Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τσιμπησα προσφατα το παιχνιδακι και μπορω να πω οτι μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις. Εδω και 2-3 μερες το εχω ψιλοκαψει και το εχω κατευχαριστηθει

Παρολα αυτα καποια στιγμη εφαγα ενα γερο κρασαρισμα (γκρι οθονη - πρωτη φορα) και απο τοτε δεν μπορω να το ξανα ανοιξω... να μην μπορω να το ανοιξω μου ειχε ξανατυχει, αλλα εκανα ενα reboot και εστρωσε... τωρα τιποτα. Ουτε και με reset της εφαρμογης δουλεψε. Καμια ιδεα τι να δοκιμασω;

btw οσο επαιζα ετρεχε νερο πανω απο 60 με ultra preset και το φυσιολογικο ocasional drop που μαλλον ευθυνεται στα 8 γιγα ραμ, οποτε αποκλειω το ενδεχομενο να μην το αντεχει το πσ

rx 470 stock

fx 6300 3.9 ~ 1.26

8gb 1600mhz 1.56v

εγκατεστημενο σε caviar blue 1tb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τρέχει το παιχνίδι εδώ και πολύ καιρό, τι παραπάνω να του κάνουν δηλαδή;

Επίσης μην παραβλέπουμε τι γραφικαρες έχει; Πού έχουμε ξαναδεί τέτοια γραφικά σε ανοικτό κόσμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Μια χαρά τρέχει το παιχνίδι εδώ και πολύ καιρό, τι παραπάνω να του κάνουν δηλαδή;

Επίσης μην παραβλέπουμε τι γραφικαρες έχει; Πού έχουμε ξαναδεί τέτοια γραφικά σε ανοικτό κόσμο;

κρασαρει σε πολλα συστηματα, αυτο να εφτιαχναν καλα θα ηταν, δεν κραζω το παιχνιδι καθ'αυτου αλλα την εκδοση του υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεν το έχω δει αναλυτικά το θέμα εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα, ήταν βαρύ στην αρχή σε κάποια φάση βγήκε update που έστρωσε αρκετά η απόδοση στον υπολογιστή και εκτοτε κανένα θέμα

 

Αυτό βέβαια ήταν το παιχνίδι το οποίο με "ώθησε" να αλλάξω την 7950 όταν βγήκε αφού δεν μπορούσε να το παίξει καλύτερα από 30fps σε 1080p, αλλά η 480 που πήρα στη συνέχεια το έτρεχε άνετα και μετά από κάποια patch σταμάτησε να κάνει και τις βουτιές που έκανε..

 

Δεν περίμενα και πολλά περισσότερα για αυτά τα γραφικά..

 

Όσο για το αν κρασσαρει δεν έχω ακούσει κάτι, ελπίζω να μην μιλάμε για περίεργα setups (κακό overclok κτλ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι συστημα εχει ο καθενας και οντως η εκδοση του pc πιο παλια ειχε πολλα θεματα(οπως θεματα εχει και το νεο forza 7),αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει τα χαλια που ειχε παλια το παιχνιδι. Οσο για το παραπανω pc που αναφερθηκε,κρατα πολυ μικρο καλαθι για τον Fx 6300 σου αγαπητε. Ενω σε multitasking ειναι πολυ καλος,σε single core performance που ζητανε τα παιχνιδια ειναι παρα πολυ πισω ακομα και απο i3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά προφανώς ο fx ειναι λίγος, αλλα από τη στιγμή που ενώ έπαιζα μια χαρά ξαφνικά κρασαρε και δεν άνοιγε...  ε δυσκολεύουν να πιστέψω ότι έφταιγε αυτό

και τελικά είχα δίκιο γιατί ενω το έψαχνα σήμερα δοκίμασα να κάνω απλά μια τυχαία εγκατάσταση από το store (στον sad, ούτε καν στο μηχανικό που είναι το παιχνίδι) και πριν καν τελειώσει το κατέβασμα το Forza έτρεξε

τρεχα γύρευε με την microsoft και το store της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι τρέχει σαφώς καλύτερα από όταν πρωτοβγήκε αλλά ακόμη τρώω επίσης CTDs όποτε να 'ναι.

Πάντως είναι εξαιρετικό παιχνίδι και το προτείνω σε όλους τους φίλους του είδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι σε όσους έχουν 16 γίγα ram θα συμβαίνει πολύ πιο σπάνια (ή και καθόλου μιας και έχει προτεινόμενα 12)

btw ειναι κανεις που έχει το πρώτο expansion να μας πει εντυπώσεις;

τωρα που έχει βγει το motorsport 7 δεν θα βγει άλλο expansion, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τα 2 expansion. Είναι πολύ καλά και ειδικά σε αυτή τη τιμή τα προτείνω με κλειστά μάτια. Δεν έχουν ανακοινώσει κάτι για νέο expansion.

CTDs τρώω σχετικά συχνά. Το μόνο παιχνίδι προσωπικά εδώ και χρόνια που έχει τέτοιο θέμα και φυσικά χωρίς να βγάζει μήνυμα λάθους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...