Προς το περιεχόμενο

Man Bag


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ειναι μερικες που ειναι νορμαλ. Για μενα ειναι προτιμοτερο μια σχολικη τσαντα (μαυρη πχ) αλλα δεν μπορεις να την εχεις για ολες τις περιστασεις... γενικα δεν μ αρεσει ο αντρας με τσαντακια... Ειπαμε!!!

 

to backpack ειναι για πιο απαιτητικες καταστασεις.ειτε λογω δουλειας ειτε οτι θες να πας καπου πχ κανα μονοημερο ή καμια αποδραση στην εξοχη για trekking οποτε ναι το backpack ειναι Must.επισης βολευει οταν θες να εχεις λαπτοπ μαζι σου.

Δεν ειναι Πορσε η τσαντα που εχει, Πορσε ειναι η κλειδοθηκη που του πηρα γιατι ηταν η μονη μαυρη δερμάτινη (οπως ηθελε) που βρηκα στο ατικα :D καταλαβαινω παντως τι λες

a oκ λαθος δικο μου.με καταλαβες οπως ειπες οποτε OK:)

 

Όσο και να το ζοριζετε, όσο και να είναι "αναγκαίο" δεν πείθει.

Τωρα για να πείσει λέει ο άλλος, που να βάλω κλειδιά μηχανής, κλειδιά αυτοκινήτου, κινητό, τσιγάρα, αναπτήρα, μπακ απ αναπτηρα, μπακ απ τσιγάρα.

 

Υποθέτω οτι πάει με τ αυτοκίνητο, παρκάρει. Γυρίζει με αστικό και παίρνει τη μηχανή.

Οι άλλο βγαίνουν με τις κοπέλες /γυναίκες τους και αντί να τα πετάξουν μεαα στη τσάντα της γυναίκας παίρνουν κι αυτοί.

"Γυναικαααααα, θα παρεις τσάντα ή να παρω εγω;; "

 

Και φυσικά δεν αναφέρομαι αν κουβαλάς στη δουλειά αλλά για έξοδο

δεν θα καθομουν καθε φορα να αλλαζω παντελονι,φορμα βερμουδα και να αλλαζω τα μισα πραγματα απο τσεπη σε τσεπη.πας δουλεια πχ να τα βαλεις στο παντελονι με τις τσεπες,να παω μετα για τρεξιμο να βγαλω απο την τσεπη ενα δυο πραγματα να τα βαλω στην βερμουδα,μετα να παω gym να φορεσω φορμα και να αλλαζω τσεπη.και στην φορμα να βαλω τα κλειδια στην τσεπη να παω με το δικυκλο και να ψαχνω τα πραγματα στο δρομο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

ναι κοιταω κατι να ειναι πρακτικο παρα το πως δειχνει.οποτε ναι Porsche design και τετοια δεν θα επαιρνα προσωπικα

 

 

δεν μιλαω μωρε για σενα .Εδω παρελασαν "εγκληματα" .

Ι'm out απο το θεμα  βαρεθηκα ηδη ,ανουσιο ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα αλλάζει τώρα, βολεύει να μην μετακινεις πράγματα. Γιατί μέχρι πριν δεν χωρουσαν.

ειναι και τα δυο.και να μην μετακινω πραγματα και να μην χανω πραγματα αλλα οταν παω για δουλεια δεν χωρανε σε τσεπες.θα πρεπει δηλαδη να φοραω παντελονι με αρκετες τσεπες που οκ συνηθως εχουν αλλα δεν βολευει.το συγκεκριμενο που φοραω πχ εχει 6 τσεπες αλλα δεν βολευει να καθομαι πανω στο κινητο και μετα οταν πας σπιτι ελα αλλαξε τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλαω μωρε για σενα .Εδω παρελασαν "εγκληματα" .

Ι'm out απο το θεμα βαρεθηκα ηδη ,ανουσιο ειναι .

Ελα πες την αληθεια το πρωτο που σου χτυπησε ηταν το nike

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι και τα δυο.και να μην μετακινω πραγματα και να μην χανω πραγματα αλλα οταν παω για δουλεια δεν χωρανε σε τσεπες.θα πρεπει δηλαδη να φοραω παντελονι με αρκετες τσεπες που οκ συνηθως εχουν αλλα δεν βολευει.το συγκεκριμενο που φοραω πχ εχει 6 τσεπες αλλα δεν βολευει να καθομαι πανω στο κινητο και μετα οταν πας σπιτι ελα αλλαξε τα.

βρε συ αφού ειπα μιλάω για έξοδο όχι για τη δουλειά που μπορεί να ναι αναγκαια 1002 πράγματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλαω μωρε για σενα .Εδω παρελασαν "εγκληματα" .

Ι'm out απο το θεμα  βαρεθηκα ηδη ,ανουσιο ειναι .

Foti, επειδή εκτιμάω το γούστο σου, πες μια γνώμη και για το δικό μου, δεν παρεξηγούμαι!  :)

 

post-242105-0-25646100-1465811715_thumb.jpg

 

Maus, δες το κι εσύ να μου πεις!

 

Υπόψη, δεν ντύνομαι και πολύ κυριλέ και είμαι και μικρός! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για τις περισσοτερες γυναικες ειναι ξενερα να βλεπουν τον αντρα με διαφορα τσαντάκια.

 

Στα γκογκόβια μας. Και σας συμβουλεύω να δίνετε αντίστοιχου ύφους απαντήσεις όταν σας λένε εσάς "ξενερώνω άμα η γυναίκα καπνίζει/βρίζει/ασχολείται με μπάλα/οδηγεί/ψηφίζει".

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα είναι καλοκαίρι, φοράς τζιν και πρέπει να σου τρυπάνε τα κλειδιά το πόδι, να σου 'χει μπει η καπνοθήκη στο ορθό, το αριστερό @ να το βρίσκεις μέσα στο πορτοφόλι και να κρατάς και έναν αναπτήρα κάτω απ' τη γλώσσα. Και αυτές άμα τους ζητήσεις πλουτώνιο θα το έχουν μέσα στην τσαντάρα μαζί με υγρά μωρομάντηλα και ένα πιάνο.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γκογκόβια μας. Και σας συμβουλεύω να δίνετε αντίστοιχου ύφους απαντήσεις όταν σας λένε εσάς "ξενερώνω άμα η γυναίκα καπνίζει/βρίζει/ασχολείται με μπάλα/οδηγεί/ψηφίζει".

Εντάξει δεν είναι κακό να λες μια γνώμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτές άμα τους ζητήσεις πλουτώνιο θα το έχουν μέσα στην τσαντάρα μαζί με υγρά μωρομάντηλα και ένα πιάνο.

 

Άμα είναι όρθιο το πιάνο κάπως βολεύεται, ρε γκρίνια. Τα λεγόμενα «με ουρά», εντάξει, δεν είναι για τσάντα.

 

Όσο για το πλουτώνιο, ειρωνεύεσαι, αλλά είναι μέχρι να σού χρειαστεί ξαφνικά και ν' αρχίσεις να μετανιώνεις που δεν τα έχεις με πιο οργανωμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι κακό να λες μια γνώμη :)

Ετσι ξεκινανε ολα zio , απο μια απλη γνωμη.Μετα θα θελουμε να βγαλουμε το καθρεφτακι μας και θα ντρεπομαστε.Δεν ειναι απλη γνωμη zio, ειναι bullying  :(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι κουβαλατε τοσα πραγματα?πριν 15 χρονια παλι τοσα κουβαλουσατε?4 κλειδια, 2 κινητα,ipad,μαχαιρια πιρουνια κουταλια σπαθια,τι παιζει?

 

Πριν 15 χρόνια κουβαλούσα κλειδιά, πορτοφόλι, τσιγάρα στις τσέπες του τζιν και όλα τ' άλλα στην σάκα (και τα πράγματα γενικώς ήταν πιο απλά ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται). Τώρα έχει προστεθεί το κινητό που πλέον αρνούμαι να το κουβαλάω πάνω μου συν κάποια άλλα βολικά πραγματάκια που 15-20 χρόνια πριν δεν με ένοιαζαν ή των οποίων την ύπαρξη/χρησιμότητα αγνοούσα.

 

Για μια περίοδο δοκίμασα μια τσάντα της Carpisa κι' αργότερα μια Lowe Alpine σε στιλ σαν κι' αυτή που έδειξε ο θεματοθέτης και με βόλευαν αλλά μου την έσπαγε που συχνά χρειαζόταν να τις αδειάσω για να βρώ αυτό που ήθελα, άσε που δεν μπορώ να φοράω την τσάντα χιαστί -τρελαίνομαι. Επιπλέον, δεν χωρούσαν μπουκάλι νερό και ομπρέλα ταυτόχρονα... Ετσι δοκίμασα τσάντα ταχυδρόμου, στον έναν ώμο πάντα. Αποδείχτηκε καλή, αρκετά βολική και με επαρκή χωρητικότητα αλλά μου τσάκισε την μέση που έτσι κι' αλλιώς έχει πρόβλημα.

 

Τα τελευταία χρόνια λοιπόν χρησιμοποιώ τσάντα πλάτης για λάπτοπ κι' ας μην κουβαλάω ηλεκτρονικά μαραφέτια με εξαίρεση το κινητό και έναν φακό LED. Τα χωράει όλα πολύ άνετα και καλά κατανεμημένα για εύκολή πρόσβαση ενώ μένει πολύς χώρος για ό,τι άλλο χρειαστεί να κουβαλήσω (σε λογικά πλαίσια  :rolleyes:). Να σημειώσω εδώ οτι σχεδόν κάθε μέρα κουβαλάω και ταπεράκι με φαγητό.

 

Για λίγα πράγματα κάτι σαν αυτό που έδειξαν ο θεματοθέτης κι' ο poulinos παίρνει την ψήφο μου. Ειδάλλως, η μόνη λογική λύση για 'μένα είναι τσάντα πλάτης.

Μόνο που ο Dakon δεν ζητάει το man purse για να το παίρνει στη δουλειά, αλλά για εξόδους...

 

Murse λέγεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...