Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Προβλήματα έχει η αναβάθμιση.

 

-Στα αυγά έχει λάθος ημερομηνία. (Κάπου τον Μάιο πέρυσι).

-Κατεβάζει αβέρτα data. Κάθε τι που κάνω βλέπω κλεψύδρα.

- Το τηλέφωνο ζεσταίνεται πολύ γρήγορα και η μπαταρία κατεβαίνει σε λίγη ώρα.

- Μου έσπασε τα νεύρα το πρωί σήμερα να μαζέψω μερικές στάσεις.  Έπρεπε να είμαι τελείως σταματημένος και να περιμένω αρκετά δευτερόλεπτα μετά το γύρισμα να δώσει κάτι.

-Δεν πήρα special item of the day.  Εσείς;

 

Περπάτησα πρωί - πρωί, Μαρίνα Ζέας και Καστέλα και δεν πέτυχα lapras.  Να πάρω τα βουνά;

 

Το poketrack θέλει πληρωμή.

 

special item παιρνεις την 7η μερα. Εγω εχω 4 items (ενα απο το καθενα) και δεν εχω ποκεμον να κανω evolve. Επισης δεν εχω βρει upgrade για porygon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά βρήκα Lapras στα βουνά!  Δύο βήματα από το σπίτι μου.  Στο νομισματοκοπείο στη Λ. Μεσογείων.

 

post-206817-0-12062900-1490442590_thumb.jpg

Από CP σκίζει!  IV έχει 82.

 

Up-grade βρήκα σε στοπ στο κέντρο της Αθήνας.  Έχω και ένα metal coat και 1 sun stone.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το poketrack όταν ήταν δωρεάν δούλευε άριστα.

 

Τελικά η κόρη μου βρήκε άλλο ένα lapras.  Βγήκαμε για μπακαλιάρο οικογενειακώς και 500 μέτρα από το σπίτι υπάρχει μια πλατεία με gym και στοπ που μαζεύει αρκετό κόσμο.  Η μικρή άρχισε να χοροπηδάει στο πίσω κάθισμα lapras - lapras - lapras και το τσάκωσε.

 

Θάλασσα τα περίμενα, στο βουνό βγήκαν.

 

Είδα ότι σήμερα δουλεύει το pokemapATH.  Βέβαια δεν καλύπτει την περιοχή μου αλλά είναι μεγάλη ευκολία για αυτούς που καλύπτει.  Βλέπω ότι ξαναπέταξε lapras στο ίδιο σημείο που βρήκα το πρωί, στο νομισματοκοπείο.  Ενδιαφέρων είναι τα στατιστικά του. π.χ. δεν έχει κανένα snorlax στα στατιστικά του (όπως και πολλά άλλα βέβαια).

 

Μεγάλη ευκολία είναι και το IV Go.  Με βοηθάει στο άδειασμα του καλαθιού των τεράτων πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι που ειδα χθες σχετικα με τα shiny.αν πιασετε ενα shiny δε σημαινει οτι το συγκεκριμενο ποκεμον ειναι shiny για ολους.επιασα ενα magikarp και σε μενα ηταν shiny αλλα στη κοπελα μου κανονικο.το ιδιο εγινε οταν επιασε αυτη το δικο της shiny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρναω απο δουλεια και βλεπω εχει βγαλει 3 σνορλαξ, πολυ κριμα. Και καμμια 5αρια ματζικαρπ 100%.. Να δουμε αν θα δωσει τπτ το απογευμα που θα βγω για καμια βολτα. 200Κ για το λεβελ θελω αλλα εχω πολυ καιρο να εξπαρω.

 

Για τον αλλο φιλο, το ποκετρακ αξιζει πιστευω. 4 ευρω κανει το απλο κλειδι, για να σκαναρεις την περιοχη που μενεις/παιζεις, ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τρελαθεί στην σαρδέλα (magikarp) αλλά γυαλιστερό δεν έχω πετύχει - ούτε κάποιο που να αξίζει σε IV.

 

Κοιτάω το pokemapATH και snorlax δεν έχει εμφανιστεί.  Μάλλον δεν πετάει στην Αθήνα. (ή μήπως τα φιλτράρουν).

 

Μου την έχουν σπάσει τα gym στην γειτονιά μου.  Lv10 τα ανεβάζουν οι μπλε και βαριέμαι απίστευτα να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επιασα 100αρι και ηταν cp 10.....εγω ενα σνορλαξ ειχα δει πριν 4-5 μερες στο δασος της καισαριανης.προφανως μας κανουν πλακα,εκει καλα καλα δεν εχει ουτε σημα,τι ομαδα εισαι παπαρς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόκκινη, μόλις πήγα lv35

 

Νομίζω γίναμε N.Y.  [Lapras στο Σύνταγμα].  Κρίμα που έχω πήξει στην δουλειά αυτές τις μέρες και δεν έχω κουράγιο να βγω για farming.

post-206817-0-44354800-1490766224_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...