Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί νέοι παίκτες...

 

Ο 1ος που έπαιξα σήμερα, μάλλον δεν πέρασε ποτέ από challenges-tutorial κλπ και νόμιζε πως κερδίζει αυτός που έχει το υψηλότερο, σε ένα γύρο.

 

Συνέχιζε να κατεβάζει κάρτες ενώ προηγούνταν και είχα πάει πάσο, τις τέλειωσε όλες, και στον επόμενο γύρο μάλλον προβληματίστηκε όταν διαπίστωσε ότι με 2 κάρτες αυτός και 7 εγώ, δεν πήγαινε κάπου η ιστορία.

 

Αντίστοιχα, βγήκαν και κάποια ωραία "combos" είδα πάλι...

 

Κλασσικά πράγματα με 4-5 καιρούς τα τέρατα.

 

Οι Nilf πάλι, νέοι skell έγιναν...res/boost/self boost 2πλό3πλα...Χωρίς dudu/scorch, δύσκολο να πας κόντρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεις να δεις τα rewards στην αντιστοιχη επιλογη στο menu του παιχνιδιου.

 

 

Ναι έχω δει ότι δίνουν άλλα rewards αλλά δε καταλαβαίνω τι διαφορά έχουν αφού το εικονίδιο είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί νέοι παίκτες...

 

Ο 1ος που έπαιξα σήμερα, μάλλον δεν πέρασε ποτέ από challenges-tutorial κλπ και νόμιζε πως κερδίζει αυτός που έχει το υψηλότερο, σε ένα γύρο.

 

Συνέχιζε να κατεβάζει κάρτες ενώ προηγούνταν και είχα πάει πάσο, τις τέλειωσε όλες, και στον επόμενο γύρο μάλλον προβληματίστηκε όταν διαπίστωσε ότι με 2 κάρτες αυτός και 7 εγώ, δεν πήγαινε κάπου η ιστορία.

 

Αντίστοιχα, βγήκαν και κάποια ωραία "combos" είδα πάλι...

 

Κλασσικά πράγματα με 4-5 καιρούς τα τέρατα.

 

Οι Nilf πάλι, νέοι skell έγιναν...res/boost/self boost 2πλό3πλα...Χωρίς dudu/scorch, δύσκολο να πας κόντρα

Οι βόρειοι δεν εχουν μια resurrect καρτα εκτος απο τη shani..αλλα μπορεις με τα machines να εχεις πολυ δυναμη.

 

Παντως το παιχνιδι μεχρι στιγμης δειχνει αρκετα ισορροπημένο αλλα οι περισσότεροι αντίπαλοι που παιζω ειναι νεοι παικτες..

Θα δουμε αργότερα τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βόρειοι δεν εχουν μια resurrect καρτα εκτος απο τη shani..αλλα μπορεις με τα machines να εχεις πολυ δυναμη.

 

Παντως το παιχνιδι μεχρι στιγμης δειχνει αρκετα ισορροπημένο αλλα οι περισσότεροι αντίπαλοι που παιζω ειναι νεοι παικτες..

Θα δουμε αργότερα τι γίνεται.

 

Πολύ νωρίς είναι, όντως.

 

Ακόμα δεν φτιάχνω καν κάρτες, για να μαθαίνω σιγά-σιγά τη χρήση και τα combos όσων έχω/κερδίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ένα clan...Μαζεύω Skellige κάρτες και παρατηρώ τα synergies των αντιπάλων...Τώρα το ξεκίνησα, από το open beta. Κουράστηκα με το hearthstone  και είπα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Μέχρι στιγμής δεν με απογοητεύει. Το best of 3 είναι όλα τα λεφτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα γίνουν αλλαγές. Το παιχνίδι είναι ισορροπημένο σε ικανοποιητικό επίπεδο αλλά σίγουρα έχει δρόμο ακόμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας παιξει (αρκετο εως πολυ) Gwent αυτες τις μερες, συνειδητοποιω οτι τελικα το Hearthstone εχει πολυ χαμηλοτερο skill cap και σιγουρα πολυ περισσοτερο RNG, οχι πως δεν τα καταφερνουν οι ικανοτεροι (πολυ μακροπροθεσμως)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω δει ότι δίνουν άλλα rewards αλλά δε καταλαβαίνω τι διαφορά έχουν αφού το εικονίδιο είναι το ίδιο.

 

Τα rank rewards τα παίρνεις αμέσως μόλις πιάσεις το εκάστοτε rank ενώ τα season rewards τα παίρνεις αφότου ολοκληρωθεί η σεζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βγει και για κινητά/tablets;

έχουν πει κάτι;

 

το heartηstone είναι ότι πρέπει για ξάπλα

Πρέπει να το βγάλουν και για mobile. Κακά τα ψέματα, το είδος ανθεί εκεί και μόνο σε καλό θα τους βγει.

 

Αρκεί να μην γλυκαθουν υπερβολικά. Αν δω κανένα cyberpunk σε mobile θα πηδηχτω από το παράθυρο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο μπλιαχ η κατάσταση σήμερα.

 

Κατεβάζω τη χρυσή, δεν μου κατεβάζει τη φοράδα-combo.

 

Κόλλησε η επικοινωνία στη μέση του πρώτου γύρου, έχασα αυτόματα (ιντερνετοράδιο ανοιχτό εκείνη την ώρα, χωρίς πρόβλημα).

 

Έφαγα κι ένα ωραίο dwarf-boost combo κι άλλο ένα spy combo (εντελώς ετεροβαρές...) χωρίς φυσικά να τραβήξω dudu/scorch ή οτιδήποτε χρήσιμο και ίσιωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...