναι Βρετανός μέχρι που τον είδα σε ένα interview. Ανέβηκε ακόμα πιο πολύ στα μάτια μου σαν ηθοποιός. Αυτός και ο Στηβ οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και εμενα χαλαρά ο Steve the designated babysitter. :P Είχε και το καλύτερο character development imho.

Ναι μ'αρέσει που εξελίχθηκε από νταής σε γαμάτος τύπος. Θέλω να τα βρει πάλι με την Νάνσυ. 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Glikos είπε

Ναι μ'αρέσει που εξελίχθηκε από νταής σε γαμάτος τύπος. Θέλω να τα βρει πάλι με την Νάνσυ. 😆

Ο Steve ήταν να παίξει μια σεζόν και τέλος αλλά επειδή άρεσε πολύ τον συνέχισαν. Και μπράβο εξελίχθηκε σε εξαιρετικός χαρακτήρας ταιριάζει άπειρα με Νάνσυ ο άλλος αγαπητικος ο αδερφός του Γουιλ απλά δεν στην τελευταία σεζόν τον έριξαν πολύ στο ρόλο του. Και η κόρη της Θερμαν πολύ καλή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...