Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Κανεις απο τους δυο δεν δικαιλογείται. Ο σπουφερ δεν ξερει που θα βρει και ποτε τα ποκεμον και επισης δεν ξερει αν αυτο που θα βρει ειναι 100% ή 10% σε αντιθεση με καποιον που σκαναρει.

 

Απο youtubers μονο τον Trainer TIps βλεπω ο οποιος δεν ασχολειται με αυτα καθολου. Επισης ξερω τον ΜπενΤιμ και Ρεβερσαλ αλλα δεν τους παρακολουθω. Ο μιστικ δεν εχω ιδεα ποιος ειναι.

 

Η καυλα του παιχνιδιου ειναι να βγεις με τους αλλους τους τρελους να περπατησεις, να πεις μια μαλακια, να ριξεις τα τζιμ χωρις να ξερεις που πας οχι να εχει το λαπτοπ και να λες "φυγαμε για εκει". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι να λεμε παλι τα ιδια. πιανεις ποκεμον που χωρις τρακερ δε θα ταβρισκες καν. και μετα τα πετας στα τζιμ επειδη οι σπουφερ κλεβουνε και για να μη βαριεσαι. 

 

αρα εσεις και οι σπουφερ κρατατε τα τζιμ και εμεις παλευουμε να παρουμε κανα 10αρακι μπας και παρουμε κανα incubator. μαντεψε για ποιον καταντα βαρετό το παιχνίδι.

 

δε δεχεστε τους κανόνες, κλέβετε γιατι αλλοι κλέβουνε ειστε και σε πόλη με ενα ποκεστοπ ανα 10 μετρα 

 

 

Εγω δεν κραταω κανενα γυμναστηριο. Ολα μπλε ειναι εδω

Κανεις απο τους δυο δεν δικαιλογείται. Ο σπουφερ δεν ξερει που θα βρει και ποτε τα ποκεμον και επισης δεν ξερει αν αυτο που θα βρει ειναι 100% ή 10% σε αντιθεση με καποιον που σκαναρει.

 

Απο youtubers μονο τον Trainer TIps βλεπω ο οποιος δεν ασχολειται με αυτα καθολου. Επισης ξερω τον ΜπενΤιμ και Ρεβερσαλ αλλα δεν τους παρακολουθω. Ο μιστικ δεν εχω ιδεα ποιος ειναι.

 

Η καυλα του παιχνιδιου ειναι να βγεις με τους αλλους τους τρελους να περπατησεις, να πεις μια μαλακια, να ριξεις τα τζιμ χωρις να ξερεις που πας οχι να εχει το λαπτοπ και να λες "φυγαμε για εκει". 

 

Αν νομιζεις οτι ο σπουφερ δεν ξερει πως να βρει τα 100αρια και δεν εχει σκανερ τοτε ζεις σε αλλο πλανητη. Αυτοι δε χρειαζεται καν να πανε καπου χειροκινητα, υπαρχει κατι που λεγεται sniping.

 

 

Λοιπον για να τελειωνουμε, εγω και το υπολοιπο 99% των παικτων κλεβουμε γιατι εχουμε σκανερ, τελειωσε. Οπως επισης κλεβουν και αυτοι που με ρωτανε τι σκανερ εχω. Και αυτοι κλεφτες, πανε πες τπτ και σε αυτους ετσι? Οχι μονο σε εμενα, ολοι κλεφτες ειμαστε.

 

Αυτοι που δε σκαναρουν ειναι το 1% του playerbase και μονο κλαινε, εγω αυτο ξερω, εδω θεσσαλονικη δεν εχει μεινει παικτης που δε σκαναρει, οποτε τζαμπα μιλαμε. Ειναι part of the game πια και προσωπικα δε θα σταματησω να σκαναρω και ουτε με ενδιαφερει αν δεν το θεωρεις σωστο.. βρες αλλο παιχνιδι να παιξεις. Γιατι και εγω συνεχιζω να παιζω παρολο που δε μου αρεσουν οι σπουφερς, τι να κανουμε μπλεξαμε με νιαντικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομιζω οτι εχεις καταλαβει τοση ωρα οτι αναφερομαι σε σπουφερς που ΔΕΝ σκαναρουν. Αλλα ειναι πραγματικα αστειο αυτοι που κλεβουν να λενε σε αυτους που παιζουν κανονικα αν δεν σ'αρεσει φυγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισε το ιβεντ

 

Tty2Vk7.jpg

 

 

Σηκωθειτε απο καρεκλες, ντιβανια, καναπεδες, παρτε και ενα σκανερ στο χερι και πιαστε γυαραδος και λαπρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μην εμπαινες στο κοπο να γραψεις πραγματικα δε με ενδιαφερει, βλεπω οτι εχεις μονο 20 ποστ εδω μεσα. Εχω γνωρισει πολυ κοσμο εδω στο ινσομνια και αυριο παιζει να σε εχω ξεχασει.

 

Ο ασχετον ζηλευει αυτον που παιζει ωρες. Αυτος που δεν εχει καλα ποκεμον ζηλευει αυτον που σκαναρει. Ο σπουφερ ζηλευει τον μποτερ. Ο καθενας εχει φτιαξει δικους του κανονες για το τι ειναι σωστο και τι οχι. Ακομα και ο σπουφερ ηρθε εδω να μου κανει κηρυγμα. Κλαμα... Εσυ αδερφε εισαι καρκινος σε αυτο το παιχνιδι, χαλατε ολο το game δυστυχως ομως δε φταιτε μονο εσεις, αλλα και η νιαντικ που δεν κανει κατι.

 

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου, ήμουν 100% leggit και βαρέθηκα (ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ). Παίζω πλέον με σπουφ όταν βαριέμαι χωρίς να χαλάω το παιχνίδι των άλλων (στα γυμναστήρια) (ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ).

 

Εσύ παρόλα αυτά, που θεωρείς τον ευατό σου χαρντκορ-κλιν παίχτη, για ποιόν λόγο δεν απαντάς στα παιδιά που σου ζητάνε τον τρακερ που χρησιμοποιηείς;

 

Όσο για το σχόλιο των ποστ.. Ξέρεις που τα γράφω τα ποστ σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτασαμε σε σημειο που καποιοι συμφωνουν και κανουν like τα ποστ του σπουφερ που λεει οτι σπουφαρει και γαμαει το παιχνιδι των αλλων και ειναι δικαιωμα του *και αυτα περι ΓΥΜ που δεν βαρας αστα, οχι σε εμενα). Και εχουν θεμα με εμενα και το υπολοιπο 99% του playerbase που σκαναρουμε. Απλα γελαμε. Εχω δειξει αυτα τα ποστ σε ατομα που παιζουν μαζι μου και τα σχολια τους καλυτερα να μη τα γραψω. Παντως ενα ειναι το σιγουρο, οσοι με πριζουν επειδη σκαναρω ζουν σε αλλον πλανητη και δεν εχουν καταλαβει οτι το σκανινγκ ειναι μερος του παιχνιδιου πλεον και οποιος δε σκαναρει δεν μπορει να ανταγωνιστει στα γυμναστηρια. Φανταζομαι ακομα λαρβιταρ για μπαντι εχετε ετσι? Να σας ενημερωσω οτι εδω περα ολοι εχουν 5-6 τυρανιταρ τουλαχιστον και καμμια 10αρια μπλισευ. Ελα λοιπον μετα και πες μου οτι κανω λαθος που σκαναρω. Το παιχνιδι εχει φτασει σε αυτο το σημειο επειδη η νιαντικ το επιτρεπει.. Αν δεν υπηρχαν σκανερς εξ αρχης, δε θα ειχαμε αυτο το προβλημα.

 

 

Σημερα επιασα 3 λαπρας σκαναρισμενα, ενα αργογουρουνι 100% που ηταν και 1000κατι σιπι, και 1 μπλισει, και μπορω να πω οτι επαιξα μονο 2 ωρες σημερα.. Για ΣΚ το βλεπω να γινεται χαμος, εχει παρει φωτια το ντισκορντ μας απο σκαναρισμενα spawns αυτες τις μερες. Σημερα εβγαλε παλι καμια 10αρια σπανια που ειδα εγω (δρακους κλπ) αλλα δυστυχως δεν ειχα χρονο να παω.

 

 

tbc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτασαμε σε σημειο που καποιοι συμφωνουν και κανουν like τα ποστ του σπουφερ που λεει οτι σπουφαρει και γαμαει το παιχνιδι των αλλων και ειναι δικαιωμα του *και αυτα περι ΓΥΜ που δεν βαρας αστα, οχι σε εμενα). Και εχουν θεμα με εμενα και το υπολοιπο 99% του playerbase που σκαναρουμε. Απλα γελαμε. Εχω δειξει αυτα τα ποστ σε ατομα που παιζουν μαζι μου και τα σχολια τους καλυτερα να μη τα γραψω. Παντως ενα ειναι το σιγουρο, οσοι με πριζουν επειδη σκαναρω ζουν σε αλλον πλανητη και δεν εχουν καταλαβει οτι το σκανινγκ ειναι μερος του παιχνιδιου πλεον και οποιος δε σκαναρει δεν μπορει να ανταγωνιστει στα γυμναστηρια. Φανταζομαι ακομα λαρβιταρ για μπαντι εχετε ετσι? Να σας ενημερωσω οτι εδω περα ολοι εχουν 5-6 τυρανιταρ τουλαχιστον και καμμια 10αρια μπλισευ. Ελα λοιπον μετα και πες μου οτι κανω λαθος που σκαναρω. Το παιχνιδι εχει φτασει σε αυτο το σημειο επειδη η νιαντικ το επιτρεπει.. Αν δεν υπηρχαν σκανερς εξ αρχης, δε θα ειχαμε αυτο το προβλημα.

 

 

Σημερα επιασα 3 λαπρας σκαναρισμενα, ενα αργογουρουνι 100% που ηταν και 1000κατι σιπι, και 1 μπλισει, και μπορω να πω οτι επαιξα μονο 2 ωρες σημερα.. Για ΣΚ το βλεπω να γινεται χαμος, εχει παρει φωτια το ντισκορντ μας απο σκαναρισμενα spawns αυτες τις μερες. Σημερα εβγαλε παλι καμια 10αρια σπανια που ειδα εγω (δρακους κλπ) αλλα δυστυχως δεν ειχα χρονο να παω.

 

 

tbc

 

Βρε άνθρωπε του θεού σταματά να μιλάς σαν 12χρονο σε έχει ρωτήσει τόσος κόσμος τι σκάνερ χρησιμοποιείς και εσύ τους λες αρλουμπες σοβαρεψου λίγο.... Αδιαφορούμε εάν έχεις 128 τυρανιταρ και 2000 ντρατινια πραγματικα άλλο σε ρώτησαν τα παιδιά αλλά εσύ άρχισες τα σπουφερ και τα κλασικά νουμπιστικα πράγματα...Όπως λες όλοι έχουμε σκάνερ δεν είναι κακό αυτό το κακό είναι το χακ.... Πάντως εάν εσύ εδώ μέσα νομίζεις ότι αντιπροσωπεύεις την κοινότητα των κυνηγών τότε πραγματικά λυπάμαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φτασαμε σε σημειο που καποιοι συμφωνουν και κανουν like τα ποστ του σπουφερ που λεει οτι σπουφαρει και γαμαει το παιχνιδι των αλλων και ειναι δικαιωμα του *και αυτα περι ΓΥΜ που δεν βαρας αστα, οχι σε εμενα). Και εχουν θεμα με εμενα και το υπολοιπο 99% του playerbase που σκαναρουμε. Απλα γελαμε. Εχω δειξει αυτα τα ποστ σε ατομα που παιζουν μαζι μου και τα σχολια τους καλυτερα να μη τα γραψω. Παντως ενα ειναι το σιγουρο, οσοι με πριζουν επειδη σκαναρω ζουν σε αλλον πλανητη και δεν εχουν καταλαβει οτι το σκανινγκ ειναι μερος του παιχνιδιου πλεον και οποιος δε σκαναρει δεν μπορει να ανταγωνιστει στα γυμναστηρια. Φανταζομαι ακομα λαρβιταρ για μπαντι εχετε ετσι? Να σας ενημερωσω οτι εδω περα ολοι εχουν 5-6 τυρανιταρ τουλαχιστον και καμμια 10αρια μπλισευ. Ελα λοιπον μετα και πες μου οτι κανω λαθος που σκαναρω. Το παιχνιδι εχει φτασει σε αυτο το σημειο επειδη η νιαντικ το επιτρεπει.. Αν δεν υπηρχαν σκανερς εξ αρχης, δε θα ειχαμε αυτο το προβλημα.

 

 

Σημερα επιασα 3 λαπρας σκαναρισμενα, ενα αργογουρουνι 100% που ηταν και 1000κατι σιπι, και 1 μπλισει, και μπορω να πω οτι επαιξα μονο 2 ωρες σημερα.. Για ΣΚ το βλεπω να γινεται χαμος, εχει παρει φωτια το ντισκορντ μας απο σκαναρισμενα spawns αυτες τις μερες. Σημερα εβγαλε παλι καμια 10αρια σπανια που ειδα εγω (δρακους κλπ) αλλα δυστυχως δεν ειχα χρονο να παω.

 

 

tbc 

Το οτι καποιος εχει κανει οτι εχει κανει δεν σημαινει οτι δεν μπορει να πει κατι σωστο. Την τελευταια φορα που κοιταξα η νιαντικ δεν εδινε καποιο σκανερ και αν ειναι μερος του παιχνιδιου απαντησε μου αυτο: ΓΙατι δεν σκαναρεις με το κανονικο σου account και εχεις zombies account για αυτη τη δουλεια?

 

Ελπιζω να ξερεις οτι το να χρησιμοποιεις μια παρανομια για να δικαιλογησεις μια δικη σου ειναι ακυρο ε!? Επισης για τα σχόλια των αλλων ειναι αναμενόμενο, ειναι σαν να πηγαινεις σε φανατικο οπαδου του ολυμπιακου και να του λες οτι καποιοι ειπαν οτι ο παναθηναικος ειναι καλυτερος.

 

Και 20 ταιρανιταρ να εχεις και 50 λαπρας και 100 ντραγκοναιτ το ξερεις οτι πεφτουν το ιδιο γρηγορα στα gym ε? Ξερεις ποσο ευκολο να ριξεις ενα gym φουλ με αυτα τα ποκεμον. Το μονο που ειναι εκνευριστικό ειναι η μπλισει και ελπιζω να το φτιαξουν και αυτο συντομα.

 

Ξαναλεω οτι αν η νιαντικ επετρεπαι σκανερς κλπ τοτε δε θα ειχαν κλεισει ολοι οσοι εκλεισαν και δεν θα προσπαθουσε να κλεισει και οσους εμεινα. Λεγε οτι θες στον εαυτο σου και προσπαθησε να το δικαιλογησεις με οτι τροπο θες αλλα ουτε hardcore παιχτης εισαι ουτε Legit

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήγα lv35.  Η γυναίκα μου λέει ότι δείχνω αδυνατισμένος ...

 

Δεν έχω κανένα lapras και snorlax ακόμα.

Χτες απόγευμα έφαγα λίγο κρύο στον Φλοίσβο και το μόνο που κατάφερα ήταν να βρω δεκάδες παρδαλά γαϊδούρια (girafarig) και ένα dratini στην προβλήτα Α με 0-6-7!

 

Κανένα από τα scanner που έχουν αναφερθεί εδώ δεν δουλεύουν ή δουλεύουν πολύ προβληματικά.  Ειδικά αν προσπαθείς να το κάνεις στην ίδια συσκευή ...  Πάντως δεν με βοηθάνε.

 

Έκατσα να κάνω mass-evolve και κόλλησε στα τελευταία 15 λεπτά - μου έβγαζε ERROR.  Μέγα σπάσιμο!

 

Και please αφήστε τον @trilobyter να αναφέρει τι βρήκε - είναι πηγή έμπνευσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτασαμε σε σημειο που καποιοι συμφωνουν και κανουν like τα ποστ του σπουφερ που λεει οτι σπουφαρει και γαμαει το παιχνιδι των αλλων και ειναι δικαιωμα του *και αυτα περι ΓΥΜ που δεν βαρας αστα, οχι σε εμενα). Και εχουν θεμα με εμενα και το υπολοιπο 99% του playerbase που σκαναρουμε. Απλα γελαμε. Εχω δειξει αυτα τα ποστ σε ατομα που παιζουν μαζι μου και τα σχολια τους καλυτερα να μη τα γραψω.

 

Όσο συνεχίζεις και το παίζεις ιστορία και δεν μοιράζεις πληροφορίες που γνωρίζεις στα παιδιά που στις ζητάνε, ούτε λαικ θα μαζεύεις, αλλά και κανείς δεν θα ασχολείται μαζί σου..

 

Είσαι τόσο κομπλεξικός που κάθεσαι και κοιτάς πόσα πόστ έχει ο άλλος και πόσα λαικ του κάνουν.

 

Σε ξαναρωτάω για ποιον λόγο δεν δίνεις στα παιδιά τον τρακερ που χρησιμοποιείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα rocketmap θαχει η κατι αντιστοιχο μαυτα που βγαζουνε στο github.

 

το πως εχει γινει το σκανινγκ μερος του παιχνιδιου ακομα δε τοχω καταλαβει.

 

και κατι αλλο. ειμαι 27lvl και εχω πιασει καπου 2500 ποκεμον. μαντεψτε ποσα 100% εχω βρει. κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δείχνει στους φίλους του τα ποστ σας και σας γλεντάνε. Γατάκια. 

 

 

οι τελευταίες σελίδες μου θυμίζουν το ανέκδοτο με τον οδηγό που πάει στο αντίθετο ρεύμα στην Εθνική και ακούει στο ραδιόφωνο έκτακτο ανακοινωθέν που λέει "ένας τρελός πάει στο αντίθετο ρεύμα προσέχτε" και απαντάει ο ήρωας μας. Μόνο ένας τρελός? εκατοντάδες τρελοί πάνε αντίθετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα δείχνει στους φίλους του τα ποστ σας και σας γλεντάνε. Γατάκια.

 

Ε τι θα κανει ετσι κανουν ολα τα 12 χρονα μηδεν σοβαροτητα πραγματικα ειναι ο τυπος ειναι το χειροτερο δειγμα παικτη αυτος που ναμιζει οτι τα ξερει ολα και οτι ειναι ο καλυτερος απο ολους κλασικος νεοελληνας δηλαδη οτι ειναι αυτος και 5-6 φιλοι του οι υπερπαικτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...