Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 32/3 @geekbuying @ 151 euros /161 euros με εξτρα


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πήρα από geekbuying αυτό με την international rom.

έχει update official από ότι βλέπω.

ελληνικά έχει η όχι?

επίσης το κινητό είναι rooted η το κάνω εγώ με κάποιον τρόπο?

αν ναι κάποιος να δώσει κάποιο δοκιμασμένο link τρόπο.

 

Δεν κατάλαβα απολύτως αν το παρέλαβες ήδη ή όχι.

 

Αν το έχεις παραλάβει κι έχει επίσημη ενημε΄ρωση μέσω ΟΤΑ τότε γνωρίζουμε ότι η "διεθνής" έκδοση είναι επίσημη κι όχι εύρημα κινεζο-καταστημάτων, όπως υπέθεσαν ή ισχυρίστηκαν κάποιοι πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν κατάλαβα απολύτως αν το παρέλαβες ήδη ή όχι.

 

Αν το έχεις παραλάβει κι έχει επίσημη ενημε΄ρωση μέσω ΟΤΑ τότε γνωρίζουμε ότι η "διεθνής" έκδοση είναι επίσημη κι όχι εύρημα κινεζο-καταστημάτων, όπως υπέθεσαν ή ισχυρίστηκαν κάποιοι πριν.

όχι όχι δεν παρέλαβα, από την περιγραφή στο site που αναφέρει ότι έχει Official update το είπα.

international έκδοση δεν έχει παραλάβει κάνεις ακόμη?

έρχεται rooted το τηλέφωνο ή πρέπει να το κάνω μόνος? κάποιο link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα πραγματα για την "international" εκδοση.

 

Α) ειναι 2 χιλιοστα πιο μακρυ (προσοχη οι σκληρες θηκες θα εχουν θεμα). Ο λογοσ ειναι η επιπλέον κεραια της 800αρας μπαντας.

 

Β) ειναι εντελώς διαφορετικό μοντελο, το απλο ειναι το kenzo αυτο λέγεται "kate".

 

Γ) εχει διαφορετικο modem & system partition, σε συνδυασμό με το Β υπαρχει θεμα με τις custom roms (αν και μπαίνουν αλλα ανορθοδοξα και με περιεργη διαδικασια) , λογικα θελουμε νεο twrp και οι developers να ρυθμισουν τις rom τους.

 

Γενικα για οσους θα ασχοληθούν με custom roms κλπ τα πράγματα ειναι ακομα στον αερα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/help/how-to-port-cyagenogenmod-kenzo-to-kate-t3429502

 

πρεπει να το διαβασεις ολο μιας και ειναι σκορπιο... φυσικα τα ιδια ειπαν και στο myphone.gr πιο μετα (το μονο θεμα που εκατσα και διαβασα απο εκει γιατι ψάχνομαι τι να παρω...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα... Ολες οι συσκευες (ολα τα νοτε 3) απο αυγουστο και μετα εχουν νεο fingerprint sensor και μερικες ρομ (cm13) δεν τον αναγνωριζουν, θα υπαρξει (ηδη κατι υπαρχει) fix μελοντικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πάρω απλά περιμένω να παραλάβει κάποιος να μας πει αν είναι official η έκδοση που φοράει η την εχουν περάσει τα Κινεζομαγαζα.

Με ενδιαφέρει να είναι official τότε θα προχωρήσω σε αγορά.

 

iakoboss7 το έχεις βρει αλλού εκτός απο το geek.. σε καλύτερη τιμή?

Έχεις βρει θήκες σιλικόνης κλπ αξεσουάρ για το συγκεκριμένο μιας και λες να το προσέξουμε και καλά κάνεις γιατί είναι μακρύτερο?

 

Μακάρι να βγει το mi max σε international.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και εγω απο geek θα το παρω σε λιγες μερες, (περιμενω λιγο πριν ληξει η προσφορα ωστε να εχω μαζεψει το απαραιτητο info σχετικα με τις custo rom του international).

 

δεν εχει βγει τιποτα για το συγκεκριμενο, βεβαια ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ οτι οι σιλικονης και οι TPU θα κανουν απλα λιγο σφιχτα... απλα μακρια απο τις σκληρες!

 

το mi max ειναι πολυ μεγαλο για μενα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περιmeνω μεσα στην επομενη εβδομαδα...  

αγορασα μαζι και την origina xiaomi θηκη για το rdn3 η οποοια απο οτι καταλαβα δεν θα κανει :)

 

θα το βγαλω φωτο διπλα διπλα με το απλο rdn3 και θα του δοκιμασω θηκη σιλικονης απο το κοινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και εγω απο geek θα το παρω σε λιγες μερες, (περιμενω λιγο πριν ληξει η προσφορα ωστε να εχω μαζεψει το απαραιτητο info σχετικα με τις custo rom του international).

 

δεν εχει βγει τιποτα για το συγκεκριμενο, βεβαια ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ οτι οι σιλικονης και οι TPU θα κανουν απλα λιγο σφιχτα... απλα μακρια απο τις σκληρες!

 

το mi max ειναι πολυ μεγαλο για μενα :P

Για να το ξεκαθαρίσουμε επειδή γίνετε ενας χαμός μιλάμε για αυτό απο το geek..?

 

http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Official-International-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-371103.html

 

Εγω ψάχνω για ένα μεγάλο κινητό 6" και πάνω αλλά θα το πάρω για την γυναίκα γιατί με το oukitel k6000 pro έχουμε ψιλοξενερώσει.

 

Θέλω να ρωτήσω ακόμα αν στα κινητά της Xiaomi υπάρχει η δυνατότητα να βλέπουμε σε τι μπάντα έχουμε κλειδώσει?

Φαντάζομαι δεν θα υπάρχει κάτι σαν το ( Mtk) engineer mode αλλά μήπως γίνετε με κάποιο πρόγραμμα απο το play store?

πχ με το network signal guru ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest

Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος?

το περιmeνω μεσα στην επομενη εβδομαδα...

αγορασα μαζι και την origina xiaomi θηκη για το rdn3 η οποοια απο οτι καταλαβα δεν θα κανει :)

 

θα το βγαλω φωτο διπλα διπλα με το απλο rdn3 και θα του δοκιμασω θηκη σιλικονης απο το κοινο

Άντε με το καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ τα έχω παραλάβει από την περασμένη πέμπτη όπως είπα είναι άψογο και η rom είναι η official μου έβγαλε update στην 8 έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...