Προς το περιεχόμενο

Man Bag


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

$_1.JPG

 

Τέτοιο μικρό. Είχα πάρει ένα από ένα μαγαζάκι γιατί με έπιασε βροχή και ήθελα κάπου να χώσω τη μηχανή, από τότε με έχει σώσει.

 

Είχα το ίδιο σε μπλε για πολλάααααααα πολλάααααααα χρόνια. ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΛΕΩ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απαξίωση για τη κλασική μπανάναω.ωστόσο είναι πολύ βολική και χωράει τα πάντα γυαλιά κλειδιά κινητό πορτοφόλι. Όσο για τα σχόλια τύπου κιτς και πακετας τα θεωρώ χαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Mια χαρα ειναι αυτου του ειδους τα τσαντοειδη και πολυ βολικα. Απλα επιλεξε κατι που να ταιριαζει στο στυλ σου. Αυτη που ποσταρε ο Fylatos ειναι πολυ καλη, και γενικα η Piquadro εχει φοβερη ποιοτητα και πολλες γραμμες να διαλεξεις. Η linea blue ειναι ιδιαιτερη, αλλα νομιζω πως η σειρα Link ειναι καλυτερη γιατι συνδυαζει δυο υλικα, δερμα και υφασμα http://www.piquadro.com/gr/organized-shoulder-pocket-bag.html oποτε ειναι πιο μοντερνα. Plus συμπεριφερεται καλα στο χρονο λογο του παραπανω.

 

Κατατα και αυτη του πρωτου ποστ ειναι πολυ καλη και το καφε δερμα ειναι all time classic και εχει το καλο πως η φθορα φαινεται λιγοτερο απο οτι στο μαυρο. Αν την κακομεταχειριζεσαι διαλεξε ματ δερμα σαγρε παρα λειο γιατι δε γρατζουνιζεται ευκολα.

Αλλιως παρε κανενα υφασματινο σαν αυτο που ποσταρε ο Λουση, ειναι κλασικη αξια και οπτικα δεν κανει μπαμ.

 

Τα backpacks και οι ταχυδρομικες ειναι ρισκο. Τα πρωτα γιατι σε κλεβουν για πλακα αν χρησιμοποιεις ΜΜΜ, επισης αν ειναι δερματινα φθειρονται τρομερα ευκολα εκτος αν τα προσεχεις ιδιατερα. Οι ταχυδρομικες χανουν ευκολα τη φορμα τους και τσακιζουν τα αυτια συν το οτι εκει που ο ιμαντας ερχεται σε επαφη με το καπακι καταπονουνται πολυ. 

 

EDIT: Mια καλη δερματινη μπανανα ειναι πολυ καλη λυση αρκει να μην τη φορας στη μεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και χρονια παιζω με πλαινο τσαντακι σαν αυτο στην φωτογραφια.με εχει σωσει.καθε δυο χρονια το εχω χαλασει συνηθως λογω χρησης αλλα δεν το αλλαζω με τιποτα(ξαναπερνω αλλο).κατα καιρους ειχα παρει και απο αλλες εταιρεις οπως polo puma αλλα το συγκεκριμενο ειναι οτι καλυτερο.παρα πολλα τσεπακια για διαφορα αντικειμενα.και χωραει πολλα.γενικα χωραει αρκετα.υπαρχουν και πιο μικρα υπαρχουν και πιο μεγαλα.

;)

Οι north face ειναι πολύ ποιοτικές. Εμένα μου αρέσουν και οι superdry οι οποίες ταιριάζουν με αθλητική και casual ένδυση, συγκεκριμένα έχω αυτή upload7294936747887796882.jpg

... Γούστα!

.απλα η δαφορα της super dry με την north face ειναι η μερα με τη νυχτα.η north face εβγαζε και βγαζει ισως τα καλυτερα ρουχα βουνου etc και σπανια θα δεις διαφημιση αφου απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο ενω η super dry αρχισε απλα σιγα σιγα να γινεται λιγο η εταιρεια της μοδας με τα ωραια design.αν και τα δυο ειναι backpacks η φιλοσοφια και το που απευθυνονται αλλαζει τελειως.

FAD-99-flight_case_small_anthracite.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε σύγκρινα τις δυο εταιρειες προφανως η καθε μια εχει αλλο background και απευθυνεται σε αλλο κοινo :)

 

Αν ηθελα ν αςχοληθω με το βουνο θ αγόραζα τσαντα πλατης north face , για τη πολη διάλεξα superdry & mcm :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναπτηρας, γυαλια ηλιου, κλειδια μηχανης, κλειδια σπιτιου κτλ, κλειδια αμαξιου(ναι, ειναι σε ξεχωριστα μπρελοκ γιατι ειναι ογκωδη με τους συναγερμους),

θηκη για καπνο, εφεδρικα χαρτακια-φιλτρακια, εφεδρικος αναπτηρας,

πορτοφολι, αυτην την μαλακια για ταυτοτητα-διπλωμα-πασο, σουγιαδακι, κινητο.

 

Δεν φτανουν οι τσεπες καλοκαιριατικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβατηριο ,κλειδι για το εξοχικο,κλειδια για τον πυργο στην σκωτια,το πιστολι,την διοπτρα,τον ελβετικο σουγια με 56 διαφορετικα εργαλεια,πετονια ,δολωμα ,αγκιστρια

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πρέπει να βρώ η τσαντάκι μικρό ώμου η μηρού για να έχω το κινητό,χρήματα και τα χαρτιά για το μηχανάκι.Εχω 1 υφασμάτινο της Diplomat αλλά έχει παλιώσει και χάλασαν τα φερμουάρ.Θα γίνει μ@@@@ία και θα μου φύγουν όλα στον δρόμο :-D Με ενοχλεί να έχω οτιδήποτε στις τσέπες,ειδικά τα χαρτιά δεν χωράνε.Τον χειμώνα τα βάζω στο μπουφάν.

 

Αύριο με το καλό μπορεί να πάω να δώ απο κοντά κάποια,η Diplomat βγάζει ποιοτικά πράγματα.Οπως και η Samsonite αλλά νομίζω πως είναι πολύ πιο ακριβά.

 

https://www.skroutz.gr/c/825/andrikes-tsantes/f/488018/%CE%8F%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%A7%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AF.html?keyphrase=Diplomat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...