Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/4/2018 στις 1:18 ΜΜ, chek2fire είπε

Το game πάντως είναι τελείως open world και ενθουσιάζει όσους τους αρέσουν το explore

Ναι έχεις δίκιο, το game είναι τελείως open world και όχι απλά  ένα σκέτο open world. Θα προσπαθήσω λοιπόν να προσαρμοστώ στο παιχνίδι και όχι να περιμένω το παιχνίδι να προσαρμοστεί στα θέλω μου, έμπειρος gamer είμαι θα την βρω την άκρη. Δεν γίνετε εγώ να είμαι ο σωστός, και όλοι οι άλλοι να είναι λάθος.

υστερ. αλλά το mario odyssey είναι μια σκάλα πάνω και δεν σηκώνω κουβέντα επ' αυτού :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορούσαν να είναι όλα τα shrines και divine beasts + τα final bosses σαν και αυτά των DLC γαμώτο :P ?

Eξαιρετικό το πρώτο πακέτο, το δωράκι στο τέλος με έχει κάνει να μετατρέψω το παιχνίδι σε gta λίγο :P αλλά σπέρνει...trials of the sword τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ξεκίνησα και εγώ (επιτέλους) το BOTW. Ο λόγος που καθηστέρησα, αν και έχω το παιχνίδι από τον Ιανουάριο είναι ότι περίμενα το XC Pro Controller που έχω παραγγείλει εδώ και δύο μήνες και ακόμα δεν μου έχει έρθει:angry:. Εν τέλει δεν κρατήθηκα και ξεκίνησα με το Joy Con grip. 

Μόλις έφτασα στο Hateno Village και σαν πρώτη άποψη έχω να πω ότι το παιχνίδι δικαιολογεί όλο τον ντόρο που έχει γίνει γύρω από το όνομά του και ακόμα περισσότερο. Οπότε προβλέπεται κάψιμο.... Ναι, είναι παιχνίδι στο οποίο ακόμα και να μαζέυεις τις κότες κάποιου (συγγνώμη cuccos) είναι ευχάριστο.

Ελπίζω μόνο να μην μου έχουν ξεφύγει πολλά korok seeds στον δρόμο μου γιατί συνεχώς ξεχνάω να τσεκάρω....

Αυτά. Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Ελπίζω μόνο να μην μου έχουν ξεφύγει πολλά korok seeds στον δρόμο μου γιατί συνεχώς ξεχνάω να τσεκάρω....

Μη φοβού, δεν πρόκειται να τα βρεις όλα αλλά θα βρεις μπόλικα, έχει καμιά χιλιαρίτσα από αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, vampao είπε

Ναι έχεις δίκιο, το game είναι τελείως open world και όχι απλά  ένα σκέτο open world. Θα προσπαθήσω λοιπόν να προσαρμοστώ στο παιχνίδι και όχι να περιμένω το παιχνίδι να προσαρμοστεί στα θέλω μου, έμπειρος gamer είμαι θα την βρω την άκρη. Δεν γίνετε εγώ να είμαι ο σωστός, και όλοι οι άλλοι να είναι λάθος.

υστερ. αλλά το mario odyssey είναι μια σκάλα πάνω και δεν σηκώνω κουβέντα επ' αυτού :P.

Δεν υπάρχει 'σωστό' και 'λάθος' σε αυτά τα πράγματα φίλε. Είναι απλά θέμα γούστου και είναι υποκειμενικό. 'Ωπως γράφτηκε και πιο πάνω απλά δεν σε 'έπιασε' όσο άλλους. Ελπίζω μόνο όσο συνεχίζεις να το παίζεις να αλλάξει η 'αποψή σου και να το ευχαριστηθείς περισσότερο. Εμένα πάντως ως τώρα με έχει συνεπάρει.

5 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Μη φοβού, δεν πρόκειται να τα βρεις όλα αλλά θα βρεις μπόλικα, έχει καμιά χιλιαρίτσα από αυτά. 

Α μόνο χίλια; Πεσ'το και ανυσήχησα:wacko:. Αλλά τα πρώτα εκατό είναι τα δύσκολα, έτσι δεν λενε;:P

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το BotW νομιζω ειναι απτα πιο αδυναμα στο θεμα της μουσικης. Εχει 2-3 αρκετα καλα κομματια και that's it. Ενα ωραιο overworld theme θα ταν καλη φαση,η να ειχε διαφορετικο theme καθε region πχ. Επισης το combat soundtrack με τα moblins ειναι εκνευριστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό που έσπερνε ήταν το theme στο Hyrule Castle...σε σημείο που και με μισή καρδούλα να έμενα, το άκουγα και  ήθελα να κάνω ηρωικό ντού και να τους σφάξω όλους :P

αλλά κατά τα άλλα ναι, μετριότητα και έλλειπε ένα καλό overworld theme 

Επεξ/σία από snake_plissken2112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Alastor192 είπε

παντως το BotW νομιζω ειναι απτα πιο αδυναμα στο θεμα της μουσικης. Εχει 2-3 αρκετα καλα κομματια και that's it. Ενα ωραιο overworld theme θα ταν καλη φαση,η να ειχε διαφορετικο theme καθε region πχ. Επισης το combat soundtrack με τα moblins ειναι εκνευριστικο

συμφωνω οτι σε σχεση με αλλα παιχνιδια της σειρας υστερει καθως δεν εχει 3-4 τραγουδια που να σου μενουν.Αλλα για αυτο που ηθελε να κανει το συγκεκριμενο παιχνιδι η μουσικη του ειναι απιστευτη.Για να καταλαβεις τι εννοω ριξε μια ματια σε αυτο :

Εχει spoilers για αυτο προσοχη.Παντως αν ειχε ενα overworld theme θα το ειχαμε σιχαθει μετα απο λιγο καθως το να ακους το ιδιο συνεχεια,οσο επικο και να ειναι,κουραζει μετα απο λιγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω ηθελε περισσοτερα τραγουδια που σου μενουν παντως,το overworld theme νταξει παει στο καλο,αλλα ας πουμε ενα battle theme της προκοπης,σε ενα παιχνιδι που το combat ειναι και πολυ συχνο θα πρεπει να χει. Η καποια χαρακτηριστικα τραγουδια που να παιζουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα σε διαφορες περιοχες θα θελε. Ασε που μου ελλειψε και η ocarina προσωπικα η εστω ενα μουσικο οργανο.

Οταν σε αλλα παχνιδια εχουμε Gerudo Valley,Forbidden Woods,Song of Storms,τι να μας πει και το BotW δηλαδη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Alastor192 είπε

παντως το BotW νομιζω ειναι απτα πιο αδυναμα στο θεμα της μουσικης. Εχει 2-3 αρκετα καλα κομματια και that's it. Ενα ωραιο overworld theme θα ταν καλη φαση,η να ειχε διαφορετικο theme καθε region πχ. Επισης το combat soundtrack με τα moblins ειναι εκνευριστικο

Το έχω γράψει σε αυτό το θέμα για το συγκεκριμένο ζήτημα. Η μουσική, και μάλλον καλύτερα να το πω "ήχος" γιατί πρέπει να το δούμε ως σύνολο, του BotW είναι υποδειγματική. Μπορεί να μην έχει κομμάτια που σιγοτραγουδάς στα μουλωχτά ή που τα ακούς σε φάση OST αλλά το σύνολο, το σχέδιο και η απόδοση του ήχου είναι πραγματικά φοβερή και αυτή τη φορά θεωρώ ότι πέτυχε. Γιατί το λέω αυτό; Γιατί το ίδιο ακριβώς προσπάθησε να κάνει και το Twilight Princess αλλά θεωρώ ότι δεν το πέτυχε και μάλιστα θεωρώ ότι δεν το πέτυχε σε σημείο που να μπορώ να το παίξω αυτό το παιχνίδι. 

Να πω επίσης ότι παρότι φανατικός οπαδός των διάφορων θεματικών κομματιών θεωρώ μεγαλύτερο και σημαντικότερο το σύνολο αυτού. Τι θέλω να πω; Οτι αν το παιχνίδι "κερδίσει" στο σύνολο του από την έλλειψη μουσικής (βλέπε Souls παιχνίδια) ή σχεδιασμού που εξυπηρετεί καλύτερα αυτό που θέλει να δώσει ο δημιουργός και ταυτόχρονα να μην κουράσει τον παίκτη τότε καλώς έγινε. Το Zelda είναι έτσι σχεδιασμένο που μια θεματική μουσική σε λούπα θα ήταν τρομερά κουραστική από ένα σημείο και έπειτα. Αλλωστε έχει μπόλικα δείγματα υποδειγματικής θεματικής μουσικής (Hyrule Castle, devine beasts και bosses και άλλα σημεία) οπότε τα υπόλοιπα είναι καθαρά θέμα σχεδιαστικής επιλογής. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...