Προς το περιεχόμενο

Pokémon GO - Official Thread


Swimmer21

Ψηφοφορία του Pokémon GO - Official Thread  

421 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι ομάδα είσαστε στο Pokémon GO;

    • Team Instinct (Κίτρινοι)
    • Team Mystic (Μπλε)
    • Team Valor (Κόκκινοι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορία μιας και μπηκα μετά από καιρό να δω τι λένε τα γυμναστήρια.Ειναι δυνατόν μόλις ρίξεις κάποιο,αμέσως να το ρίχνουν;Και δε μιλάω μόνο για το gps spoof αλλα για το ποσό γρήγορα γίνεται αυτό.Ειδοποιουνται από κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα νέα γυμναστήρια αν βάλεις κάποιο τέρας και το χτυπήσουν σου έρχεται ειδοποίηση να το ταΐσεις, αν δεν το κάνεις ΠΟΛΥ σύντομα στο ρίχνουν.

 

Οι νέες αλλαγές έχουν ενδιαφέρον αλλά προσωπικά το βρίσκω δυσκολότερο από πριν.  π.χ. όταν υπάρχει ένα τέρας επάνω και το βαράς, μπορεί να χρειαστεί να το κερδίσεις 3 - 4 φορές πριν πέσει το gym.  Κάθε φορά του κατεβάζεις το cp, αν ο αντίπαλος το ταΐζει δεν το ρίχνεις ποτέ.

 

Επίσης διάβασα ότι δεν μπορείς να βάλεις 2 ίδια τέρατα πάνω στο gym - όμως είδα gym που είχε.  Ίσως bug.

 

Μου δόθηκε η ευκαιρία για RAID σήμερα, αλλά δεν μπόρεσα να πάω.  Στην αρχή λέγανε ότι πρέπει να είσαι πάνω από lv36 τώρα το κάνανε lv24 (νομίζω).

 

Γενικά συνεχίζω το farming για να περνά η ώρα μου.  Πριν τις αλλαγές μάζευα και κάποιο coin τώρα δεν το βλέπω να το κάνω αυτό.

 

Μερικές αλλαγές στα gym είναι σπαστικές - π.χ. το χρονόμετρο τρώει πολύ χώρο από την οθόνη - το "leave" είναι πολύ κοντά στο "fight" και το πατάω κατά λάθος συνέχεια.

 

Από την άλλη πλευρά μου αρέσουν τα νέα γραφικά π.χ. μουστάκια στα gyarados.

 

Έχω κάπου 300 τέρατα σε αναμονή για evolve.  Και αυτό το έκαναν πιο δύσκολο - σε μερικά πρέπει να το κάνεις συγκεκριμένες ώρες της μέρας, να έχεις τρέξει το τέρας μερικά χιλιόμετρα πριν σαν budy, να έχεις μαζέψει special items και άλλα κουλά.  Ξεφεύγει από -να περάσω λίγο την ώρα μου - και πάει προς tamagotchi που πρέπει να το ταΐζεις/χαϊδεύεις όλη την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δες βιντεο του τραινερ τιπς. σε ενα απο τα τελευται εξηγει. Νομιζω οτι πρεπει να ειναι το ποκεμον σου τουλαχιστον για 1 ωρα στο gym. Αν μεινει μια ωρα τοτε παιρνεις το coin αυτοματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τέρας πάνω από 3 μέρες - 12 ώρες σε gym και γύρισε χωρίς νομίσματα.

Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι μπορεί η αντίπαλη ομάδα να βάλει 6 τέρατα επάνω χωρίς κανένα κόπο, δεν υπάρχει κανένας λόγος να ασχοληθεί κάποιος με gym.  Ρίχνεις το gym μετά από 10 μάχες και σε 2 λεπτά έχουν βάλει 6 τέρατα επάνω.

 

Δοκίμασα σήμερα και το raid.  Ένα electabuzz ήταν που έπεσε εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σου ήρθαν αυτόματα τα νομίσματα με το που γύρισε το pokemon σου τότε είναι bug. εμένα σήμερα γύρισε το πρώτο που άφησα με το νέο σύστημα είχε κάτσει κάπου δυο μέρες και όταν γύρισε μου το εμφάνισε στο πάνω μέρος της οθόνης και 50 νομίσματα είχαν προστεθεί στο λογαριασμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω και άλλα παράπονα για τα νομίσματα που δεν δίνουν τα gym.  Λένε ότι έχει να κάνει με το ημερήσιο όριο - αν το ξεπερνάς δεν σου δίνει κανένα.

 

Έχω πάρει μερικά με άλλο τέρας που είχε κάτσει λιγότερες ώρες σε gym - άρα δουλεύει κάπως το σύστημα.

Στο συγκεκριμένο που έκατσε 3,5 μέρες πήγαινα και το τάιζα και το κράτησα τόσο καιρό.  

 

Πάντως με την τωρινή λογική πρέπει να το παρατήσω - εδώ και μήνες δεν έχω δει άλλον κόκκινο στην γειτονιά μου σε gym το οποίο δυσκολεύει την διαδικασία να μείνω (μείνουμε) πάνω από λίγες ώρες σε κάποιο gym.

 

2 raid lv2 έγιναν εδώ γύρω και δεν εμφανίστηκε κανένας.  10 και 11 η ώρα το πρωί με 43 βαθμούς να μην περιμένω πολλά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι πλέον είναι για να παίζεται με gps spoofing και δε βγάζω τον κωλο μου έξω.Πιστευω ότι το 90% έτσι παίζει.Ειλικρινα δεν υπάρχει κάτι να σε τραβάει να είσαι έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με GPF spoofing δεν μπορώ να παίξω.  Πηδάει μεταξύ της πραγματικής και πλασματικής τοποθεσίας κάθε δευτερόλεπτο και σε 2 λεπτά έχω φάει ban.

Μόνο αν δεν πιάνει το GPS κάτι γίνεται - αλλά πρέπει να κλειστώ στο WC χωρίς παράθυρα και πάλι δεν είναι 100% σίγουρο.

 

Χτες βράδυ βγήκα βόλτα - έχω ένα gym στα 100μ από το σπίτι μου - και το έριξα, μέχρι να γυρίσω την πλάτη μου 4 μπλε το είχαν καπαρώσει.  Πρέπει να έμεινα 2 λεπτά επάνω.  Παλιά τουλάχιστον τσίμπαγα και coins έστω για το λίγο αυτό.

Τώρα λίγο κάθεσαι, πολύ κάθεσαι coins δεν έχει.

 

Και στο ιστορικό (journal) δεν σου λέει πόσα coins σου δίνει.  

 

Γεμίζει και το κουτί αηδίες: διάφορα berry, διάφορα revive, διάφορες μαλακίες για evolve δεν μένει χώρος για μπάλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

papars δυο ιδια πκεμον στο ιδιο γυμναστηριο δε νομιζω να γινεται.αυτο που γινεται ειναι να δεις καοιο ποκεμον και το evolve του.πχ μπορουν να μπουν blissey,chansey στο ιδιο gym.για τα raid το μονο που κυνηγανε ολοι ειναι σνορλαξ σιγουρα,αντε και κανα τυρανιταρ μεσα μεσα.στα υπολοιπα δυσκολα θα βρεις καποιον να τα χτυπησεις.βλεπε στο gymhuntr που εχει 4αρια και αν βγαλει σνορλαξ,τυρανο πηγαινε,θα βρεις σιγουρα παιχτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ρε σεις χρυσα πως παιρνεις πλεον? κάπου διάβασα 1/ώρα αλλά εχω βαλει σενα gym απο χτες και δεν εχω παρει τιποτα.

Παιρνεις οταν γυρισουν σε σενα τα ποκεμον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...