Προς το περιεχόμενο

Φαινόμενο Pokemon: κατακτώντας τον κόσμο


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντί να βγάζετε μιζέρια κάποια ανθρωπάκια πετάξτε το windows ή την παντόφλα με πλήκτρα των 25 ευρώ.Πάρτε ένα που να σηκώνει το pokemon go και βγείτε καμιά βόλτα για κανένα pidgey γιατί δεν την παλεύετε καθόλου.Και ξέρουμε και πόσο κοινωνικοί είστε.Οι κλασσικοί καμμένοι που την βγάζετε όλοι τη μέρα στο fb βρίζοντας κόσμο και ποστάροντας copy paste σε κάθε είδηση το σχόλιο ανθρώπου με iq μονοψήφιο "εδώ ο κόσμος καίγετε____".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Αντί να βγάζετε μιζέρια κάποια ανθρωπάκια πετάξτε το windows ή την παντόφλα με πλήκτρα των 25 ευρώ.Πάρτε ένα που να σηκώνει το pokemon go και βγείτε καμιά βόλτα για κανένα pidgey γιατί δεν την παλεύετε καθόλου.Και ξέρουμε και πόσο κοινωνικοί είστε.Οι κλασσικοί καμμένοι που την βγάζετε όλοι τη μέρα στο fb βρίζοντας κόσμο και ποστάροντας copy paste σε κάθε είδηση το σχόλιο ανθρώπου με iq μονοψήφιο "εδώ ο κόσμος καίγετε____".

 

εγώ δεν έχω καταλάβει τι butt hurt έχει πιάσει αρκετούς που σίγουρα κάνουν πολύ ποιο ανούσια πράγματα απ το να βγαίνουν έξω και να γνωρίζουν κόσμο 

oh wait ..

 

 

 

Προσπερνάω τους βλάκες που κλείνουν δρόμους και πέφτουν σε θάλασσες για να πιάσουν Pokemon. Ρωτάω λοιπόν όλους του "γαματους" που δεν ασχολούνται γιατί είναι βλακεία και θέλουν να φύγουν απο τον πλανήτη. Αλλάζω λοιπόν στις ερωτήσεις σας μερικές λέξεις και σας προκαλώ να μου απαντήσετε.

 

Τι διαφορά έχουν αυτοί που παίζουν Pokemon Go απο αυτούς που κάθονται 10 ώρες και παίζουν LoL, Dota ή WoW;

Τι διαφορά έχουν αυτοί που παίζουν Pokemon Go απο αυτούς που βλέπουν φανατικά 22 δισεκατομμυριούχους να κλωτσάνε μια μπάλα;

Τι διαφορά έχουν αυτοί που παίζουν Pokemon Go απο αυτούς που ξοδεύουν 5ωρα σε μια καφετέρια και παίζουν τάβλι;

 

Σταματήστε να είστε κομπλεξικά ζώα. Οτι γουστάρει θα κάνει ο καθένας. Ούτε εγω παίζω Pokemon. Εχω δει δεκάδες άτομα στο δρομο που παίζουν. Κανείς δεν με ενοχλεί οπότε δεν μου πέφτει λόγος. 

 

 

Ρε ανθρωπάκια που εκπέμπετε μιζερόνια σε κάθε σας κίνηση βρήκατε τώρα άλλοθι και τα βάλατε με ενα παιχνιδάκι ; Οι περισσότεροι απο σας σαν τα ζόμπι δεν πάτε στα πρακτορεία του ΟΠΑΠ και παίζετε ΚΙΝΟ κολλημένοι στις οθόνες ; Αυτό δεν σας πείραξε ; Εσεις δεν είστε αυτοί που παίζουν στοίχημα, χαρτιά στα καφενεία, που σαπίζουν με ενα φραπέ στο χέρι (και αυτός δεν είναι πληρωμένος απο αυτούς αλλά απο κάποια σύνταξη παππού γιαγιάς μαμάς ). Εσεις δεν είστε που καθημερινά έχετε σκιμένο το κεφάλι και κυκλοφορείτε με υφος σαν να σας ...... Την μάνα βρίζοντας την κατάντια σας χωρίς να κάνετε τίποτα για αυτό; Το Pokemon σας πείραξε ; Ξαφνικά γέμισε η χώρα σοβαρούς σκεπτόμενους διανοούμενους που ανησυχούν για το ότι όλοι οι άλλοι γίνανε ζόμπι; Ο άλλος λέει παίξτε εσεις Pokemon να ασχοληθούμε εμείς με τις γυναίκες σας....το Pokemon περίμενες ρε αντρακλα μέχρι τώρα δηλαδή κρατούσες τις δυνάμεις σου ώστε τώρα να κάνεις χάρη στην ανθρωπότητα ;
Μίζεροι άνθρωποι αναζητούν να κράξουν οτιδήποτε μήπως βρει ενδιαφέρον η ζωή τους.....
Δεν σας αρέσει κάτι μην ασχοληθεί μην το παιζετε τουλάχιστον κάποιοι έστω και μέσα απο αυτό το παιχνίδι αντλούν κάποια μικρή χαρά κάνουν -κατα την γνώμη τους - την καθημερινότητα τους πιο όμορφη και δεν έχουν κανένα λόγο να απολογούνται σε κανένα μίζερο για αυτό.

 

 

συγγνωμη double post

 

 

η διαφορά είναι πως τα άτομα που παίζουν pokemon go βγαίνουν έξω , συναναστρέφονται με κόσμο , περπατάνε και γενικότερα κάνουν ότι θα έπρεπε να κάνει κάθε υγιής ψυχικά και σωματικά άνθρωπος τουλάχιστον 1-2 ώρες τη μέρα παρά να κάθεται μπροστά σε ένα pc ή μια τηλεόραση ή μια καφετέρια και να σαπίζει 

αυτό τους ενοχλεί τους βγάζει απο το comfort zone της φυσιολογικότητας που ζούσαν μέχρι τώρα. Βλέπουν κόσμο να περπατάει , να γνωρίζει κόσμο και τους ενοχλεί γιατι οι ίδιοι δεν το κάνουν και πιστεύω πως τους ενοχλεί επειδή βλέπουν πως δεν είναι μόνο μαντράχαλοι και πιτσιρίκια αλλα και φοβερά γκομενάκια εκει έξω και ασχολούνται με αυτό
Η ατάκα που διάβασα προηγουμένως "παίξτε pokemon και εμείς θα παίξουμε με τις γυναίκες σας" ή κάτι τέτοιο είναι κόπια της ατάκας "ε εσείς που γυμνάζεστε όσο εσείς γυμνάζεστε εμείς με την κοιλιά γ@μ@με τις γκόμενες σας" που κυκλοφορούσε στο facebook στην αρχή του καλοκαιριού φέτος απο χοντρούς που βγάζανε butt hurt σε άτομα που δεν ήταν χοντροί και τους έκαναν να νιώθουν άσχημα για την @γ@μία τους. 

i mean .. come on , δεν είναι οκ να σε κράξει κάποιος που είσαι σάπιος (και όντως δεν είναι) αλλα είναι οκ να κράζεις τον άλλο επειδή δεν είναι σάπιος , ψυχικά νοσήματα everywhere 

TL;DR Οταν ο κόσμος κράζει υπερβολικά κάτι , ή θα ζηλεύει ή θα τον κάνει να νιώθει άσχημα για τον εαυτό του , ο φυσιολογικός άνθρωπος λέει απλά πως δεν του αρέσει ή πως είναι βλακεία κρίνοντας αυτό και μόνο, δεν στρέφει μίσος και κράξιμο προς όποιον κάνει κάτι γιατι πολύ απλά δεν πέφτει σε κανέναν λόγος για το τι κάνει κάποιος άλλος στον ελεύθερο του χρόνο 

 

 

Αντί να βγάζετε μιζέρια κάποια ανθρωπάκια πετάξτε το windows ή την παντόφλα με πλήκτρα των 25 ευρώ.Πάρτε ένα που να σηκώνει το pokemon go και βγείτε καμιά βόλτα για κανένα pidgey γιατί δεν την παλεύετε καθόλου.Και ξέρουμε και πόσο κοινωνικοί είστε.Οι κλασσικοί καμμένοι που την βγάζετε όλοι τη μέρα στο fb βρίζοντας κόσμο και ποστάροντας copy paste σε κάθε είδηση το σχόλιο ανθρώπου με iq μονοψήφιο "εδώ ο κόσμος καίγετε____".

Τελικά έχει χαθεί και η αίσθηση του χιούμορ από ότι βλέπω.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σας πειράξανε τα Πόκεμον; Έχουν τόσες δικαιολογίες πια οι έντιμοι κερατάδες, οι φοιτητές, οι μαθητές και όλοι αυτοί που θέλουν να αποφύγουν κάτι αλλά δεν μπορούν να το πούνε έξω από τα δόντια για να μην στεναχωρήσουν.

 Τον έπιασε τον παλμό η Nintendo. Κάτι τέτοιο να κάνει με 2-3 βαρβάτους τίτλους στο NX θα χεστεί πάλι στο τάλληρο.

 

Θα δείτε που θα έχουμε και γάμους με το Πόκεμον.

 

Εγώ που περπατάω και σε γενικές γραμμές μου αρέσει να κινούμαι θα γούσταρα πολύ ενώ το κάνω να έπιανα Πόκεμον. Θα τα είχα πιάσει όλα. Στην εποχή της κρίσης και της υψηλής εγκληματικότητας όπου οι άνθρωποι περπατούν με σκυμένα κεφάλια και σκυθρωπά πρόσωπα, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από ένα προϊόν που σε κάνει να γελάς, να περνάς όμορφα και να μεταδίδεις αυτή την χαρά στον άλλο. Γιατί βρε παιδιά όπως και να το κάνουμε όταν κυκλοφορείς στο δρόμο, στον χώρο εργασίας, στο γήπεδο, οπουδήποτε και βλέπεις χαμογελαστούς ανθρώπους σε κάνει να χαίρεσαι κι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το χα περασει την πρωτη μερα που βγηκε με apk, επιασα ενα ποκεμον μεσα στο σπιτι μου και μετα το παρατησα :P

με ολη αυτη τη μανια το ξανανοιξα χτες αλλα server down...υπαρχει καποιος τροπος να πιασω μερικα ποκεμον χωρις να κανω κατι η πρεπει να βγω εξω στο δρομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το οχι απλα να διαφωνει καποιος με κατι, αλλα να το χλευαζει και να ειρωνευεται αυτους που εχουν διαφορετικη αποψη, εχει γινει η μαστιγα του Insomnia. Πιστευω οτι παρα πολλα μελη δεν γραφουν για αυτο το λογο.

 

Ουτε σε εμενα αρεσει το Pokemon (ναι ειμαι ενας χοντρος που τρωει νατσος και πινει κοακολα μπροστα απο ενα pc), η το ποδοσφαιρο, αλλα δεν θα ειρωνευτω/βρισω τα ατομα που εχουν διαφορετικη αποψη απο εμενα. Ο καθενας περναει καλα με τις επιλογες του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας τα πριξατε οι γνωμες είναι σαν τις **λο**υπιδες ολοι εχουν κ από μια.

Κλασσικοι ελληναρες δεν μαρεσει κατι ?είναι μαλακια

btw το παιχβνιδη δεν είναι κατι νέο παιζει και το ingress εδώ και καιρο π είναι ιδια περιπου φαση ΑΣΧΕΤΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το χα περασει την πρωτη μερα που βγηκε με apk, επιασα ενα ποκεμον μεσα στο σπιτι μου και μετα το παρατησα :P

με ολη αυτη τη μανια το ξανανοιξα χτες αλλα server down...υπαρχει καποιος τροπος να πιασω μερικα ποκεμον χωρις να κανω κατι η πρεπει να βγω εξω στο δρομο?

εγώ έπιασα 8 μόνο μέσα στο σπίτι μου. ρίξε Incense 

 

 εχεις δυο τζάμπα για αρχή, κρατάει μίση ωρα και απλά περίμενε χιχιχι . και γενικά απλά άνοιξε το παιχνίδι όταν πας για ψώνια, για την δουλειά, για βόλτα με φίλους, για τζόκινγκ και όταν υπάρχει ποκεμον κοντά δονείται οπότε δεν χρειάζεται να κοιτάς όλη την ώρα την οθόνη. Απλά η οθόνη του κινητού πρέπει να είναι συνέχεια ανοιχτή (και τρώωει πολύ μπαταρία). και αν είσαι τυχερός και μπορείς να λογκάρεις γιατί όλη μέρα οι σερβερ είναι οφ με τόσο κόσμο χαχα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έπιασα 8 μόνο μέσα στο σπίτι μου. ρίξε Incense 

 

 εχεις δυο τζάμπα για αρχή, κρατάει μίση ωρα και απλά περίμενε χιχιχι . και γενικά απλά άνοιξε το παιχνίδι όταν πας για ψώνια, για την δουλειά, για βόλτα με φίλους, για τζόκινγκ και όταν υπάρχει ποκεμον κοντά δονείται οπότε δεν χρειάζεται να κοιτάς όλη την ώρα την οθόνη. Απλά η οθόνη του κινητού πρέπει να είναι συνέχεια ανοιχτή (και τρώωει πολύ μπαταρία). και αν είσαι τυχερός και μπορείς να λογκάρεις γιατί όλη μέρα οι σερβερ είναι οφ με τόσο κόσμο χαχα. 

πατας στα οπτιονσ μπατερυ σεϊβ επισης αν γυρησεις αναποδα το κινητο σκουραινει πολύ η οθονη δεν χρειαζεται ναναι αναμμενη ολη την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο?

καναν αλλο θα κραξεις?

τουλαχιστον αυτοι ειναι μαντρωμενοι σε οπαπ και σε καφενεια,εσυ που πας...

 

ο ορισμος τησ μιζεριας..

Εισαι χαζεμενος που νομιζεις ειναι καλο που εισαι μαντρωμενος σε οπαπ ή σε καφενεια? Ειτε δεν δουλευεις ΚΑΝ ειτε χαραμιζεις τις ελευθερες ωρες σου καταπληκτικα. Ο @chrispi775 μια χαρα τα λεει.

Για πες στον οπαπ και σε τετοια που λες πόσα λεφτα χαλας? Αρα αυτο το λες χαμενη ωρα και χρημα.

Εχουν χαζεψει μερικοι. Σε τεχνολογικο site ειμαστε. Και ο ενας λεει γιατι να παιζεις το παιχνιδι αυτο ενω θα μπορουσες να πας στον οπαπ, αλλος καλυτερα να παιζεις μπαλα, ο αλλος ο γκουσγκουνης (Johnefst) λεει παιξτε εσεις pokemon κι εγω θα βγαινω με τις γυναικες σας, αλλος λεει δεν βλεπεται ποσο χαλια ειναι η χωρα το pokemon σας ελειπε.......ΟΥΣΤ απο το site τοτε γιατι το χαλατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το να σαπίζει ο κόσμος στο facebook και να κουτσομπολευει και να ασχολείστε με τις ζωές των άλλον καλύτερα να μαζεύει ποκεμον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Μαλού εχει 18.8εκ views... Ευτυχώς όμως υπάρχεις εσύ που αντιστέκεσαι στην ανυπέρβλητη βλακεία.

 

 

Πφφ. Δεν υπάρχει σωτηρία. Προσωπικά για εσένα δεν με απασχολεί αν παίζεις Πόκεμον ή κάτι άλλο για να εκτονώνεσαι. Το γενικότερο κοινωνικό φαινόμενο του πιθηκισμου σχολιάζω, που επιβάλει το ίντερνετ όταν κάτι γίνεται hype. Δυστυχώς είναι ένα από τα άσχημα της παγκοσμιοποιησης. Ευτυχώς που αποφάσισε η κυβέρνηση να ψηφίζουν και οι 17αριδες... Ας τάξει λοιπόν στην νέα γενιά ότι θα βρουν Πόκεμον στις κάλπες γιατί αλλιώς κίνητρο για να σηκωθούν από την καρέκλα τους, δεν είχαν τόσα χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...