Προς το περιεχόμενο

Man Bag


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε τι μπανανα ,το ξεφτιλισες τωρα και εσυ .

Τα σπανε τα shoulder bag τραγουδα οσο θες χαχαχ

Χαχαχα

Εχει κ ο μπαμπάς μου shoulder bag , οταν τη πρωτοπηρε εφαγε πολυ κραξιμο κ απο μενα κ απ τη μαμά μου, αλλα μετα απο τοσα χρονια γάμου απλα το αποδέχτηκε :P

 

Εν τω μεταξυ πηγα τις προαλλες κ του πηρα μια Porsche design κλειδοθηκη και σταμπαρα μια ωραια τσαντα να του παρω να τις συναλλαζει...ΤΟΣΟ καλόκαρδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στην δουλεια(και σε οποιο μερος ειμαι χυμα...) τσαντακι μεσης ή μηρου(κραξιμο).Οταν βγαινω μονο το πορτοφολι και κινητο μου αρκουν.Σιγουρα οποιος αναγκαζεται να κυκλοφορει με αρκετα πραγματα μαζι του θα καταληξει σε καποιο backpack που ειναι το πιο βολικο.Αλλα αμα θες να παρεις messenger bag και εισαι ανδρας υπαρχουν τοσες επιλογες,μην καταληξεις με κατι τετοιο

image3xl.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι κουβαλατε τοσα πραγματα?πριν 15 χρονια παλι τοσα κουβαλουσατε?4 κλειδια, 2 κινητα,ipad,μαχαιρια πιρουνια κουταλια σπαθια,τι παιζει?

 

Είμαστε 15 χρόνια μεγαλύτεροι τώρα, midlife crisis και φοβόμαστε μη βγάλουμε τα λεφτά χύμα από τη μπροστά τσέπη του τζην και ξενερώσει η Μαργαρίτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως ουτε στρατιωτικού τυπου παντελόνια φορούσαν οι σχεσεις μου, ουτε σαν κλόουν ηταν :D ενας τόλμησε να κρατησει μια φορα μια μαυρη μπανανα παλαιοτερα, ηταν η πρωτη και τελευταια φορα :P

 

Το να θες να κουβαλήσεις εργαλεία δουλειας, φορτιστές , ταμπλετ κλπ το καταλαβαινω.

 

Αλλα να βγουμε για καφε/ποτο και να μου σκασεις με τσαντουλα που θα χεις μεσα κινητο,πορτοφολι, τσιγάρα , εχεις υποπέσει σε μεγαλο fail :P

αυτα ειναι προσωπικα γουστα.εσυ μπορει να θες να σουταρεις τον αλλον επειδη εχει τσαντακι και να ειναι Fail που το φερνει για ποτο για καποιον αλλον μπορει να ειναι Fail που πας για ενα ποτο και φερνεις μαζι σου εσυ τσαντα ή που πας πχ για μπανιο και κουβαλας το μισο σπιτι.το ιδιο αντιστοιχα και σε ταξιδι που παει καποιος να χαλαρωσει και η αλλη φερνει μαζι της την μιση ντουλαπα.αυτα ειναι επιλογες του καθενος.

ε τι μπανανα ,το ξεφτιλισες τωρα και εσυ .

Τα σπανε τα  shoulder bag   τραγουδα οσο θες χαχαχ

fOtis13 προτεινω να φτιαξουμε wing για καταδυση τιποτα artisti italiani Με μωβ χρωματακια και τετοια.παιζει να πουλησει τρελα.

 

γιατι κουβαλατε τοσα πραγματα?πριν 15 χρονια παλι τοσα κουβαλουσατε?4 κλειδια, 2 κινητα,ipad,μαχαιρια πιρουνια κουταλια σπαθια,τι παιζει?

πριν 15 χρονια καποιος μπορει να ηταν 18 χρονων οποτε το μονο που κουβαλουσε μαζι του ηταν κανα προφυλακτικο κανα κινητο που δεν επαιζαν και πολυ λεφτα και κανα κλειδι.που παιζει και απο ολα αυτα να κουβαλουσε απλα 1000 δραχμες και τιποτα απο ολα τα αλλα.και εγω καποτε τσεπες ημουν.πλεον οταν δουλευεις κουβαλας περισσοτερα.το να αλλαζω 10 τσαντακια αναλογως με την περισταση δεν παιζει.οποτε εχω βρει ενα που καλυπτει τις αναγκες και εχω παρει και ενα μεγαλυτερο ακομα το οποιο ειναιγια να χωραει tablet.Never used it ακομα.

 

Χαχαχα

Εχει κ ο μπαμπάς μου shoulder bag , οταν τη πρωτοπηρε εφαγε πολυ κραξιμο κ απο μενα κ απ τη μαμά μου, αλλα μετα απο τοσα χρονια γάμου απλα το αποδέχτηκε :P

 

Εν τω μεταξυ πηγα τις προαλλες κ του πηρα μια Porsche design κλειδοθηκη και σταμπαρα μια ωραια τσαντα να του παρω να τις συναλλαζει...ΤΟΣΟ καλόκαρδη

εδω ειναι και η διαφορα που λεμε μεταξυ κοπελας και αγοριου.συνηθως τα αγορια ειναι πρακτικα.δηλαδη θελω ενα τσαντακι για ολα για οπουδηποτε που να μπορει να εχει αυτα που θελω.δεν θελω να αλλαζω 10 τσαντακια.οποτε το Lowe alpine Καλυπτει τα παντα.εσυ σαν κοπελα το βλεπεις απο πλευρα Prestige οχι πρακτικοτητας οτι δηλαδη του πηρες ενα τσαντακι PORSCHE design που δειχνει ωραιο οπως και εχεις superdry που επισης δειχνει ωραιο.δηλαδη δεν κοιτατε την πρακτικοτητα τοσο οσο τι χτυπαει ωραια στο ματι και το χειροτερο προσπαθειτε να περασετε το δικο σας θελω στους αλλους.δηλαδη το να κραζεις τον πατερα σου που ηθελε shoulder bag το θεωρω υπερβολη.με την ιδια λογικη αυτος μπορει να σε κραξει για αλλα τοσα πραγματα που θεωρεις εσυ σωστα και αυτος οχι.και η δικαιολογια οτι ειμαι γυναικα κουβαλαω πολλα δεν πιανει.οι κοπελες εκτος ελλαδος αλλαζουν χωρα πανε ενα μηνα για διακοπες και εχουν ενα μεγαλο σακιδιο πλατης για ενα μηνα αντιθετα με 13 βαλιτσες που παιρνουν μερικες για ενα weekend και δεν φορανε ουτε τα μισα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πλεον οταν δουλευεις κουβαλας περισσοτερα.το να αλλαζω 10 τσαντακια αναλογως με την περισταση δεν παιζει.οποτε εχω βρει ενα που καλυπτει τις αναγκες και εχω παρει και ενα μεγαλυτερο ακομα το οποιο ειναιγια να χωραει tablet.Never used it ακομα.

Μόνο που ο Dakon δεν ζητάει το man purse για να το παίρνει στη δουλειά, αλλά για εξόδους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν η Αθήνα ή οι υπόλοιπες πόλεις της Ελλάδας γίναμε ξαφνικά Μιλάνο, αλλά βόρεια που μένω ή ταξιδεύω (Πολωνία, Τσεχία, Γερμανία) βλέπω παντού backpacks, σε όλα τα στυλ και ηλικίες ανθρώπων, για διάφορες περιστάσεις. Προτιμάω να πάω βόλτα και να έχω κάτι πρακτικό μαζί μου που περιέχει τα πάντα που μπορεί να χρειαστώ, παρά να γεμίζω τσέπες ή να αλλάζω τσάντες.

 

Εμένα μπορεί να μου ταιριάζει σαν στυλ, αλλά δε θα 'λεγα ότι πιστεύουν το ίδιο κουστουμάτοι πχ με τσάντα laptop στην πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ο φιλος σου για Πορσε εγραψε αλλα εμενα μου τη λες :P

 

Οσο για τα υπολοιπα δε διαφωνω ο καθενας εχει το γουστο του!

ο καθενας εχει τα γουστα του.δεν θα μαλωσω αμα καποιος θελει Porsche design.απλα το ολο θεμα πηγαινε στην επιθεση εντος εισαγωγικων προς τον father και οτι μπορει να μην θελει porsche design.αν του αρεσει παω πασο.

 

Η' απλα δεν εχει γουστο muhaha

ναι κοιταω κατι να ειναι πρακτικο παρα το πως δειχνει.οποτε ναι Porsche design και τετοια δεν θα επαιρνα προσωπικα

 

μπλιαξ άντρας και να χει τσάντα... Απλά μπλιαξ!!

αλεξια μιλαμε ειτε για backpack ειτε για κατι τετοιο πχ ή σαν τα αλλα που σηκωσαν τα παιδια.

74387-500-1.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειναι μερικες που ειναι νορμαλ. Για μενα ειναι προτιμοτερο μια σχολικη τσαντα (μαυρη πχ) αλλα δεν μπορεις να την εχεις για ολες τις περιστασεις... γενικα δεν μ αρεσει ο αντρας με τσαντακια... Ειπαμε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω δουλεψει σε μαγαζι με τσαντακια διαφορων ειδων (δερματινα,δερματινη,υφασματινα),πιστεψτε με τσαντακια του στυλ που ποσταρε ο τς πουλανε πολυ και αρεσει σε πολυ κοσμο γιατι ειναι βολικα.
Εμενα προσωπικα ποτε δεν μου αρεσε να κουβαλαω τσαντακια ωμου,μονο backpack οταν χρειαζοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι Πορσε η τσαντα που εχει, Πορσε ειναι η κλειδοθηκη που του πηρα γιατι ηταν η μονη μαυρη δερμάτινη (οπως ηθελε) που βρηκα στο ατικα :D καταλαβαινω παντως τι λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να το ζοριζετε, όσο και να είναι "αναγκαίο" δεν πείθει.

Τωρα για να πείσει λέει ο άλλος, που να βάλω κλειδιά μηχανής, κλειδιά αυτοκινήτου, κινητό, τσιγάρα, αναπτήρα, μπακ απ αναπτηρα, μπακ απ τσιγάρα.

 

Υποθέτω οτι πάει με τ αυτοκίνητο, παρκάρει. Γυρίζει με αστικό και παίρνει τη μηχανή.

Οι άλλοι βγαίνουν με τις κοπέλες /γυναίκες τους και αντί να τα πετάξουν μεαα στη τσάντα της γυναίκας παίρνουν κι αυτοί.

"Γυναικαααααα, θα παρεις τσάντα ή να παρω εγω;; "

 

Και φυσικά δεν αναφέρομαι αν κουβαλάς στη δουλειά αλλά για έξοδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...