Προς το περιεχόμενο

Tivizen Pico Android 2 by Aprotech: DVB-T TV Tuner & Radio για Android Smartphones/Tablets


eliashadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτσε ρε μαν, πού σε περιορίζει το tvman; Επειδή είναι wifi και όχι με απευθείας βύσμα; Μάλλον το ανάποδο συμβαίνει.

Με το ένα πάω όπου θέλω και έχω κανονικά τηλεόραση. Το άλλο θέλει Wifi είναι μεγαλύτερο θέλει εξωτερική τροφοδοσία. Αν μου διαφεύγει κάτι πείτε μου αλλά το βρίσκω αρκετά πιο δύσκολο στη φορητοτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το ένα πάω όπου θέλω και έχω κανονικά τηλεόραση. Το άλλο θέλει Wifi είναι μεγαλύτερο θέλει εξωτερική τροφοδοσία. Αν μου διαφεύγει κάτι πείτε μου αλλά το βρίσκω αρκετά πιο δύσκολο στη φορητοτητα

Όχι , αν ξαναδιαβάσεις το ποστ μου δεν ισχύουν αυτά. Όσο για το μέγεθος είναι σχετικό, είναι σαν πιστωτική με περίπου 0,8cm πάχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι , αν ξαναδιαβάσεις το ποστ μου δεν ισχύουν αυτά. Όσο για το μέγεθος είναι σχετικό, είναι σαν πιστωτική με περίπου 0,8cm πάχος.

Το διάβασα αλλά ας πούμε εγώ πχ που το θέλω στο χωράφι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω? Εκεί δεν έχω Wifi. Με αυτό του θέματος έπιασα 50καναλια και βλέπω κανονικά χωρίς Wifi η εξωτερική τροφοδοσία. Δεν βρίσκω κάποιο πλεονέκτημα σε αυτό που αναφέρεστε εκτός της εξωτερικής κεραίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα αλλά ας πούμε εγώ πχ που το θέλω στο χωράφι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω? Εκεί δεν έχω Wifi. Με αυτό του θέματος έπιασα 50καναλια και βλέπω κανονικά χωρίς Wifi η εξωτερική τροφοδοσία. Δεν βρίσκω κάποιο πλεονέκτημα σε αυτό που αναφέρεστε εκτός της εξωτερικής κεραίας.

 

Δεν το διάβασες όλο

 

έχει και hotspot mode (συνδέεται σε δικό του δίκτυο με μια συγκεκριμένη συσκευή, σε φάση το έχω στην τσάντα, είμαι έξω και βλέπω μόνος μου) και σε wifi router mode, όπου συνδέεται με το ρούτερ και μπορεί από εκεί και πέρα να λειοτυργήσει με οποιαδήποτε συσκευή είναι συνδεδεμένη στο ίδιο ρούτερ και έχει εγκατεστημένο το πρόγραμμα.

 

 

Επίσης λειοτουργεί με μπαταρία. Το ρεύμα είναι επιλογή.

 

Τεσπα, τέλος το offtopic. O καθένας ξέρει τί τον βολεύει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα αλλά ας πούμε εγώ πχ που το θέλω στο χωράφι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω? Εκεί δεν έχω Wifi. Με αυτό του θέματος έπιασα 50καναλια και βλέπω κανονικά χωρίς Wifi η εξωτερική τροφοδοσία. Δεν βρίσκω κάποιο πλεονέκτημα σε αυτό που αναφέρεστε εκτός της εξωτερικής κεραίας.

Στο χωράφι θα έχεις με όλ' αυτά πρόβλημα λόγω ασθενούς σήματος...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χωράφι θα έχεις με όλ' αυτά πρόβλημα λόγω ασθενούς σήματος...

 

Καλα μην νομιζεις στο σημειο που ειμαι πιανω LTE σημα στο κινητο και επιασα 53 καναλια με το tivizen χωρις θεμα.Σε εξωτερικο χωρο πιανει εξαιρετικα μεσα σε αυτοκινητο ζοριζεται για αυτο σκεφτομαι καμια πατεντα με συρματακι για να βγαινει εξω απο το αυτοκινητο ωστε να πιανει καλα.Και παλιοτερα που ειχα κανονικη τηλεοραση 7" παλι η κεραια επρεπε να βγαινει εξω ωστε να πιανει χωρις σπασιματα.

Δεν το διάβασες όλο

 

έχει και hotspot mode (συνδέεται σε δικό του δίκτυο με μια συγκεκριμένη συσκευή, σε φάση το έχω στην τσάντα, είμαι έξω και βλέπω μόνος μου) και σε wifi router mode, όπου συνδέεται με το ρούτερ και μπορεί από εκεί και πέρα να λειοτυργήσει με οποιαδήποτε συσκευή είναι συνδεδεμένη στο ίδιο ρούτερ και έχει εγκατεστημένο το πρόγραμμα.

 

 

Επίσης λειοτουργεί με μπαταρία. Το ρεύμα είναι επιλογή.

 

Τεσπα, τέλος το offtopic. O καθένας ξέρει τί τον βολεύει.

 

Αυτο μου διεφυγε οποτε λειτουργει και σαν το tivizen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην νομιζεις στο σημειο που ειμαι πιανω LTE σημα στο κινητο και επιασα 53 καναλια με το tivizen χωρις θεμα.Σε εξωτερικο χωρο πιανει εξαιρετικα μεσα σε αυτοκινητο ζοριζεται για αυτο σκεφτομαι καμια πατεντα με συρματακι για να βγαινει εξω απο το αυτοκινητο ωστε να πιανει καλα.

Ψάξε για inductive mini antenna tv...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα,

 

τρελάθηκα και εγώ με το προιόν και το πήρα..έχω ένα galaxy grand 9060....κατεβάζω εφαρμογή την τρέχει , συνδέεω τον δέκτη και δε το αναγνωρίζει...ξενέρωσα...καμμιά ιδέα έχετε να το κάνω να παίξε ρε γ@μώτο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...