Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, liakinen είπε

@Arkin Στην καλύτερη το 2024 η τελευταία σαιζόν. Σίγουρα όχι φέτος.

Ειδα στο imdb 2023 για 5η σεζον αλλα οπως λες μαλλον 2024 μιας και ειδα οτι θα αρχισουν γυρισματα στα μεσα φετος οποτε σιγουρα θελει χρονο. Ευτυχως εχουμε cobra kai για τα κοντα last of us για 1.5 μηνα ακομα οποτε κατι γινετε. Βεβαια τελειωσαν BBS Ozark για καλοκαιρακι που βλεπαμε τοσα χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα και από μένα. Ξεκίνησα τη σειρά πριν 3 βδομάδες, αν θυμάμαι καλά, και τη τελείωσα χθες το βράδυ. Ευτυχώς είχε βγει ολόκληρη. Για τα γούστα μου ανήκει στη κατηγορία σειρών-ταινιών που μπορώ άνετα να τη ξαναδώ από την αρχή και σήμερα ακόμα. Η 3η σεζόν, για μένα οριακά είναι η καλύτερη. Μεγαλώνουν οι χαρακτήρες, αλλάζουν. Υπάρχει δράση αρκετή. Η 4η είναι θεωρώ πιο πολύ αναλυτική, εξηγεί πράγματα, αν και εμένα μου έμειναν κάποια πράγματα στο σκοτάδι. ( ίσως τα εξηγήσουν στο 5ο κύκλο) .Τo finale της 4ης πολύ ωραίο, καθώς και της 2ης μου άρεσε πολύ . Αναμονή τώρα καμιά 2ετια για να τον 5ο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/7/2022 στις 8:03 ΠΜ, dkmaster είπε

Συμφωνώ με τον Bourdoulas εδώ. Παίζει μεγάλο ρόλο όλο αυτό καθώς (όπως φαίνεται) ο Will θα είναι ο Vecna της επόμενης σεζόν. Έτσι, ο τρόπος που θα τον γειώσει ο Mike μάλλον θα επηρεάσει και το πόσο μακελειό θα γίνει.

Διόλου απίθανο. Σίγουρα κάτι θα παίξει μεταξύ Vecna-Will. Επίσης πιστεύω ότι η Eleven θα ανακαλύψει ακόμα περισσότερο της δυνάμεις της. Φάνηκε εξάλλου με τον τρόπο που ελευθερώθηκε και επανέφερε τη Max πίσω, έστω και σε κόμμα. Οπότε οι οιωνοί για μεγάλες μάχες υπάρχουν. Θα φανεί αν, και πως θα γίνουν . 

Στις 10/2/2023 στις 5:14 ΜΜ, Arkin είπε

Ειδα στο imdb 2023 για 5η σεζον αλλα οπως λες μαλλον 2024 μιας και ειδα οτι θα αρχισουν γυρισματα στα μεσα φετος οποτε σιγουρα θελει χρονο. Ευτυχως εχουμε cobra kai για τα κοντα last of us για 1.5 μηνα ακομα οποτε κατι γινετε. Βεβαια τελειωσαν BBS Ozark για καλοκαιρακι που βλεπαμε τοσα χρονια. 

Κι οι δυσοίωνες προβλέψεις λένε ακόμα και για αρχές του 2025. Γεροί να είμαστε. 

Στις 8/7/2022 στις 2:19 ΜΜ, Glikos είπε

Ναι έχει υφάκι. Βιάζονται να μεγαλώσουν μερικές. Κοιτάνε τις άλλες σάπιες στο Hollywood και παίρνουν παράδειγμα.

Βρε να μεγαλώσουν, αλλά δεν δικαιολογεί να έχουν υφάκι. Χάθηκε η μετριοφροσύνη? Τώρα βέβαια παίζει ρόλο και η ανατροφή από τους γονείς.

Γενικά στο Hollywood χάνεται η αθωότητα. Βλέπεις νεαρά άτομα να ντύνονται και να κοπιάρουν συμπεριφορές/στυλ άλλων star και να θέλουν να τους μοιάσουν. Και να πω ότι είναι πρότυπα προς μίμηση, κάτι σούργελα είναι αυτοί που κοπιάρουν.

Υπάρχουν και περιπτώσεις ακόμα και των ίδιων των γονέων να προωθούν τα ανήλικα παιδιά τους στην showbiz με σκοπό την τα λεφτά/φήμη.

Για να μην αναφέρω την ανωμαλία που υπάρχει και τα σκάνδαλα γενικά. Γι'αυτό και αρκετοί child actors κατέληξαν στον βόθρο. Ναρκωτικά, αυτοκτονίες κλπ.

Αναφέρομαι γενικά στο θέμα αυτό. Σαφώς υπάρχουν και παιδιά που ξεκίνησαν στο Hollywood από νεαρή ηλικία και κατάφεραν να κρατήσουν επίπεδο από θέμα συμπεριφοράς. Μακάρι τα εν λόγω νεαρά άτομα να πάνε καλά στην καριέρα και στην ζωή τους.

 

Συμφωνώ απόλυτα ότι χάνεται η αθωότητα. Είναι πολύ δύσκολο να το διαχειριστείς. Σκεφτείτε πόσοι άλλοι πέρασαν από νακρωτικά, ποτά, αποτοξίνωση επειδή δεν έκαναν καλό κουμάντο σε όλα(Μακολει Κακλιν, Ντρου Μπαριμορ και άλλοι). Σίγουρα παίζει ρόλο τι κάνουν και οι γονείς. Μπαίνει και η εφηβεία στη μέση και όλα μπορούν να καταστραφούν. Προσωπικά θεωρώ, ότι το εχουν διαχειριστεί αρκετά καλα. Δεδομένου της αναγνωρισιμότητας , του χρήματος. Κάπου διάβασα ότι η Εleven ( από τα 17 της νομίζω) έχει αποκλειστικό συμβόλαιο με το netflix. Σίγουρα σε ολο αυτό η αθωότητα χάνεται .Καλά να είναι τα παιδιά να μας χαρίζουν ταινίες κι σειρές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elias00 είπε

Ποιο από όλα? : )

Ότι η 3η Season είναι η καλύτερη. Μήπως σας άρεσε και η τελευταία του GOT ; :P

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Ότι η 3η Season είναι η καλύτερη. Μήπως σας άρεσε και η τελευταία του GOT ; :P

χαχα, οχι οκ του GOT δε μ'αρεσε. Δεν έπεσα τόοοσο χαμηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Την παρακολουθώ τώρα. Άπειρα καλύτερη της προηγούμενης φόλας για σεζόν. 

Μόλις τελείωσα το 7 επεισόδιο και έχω μείνει μαλακάς. Ρεσιτάλ ηθοποιίας από, ξέρετε ποιον, και θέλω να δω και άλλο. 

Παίζει να είναι το καλύτερο επεισόδιο γενικότερα στη σειρά ως τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Την παρακολουθώ τώρα. Άπειρα καλύτερη της προηγούμενης φόλας για σεζόν. 

Μόλις τελείωσα το 7 επεισόδιο και έχω μείνει μαλακάς. Ρεσιτάλ ηθοποιίας από, ξέρετε ποιον, και θέλω να δω και άλλο. 

Παίζει να είναι το καλύτερο επεισόδιο γενικότερα στη σειρά ως τώρα. 

Καλα ναι η τελευταια σεζον ειναι εξαιρετικη πραγματικα με το 7 να προσφερει μεγαλες συγκινησεις καμια σχεση με την προηγουμενη και με την δευτερη. 4η 1η 2η 3η η σειρα καταταξης για μενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσαν όλες (όχι στον ίδιο βαθμό βέβαια) αλλά η τελευταία πέρασε σε άλλο επίπεδο. Εννοείται πως συνέβαλε σε αυτό το dark έως ελαφρού "τρόμου" setting αλλά και σκηνές με απίστευτο συναίσθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τέλος από εμένα. Σίγουρα η καλύτερη σεζόν μέχρι τώρα. Γερή φόρμα για τους δημιουργούς. Δεν ήξερα ότι το τελευταίο επεισόδιο ήταν 2.5 ώρες οπότε το έσπασα σε 2 μέρες. 

Γενικά άψογη, ειδική μνεία στο 4,7(μακράν ότι καλύτερο με απίστευτη σκηνοθεσία και ηθοποιία από συγκεκριμένο άτομο) και 9. Το remix της Kate Bush - running up that hill με το stranger things theme είναι απλά επικό. 

Μπράβο, μακάρι να συνεχίσουν έτσι και στην επόμενη που μάλλον θα είναι και η τελευταία αν δεν θέλουν να το τραβήξουν άλλο από τα μαλλιά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, liakinen είπε

@ikaruga24

Θα είναι η τελευταία στα σίγουρα, με λιγότερα επεισόδια μάλλον και σε αριθμό ίσως και σε διάρκεια. 

Και η 3η δεν θα ήταν η τελευταία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...