Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σου αφαιρει το buff απο το reaver hunter,το field medic ανασταίνει μονο bronze unit και το clear skies καθαριζει μονο ενα row..

Εχω πολλες ηττες πια με τους βορειους μετα το patch εκει που τα πραματα ηταν ισορροπημένα..

Πολυ μεγαλο ποσοστο χρησιμοποιεί weather και το foltest deck ειναι για τα καλα πια ο φτωχος συγγενης της παρεας..ή αλλαζω τροπο παιχνιδιου ή παω με nilfgaard οι οποίοι θελουν μελέτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι.

 

Οι νησιώτες ανάσταιναν permadeath full με όλες τις ιδιότητες πάνω έτσι κι αλλιώς (και τα bonus από το θάνατο), οπότε είπαν να ρίξουν ακόμα περισσότερο τους Βόρειους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου αφαιρει το buff απο το reaver hunter,το field medic ανασταίνει μονο bronze unit και το clear skies καθαριζει μονο ενα row..

Εχω πολλες ηττες πια με τους βορειους μετα το patch εκει που τα πραματα ηταν ισορροπημένα..

Πολυ μεγαλο ποσοστο χρησιμοποιεί weather και το foltest deck ειναι για τα καλα πια ο φτωχος συγγενης της παρεας..ή αλλαζω τροπο παιχνιδιου ή παω με nilfgaard οι οποίοι θελουν μελέτη.

 

Δηλαδή με μια απλή bronze κάρτα ακύρωνες gold και silver κάρτες και επίσης έκανες τα weather monster decks απλά να κάνουν forfeit γιατί δεν του άφηνες να στήσουν τίποτα. Που είναι η ισορροπία σε αυτό? είναι ΠΟΛΥ καλύτερα τώρα, καθώς ρίχνεις daylight σε μία στήλη, και επίσης έχεις και potion που σου δίνει weather immunity. Και επίσης γιατι να έχεις deck χωρίς weather units και να νικάς τους πάντες? 

 

Κατα την γνώμη μου έκαναν πολύ καλά που το έφτιαξαν έτσι. 

E ναι.

 

Οι νησιώτες ανάσταιναν permadeath full με όλες τις ιδιότητες πάνω έτσι κι αλλιώς (και τα bonus από το θάνατο), οπότε είπαν να ρίξουν ακόμα περισσότερο τους Βόρειους.

Πέτρο τα έχουμε ξαναπεί, και οι βόρειοι το ίδιο κάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ισορροπημένα το ειπα σχετικα με τις ηττες και νικες που ειχα..επισης το potion που λες σου γεμιζει το deck σου με μια ακομα καρτα..

Το gwent για μενα εχει να κανει με τη δυναμικη του deck σου..το weather προσωπικη αποψη το θεωρώ υπουλο παίξιμο..

Θα πρεπε επαναλαμβανω να εστιασουν πιο πολυ στη δυναμη των καρτων..

Το ανωτερω δεν αναιρει φυσικα οτι ειναι ενα πολυ καλα φτιαγμενο card game..απλα το τελευταιο patch με αποτελειωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με μια απλή bronze κάρτα ακύρωνες gold και silver κάρτες και επίσης έκανες τα weather monster decks απλά να κάνουν forfeit γιατί δεν του άφηνες να στήσουν τίποτα. Που είναι η ισορροπία σε αυτό? είναι ΠΟΛΥ καλύτερα τώρα, καθώς ρίχνεις daylight σε μία στήλη, και επίσης έχεις και potion που σου δίνει weather immunity. Και επίσης γιατι να έχεις deck χωρίς weather units και να νικάς τους πάντες? 

 

Κατα την γνώμη μου έκαναν πολύ καλά που το έφτιαξαν έτσι. 

Πέτρο τα έχουμε ξαναπεί, και οι βόρειοι το ίδιο κάνουν

 

Μου αρέσει που επιμένεις.

 

Αυτή η "απλή" bronze θα έπρεπε να σου πέσει. Μάλιστα, ήθελες τουλάχιστον δύο στο deck σου για να έχεις κάποιες πιθανότητες (έχω βγάλει 2 και 3 συνεχόμενα παιγνίδια χωρίς να τραβήξω...γέλασε πολύς κόσμος) να την έχεις.

 

Επίσης, αυτή η "απλή" bronze, "απλές" bronze κάνει counter. Επίσης πρέπει να τα "βάλει" με μονάδες που οι ίδιες φτιάχνουν καιρό (και είναι άτρωτες από τον καιρό, ενώ εμφανίζουν και μονάδες), πρέπει να τα βάλει με κάρτες που κάνουν διπλούς καιρούς, ακόμα και τριπλό καιρό.

 

Τα τέρατα, για πλάκα έχουν 4-5 καιρούς σε κάθε deck...χωρίς καν να έχουν τις "απλές" (weather cards).

 

Oι νησιώτες, έχουν λιγότερες σαφώς, αλλά κι εκείνοι εκμεταλλεύονται.

 

Λίγο, ελάχιστα να μη σου "κάτσει" η σειρά που πετάς τις κάρτες σου σε σχέση με το clear (ή να μην έχεις καν clear) είσαι τελειωμένος.

 

Να πιάσουμε τί?

 

Διπλούς καιρούς +Aard/Igni? Να καθαρίσεις την πίσω γραμμή και να φας νύχια, σεισμό ή οτιδήποτε? Τί να το κάνω που "χρυσίζω"?

 

Ακόμα και να προλάβω, θα πάνε οι κάρτες από 1 στο 3...χώρια τα κουλά με Potions/βόμβες που χτυπάνε ακόμα και χρυσές...αυτός δεν ήταν ο σκοπός των χρυσών...να είναι άτρωτες?

 

Όπως σωστά γράφεις "γιατί να έχεις deck χωρίς...νικάς τους πάντες?".

 

Γιατί οι "πάντες" έχουν κάποιο "χαρακτηριστικό" που τους δίνει κάποιο μεγάλο τακτικό όφελος έναντι των άλλων και εκεί εστιάζεται η ισχύς τους, αλλά και η αδυναμία τους (αν μπορέσεις αυτό να το χτυπήσεις πριν "πιάσει"). Οι Βόρειοι, ποιό έχουν ακριβώς (γιατί τα χρυσάφια, δεν είναι)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τυχαιο που σχεδον ολοι πλεον παιζουν με καιρο..

μετα το patch εχουν γινει περισσότεροι γτ βλεπω και χαμηλα level(νεους δλδ που την εχουν ψιλιαστει τη δουλεια)..

Συμφωνω απολυτα Πετρο ειδικα με τα διπλα weather..τι να πρωτοβγαλεις;παιξε με immune σου λεει..ελα ομως που μονο το dan cavarly υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω εχω να πω παντως πως ενω ημουν +23 στις νικες(με Northern Realms) και ελεγα πως μπορω να αντιμετωπίσω σχεδον τα παντα μετα το patch εφτασα -16. Τους ξεσκισαν τελειως. Και να πεις οτι επαιζα με Poor Infantry καλα να πάθαινα (σιχαμένη τακτικη) αλλα τα χαλασαν ολα. Και τους Blue Stripes και τους Reavers Hunters/Scouts και τον Baron κτλ κτλ. Εχω αλλαξει 10 φορες το deck απο τοτε μπας και βρω κατι που να αποδιδει χωρις ιδιαιτερη επιτυχια.

Θεωρω παντως πλεον οτι τα αλλα deck ειναι πολυ καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το χω παρατήσει το παιχνιδάκι μετα το τελευταιο patch λογω των ανωτέρω..ειχα καποια στιγμή deck με nilfgaard αλλα δε με τράβηξαν..εν καιρω αν δεν αλλαξει κατι θα φτιαξω ενα με καιρους να τελειωνει το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γκρίνια ρε παιδιά! εντάξει, δεν μπορούμε να έχουμε ενα deck να κερδίζουμε τους πάντες! Προσωπικά πιστεύω οτι το παιχνίδι εξελίσσεται καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...