Προς το περιεχόμενο

Σε ποια περιοχη της Αθηνας να μετακομισω?


Γιωργος356

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και η πλακα ποια είναι τωρα ότι με τον Κατσελη υπάρχει περιπτωση να σου κοψουν τη δοση στα μισά να πεσει δηλαδή σε κανα 300αρι! Θα δινεις δηλαδή 300 ευρω το μηνα και θα μενεις σε δικο σου σπιτι με 2 ή και 3 πατώματα και με κηπο όπως το θέλεις εσυ θα τραγουδάς ολη τη νυχτα θα βαζεις μουσικη θα φέρνεις γκομενάκια να κάνετε πάρτυ (χωρις να ανησυχεις μηπως προσβάλλεις τα χρηστα ηθη της πολυκατοικίας και ο αγαμητος-κομλεξικος - μιζερος - γενικα όλα τα σκατά διαχειριστης συγκαλέσει συγκεντρωση εναντιον σου) δεν θα σε ενοχλεί κανενας! Με τα ιδια λεφτά λεει νοικιάζεις ένα 50τμ στο Μαρούσι ε και? πυκνοκατοικημένα είναι σε κάποια σημεια ειδικα στο Μαρούσι δεν λεω πισω από το Μολ εκει στη Πευκη εκει είναι εντάξει, μεσα κεντρο Μαρούσι όμως είναι πυκνοκατοικημένη περιοχη.

Δεν συγκρίνεται το ένα με το άλλο. Αν υπάρχει δυνατότητα επιλογής δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που θα διάλεγε διαμέρισμα και όχι μονοκατοικία!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βέβαια δεν ξέρουμε καν αν ο TS θέλει να μείνει μόνιμα Αθήνα, πόσο μάλλον αν χρειάζεται σπίτι πάνω από αυτό που ζητάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρίνεται το ένα με το άλλο. Αν υπάρχει δυνατότητα επιλογής δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που θα διάλεγε διαμέρισμα και όχι μονοκατοικία!

 

Εννοείται ρε. Καταρχήν μολις σκάσει ο Μαϊος στην Ελλάδα μέχρι και τον Οκτωβριο οι μισοι θέλουν να φυγουν διακοπες δεν παλευεται να μεινεις σε 4 τοιχους σε σπιτι που είναι σε πυκνοκατοικημενη περιοχη. Σπάνε τα νευρα σου. Ο μισος χρονος δηλαδή.

 

Αστον να λεει τον άλλον για παρανοιες και για γέρους ποιος θα ειχε πιατο την Αθηνα κάθε απόγευμα να πινει το καφεδάκι του από το μπαλκονι ή τον κηπο του και δεν θα γουσταρε?  και αν εχεις δουλειες στο κεντρο κατεβαίνεις μέχρι το Περισσο με το αμαξι βρίσκεις παντα να παρκάρεις εκει στο παρκο από κάτω και μετα παιρνεις το τρένο. Ένα 20λεπτο το πολύ με το αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε 10 χιλιόμετρα αποσταση δεν είναι και θες μιση ώρα?

Eχει και πιο κάτω στην σχολη αξιωματικών της αστυνομιας .... εγω δεν μιλάω για πολυκατοικίες βεβαια. Εμενα προσωπικα δεν θα μου άρεσε να μενω σε πολυκατοικια. Μενω σε δική μου μεζονέτα. Προτιμώ να δινω το μήνα μια δοση στο στεγαστικο από το να εδινα το ιδιο σε ενοικιο και να μην ειχα τη βολή μου όπως την θέλω εγώ. Ακου εκει λεει 700 ευρω το μηνα για να μεινεις σε πολυκατοικια και δεν το δινω σε δοση στεγαστικου? τις καλες εποχές βεβαια τωρα εχουν παγωσει τελειως για χρονια νομος κατσελη δεν πληρώνεις τιποτα μεχρι να γινει το δικαστηριο. Καμια φορά αξιζει να ανοιχθείς και να ρισκάρεις.

 

700 ευρω μενεις σε πολυτελή πολυκατοικια ε και? με 700 ευρω δοση στεγαστικου εμενες σε δικο σου 3οροφο :cry:  :cry: ρε μπαγασηδες μεσιτες ψυγειο σε εσκιμωο πουλάτε!!!

 

Μεζονέτα;;; Πες μας ότι κάνεις και πάρτυ με «κουνελάκια» α λα Χιού Χέφνερ!  :cry:  :cry:  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεζονέτα;;; Πες μας ότι κάνεις και πάρτυ με «κουνελάκια» α λα Χιού Χέφνερ!  :cry:  :cry:  :cry:

E καλά δεν είπε ότι έχει και κανένα πύργο! Πάρα πολλοί Έλληνες μένουν σε μεζονέτες...:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεζονέτα;;; Πες μας ότι κάνεις και πάρτυ με «κουνελάκια» α λα Χιού Χέφνερ!  :cry:  :cry:  :cry:

 

Mωρε σε δικο σου σπιτι φερνεις οποια θες και δεν σου λεει κανεις τιποτα!

 

Ούτως ή αλλως θα μας τα φάνε που θα μας τα φάνε οι πουστηδες δεν το γλιτώνουμε. Τουλάχιστον θα μας τρωνε αυτοι αλλα θα ζουμε και εμεις όπως γουστάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρίνεται το ένα με το άλλο. Αν υπάρχει δυνατότητα επιλογής δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που θα διάλεγε διαμέρισμα και όχι μονοκατοικία!

 

Εγώ. Δεν μου αρέσει να είμαι χαμηλά γιατί έχω ανασφάλειες. Από 2ο-3ο το λιγότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξαιρετικές είναι όλο το παραλιακό μέτωπο, Π.Φάληρο μέχρι 2-3 δρόμους μέσα, Καλαμάκι και Πανί στον Άλιμο, Γλυφάδα κέντρο και Αιξωνή, Βούλα, Κάτω Ελληνικό και αφήνω εκτός την παραλιακή Γλυφάδας, τη Βουλιαγμένη, Καβούρι, Αστέρα κλπ που δεν είναι για κοινούς θνητούς. Τέλος, στα όρια αυτού του τέρατος που λέγεται Αθηνα βρίσκεται και η Βάρκιζα, δεν είναι άσχημα.

 

Κατά πρώτον αυτά τα κουλά τύπου ''παραλιακό μέτωπο'' είναι εντελώς 2015.Πλέον ο όρος είναι προς κατάργηση κ άπαντες οι φορείς προωθούν την ευρύτερη περιοχή από τον Πειραιά (Nέο Φάληρο) μέχρι το Σούνιο ως Αθηναϊκή Ριβιέρα για να φτιαχτεί καλό brand name τουριστικά.

 

Κατά δεύτερον ο μπρο το ψήνει πολύ να μετακομίσει μόνιμα από Διονυσάρα στο εξοχικό του στη Βάρκιζα.Λέει καραλέει η Βάρκιζα.Τρελή ανάπτυξη όπως μου τα λέει ο μπρο.

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/610836-%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE-%CF%81%CE%B9%CE%B2%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ άπαντες οι φορείς προωθούν την ευρύτερη περιοχή από τον Πειραιά μέχρι το Σούνιο ως Αθηναϊκή Ριβιέρα για να φτιαχτεί καλό brand name τουριστικά.

 

Μονο εσυ βασικα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές η ΕΡΤ στις ειδήσεις παίζει για ένα 5 λεπτο να μιλούσε για την Αθηναϊκή Ριβιέρα όπως την αποκαλούσε συνέχεια.

 

Τελείωσαν τα κουλά της πλέμπας τύπου ''παραλιακό μέτωπο''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύεις την ψωνάρα μου με την ιδεολογία μου.

 

Κάτω τα έθνη,σύνορα,πατρίδες,θρησκείες,οικογένειες.Ζήτω όμως το posh, χωρίς αυτό δε ζούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...