Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Galaxy Note 7, αδιάβροχο με αναγνώριση ίριδας και ανανεωμένο TouchWiz UI


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

deceit δεν έχει να κάνει με το ότι δεν είναι αρκετή η μνήμη, ακόμα και με 3gb μια χαρά θα ήταν. Το θέμα είναι ότι πρόκειται για το κορυφαίο τηλέφωνο της samsung το οποίο θα κοστίζει ένα σκασμό λεφτά και δεν είναι όσο ισχυρό θα μπορούσε να είναι την σημερινή εποχή. Και φυσικά στα note πάντα περιμένεις κάτι καλύτερο από την σειρά s. Τώρα αυτό είναι σχεδόν το ίδιο με τα s7.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.  Αν δεις από την εποχή S3 / Note 3 και μέχρι την εποχή S 5 / Note 5, η διαφορά διάθεσης των συσκευών στην αγορά ήταν γύρω στους 14 μήνες (πρώτα το S και ακολουθούσε το Note).  

 

Είναι λοιπόν επόμενο ότι τα Note θα είχαν σημαντικά καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά των αντίστοιχων S μοντέλων.  Τώρα η διαφορά διάθεσης στην αγορά μεταξύ S 7 και Note 7 είναι 5 μήνες.  Δεν μπορείς να περιμένεις σημαντικές διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά μεταξύ των συσκευών. 

 

Σίγουρα υπάρχουν ισχυρότερα SoC του SD 820 αλλά αυτό δεν κάνει το Note 7 μη εκλυστική συσκευή, για το κοινό που προορίζεται.  

 

Προσωπικά θα ήθελα μια μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά και έτσι όπως είναι η συσκευή, για μένα θα ήταν overkill τα χαρακτηριστικά της (για την προσωπική μου χρήση), παρά το γεγονός ότι χρησιμοποιώ το κινητό και ως εργαλείο για την δουλειά μου.

 

Σχετικά με το αν θα έπρεπε ή όχι να έχει 6GB RAM αντί 4, το παράδειγμα των iPhone νομίζω είναι ενδεικτικό του ότι μια συσκευή δεν είναι απαραίτητο να έχει τα κορυφαία τεχνικά χαρακτηριστικά της εποχής του για να είναι μια πρώτης τάξεως λύση για τον καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που τα ξερεις αυτά εσυ για το νοτε 8 ; και ειπες χαλια οθονη, γιατι;

Περιμενα πολλα περισσοτερα.Μεγαλη απογοητευση.Εβαλε specs που υπηρχαν εδω και μηνες με ενα iris scanner που το βρισκω τελειως αχρηστο.Βασικα ειναι ενα s7 edge με πενακι μεγαλυτερη χωριτικοτητα και iris scanner.Παει και φετος ακομα ενα απογοητευτικο note μετα το αθλιο 5αρι.

 

Για το note 8 θα δουμε μεγαλες αλλαγες με 4k 6gb ram καλυτερη οθονη.Κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας το s7 εντζ,η μπαταρια μονο πρόβλημα δεν είναι,βγάζει 6ώρες οθόνη άνετα.

Εγώ απλά θα ηθελα και υπέρυθρες για χειριστήριο και θα ηταν υπερ πλήρες.

Ενα ακόμα διαμάντι.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μισο, οταν λετε 6 ωρες ανοιχτη οθονη εννοειτε σε καθημερινη βαση, με καθημερινη χρηση  και ενεργοποιημενα τα παντα πχ ή απλα ετυχε καποια στιγμη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!!

Για το μονο που ενδιαφερομαι να μαθω τωρα με τον ερχομο του note7 ειναι το αν θα πεσει η τιμη στο note4 συντομα ,για να το παρω γιατι εχω μεινει χωρις κινητο μια εβδομαδα τωρα!! Γνωριζει κανεις να μου απαντησει?? 

:-)  :-D  :-D  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο, οταν λετε 6 ωρες ανοιχτη οθονη εννοειτε σε καθημερινη βαση, με καθημερινη χρηση  και ενεργοποιημενα τα παντα πχ ή απλα ετυχε καποια στιγμη? 

Καθε βραδυ πριν κοιμηθω το βαζω για φορτιση και καθε μερα κατω απο 5-5:30 ωρες οθονη δεν εχω.

Μονιμως συνδεδεμενο ειτε με 4G ειτε σε wifi,κλειστη τοποθεσια,συγχρονισμοι δεν κλεινουν ποτε και φωτεινοτητα στο αυτοματο.

Χρηση πολυ viber,λιγο facebook,λιγο browsing,αρκετουτσικο gaming και διαφορα αλλα.

Σε S7 edge ολα αυτα, με firmware APC8.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε βραδυ πριν κοιμηθω το βαζω για φορτιση και καθε μερα κατω απο 5-5:30 ωρες οθονη δεν εχω.

Μονιμως συνδεδεμενο ειτε με 4G ειτε σε wifi,κλειστη τοποθεσια,συγχρονισμοι δεν κλεινουν ποτε και φωτεινοτητα στο αυτοματο.

Χρηση πολυ viber,λιγο facebook,λιγο browsing,αρκετουτσικο gaming και διαφορα αλλα.

Αυτο το μετρατε με καποια εφαρμογη  η ειναι εγγενες στο αντροιντ και το βρισκεις καπου στις ρυθμισεις;

Επιστροφη σε αντροιντ μετα απο τεσσερα χρονια και ειμαι λιγο στα χαμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το μετρατε με καποια εφαρμογη  η ειναι εγγενες στο αντροιντ και το βρισκεις καπου στις ρυθμισεις;

Επιστροφη σε αντροιντ μετα απο τεσσερα χρονια και ειμαι λιγο στα χαμενα

Ρυθμισεις-μπαταρια-λεπτομερειες.Και μετα πατας στο οθονη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φτιάξουν λειτουργικό ΕΦΑΜΙΛΛΟ του iOS, το ξανασυζητάμε.

 

Όποιος έχει πάει σε iOS/MacOS δεν επιστρέφει στα άλλα...

Επιστρέφει μια χαρά, όταν δει τις ελλείψεις που έχει και πόσα πράγματα του λείπουν!! Ακόμη και ας έχει αγοράσει όλες τις εφαρμογές που χρειαζόταν.. Ας μην λέμε ότι θέλουμε!

Και να μην μπούμε στην διαδικασία του "ποιος την έχει μεγαλύτερη". Αν δεν ξέρεις, πάρε ένα αντρόιντ και κράτησε το 1 χρόνο. Μετά πες μου αν ξαναγυρίσεις στο ιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο, οταν λετε 6 ωρες ανοιχτη οθονη εννοειτε σε καθημερινη βαση, με καθημερινη χρηση  και ενεργοποιημενα τα παντα πχ ή απλα ετυχε καποια στιγμη? 

Αυτά δεν είναι στάνταρ. Με τα πάντα ανοιχτά, έχω βγάλει 3,5 ώρες με χρήση κυρίως σε εξωτερικούς χώρους, έχω βγάλει και 7 ώρες αραχτός στο μπαλκόνι του εξοχικού το βράδυ με κλειστά φώτα χαζεύοντας τα αστέρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι λάθος γτ τα είχα και τα 2 το Note 5 με το s6 edge plus είχαν ακριβός τα ίδια space και την ίδια μπαταρία η μόνη τους διαφορά ήταν το s Pen και οθόνη edge

Βασικά μιλάω για τις διαφορές S6/S6 EDGE με Note 5/Edge Plus :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά δεν είναι στάνταρ. Με τα πάντα ανοιχτά, έχω βγάλει 3,5 ώρες με χρήση κυρίως σε εξωτερικούς χώρους, έχω βγάλει και 7 ώρες αραχτός στο μπαλκόνι του εξοχικού το βράδυ με κλειστά φώτα χαζεύοντας τα αστέρια.

μιλάω για πάρα πολυ χαζεμα στο νετ,φβ,4g/wifi ανοικτο  συνέχεια,οθόνη στον αυτόματο και καμιά ωρίτσα και βάλε παιγνίδι.

Δεν συγκρίνεται με τπτ με την ελεεινη αντοχή του 6ς πλας,τουλαχιστον με του κολλητού που το συγκρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς την τιμή που θα έχει μόλις βγει στην Ελλάδα και αν γνωρίζει το πότε θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα ..

Γενικά σαν εμπειρία..

Είχα iPhone 5s μετά πήγα σε iPhone 6 ...μετά πήγα σε galaxy s6 edge plus ...μετά πήγα σε iPhone 6s plus ....τώρα πήρα το s7 edge....και περιμένω με ανυπομονησία να βγει το note 7 να το πάρω ....

Γενικά όταν κάνω αλλαγές στα κινητά είναι επειδή βλέπω βελτιωμένο το touchwiz (για τα galaxy λέω) ... όσο για τα iPhone αν δεν βγάλει η Apple οθόνη με ανάλυση τουλάχιστον 2Κ δεν πρόκειται να ξαναπάω σε iPhone ....γιατί δεν γίνεται να δίνεις 820 για το τότε iPhone 6s plus και να είναι σε ανάλυση 1920x1080 ....

Αυτά. Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά με αυτό που ρώτησα ας βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...