Προς το περιεχόμενο

Σε ποια περιοχη της Αθηνας να μετακομισω?


Γιωργος356

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! :-)

Σκεφτομαι να μετακομισω στην Αθηνα, και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας.

Λιγα πραγματακια για μενα:

- Ειμαι 40 ετων.

- Οχι πλουσιος αλλα οικονομικα ανεξαρτητος. Δουλευω απο το σπιτι.

- Δεν εχω γυναικα και παιδια.

- Μου αρεσουν η pop/rock μουσικη, και το περπατημα.

- Εχω αυτοκινητο, αλλα δεν θελω να τρωω ολη τη μερα μου μεσα στην κυκλοφορια (εχω και ενα θεματακι με τον προσανατολισμο ειναι η αληθεια χρειαζομαι χρονο μεχρι να μαθω ενα νεο μερος).

- Με ενδιαφερει ενα μερος που να εχει "ζωη", και cool κοσμο.

- Κατα προτιμηση, να ειναι καθαρο μερος με χαμηλη η καθολου εγκληματικοτητα.

 

Ποιες περιοχες πιστευετε πως πρεπει να τσεκαρω?

Σας ευχαριστω!

Γιωργος
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενοίκιο μιλας; Πόσα διαθέτεις και για πόσα τετραγωνικά;

 

Νέα Σμύρνη είναι πολύ καλά, αν έχεις κάποια οικονομική ανεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως σε ποια πόλη μένεις τώρα;

 

Και πες μας και περίπου πόσα θέλεις να δίνεις τον μήνα για το σπίτι ώστε περίπου να σ πω σε ποια προάστια μπορείς να μείνεις.

 

 

Από αθηνα είμαι και έχω δουλέψει σε όλες σχεδόν τις περιοχές και ξέρω πάνω κάτω τι παίζει οπότε πες μας ποσα θέλεις να δίνεις ώστε να σου προτείνουμε

 

(Με τα μέχρι στιγμής στοιχεία που ειπες θα έλεγα Νεα

Σμυρνη ή καλλιθεα ή παλαιό φαληρο)

 

Και έχουν και οι 3 περιοχες σχετικά καλό κόσμο αλλά έχουν λίγο κίνηση,χαμηλη εγκληματικότητα,και εχουν απ όλα τα ΜΜΜ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Βασικα εχω ζησει σε διαφορα μερη της Ελλαδας, σε Στερεα Ελλαδα και Πελοποννησο. Καποια απο αυτα τα μερη ειναι ομορφα, με θαλασσα κλπ, αλλα το χειμωνα ειναι πολυ αδεια.

Νοιωθω οτι χρειαζομαι μια αλλαγη παραστασεων.

Και εχω και την περιεργεια να δω πως ειναι η ζωη στην Αθηνα. θελω να ζησω μεσα σε αυτη τη "ζουγκλα" οπως μου λενε - εστω για ενα διαστημα.

Ενοικιο: Γυρω στα 45 τετραγωνικα για 300 ευρω ας πουμε. Δεν θα τα χαλασουμε για μερικα ευρω πανω-κατω βεβαια.

Ευχαριστω και παλι,

Γιωργος
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα και παγκρατι . Ειτε προς την μερια του μετς (Αρχελαου και πλατεια πλαστηρα) ειτε προς ευαγγελισμο (πλατεια προσκοπων). Εισαι διπλα απο το κεντρο, εχει καλα ΜΜΜ και γενικα ο κοσμος ειναι αρκετα κομπλε. Δεν εχει τα μαγαζια της Νεας σμυρνης αλλα τα τελευταια χρονια ανοιγουν συνεχεια μικρα μπαρακια και μεζεδαδικα. Το μονο αρνητικο ειναι το παρκινγκ αν δεν εχει στην πολυκατοικια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος ανέφερε χαμηλή ή καθόλου εγκληματικότητα, και προτείνετε Καλλιθέα και Παγκράτι.

 

Να προτείνω Άγιο Παντελεήμονα;

 

Αθάνατο insomnia.

 

Η περιοχη πισω απο το καραβελ ειναι Παγκρατι. Ζω εκει τα τελευταια 2 χρονια. Δεν εχω καταλαβει υποψια εγκληματικοτητας .Ουτε και η κοπελα μου που ζουμε μαζι.

Αν τωρα εσυ ξερεις κατι αλλο τι να πω. Αλλα μαλλον μου φαινεται το παγκρατι το εχεις δει μονο σε χαρτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ναναι φιλε θα σε καψουν που μιλανε για καλλιθεα και σμυρνη. Ισως αναφερονται σε 2 τετράγωνα με 2 γειτονιες που ειναι η εξαιρεση.

Βορεια προαστεια δηλαδη αγια παρασκευη χαλανδρι ειναι και κοντα σε συγκοινωνιες και με πολυ πρασινο και μηδενικη εγκληματικοτητα. Επισης ο κοσμος ειναι καλου επιπεδου και δεν εχει βρωμια. Αν γλιστρησεις και πεσεις κατω που λεει ο λογος θα σταματησουν ολοι και θα σου συμπεριφερθουν σαν να εισαι δικος τους ανθρωπος. Οχι σαν τις αλλες περιοχες που σε πλακωνουν στο ξυλο και ο κοσμος περναει γρηγορα μη μπλεξει η τραβαει βιντεο και καθεται λες και βλεπει επιθεώρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα θα σου πω.

 

Μακριά από το κέντρο της Αθήνας.

 

Το κέντρο της Αθήνας ισούται με Εγληματικότητα αλλά το σημαντικότερο ασχήμια.

 

Μόνο 2 μέρη αξίζουν στην Αθήνα.

 

Νότια και Βόρεια προάστια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...