Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και η ability του Emhyr θα σου επιτρέπει να δεις δύο κάρτες από το hand του αντιπάλου.

Ε αυτό πολύ μέτριο, πάνω κάτω ξέρεις τα combo ου βγάζει κάθε deck... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεει οτι σκεφτονται αλλαγες στους "καιρους". Αυτο που μαλλον θα γινει ειναι οτι:

1) Οταν παιζεις clear skies δεν θα χανονται τα buffs και τα wounds που ειχαν οι καρτες πριν φανε τον καιρο

2) ...ενω πλεον δεν θα διωχνει ολους τους καιρους αλλα μονο στην σειρα που θα επιλεξεις (και στις 2 πλευρες)

 

Δεν ξερω ακομα αν μου αρεσει

 

Oπότε, όταν τα τερατάκια παίζουν πχ 6(!) καιρούς (3χΟμίχλη, Dagon, Leshen και ότι άλλο παγώνει/μουσκεύει από τα τέρατα), εσύ είτε θα έχεις 3 Clear (άντε να δω πως) πάνω σου, ή απλά forfeit...

 

Καλό είναι ότι θα σου μένουν τα buffs κλπ, αλλά αστείο εναντίον τεράτων,  ragh nar roog κλπ.

 

Μήπως να διορθώσουν τις καφρίλες?

 

Είναι δυνατό Monster deck με Witchers μέσα? Όχι μόνο αυτό, αλλά να παραμένει και στο τέλος του γύρου? Loyal?

 

Ξαναλέω, επίσης: Ανάσταση, στην ανάσταση, στην ανάσταση, στην ανάσταση (υπάρχουν πόσες...7-8 συνολικά) είναι λιγάκι αστείο.

 

Με μία κάρτα ξεκινήσαμε τον 3ο γύρο (αυτή που έκατσε στο draw, δλδ), 5-46 έληξε! Οτιδήποτε κι αν είχα τραβήξει, δεν υπάρχει τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο πράγματα ανακοινώθηκαν σε ένα χτεσινό community meeting στην Μόσχα:

 

  • Το wipe θα συμβεί 100% στο προσεχές μέλλον πριν την open beta.
  • Τα single player campaigns θα αγοράζονται μόνο με real-money και δεν θα προσφέρουν κανένα πλεονέκτημα στον παίκτη που τ αγόρασε στο multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σημερα συνάντησα ενα απο τους πρωτοπόρους ο οποιος επαιζε με το κλασικο πια poor infantry το οποιο το γεμίζει με madroeme, για τους επομενους λοιπον γύρους ειχε πολλους ποντους και μου τα εκανε και ανασταση με δυο shani παρακαλω και δεν προλαβα καν να βγαλω τη φουκαριαρα τη philipa να του τα γυρισει στο 1.αυτος ουτε καιρο καταλαβαινει ουτε τιποτα αλλα δυο φορες τη shani ελεος.δεν εννοω με renew στο ιδιο γυρο μου τις εβγαλε.θα επρεπε να μην εχεις την ιδια gold card στο deck..τελος παντων..το παιχνιδι παίρνει διορθώσεις ειδικα στην ανωτερω περιπτωση..οσον αφορα τους καιρους λογω του σημερινου γεγονότος ανακαλω εν μέρει.μη τα θελεουμε και ολα δικα μας οι βόρειοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα single player campaigns θα αγοράζονται μόνο με real-money και δεν θα προσφέρουν κανένα πλεονέκτημα στον παίκτη που τ αγόρασε στο multiplayer.

 

Αυτό τι λογική έχει? Γιατί να δώσει κάποιος χρήματα για κάτι που δεν θα του προσφέρει κανένα πλεονέκτημα σε ένα multiplayer game?

Εκτός και αν είναι campaign ανάλογο ενός single player game με σενάριο, missions, npc, cinematic κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τι λογική έχει? Γιατί να δώσει κάποιος χρήματα για κάτι που δεν θα του προσφέρει κανένα πλεονέκτημα σε ένα multiplayer game?

Εκτός και αν είναι campaign ανάλογο ενός single player game με σενάριο, missions, npc, cinematic κτλ

Θελω να πιστεύω οτι ολο και καποιο card pack θα κερδίζεται στο single player. Αλλα δεν θεωρείται πλεονέκτημα αξιο αναφορας επειδή δεν θα περιεχει καρτες exclusive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα τα campaigns, τα οποια αν σκεφτουμε οτι απο πισω θα ειναι η CDPR το οποιο σημαινει οτι θα ειναι φοβερα, θα δινουν καποιο ειδος cosmetic reward για το multiplayer!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπότε, όταν τα τερατάκια παίζουν πχ 6(!) καιρούς (3χΟμίχλη, Dagon, Leshen και ότι άλλο παγώνει/μουσκεύει από τα τέρατα), εσύ είτε θα έχεις 3 Clear (άντε να δω πως) πάνω σου, ή απλά forfeit...

 

Καλό είναι ότι θα σου μένουν τα buffs κλπ, αλλά αστείο εναντίον τεράτων,  ragh nar roog κλπ.

 

Μήπως να διορθώσουν τις καφρίλες?

 

Είναι δυνατό Monster deck με Witchers μέσα? Όχι μόνο αυτό, αλλά να παραμένει και στο τέλος του γύρου? Loyal?

 

Ξαναλέω, επίσης: Ανάσταση, στην ανάσταση, στην ανάσταση, στην ανάσταση (υπάρχουν πόσες...7-8 συνολικά) είναι λιγάκι αστείο.

 

Με μία κάρτα ξεκινήσαμε τον 3ο γύρο (αυτή που έκατσε στο draw, δλδ), 5-46 έληξε! Οτιδήποτε κι αν είχα τραβήξει, δεν υπάρχει τρόπος.

 

Με Gerald: Aard ή IGNI, έχοντας deck με immune to weather κάρτες, με το shackles. εντάξει, είναι δύσκολο αλλα υπάρχει τρόπος.

 

Δηλαδή North Kingdoms που σου κατεβάζει ο άλλος poor infantry και μετά γεμίζει την γραμμή και τις κάνει ΟΛΕΣ gold, τι να λέμε? εντάξει αυτό είναι το combo του, το ξέρεις, βρες τρόπο να το κόψεις, εξάλλου όπως και σε όλα τα παιχνίδια με κάρτες δεν μπορείς να τους κερδίζεις όλους!

 

Πρέπει και θα γίνουν διορθώσεις αλλα έχω εμπιστοσύνη στην CDPR. ήδη είναι σε πολύ καλό επίπεδο το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OΙ Βόρειοι δεν έχουν immune to weather κάρτες.

 

Ναι, το να σκάσεις aard/igni (αν προλάβεις, αν βολεύει το στήσιμο του άλλου ώστε να του κάνεις ζημιά, αν δεν σου κάνει ακριβώς το ίδιο αυτός -που έχει στήσει το deck ακριβώς έτσι για αυτό το λόγο) ίσως τον πονέσει λίγο.

 

Το "κολπάκι" με το infantry είναι όντως καλό αλλά μέχρι εκέι: Το έχω "σπάσει" 1 φορά,  το έχω "φάει" 2 φορές...αλλά μια κάρτα θέλει (την 2η ήταν τυχερός ο άλλος που στο αρχικό redraw προτίμησα να κρατήσω το Scortch αντί το epidemic, τόσο απλά).

 

Εννοείται πως κανένα combo δεν θα έπρεπε να είναι "ανίκητο". Ίσα ίσα, στα λόγια μου έρχεσαι που το γράφεις αυτό. Είναι λάθος σχεδιασμού του παιγνιδιού, της ισορροπίας.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...