Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 PRO 32/3 @geekbuying @ 151 euros /161 euros με εξτρα


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε μόνο με την αγορά της international έκδοσης μπορούμε να έχουμε υποστήριξη της 800ρας κι επίσης μόνο με το firmware με το οποίο έρχεται αυτή;
 

Το bloatware είναι κλειδωμένο λόγω των δακτυλικών αποτυπωμάτων. Ή διαδικασία είναι σχετικά απλη

Sorry αλλά δεν κατάλαβα τι θες να πεις εδώ
αν μπορείς να το πεις λίγο διαφορετικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις κάποιο μη international (τουλάχιστον όχι ακόμη)

 

Εξ οσων μόνο το GeekBuying πουλάει αυτήν την έκδοση.

(Μου είχαν πει, με τεράστια επιφύλαξη, ότι είχε κάνει δημοπρασία ή xiaomi για το ποιο καταστημα θα τα πουλάει και κέρδισε το GeekBuying, ξαναλεω ότι μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα)

Το bloatware είναι κλειδωμένο λόγω των δακτυλικών αποτυπωμάτων. Ή διαδικασία είναι σχετικά απλη, αλλά μετά ή xiaomi νιπτει τας χείρας της κατά πόσο ασφαλή είναι τα προσωπικά δεδομένα σου

ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΟΣ …ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ…!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΟΣ …ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ…!!!

Ο ανθρωπος λεει οτι ακουσε και το αναφερει κιολας ξεκαθαρα.

Δεν υπαρχει λογος να σχολιαζεις ετσι.

Μπορει να ισχυει.

Η σου ειπαν εσενα απο χιαομι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουι...παραλίγο να πεθάνω...

 

Μάλλον έγινα λίγο πιο άσχετος αλλά όχι αρκετά για να πεθάνω... Υπάρχει θεός!

 

Πέρα από την πλάκα την σφραγίδα ''official international version'' έχω διαβάσει ότι την πλήρωσε. The end τα γεγονότα.

Και γιαυτό δεν την έχουν τα άλλα κινεζομαγαζα. Τίποτα δεν είναι τσαμπα.

 

Τώρα το εκαναν σε πλειστηριασμό, είπε ή xiaomi θέλω τόσα για να την έχετε? θα σε γελασω. Πάντως πέρα από το aliexpress που μπορεί να τα αγοράζουν τοπικά και να τα πουλάνε σε μικρές ποσότητες, αλλου δεν το έχω δει διαθεσιμο. (Η σφραγιδουλα παίζει κάνα μήνα)

Τώρα όταν θα κυκλοφορήσει θα δούμε περισσότερα.

 

Αν συνεχιζω να ακροβατω με τον θάνατο θα ήθελα κάποιος πιο σχετικός να με επαναφέρει στην ζωή, για να μην πλέω σε πελάγη άγνοιας. Ευχαριστώ

 

 

Οπότε μόνο με την αγορά της international έκδοσης μπορούμε να έχουμε υποστήριξη της 800ρας κι επίσης μόνο με το firmware με το οποίο έρχεται αυτή;

 

Sorry αλλά δεν κατάλαβα τι θες να πεις εδώ

αν μπορείς να το πεις λίγο διαφορετικά :)

Το miui είναι κλειδωμένο για να μην μπορεις "κατά λαθος" να περάσεις κάποια ρομ με κακόβουλο πρόγραμμα που θα σου κλέψει τα δακτυλικά αποτυπώματα.

Ταυτότητα,καρτες κωδικούς στην ζωή σου μπορείς να αλλαζεις... Δακτυλικά αποτυπώματα όχι. Οπότε σου λέει η χιαομι, εγώ το έχω κλειδωμένο, αν θες με δική σου ευθύνη ζητά το μου και θα στο ξεκλειδώσω...

Επεξ/σία από Agathoklis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα αν δεν θελει αγγλικα και δεν εχεις την διαθεση να ασχοληθεις εσυ η εκεινος με ρομς μην το παρετε τουλαχιστον οχι ακομα.. Στο χθεσινο update που πηρε την muiu 8 ειδα οτι δεχεται να βαλεις τοποθεσια Ελλαδα κατι που δεν υπηρχε σε προηγουμενη. Δεν αλλαζει κατι σε γλωσσες απλα θελω να καταληξω οτι σιγα σιγα απο οτι καταλαβαινω θα υποστηριζει ελληνικα σε μια stable εκδοση και δεν θα χρειαζονται πειραγματα..

Στα της εμπειρίας μου τωρα επειδη ημουν κατοχος και elephone m2 που δεν μπορω να πω δυναμη δεν μου κολησε αλλα καμερα αθλια μπαταρια ουτε μιση μερα η κινηση μου να παρω xiaomi πιστευω ηταν best τιμιο δυνατο κινητο με πολυ δυνατη camera τουλαχιστον για μενα φοβερη μπαταρια fast charge σημαντικο. Μου εχει φαει κατι ψιλο κοληματακια τπτ σημαντικο ομως.

Για τον τελευταιο φιλο που γραφει για το σημα ποτε δεν εχω χασει σημα και οι κλησεις μου ειναι παντα καθαρες. Φοραω stable rom με αγγλικη γλωσσα παιρνει αυτοματα updates..

Αυτα τα λιγα :P απο εμενα μην δαγκωνεται τελειωσα :D

 

Καλημέρα και πάλι και σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Το καταλαβαίνω αυτό που λες να μην το πάρει ακόμη αλλά δυστυχώς επειγει κάπως η αγορά συσκευής και θέλει άμεσα να το αγοράσουμε. Η επιλογή τοποθεσίας είναι σίγουρα καλό σημάδι για το μέλλον. Προς το παρόν δεν έχει πρόβλημα με τα ελληνικά (και ούτε μακροπρόθεσμα θα έχει, απλά είναι λίγο καλοπερασάκιας :-) ). Το ερώτημά μου είναι αν όντως το official international του Geekbuying ταυτίζεται με τη Global stable του Vickmall ώστε να το πάρουμε σε χαμηλότερη τιμή. Αν όχι (και είναι προβληματική η rom για κάποιον άσχετο), να του το αγοράσω από το Vickmall.

 

Συγχωρήστε με αν έχει απάντηθεί κάπου αυτό, προσπάθησα να καλύψω μεγάλο μέρος του θέματος αλλά δεν το είδα κάπου ξεκάθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το miui είναι κλειδωμένο για να μην μπορεις "κατά λαθος" να περάσεις κάποια ρομ με κακόβουλο πρόγραμμα που θα σου κλέψει τα δακτυλικά αποτυπώματα.

Ταυτότητα,καρτες κωδικούς στην ζωή σου μπορείς να αλλαζεις... Δακτυλικά αποτυπώματα όχι. Οπότε σου λέει η χιαομι, εγώ το έχω κλειδωμένο, αν θες με δική σου ευθύνη ζητά το μου και θα στο ξεκλειδώσω...

Σε αυτο οντως εχεις δικιο.

Το boot.img κανονικα ειναι κλειδωμενο και ολες οι custom εχουν πειραγμενο για να περνιουνται.

Και το λεω αυτο,γιατι ημουν ο πρωτος που ξεκλειδωσε bootloader και περασε την ελληνικη ρομ και δεν ειχε μονταρισμενο boot με αποτελεσμα να μην ανοιγει.

Αναγκαστηκα και βρηκα το μονταρισμενο και το φλασαρα.

Παλι καλα που μιλαγα με ενα moderator απο το forum της χιαομι και μου τα λεγε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημά μου είναι αν όντως το official international του Geekbuying ταυτίζεται με τη Global stable του Vickmall ώστε να το πάρουμε σε χαμηλότερη τιμή.

η Global Stable του vickmall: 4G FDD-LTE: 1800/2100/2600MHz, TDD-LTE (B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz)

η International του Geek: 4G: FDD-LTE 2100/1900/1800/  1700/850/2600/900/800/700MHz

 

Αν το αγόραζα τώρα θα πήγαινα σίγουρα για international version από Geekbying.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε για υποστήριξη της 800αρας, παίρνουμε την international έκδοση από geekbuying και την αφήνουμε ως έχει με την special edition rom;
Mπορούμε να βάλουμε και την dev από εδώ;
http://en.miui.com/download-301.html#449

Εκεί καταλήγουμε;
Θα έχουμε κάποιο πρόβλημα;
Γιατί στο παρόν thread έχω διαβάσει αναφορές για προβλήματα γενικά με αυτή τη rom, αλλά όχι κάτι συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Physics ευχαριστώ για την απάντηση και την πρόταση. Βασικά με ενδιαφέρει αυτό που ρωτάει και ο trabakoulas, αν δηλαδή η rom του Official international του Geekbuying είναι Global stable (όπως του Vickmall) ή είναι πειραγμένη από το κατάστημα και παίζει να βγάλει προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Physics ευχαριστώ για την απάντηση και την πρόταση. Βασικά με ενδιαφέρει αυτό που ρωτάει και ο trabakoulas, αν δηλαδή η rom του Official international του Geekbuying είναι Global stable (όπως του Vickmall) ή είναι πειραγμένη από το κατάστημα και παίζει να βγάλει προβλήματα...

Αυτήν την απορία έχω κι εγω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος λεει οτι ακουσε και το αναφερει κιολας ξεκαθαρα.

Δεν υπαρχει λογος να σχολιαζεις ετσι.

Μπορει να ισχυει.

Η σου ειπαν εσενα απο χιαομι?

και ότι το bloatware είναι κλειδωμένο αυτό που το άκουσέ? πραγματικά μου βγήκε ο φραπές από τη μύτη :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ότι το bloatware είναι κλειδωμένο αυτό που το άκουσέ? πραγματικά μου βγήκε ο φραπές από τη μύτη :cry:

Όταν γράφουμε νύχτα αυτά πεθαίνουμε...

 

Μπορείς να αφαιρέσεις εφαρμογές γενικά που έρχονται εγκατεστημένες... κάποιες άλλες εφαρμογές ομως δεν μπορείς να τις καταργησεις... Τουλάχιστον δεν είναι κάτι προφανές

 

 

 

Αν και λογικά το παλικάρι εννοούσε το bloatloader και απάντησα σε αυτο,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...