Προς το περιεχόμενο

Tivizen Pico Android 2 by Aprotech: DVB-T TV Tuner & Radio για Android Smartphones/Tablets


eliashadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις παρελαβα κ το δοκιμασα αμεσως βρηκε 40 καναλια κ τα παιζει πολυ καλα το τηλ.ειναι samsung s6 edge

 

Περιοχή που μένεις; Έγινε εντός ή εκτός σπιτιού το τεστ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμ ίσως για αυτό, επειδή είσαι σε όροφο. Εγώ πάντως που έχω δοκιμάσει Κορυδαλλό και Αργυρόυπολη σε 1ο όροφο και στα 2, πιάνει ελάχιστα κανάλια. Θα δοκιμάσω το σουκού και εκτός σπιτιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για το hack, αλλά διαβάζω τα σχόλια για το συγκεκριμένο προϊόν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι το άλλο από τη Wind είναι overall καλύτερη λύση.

 

 

Δουλεύει με όλες τις πλατφόρμες γιατί τρέχει με wifi (η κάθε συσκευή android/ios/windows έχει δικό της πρόγραμμα), παίρνει και εξωτερική κεραία, είναι ανεξάρτητο από το κινητό/ταμπλετ άρα μπορεί να είναι τοποθετημένο εκεί που έχει σήμα και εσύ να είσαι εκεί που γουστάρεις, δεν υπάρχει δέσμευση από τoν αποθηκευτικό χώρο της συσκευής για εγγραφή γιατί παίρνει δική του κάρτα, μπορούν πολλές συσκευές να έχουν το πρόγραμμα και να συνδέονται χωρίς να μετακινείται/ξανασυνδέεται ο δέκτης  (μία τη φορά), παίζει κανονικά τα HD (σε windows βλέπει και τα ψηφιακά ραδιόφωνα) κλπ.

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι προφανώς έχει μεγαλύτερο μέγεθος (σαν πιστωτική κάρτα) και θέλει ξεχωριστά φόρτιση. Αλλά αν το έχετε κάπου σταθερά μπορεί να είναι στην πρίζα και να παίζει. Επίσης το μέγα αρνητικό είναι ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεθεί πλέον, αλλά λογικά όλο και κάπου θα υπάρχει ακόμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλλιθεα εντος σπιτιου αλλα τεταρτο οροφο

Χμ ίσως για αυτό, επειδή είσαι σε όροφο. Εγώ πάντως που έχω δοκιμάσει Κορυδαλλό και Αργυρόυπολη σε 1ο όροφο και στα 2, πιάνει ελάχιστα κανάλια. Θα δοκιμάσω το σουκού και εκτός σπιτιού

Kαλλιθέα, Μοσχάτο, Φάληρο έχει γενικά δυνατό τηλεοπτικό σήμα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για το hack, αλλά διαβάζω τα σχόλια για το συγκεκριμένο προϊόν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι το άλλο από τη Wind είναι overall καλύτερη λύση.

 

 

Δουλεύει με όλες τις πλατφόρμες γιατί τρέχει με wifi (η κάθε συσκευή android/ios/windows έχει δικό της πρόγραμμα), παίρνει και εξωτερική κεραία, είναι ανεξάρτητο από το κινητό/ταμπλετ άρα μπορεί να είναι τοποθετημένο εκεί που έχει σήμα και εσύ να είσαι εκεί που γουστάρεις, δεν υπάρχει δέσμευση από τoν αποθηκευτικό χώρο της συσκευής για εγγραφή γιατί παίρνει δική του κάρτα, μπορούν πολλές συσκευές να έχουν το πρόγραμμα και να συνδέονται χωρίς να μετακινείται/ξανασυνδέεται ο δέκτης  (μία τη φορά), παίζει κανονικά τα HD (σε windows βλέπει και τα ψηφιακά ραδιόφωνα) κλπ.

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι προφανώς έχει μεγαλύτερο μέγεθος (σαν πιστωτική κάρτα) και θέλει ξεχωριστά φόρτιση. Αλλά αν το έχετε κάπου σταθερά μπορεί να είναι στην πρίζα και να παίζει. Επίσης το μέγα αρνητικό είναι ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεθεί πλέον, αλλά λογικά όλο και κάπου θα υπάρχει ακόμη.

 

 

Καλό θα ήταν στο spoiler να γράφεις και σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν στο spoiler να γράφεις και σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι.

http://www.insomnia.gr/topic/611758-wifi-tv-tvman-pocket-zdp-1-mobility-wind-990/
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλα απλά δεν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα. Οποιος πρόλαβε το πήρε.

Αν εσύ ξέρεις κάποια wind η άλλο κατάστημα να το έχει, πες το και σε εμάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε αντίστοιχη τιμή ε. Για μένα χάνει πολύ σε mobility, εξαρτάται για ποιο λόγο ψάχνει κάποιος την συσκευή. Προσωπικά μ'αρεσε ως λύση για κάποιες διακοπές που θα είμαι στην παραλία ή σε κάποιο μέρος κολλημένος στο αμάξι ή κάτι σχετικό αλλά σίγουρα όχι στο σπίτι με ρεύμα διαθέσιμο. Και το θέμα της τιμής, βγήκε στο ίδιο ή στα 69 που δείχνει στο skroutz;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλα απλά δεν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα. Οποιος πρόλαβε το πήρε.

 

Αν εσύ ξέρεις κάποια wind η άλλο κατάστημα να το έχει, πες το και σε εμάς.

https://www.amazon.de/gp/product/B00CWUF45M/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3LRY8LWFD6T28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν στο spoiler να γράφεις και σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι. 

 

Ήταν Link.png Site: αυτόπου έβαλε ο Zacharis παραπάνω (credits στον kont που το ενττόπισε πρώτος). Sorry νόμιζα ότι ήταν γνωστό. Πιθανό να έχει δοθεί λινκ και προηγουμένως στο ίδιο θέμα, δεν ξέρω, έχει άλλο ένα θέμα με tivizen και τα μπερδεύω. Πάντως αυτό είναι.

 

 

θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλα απλά δεν υπάρχει σε κάποιο κατάστημα. Οποιος πρόλαβε το πήρε.

 

Αν εσύ ξέρεις κάποια wind η άλλο κατάστημα να το έχει, πες το και σε εμάς.

 

Κι εγώ στην τύχη το βρήκα μετά από ψάξιμο. Χωρίς παρεξήγηση, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ψάξει. Αν είχα σίγουρο μαγαζί που το έχει εννοείται θα ενημέρωνα.

 

 

Και σε αντίστοιχη τιμή ε. Για μένα χάνει πολύ σε mobility, εξαρτάται για ποιο λόγο ψάχνει κάποιος την συσκευή. Προσωπικά μ'αρεσε ως λύση για κάποιες διακοπές που θα είμαι στην παραλία ή σε κάποιο μέρος κολλημένος στο αμάξι ή κάτι σχετικό αλλά σίγουρα όχι στο σπίτι με ρεύμα διαθέσιμο. Και το θέμα της τιμής, βγήκε στο ίδιο ή στα 69 που δείχνει στο skroutz;;

 

 

Εννοείται ότι μιλάμε για την ίδια τιμή (βασικά, χαμηλότερη πλέον που το τιβιζεν ανέβηκε). Ήταν στα 9.90 χωρίς μεταφορικά αν το βρείτε σε wind. H λύση του ρεύματος είναι επιπλέον της μπαταρίας, η οποία περεμπιπτόντως είναι αποσπώμενη. Και για τη χρήση που αναφέρεις, έχει και hotspot mode (συνδέεται σε δικό του δίκτυο με μια συγκεκριμένη συσκευή, σε φάση το έχω στην τσάντα, είμαι έξω και βλέπω μόνος μου) και σε wifi router mode, όπου συνδέεται με το ρούτερ και μπορεί από εκεί και πέρα να λειοτυργήσει με οποιαδήποτε συσκευή είναι συνδεδεμένη στο ίδιο ρούτερ και έχει εγκατεστημένο το πρόγραμμα.

 

 

και λειτουργεί και ως powerbank looool

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εννοείται ότι μιλάμε για την ίδια τιμή (βασικά, χαμηλότερη πλέον που αυτό ανένηκε). Ήταν στα 9.90 χωρίς μεταφορικά αν το βρείτε σε wind.

H λύση του ρεύματος είναι επιπλέον της μπαταρίας, η οποία περεμπιπτόντως είναι αποσπώμενη. Και για τη χρήση που αναφέρεις, έχει και hotspot mode (συνδέεται σε δικό του δίκτυο με μια συγκεκριμένη συσκευή, σε φάση το έχω στην τσάντα, είμαι έξω και βλέπω μόνος μου) και σε wifi router mode, όπου συνδέεται με το ρούτερ και μπορεί από εκεί και πέρα να λειοτυργήσει με οποιαδήποτε συσκευή είναι συνδεδεμένη στο ίδιο ρούτερ και έχει εγκατεστημένο το πρόγραμμα.

 

Αν είναι σε αυτή την τιμή ή ακόμα και στα 15-30 ευρώ αξίζει τότε για μένα. Όλα έχουν να κάνουν με την ποιότητα, λογικά η λύση αυτή δείχνει πως κάνει καλύτερη δουλειά από το προιόν του θέματος. Και εφόσον έχουμε το δικαίωμα επιστροφής, το σκέφτομαι ;-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το ένα προϊόν άλλο το άλλο. Το ένα το περνεις παντού όπου πας και έχεις τηλεόραση κανονικά. Το άλλο σε περιορίζει πάρα πολύ

Κάτσε ρε μαν, πού σε περιορίζει το tvman; Επειδή είναι wifi και όχι με απευθείας βύσμα; Μάλλον το ανάποδο συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...