Προς το περιεχόμενο

Σε ποια περιοχη της Αθηνας να μετακομισω?


Γιωργος356

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά όλες οι άλλες περιοχές...

 

Στην ανω γλυφαδα θα βρει σπίτι με 300€ το μήνα ε; Και θα είναι με τοίχους ή θα είναι στα μπετα να μένει εκεί με υπνοσακο;

 

:P

 

Δεν υπάρχει άνω γλυφαδα αξιοπρέπες σπιτι με 300€ το μήνα.

Τι λες ρε συ Στελιο? Εχω μείνει 2 χρόνια Ανω Γλυφαδα και εχει μια χαρά τιμες.. Ειδικά για τα τ.μ που θελει, βρίσκει καλο σπιτι.. (For the record: 55τ.μ/250€, βεβαια υπηρχαν και καλυτερες περιπτωσεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ ειναι παρά πολύ παλιό φίλε μου

 

Θα ήθελε γερή ανακαίνιση αυτό έλεγα και πιο πριν

 

Το θέμα είναι να πάει σε ένα σχετικά μοντέρνο σπιτάκι τουλάχιστον 07'-08'

 

Αν ήταν έτσι και με 300€ βρίσκεις βούλα σπίτι του 65'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τότε ρε φίλε γιατί του προτείνεις τις παραπάνω περιοχές,για να δειχτείς εσύ ???

 

Μιλάμε για άτομο που παινεύεται ότι έχει να μπει σε ΜΜΜ από το 1999... αυτή την σνομπαρία των ΒΠ ποτέ δεν την κατάλαβα. Και να πεις ότι ζούμε ακόμα στο 2003...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Μοσχατο ειναι ωραια περιοχη, χαμηλη εγκληματικοτητα, κοντα στο κεντρο και Πειραια. Συγκοινωνια ειναι κυριολεκτικα διπλα και επιτελους θα εχουμε και VDSL. Τι αλλο θελει δηλαδη;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο Παλαιό Φάληρο και από εμένα.

 

Έχω αρκετούς συγγενείς που ζουν εκεί και πηγαινωέρχομαι που και που και επιβεβαιώνω ότι είναι πολύ όμορφο και πολύ ήσυχο. Αλλά θεωρώ (χωρίς να έχω γνώμη για τις υπόλοιπες περιοχές) ότι γενικά τα Νότια προάστια όπου και να πας καλά είναι.

Εκεί μου  άρεσε και μένα όταν πήγαινα για βόλτα!

 

Αλλά γενικά γιατί να πας Αθήνα; Μια μεσαία πόλη (Γιάννενα, Βόλος, Πάτρα κλπ) καλύτερη μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορές χειρότερα η Θεσσαλονίκη....

O πολιτισμός βέβαια προϋποθέτει ηχορύπανση και κίνηση στους δρόμους.

Μάλιστα, αν θες το εξηγεις γιατί είναι 3 φορές χειρότερα. Με 300 ευρα που δίνει για ενοίκιο ο άνθρωπος εδώ θα είναι χλιδα και όχι στου διαολου τη μάνα που του λέτε του ανθρώπου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, αν θες το εξηγεις γιατί είναι 3 φορές χειρότερα. Με 300 ευρα που δίνει για ενοίκιο ο άνθρωπος εδώ θα είναι χλιδα και όχι στου διαολου τη μάνα που του λέτε του ανθρώπου.

Ο ανθρωπος ρωταει για Αθηνα. ΟΧΙ για Θεσσαλονικη. Εισαι εντελως εκτος θεματος  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35% ή 50%;

 

ΦΕΚ αποτελεσμάτων ΜΟΝΙΜΟΥ πληθυσμού

 

ΣΥΝΟΛΟ ΧΩΡΑΣ: 10.816.286

ΑΤΤΙΚΗ: 3.828.434

3.828.434 / 10.816.286 = 0,354

 

:-)

 

Εμ ειναι παρά πολύ παλιό φίλε μου

 

Θα ήθελε γερή ανακαίνιση αυτό έλεγα και πιο πριν

 

Το θέμα είναι να πάει σε ένα σχετικά μοντέρνο σπιτάκι τουλάχιστον 07'-08'

 

Αν ήταν έτσι και με 300€ βρίσκεις βούλα σπίτι του 65'

Σπίτι τέλη 80 θέλει γερή ανακαίνιση; Μήπως θέλει γκρέμισμα και χτίσιμο πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ψάξε στη χρυση ευκαιρια και θα δεις.

 

Κάτι μου λέει ότι είναι σε μονοκατοικίες, "ανεξάρτητα" από το υπόλοιπο σπίτι και ασφαλώς καλή τύχη για 300 euro...

 

 

http://www.xe.gr/property/search?System.item_type=re_residence&Transaction.type_channel=117541&Geo.area_id_new__hierarchy=82454&Item.type=31945&Item.area.from=40&Item.area.to=80

 

Γιατί λογικά σε αυτές περιοχές απαγορεύεται η ανέγερση πολυκατοικιών. Συνήθως χτίζουν μονοκατοικία την οποία την χωρίζουν σε 2 άντε 3 το πολύ ξεχωριστά "οροφοδιαμερίσματα" και μένουν ξεχωριστά μέλη της οικογένειας ή τα έχουν προς ενοικίαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάτι Link.png Site: τέτοιο και μερικά ακόμα κάτω απο 350 που φαίνονται συμπαθητικά. Αν βάλεις όλες τις νεοπλουτίστικες περιοχές εκεί γύρω, είναι αρκετές οι επιλογές. Είπα όμως ήδη να μην πάει εκεί για διάφορους λόγους (απόσταση από κέντρο, κρύο, σνομπαρία, χωρίς καλα ΜΜΜ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...