Προς το περιεχόμενο

Man Bag


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως για τις περισσοτερες γυναικες ειναι ξενερα να βλεπουν τον αντρα με διαφορα τσαντάκια.... Μια χαρα χωρανε κλειδια κινητο τσιγάρα στις τσέπες των παντελονιών/βερμουδων. Ο δικος μου ας πουμε εχει ηλεκτρ.τσιγαρο, δυο κινητα και κλειδια στις τσέπες του. Γυαλια ηλιου μπορεις να τα πιασεις στη μπλουζα ή να τα φορας στο κεφαλι.

Κι αν βγαίνετε με γυναικα μπορειτε να της δώσετε να βαλει κατι στη δικη της τσαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είμαι υπέρ σε τσάντες στον άνδρα αρκεί να είναι διακριτικές και όχι του στυλ Λάκης Γαβαλάς. Στις τσέπες δεν χωράνε, ανάλογα τι κουβαλά ο καθένας. Άσε που θα φουσκώνουν οι τσέπες τέζα. Τωρα ανάλογα και την περίσταση. Δεν μπορείς να πας πχ σε γάμο με μπανάνα. Σπάστε τα ταμπού επιτέλους. Μερικά ανδρικά αξεσουάρ είναι must. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 τσεπες,στην μια λεφτα στην αλλη κινητο,στις μπροστα κλειδια αναπτηρας στην μια ,τσιγαρα ταυτοτητα καρτες στην αλλη


δεν ειχα ποτε πορτοφολι κ δεν εχασα ποτε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι να μη "σπάσουν τα ταμπου" κι αρχισουμε να βλεπουμε τριγύρω μας αντρες με τσαντάκια :P σοου ας μέρσι :P

Εσείς το ξεκινήσατε πρώτες, που δεν κυκλοφορείτε πάντα βαμμένες με φούστα και τακούνι.

 

/s και θου κύριε πρωινιάτικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι να μη "σπάσουν τα ταμπου" κι αρχισουμε να βλεπουμε τριγύρω μας αντρες με τσαντάκια :P σοου ας μέρσι :P

 

 

Καλά όχι και έτσι! Και τα ταμπού έχουν και τα όρια τους. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δε σύγκρινα τις δυο εταιρειες προφανως η καθε μια εχει αλλο background και απευθυνεται σε αλλο κοινo :)

 

Αν ηθελα ν αςχοληθω με το βουνο θ αγόραζα τσαντα πλατης north face , για τη πολη διάλεξα superdry & mcm :P

απλα το ειπα .οτι απλα θεωρητικα ειναι δυο τσαντες αλλα οι διαφορες ειναι λιγο πιο τεχνικες οπως αντιστοιχα και η διαφορα της τιμης μεγαλης σε περιπτωση που αναρωτηθει καποιος γιατι τοση διαφορα στην τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη... Βασικα η συγκεκριμενη superdry κοστιζει 90€ και μια απλη north face ειδα μεταξυ 70-80-90

 

Φυσικα η διαφορα μεγαλωνει αν αναφερθείς σε τελειως τεχνικές ή μεγάλους σάκους north face :)

 

Για τσάντες "πόλης" ειναι περιπου στα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι καποιος να κουβαλαει τσαντακι,τσεπες δεν εχετε?

τις γυναικες τις καταλαβαινω γιατι κουβαλανε κ το μισο σπιτι οταν βγαινουν εξω

 

αν θες μπορω να σου δωσω τα δικα μου πραγματα να τα βαλεις στις τσεπες και μετα να σου ζητησω να μου δωσεις κατι να δω πως θα το βγαλεις

διαβατηριο ,κλειδι για το εξοχικο,κλειδια για τον πυργο στην σκωτια,το πιστολι,την διοπτρα,τον ελβετικο σουγια με 56 διαφορετικα εργαλεια,πετονια ,δολωμα ,αγκιστρια

και επισης ναι εχω δει ατομα να κουβαλανε μαζι τους πολυεργαλειο γιατι σε διαφορες δουλιες βολευει

 

Παντως για τις περισσοτερες γυναικες ειναι ξενερα να βλεπουν τον αντρα με διαφορα τσαντάκια.... Μια χαρα χωρανε κλειδια κινητο τσιγάρα στις τσέπες των παντελονιών/βερμουδων. Ο δικος μου ας πουμε εχει ηλεκτρ.τσιγαρο, δυο κινητα και κλειδια στις τσέπες του. Γυαλια ηλιου μπορεις να τα πιασεις στη μπλουζα ή να τα φορας στο κεφαλι.

Κι αν βγαίνετε με γυναικα μπορειτε να της δώσετε να βαλει κατι στη δικη της τσαντα.

 

a.μπορει αυτο που φορας να μην εχει τσεπες.

β.μπορει αυτο που φορας να μην εχει αρκετες τσεπες.

γ.ολα ειναι βαρος εκτος αν θες να εχεις  ολες τις τσεπες να φουσκωνουν.

δ.μερικα απλα αντικειμενα που μπορει να εχει καποιος στο τσαντακι αναλογως παντα την δουλεια που κανει γιατι αλλο για περιπατο αλλο για δουλεια.

ξεκιναμε πχ τι παιζει μεσα στο δικο μου τσαντακι λογω δουλειας τα οποια δεν χωρανε σε παντελονι.

κλειδια σπιτιου,κλειδια μηχανης + κλειδια λουκετου + οταν ειμαι δουλεια κλειδια αυτοκινητου.

χρηματα,ταυτοτητα,2 κινητα + ενα μικρο Powerbank με το καλωδιο του γιατι δεν νοειται 24 ωρη βαρδια και να ψαχνεις να βρεις που θα γεμισεις τηλεφωνο αμα τυχει κατι,κοντα στις 8-9 καρτες απο τις οποιες οι μισες ειναι για προσβασεις σε διαφορα κτιρια που επισης εν ωρα δουλειας δεν παιζει να μην τις εχεις.

αλλα 2 κλειδια επισης που χρειαζονται για την δουλεια.

και δυο τρια αλλα  πραγματακια που χρειαζομαι μαζι.

συνολο αρκετα που δεν χωρανε σε τσεπες ουτε καν σε πολυ μικρο τσαντακι για αυτο και πηρα το πιο πανω Lowe alpine.ακομα και να φοραω παντελονι με πολλες τσεπες που καποιες φορες φοραω δεν βολευει.

τωρα ναι αμα ειναι να παω για τρεξιμο θα παρω μονο τα κλειδια του σπιτιου και το κινητο και θα φυγω.ολα ειναι αναλογως το case και την δουλεια του καθενος.

απο εκει και περα και ο καθενας μπορει να κουβαλαει και αλλα πραγματα μαζι του .πχ απο ενα usb stick μεχρι μαντηλακια καθαρισμου για τα χερια.

Δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη... Βασικα η συγκεκριμενη superdry κοστιζει 90€ και μια απλη north face ειδα μεταξυ 70-80-90

 

Φυσικα η διαφορα μεγαλωνει αν αναφερθείς σε τελειως τεχνικές ή μεγάλους σάκους north face :)

 

Για τσάντες "πόλης" ειναι περιπου στα ιδια

ναι στην πολη δεν θα δει καποιος διαφορα.απλα για μενα η superdry πολυ ονομα για το τιποτα παρα ενα σακιδιο που θα το πληρωσω επειδη θα αξιζει καπως τα λεφτα του.πολυ μεγαλη βαση εδωσαν στο πως φαινεται παρα στο τι ειναι και βεβαια αυτο ειναι που εχει πιασει στην αγορα τοσο πολυ.ειναι καπως trendy να το πω.βεβαια οπως ειπωθηκε για τελειως διαφορετικα Needs η καθε μια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για τις περισσοτερες γυναικες ειναι ξενερα να βλεπουν τον αντρα με διαφορα τσαντάκια.... Μια χαρα χωρανε κλειδια κινητο τσιγάρα στις τσέπες των παντελονιών/βερμουδων. Ο δικος μου ας πουμε εχει ηλεκτρ.τσιγαρο, δυο κινητα και κλειδια στις τσέπες του. Γυαλια ηλιου μπορεις να τα πιασεις στη μπλουζα ή να τα φορας στο κεφαλι.

Κι αν βγαίνετε με γυναικα μπορειτε να της δώσετε να βαλει κατι στη δικη της τσαντα.

Και εμένα το ίδιο, δεν μαρέσει να βλέπω τον άντρα με τσαντάκι.Γιαυτό εμεις οι γυναίκες έχουμε μεγάλες τσάντες για να κουβαλάμε και όλων των υπόλοιπων τα πράγματα :D

η μπανανα για την ηλικια μου τουλαχιστον όταν φοριέται εκει που είναι να φορεθεί το λέμε και καγκουριά,Αν φορεθεί στον ώμο πιστέυω οτι είναι το καλύτερο τσαντάκι απο όλα καθώς είναι και το πιο διακριτικό.

Αυτα τα μικρά τσαντάκια που πάνε χιαστί που προτείνατε οι παραπάνω είναι ωραία, αλλα σε καμιά περίπτωση δερμάτινο καλοκαιριάτικα.Το δέρμα είναι για τον χειμώνα.(και πάλι δεν μαρέσουν σε άντρα ,παραφαίνονται)

Τα σακίδια πλάτης όπως όλα αυτά που προτείναν οι παραπάνω πιστεύω οτι είναι το καλύτερο για έναν άντρα που δείχνει περιπετειώδης, συνήθως τέτοιους με τέτοια σακίδια βλέπουμε να τα φοράνε οδηγοι μηχανών,είναι καλύτερα και δεν χτυπάει στο μάτι αν ένας άντρας το φοράει όταν πάει σε κλάμπ ή καφετέρια.το θεωρώ must have.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για τις περισσοτερες γυναικες ειναι ξενερα να βλεπουν τον αντρα με διαφορα τσαντάκια.... Μια χαρα χωρανε κλειδια κινητο τσιγάρα στις τσέπες των παντελονιών/βερμουδων. Ο δικος μου ας πουμε εχει ηλεκτρ.τσιγαρο, δυο κινητα και κλειδια στις τσέπες του. Γυαλια ηλιου μπορεις να τα πιασεις στη μπλουζα ή να τα φορας στο κεφαλι.

Κι αν βγαίνετε με γυναικα μπορειτε να της δώσετε να βαλει κατι στη δικη της τσαντα.

Νταξει αυτο που λες  δεν παιζει ειναι τραγικο ,ξεπερνω το ηλεκτρονικο τσιγαρο που ειναι τραγικο απο μονο  και δεν ειναι το θεμα μας .

Δλδ  αυτα για να τα βαλεις στης τσεπες  συν πορτοφολια λεφτα  και  συναφη θα τριγυρνας η' με παντελονια στρατιωτικου τυπου η' σαν τον κλοουν .

Υπαρχουν πολυ ωραια  shoulder bags  να διαλεξει κανεις  αναλογα με το στυλ του και το budget του .Φυσικα υπαρχουν και κακασχημα  και παρελασαν μερικα απο εδω αλλα οκ δεν ειναι να ασχολεισαι   δεν το εχουν δεν ειναι κακο...

Dakon to πρωτο που εβαλες ειναι μια χαρα και σαν χρωμα και σαν μεγεθος και απο ποιοτητα φαινεται οκ .

Εγω εχω  αυτο για καθε μερα ,καφε κτλπ 

http://www.porsche-design.com/en/For-Men/Bags/ShoulderBags/Cargon-2-5-ShoulderBag-MFV.html

 

Αυτο για λιγο πιο μεγαλο σε  καφε χρωμα του δερματος που χωραει και  ipad

http://www.piquadro.com/it/borse-zaini-cartelle/borse-uomo/borse-a-tracolla-uomo/borsello-porta-ipadrair-air2-doppia-tasca-frontal.html

 

 

 και μια porsche design ακομα  πιο μεγαλη messenger bag  για  οταν ειναι να παω για δουλειες -τραπεζες κλτπ και πρεπει να μεταφερω χαρτια ,φακελους τιμολογια κτλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα το ίδιο, δεν μαρέσει να βλέπω τον άντρα με τσαντάκι.Γιαυτό εμεις οι γυναίκες έχουμε μεγάλες τσάντες για να κουβαλάμε και όλων των υπόλοιπων τα πράγματα :D

η μπανανα για την ηλικια μου τουλαχιστον όταν φοριέται εκει που είναι να φορεθεί το λέμε και καγκουριά,Αν φορεθεί στον ώμο πιστέυω οτι είναι το καλύτερο τσαντάκι απο όλα καθώς είναι και το πιο διακριτικό.

Αυτα τα μικρά τσαντάκια που πάνε χιαστί που προτείνατε οι παραπάνω είναι ωραία, αλλα σε καμιά περίπτωση δερμάτινο καλοκαιριάτικα.Το δέρμα είναι για τον χειμώνα.(και πάλι δεν μαρέσουν σε άντρα ,παραφαίνονται)

Τα σακίδια πλάτης όπως όλα αυτά που προτείναν οι παραπάνω πιστεύω οτι είναι το καλύτερο για έναν άντρα που δείχνει περιπετειώδης, συνήθως τέτοιους με τέτοια σακίδια βλέπουμε να τα φοράνε οδηγοι μηχανών,είναι καλύτερα και δεν χτυπάει στο μάτι αν ένας άντρας το φοράει όταν πάει σε κλάμπ ή καφετέρια.το θεωρώ must have.

προσωπικα και χωρις παρεξηγηση:P αλλα δεν θα εδινα τα πραγματα να τα κουβαλαει ενα ατομο που οι μισες κοπελες την τσαντα την εχουν στον εναν ωμο και παντα απο την πλευρα που ειναι ο δρομος σαν να λενε στον τσαντακια ελα παρτην.η το κλασσικο που ακους στα μετρο.,ωχ κατι λειπει απο την τσαντα.

δεν το λεω για σενα αλλα γενικα.κατα τα αλλα το δερματινο ειδικα αν ειναι πραγματικο δερμα θα ετρωγε ποδι λογω σεβασμου στα τετραποδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως ουτε στρατιωτικού τυπου παντελόνια φορούσαν οι σχεσεις μου, ουτε σαν κλόουν ηταν :D ενας τόλμησε να κρατησει μια φορα μια μαυρη μπανανα παλαιοτερα, ηταν η πρωτη και τελευταια φορα :P

 

Το να θες να κουβαλήσεις εργαλεία δουλειας, φορτιστές , ταμπλετ κλπ το καταλαβαινω.

 

Αλλα να βγουμε για καφε/ποτο και να μου σκασεις με τσαντουλα που θα χεις μεσα κινητο,πορτοφολι, τσιγάρα , εχεις υποπέσει σε μεγαλο fail :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως ουτε στρατιωτικού τυπου παντελόνια φορούσαν οι σχεσεις μου, ουτε σαν κλόουν ηταν :D ενας τόλμησε να κρατησει μια φορα μια μαυρη μπανανα παλαιοτερα, ηταν η πρωτη και τελευταια φορα :P

 

Το να θες να κουβαλήσεις εργαλεία δουλειας, φορτιστές , ταμπλετ κλπ το καταλαβαινω.

 

Αλλα να βγουμε για καφε/ποτο και να μου σκασεις με τσαντουλα που θα χεις μεσα κινητο,πορτοφολι, τσιγάρα , εχεις υποπέσει σε μεγαλο fail :P

ε τι μπανανα ,το ξεφτιλισες τωρα και εσυ .

Τα σπανε τα  shoulder bag   τραγουδα οσο θες χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...