Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην ουσία σου λέει οτι π.χ. στην 1η στήλη για 7 μέρες να παίζεις κάνοντας το 6 round reward στο τέλος παίρνεις 8.6 kegs, scrap κτλ. Είναι πίνακας που σου δείχνει το progress για το free to play μοντέλο.


Ελα μου; :P

 

Χρησιμες πληροφοριες!

χαχαχα Σωραίος!

post-155704-0-48736800-1496388908_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ισοπαλίες σερί...πλάκα είχε.

 

3/3 ωραία ματσάκια, έπρεπε να τα είχα γράψει.

 

2 βαρέλια, 10/10 χαμηλές bronze...ούτε μία καινούρια για Βορρά...απογοήτευση.

 

Μισό combo με τη Sile αυτή τη φορά.

 

Σήκωσε τη special, αλλά τη μία από τις 2 που είχα, δεν με άφησε να επιλέξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Saskia παιζεται κατευθειαν στο table οταν χρησιμοποιεις τον Leader σου.. +7 απο πουθενα δηλαδη.

 

Αν το συνδυασεις με το Roach που ειναι +5 οταν παιζεις αλλο legendary.. 

 

Δεν ξερω αν παιρνει και το roach οταν ριχνεται η Saskia στο table.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Roach δεν κατεβαίνει με Leader card, θέλει άλλη χρυσή.

 

Βασικα οταν παιζεις τον leader σου, παιζεις την Saskia , η οποια ειναι χρυση καρτα, αρα αυτοματα δε κατεβαζει και τον Roach;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα οταν παιζεις τον leader σου, παιζεις την Saskia , η οποια ειναι χρυση καρτα, αρα αυτοματα δε κατεβαζει και τον Roach;

Δεν ξέρω... καλή παρατήρηση, τέρμα OP αν ισχύει κάτι τέτοιο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω... καλή παρατήρηση, τέρμα OP αν ισχύει κάτι τέτοιο! 

 

Μολις το δοκιμασα στο casual . Επαιξα την leader μου, επεσε η Saskia και... ο Roach μαζι της!!

 

Αυτο σημαινει +12 απο πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το δοκιμασα στο casual . Επαιξα την leader μου, επεσε η Saskia και... ο Roach μαζι της!!

 

Αυτο σημαινει +12 απο πουθενα.

Α οκ... Εξαιρετικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το combo discard+res των νησιωτών στο ξεκίνημα του 1ου γύρου, πριν δηλαδή"πεθάνει" κάρτα για να την αναστήσουν:

 

Παρατήρησα σήμερα, ότι μετά το mulligan το νεκροταφείο παραμένει άδειο, δεν προσμετρώνται εκεί οι discarded.

 

Bug θα έπρεπε να είναι λοιπόν, όχι "combo".

 

Λίγη μίρλα, για το καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το combo discard+res των νησιωτών στο ξεκίνημα του 1ου γύρου, πριν δηλαδή"πεθάνει" κάρτα για να την αναστήσουν:

 

Παρατήρησα σήμερα, ότι μετά το mulligan το νεκροταφείο παραμένει άδειο, δεν προσμετρώνται εκεί οι discarded.

 

Bug θα έπρεπε να είναι λοιπόν, όχι "combo".

 

Λίγη μίρλα, για το καλό.

 

Περίμενε. Αν εννοείς μετά το αρχικό mulligan να μένει άδειο το νεκροταφείο είναι λογικό, οι κάρτες που αλλάζεις σε αυτή τη φάση επιστρέφουν στο deck, όπως και στα άλλα factions. Αν μετά από κάποιο discard βλέπεις να μην μπήκε κάποια καινούρια κάρτα στο νεκροταφείο υπάρχει η πιθανότητα να έγινε discard η κάρτα Ciri: Dash η οποία επιστρέφει στο deck μόλις μπει στο GY (αν παρατηρήσεις κιόλας θα δεις και το Dash εφέ της Ciri). Αν πάλι δεις τον King Bran να κάνει discard 3 κάρτες μέσω του leader ability του και δεν φαίνεται καμία είτε στο GY είτε στο board (βλ. Raiders, Morkvarg) τότε ναι μιλάμε για bug. Δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κάρτα που γίνεται insta-banish μόλις μπει στο GY.

 

Πάντως αν βλέπετε κάτι που το θεωρείται bug, και ειδικά αν το βλέπετε να επαναλαμβάνεται, κάντε ένα report στο playgwent.com/support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αναφέρω, υπάρχει ακόμα από την κλειστή...

 

Χρησιμοποιείς στο ξεκίνημα του 1ου γύρου κάποια απότις κάρτες-μονάδες με δυνατότητα ανάστασης (δεν ξέρω αν όλες λειτουργούν) και ανασταίνεις κάποια μονάδα που δεν έχει προφανώς πεθάνει, αφού το νεκροταφείο είναι ακόμα άδειο.

 

Bonus point, το bonus ανάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...