Προς το περιεχόμενο

Φαινόμενο Pokemon: κατακτώντας τον κόσμο


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεχρι τις προάλλες είχαμε την κάθε καμμένη χαζογκομενα να βγάζει selfie με το snapchat και να μεταμορφώνει την φατσα της σε κάθε λογής αρκουδάκι, σκυλάκι, σκατακι, πουλάκι. Τώρα ήρθε η σειρά των καμμένων να αναλάβουν δράση και να νοιώσουν για λίγο κυνηγοί... τεράτων. Σε έναν πλανήτη που το gammnan style και ο Psy κρατάνε τον τίτλο του πιο εμπορικού τραγουδιού του διαδικτύου καταλαβαινεις πώς η ανυπέρβλητη βλακεία, απλα κυριαρχεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τις προάλλες είχαμε την κάθε καμμένη χαζογκομενα να βγάζει selfie με το snapchat και να μεταμορφώνει την φατσα της σε κάθε λογής αρκουδάκι, σκυλάκι, σκατακι, πουλάκι. Τώρα ήρθε η σειρά των καμμένων να αναλάβουν δράση και να νοιώσουν για λίγο κυνηγοί... τεράτων. Σε έναν πλανήτη που το gammnan style και ο Psy κρατάνε τον τίτλο του πιο εμπορικού τραγουδιού του διαδικτύου καταλαβαινεις πώς η ανυπέρβλητη βλακεία, απλα κυριαρχεί...

Και η Μαλού εχει 18.8εκ views... Ευτυχώς όμως υπάρχεις εσύ που αντιστέκεσαι στην ανυπέρβλητη βλακεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν διάβαζα τι συμβαίνει με το παιχνίδι μου φάνηκε κάπως όλο αυτό. Το. Κατέβασα λοιπόν μιας και το ποκεμον ήταν της γενιάς μου και μπορώ να πω ότι είναι ενδιαφέρον. Έπαιξα λιγάκι και γούσταρα. Δυστυχώς στη Ελλάδα έχουμε την τάση να ισοπεδονουμε τα πάντα ή να σταζουμε χολή όταν δεν μας αρέσει κάτι. Και εγώ μεγάλωσα παίζοντας μπάλα στα και στις αλανες και έφαγα τα γόνατα μου. Αλλά οι εποχές αλλάζουν. Σίγουρα υπάρχουν πράγματα που δεν μου αρέσουν αλλά υπάρχουν και άλλα τα οποία θα ήθελα να τα είχα και εγώ στην παιδική μου ηλικία. Μην το παίζεται λοιπόν όλοι γκομενιαρηδες γτ συνήθως είστε αυτοί που μένουν με το πουλί στο χέρι. Ξεκολλατε...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ανθρωπάκια που εκπέμπετε μιζερόνια σε κάθε σας κίνηση βρήκατε τώρα άλλοθι και τα βάλατε με ενα παιχνιδάκι ; Οι περισσότεροι απο σας σαν τα ζόμπι δεν πάτε στα πρακτορεία του ΟΠΑΠ και παίζετε ΚΙΝΟ κολλημένοι στις οθόνες ; Αυτό δεν σας πείραξε ; Εσεις δεν είστε αυτοί που παίζουν στοίχημα, χαρτιά στα καφενεία, που σαπίζουν με ενα φραπέ στο χέρι (και αυτός δεν είναι πληρωμένος απο αυτούς αλλά απο κάποια σύνταξη παππού γιαγιάς μαμάς ). Εσεις δεν είστε που καθημερινά έχετε σκιμένο το κεφάλι και κυκλοφορείτε με υφος σαν να σας ...... Την μάνα βρίζοντας την κατάντια σας χωρίς να κάνετε τίποτα για αυτό; Το Pokemon σας πείραξε ; Ξαφνικά γέμισε η χώρα σοβαρούς σκεπτόμενους διανοούμενους που ανησυχούν για το ότι όλοι οι άλλοι γίνανε ζόμπι; Ο άλλος λέει παίξτε εσεις Pokemon να ασχοληθούμε εμείς με τις γυναίκες σας....το Pokemon περίμενες ρε αντρακλα μέχρι τώρα δηλαδή κρατούσες τις δυνάμεις σου ώστε τώρα να κάνεις χάρη στην ανθρωπότητα ;

Μίζεροι άνθρωποι αναζητούν να κράξουν οτιδήποτε μήπως βρει ενδιαφέρον η ζωή τους.....

Δεν σας αρέσει κάτι μην ασχοληθεί μην το παιζετε τουλάχιστον κάποιοι έστω και μέσα απο αυτό το παιχνίδι αντλούν κάποια μικρή χαρά κάνουν -κατα την γνώμη τους - την καθημερινότητα τους πιο όμορφη και δεν έχουν κανένα λόγο να απολογούνται σε κανένα μίζερο για αυτό.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ανθρωπάκια που εκπέμπετε μιζερόνια σε κάθε σας κίνηση βρήκατε τώρα άλλοθι και τα βάλατε με ενα παιχνιδάκι ; Οι περισσότεροι απο σας σαν τα ζόμπι δεν πάτε στα πρακτορεία του ΟΠΑΠ και παίζετε ΚΙΝΟ κολλημένοι στις οθόνες ; Αυτό δεν σας πείραξε ; Εσεις δεν είστε αυτοί που παίζουν στοίχημα, χαρτιά στα καφενεία, που σαπίζουν με ενα φραπέ στο χέρι (και αυτός δεν είναι πληρωμένος απο αυτούς αλλά απο κάποια σύνταξη παππού γιαγιάς μαμάς ). Εσεις δεν είστε που καθημερινά έχετε σκισμένο το κεφάλι και κυκλοφορείτε με υφος σαν να σας ...... Την μάνα βρίζοντας την κατάντια σας χωρίς να κάνετε τίποτα για αυτό; Το Pokemon σας πείραξε ; Ξαφνικά γέμισε η χώρα σοβαρούς σκεπτόμενους διανοούμενους που ανησυχούν για το ότι όλοι οι άλλοι γίνανε ζόμπι; Ο άλλος λέει παίξτε εσεις Pokemon να ασχοληθούμε εμείς με τις γυναίκες σας....το Pokemon περίμενες ρε αντρακλα μέχρι τώρα δηλαδή κρατούσες τις δυνάμεις σου ώστε τώρα να κάνεις χάρη στην ανθρωπότητα ;

Μίζεροι άνθρωποι αναζητούν να κράξουν οτιδήποτε μήπως βρει ενδιαφέρον η ζωή τους.....

Δεν σας αρέσει κάτι μην ασχοληθεί μην το παιζετε τουλάχιστον κάποιοι έστω και μέσα απο αυτό το παιχνίδι αντλούν κάποια μικρή χαρά κάνουν -κατα την γνώμη τους - την καθημερινότητα τους πιο όμορφη και δεν έχουν κανένα λόγο να απολογούνται σε κανένα μίζερο για αυτό.

κατι αλλο?

καναν αλλο θα κραξεις?

τουλαχιστον αυτοι ειναι μαντρωμενοι σε οπαπ και σε καφενεια,εσυ που πας...

 

ο ορισμος τησ μιζεριας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα κανεις και cardio με το παιχνιδακι...το βαλα και εγω και γυρισα τα γυρω τετραγωνα στην γειτονια μου :P Που για να περπατησω πρεπει να μου ταξεις πιτογυρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά συνομιλίες κάναμε στην παραλία χθες το απόγευμα κ σήμερα ως το μεσημέρι. υπο άλλες συνθήκες ουτε καν θα ειχαμε μιλήσει με τόσο κόσμο..

virtual hot spot meeting . (VHSM) 

προσεχως και για μεταναστες ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπερνάω τους βλάκες που κλείνουν δρόμους και πέφτουν σε θάλασσες για να πιάσουν Pokemon. Ρωτάω λοιπόν όλους του "γαματους" που δεν ασχολούνται γιατί είναι βλακεία και θέλουν να φύγουν απο τον πλανήτη. Αλλάζω λοιπόν στις ερωτήσεις σας μερικές λέξεις και σας προκαλώ να μου απαντήσετε.

 

Τι διαφορά έχουν αυτοί που παίζουν Pokemon Go απο αυτούς που κάθονται 10 ώρες και παίζουν LoL, Dota ή WoW;

Τι διαφορά έχουν αυτοί που παίζουν Pokemon Go απο αυτούς που βλέπουν φανατικά 22 δισεκατομμυριούχους να κλωτσάνε μια μπάλα;

Τι διαφορά έχουν αυτοί που παίζουν Pokemon Go απο αυτούς που ξοδεύουν 5ωρα σε μια καφετέρια και παίζουν τάβλι;

 

Σταματήστε να είστε κομπλεξικά ζώα. Οτι γουστάρει θα κάνει ο καθένας. Ούτε εγω παίζω Pokemon. Εχω δει δεκάδες άτομα στο δρομο που παίζουν. Κανείς δεν με ενοχλεί οπότε δεν μου πέφτει λόγος. 

η διαφορά είναι πως τα άτομα που παίζουν pokemon go βγαίνουν έξω , συναναστρέφονται με κόσμο , περπατάνε και γενικότερα κάνουν ότι θα έπρεπε να κάνει κάθε υγιής ψυχικά και σωματικά άνθρωπος τουλάχιστον 1-2 ώρες τη μέρα παρά να κάθεται μπροστά σε ένα pc ή μια τηλεόραση ή μια καφετέρια και να σαπίζει 

 

αυτό τους ενοχλεί τους βγάζει απο το comfort zone της φυσιολογικότητας που ζούσαν μέχρι τώρα. Βλέπουν κόσμο να περπατάει , να γνωρίζει κόσμο και τους ενοχλεί γιατι οι ίδιοι δεν το κάνουν και πιστεύω πως τους ενοχλεί επειδή βλέπουν πως δεν είναι μόνο μαντράχαλοι και πιτσιρίκια αλλα και φοβερά γκομενάκια εκει έξω και ασχολούνται με αυτό

Η ατάκα που διάβασα προηγουμένως "παίξτε pokemon και εμείς θα παίξουμε με τις γυναίκες σας" ή κάτι τέτοιο είναι κόπια της ατάκας "ε εσείς που γυμνάζεστε όσο εσείς γυμνάζεστε εμείς με την κοιλιά γ@μ@με τις γκόμενες σας" που κυκλοφορούσε στο facebook στην αρχή του καλοκαιριού φέτος απο χοντρούς που βγάζανε butt hurt σε άτομα που δεν ήταν χοντροί και τους έκαναν να νιώθουν άσχημα για την @γ@μία τους. 

 

i mean .. come on , δεν είναι οκ να σε κράξει κάποιος που είσαι σάπιος (και όντως δεν είναι) αλλα είναι οκ να κράζεις τον άλλο επειδή δεν είναι σάπιος , ψυχικά νοσήματα everywhere 

 

TL;DR Οταν ο κόσμος κράζει υπερβολικά κάτι , ή θα ζηλεύει ή θα τον κάνει να νιώθει άσχημα για τον εαυτό του , ο φυσιολογικός άνθρωπος λέει απλά πως δεν του αρέσει ή πως είναι βλακεία κρίνοντας αυτό και μόνο, δεν στρέφει μίσος και κράξιμο προς όποιον κάνει κάτι γιατι πολύ απλά δεν πέφτει σε κανέναν λόγος για το τι κάνει κάποιος άλλος στον ελεύθερο του χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...