Προς το περιεχόμενο

AMD RX 480: Σε διάταξη CrossFire ξεπερνά την GeForce GTX 1080


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε δεν έχω AMD και δεν γνωρίζω, για τους drivers εχω σχηματίσει άποψη από αυτά που γράφουνε χρήστες του steam και τα προβλήματα που έχουν συναντήσει γνωστοί μου. Αν όπως λες δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα καλή η πληροφορία σου, τη σημειώνω.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω ούτε από vega και πράσινα άλογα (:-)), μέχρι να τα δω (τα πράσινα άλογα γιατί τη vega την περιμένουμε καλό Οκτώβρη σύμφωνα με φήμες, σωστά?).

 

Μακάρι όμως να είναι όπως λες γιατί οι τιμές πέφτουν μόνο με ανταγωνιστικά προϊόντα, οπότε όλοι happy ;-)

 

Κι αν μπορέσει κάποια στιγμή η AMD να βγάλει ανταγωνιστική κάρτα γιατί όχι να την τιμήσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H nvidia εχει καλυτερους drivers απο την amd και η αποδειξη ειναι οι χιλιαδες χρηστες που φαγαμε στην μαπα τους drivers της amd και δεν θα ξαναπαρουμε amd καρτα ποτε.

οι μετρήσεις άλλα λένε

 

τώρα εσύ αν παίρνεις μεροκάματο απο nvidia και θες να μοιράζεις την προπαγάνδα της κάντο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 και 800 ευρώ για να παίζει κάποιος παιχνίδια ε?? μνημόνιο μέχρι το 2050..

Τι σχόλιο ήταν τώρα αυτό? Άλλοι δίνουν κατοστάρικα για να χτυπάνε τατουάζ. Εγώ θέλω να τα δίνω για gaming. Δικα μου λεφτά είναι στην τελικη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν στο gaming θα εχει την ιδια αποδοση γιατι δυστηχως οι εταιριες με τα παιχνιδια το sli/crossfire δεν το υποστηριζουν σωστα αλλα φαινεται να εχει γινει πολυ καλη δουλεια στην επικοινωνια των 2 καρτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lieferung unbekant Λέει όμως (δηλαδή δεν ξέρουν πότε θα την έχουν διαθέσιμη) και ειναι μάρκας "KFA" τρέχα γύρευε ποιότητα κατασκευής δηλαδή . όλες οι άλλες ειναι πάνω απο 700 + τα μεταφορικά για ελλάδα 

Σε πληροφορω η KFA της galax εχει καλυτερη ποιοτητα απο την ASUS σε οτι αφορα gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν στο gaming θα εχει την ιδια αποδοση γιατι δυστηχως οι εταιριες με τα παιχνιδια το sli/crossfire δεν το υποστηριζουν σωστα αλλα φαινεται να εχει γινει πολυ καλη δουλεια στην επικοινωνια των 2 καρτων

Αυτά θα ειναι παρελθόν με το DX12 θα έχουν καλύτερο scaling θα μπορείς να έχεις όσες κάρτες χωράει η μητρική σου ή ακόμη να έχει ανάμεικτες AMD και Nvidia

 

αλλά επίσης δεν χρειάζεται να πάρεις 2 με μια είσαι μια χαρά και για premium VR και για τα νέα παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 και 800 ευρώ για να παίζει κάποιος παιχνίδια ε?? μνημόνιο μέχρι το 2050..

Ουτε εγω δινω τοσα λεφτα για gpu μια 960 εχω αλλα τι λογικη ειναι αυτη ρε φιλε? Θα κανεις και κοθμαντο τι θα χαλαει ο καθενας? Εισαι σαν τους βλακες τους φιλους μου που καθε βραδυ πινουν τον κωλο τους εξω και κανουν και 2 πακετα τσιγαρα ο καθενας και δουλευουν εμενα που χαλαω λεφτα σε pc. Λογικη 0 αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο καθενας κανει οτι γουσταρει δεν τα εκλεψε απο εσενα κανενας.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μετρήσεις άλλα λένε

 

τώρα εσύ αν παίρνεις μεροκάματο απο nvidia και θες να μοιράζεις την προπαγάνδα της κάντο. 

το τερμάτισες..... καθε φορα που δεν εχετε να πειτε κατι για αλήθειες αυτο λετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά θα ειναι παρελθόν με το DX12 θα έχουν καλύτερο scaling θα μπορείς να έχεις όσες κάρτες χωράει η μητρική σου ή ακόμη να έχει ανάμεικτες AMD και Nvidia

 

αλλά επίσης δεν χρειάζεται να πάρεις 2 με μια είσαι μια χαρά και για premium VR και για τα νέα παιχνίδια.

εγω για 1080 gaming θα την παρω αν ειναι οντως 2good και εκει απλα θα φυσαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πεσει σε τοση απελπισια η amd που συγκρινει 2 καρτες της με μια nvidia.Επομενο σταδιο πιο ειναι?tri-crossfire vs μονη καρτα?

Πές τα ρε φίλε πολύ σωστός.Άχρηστη εταιρία η πιο δυνατή της κάρτα να κοντράρει προιγούμενης γενιάς TζίForce gtx 980.Και επειδή δεν πιάνει μία προσπαθούν εκεί ρίχνοντας στάχτη στα μάτια στο πανέξυπνο κοινό με cross fire......Ντροπή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα παρολα αυτα ειναι 1!Μεεεεεεχρι,να ερθει στην ελλαδα η rx 480 και ξερουμε ποσο πλεον θα κανει,μεεεεεεεχρι να δουμε αξιολογησεις και νουμερα πανω στα games,ΔΕΝ υπαρχει νοημα οπιασδηποτες συζητησης.. Μακαρι οντως να ειναι τοσο προσιτη η 480 να εχουμε και ανταγωνισμο...και μην ξεχναμε πως απο την στιγμη που θα βγει η 480,ο κοσμος των gpu θα αλλαξει και λογικα θα πεσουν οι τιμες των παλαιοτερων gpu και μπορει να συμφερει καλυτερα μια 980 απο μια 480.. υπομονη λοιπον να μας ερθει,μην παμε να ζηταμε τα ρεστα χωρις αποδειξεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σαν σκετη καρτα χωρις CF ειναι ποιο κατω απο ολες τις αλλες και αν ερθει σε καμια τιμη 300-330 τα 8GB και η 390X και η 980 πεσουν σε αυτη την τιμη δεν ξερω τελικα τι ειναι καλυτερο να παρει καποιος.

Λογικά και πάλι την 480 για να εισαι ανετος απο αποψη υποστηριξης Vulkan και DX12 (drivers κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...