Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα ξεχνας να σχολιασεις αρνητικα και τους αντιστοιχους iFailades που λενε "παει σβελτα μονο με 2 πυρηνες" κλπες επικες κουταμαρες. Κραζεις μονοπλευρα με λιγα λογια.

 

Ναι, υπάρχουν οι "ifailάδες" όπως λες, αλλά αυτοί δεν ενοχλούν. Σχεδόν πάντα τα όσα λένε είναι απάντηση στα "πυρά" που δέχονται -- δε ξεκινούν οι ίδιοι 'επιθέσεις' κατά των χρηστών της άλλης πλατφόρμας. Αντιθέτως τα lagdroid fanboys στα τεχνολογικά fora έχουν κάνει το bashing των χρηστών iPhone επάγγελμα.

 

Μάντεψε λοιπόν ποιος θα με ενοχλήσει και ποιον θα κράξω... αυτόν που απλά δε ξέρει τίποτα και λέει κουταμάρες αμυνόμενος, ή κάποιον που εσκεμμένα και συστηματικά επιτίθεται σε εμένα και τις επιλογές μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, υπάρχουν οι "ifailάδες" όπως λες, αλλά αυτοί δεν ενοχλούν. Σχεδόν πάντα τα όσα λένε είναι απάντηση στα "πυρά" που δέχονται -- δε ξεκινούν οι ίδιοι 'επιθέσεις' κατά των χρηστών της άλλης πλατφόρμας. Αντιθέτως τα lagdroid fanboys στα τεχνολογικά fora έχουν κάνει το bashing των χρηστών iPhone επάγγελμα.

 

Μάντεψε λοιπόν ποιος θα με ενοχλήσει και ποιον θα κράξω... αυτόν που απλά δε ξέρει τίποτα και λέει κουταμάρες αμυνόμενος, ή κάποιον που εσκεμμένα και συστηματικά επιτίθεται σε εμένα και τις επιλογές μου;

 

Τα ίδια σκατά και στις δύο μεριές, σε θέμα για samsung κυρίως, βλέπεις τα πρώτα σχόλια από γνωστές φυσιογνωμίες της αντήπαλης παράταξης, το ίδιο ισχύει και σε θέμα για apple και τσόντα πάνε οι windows phone.

 

Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι στην αρνητική διαφήμιση την ποιο γνωστή τρολιά που είχε δώσει η apple με το hi I'm a mac, χώρια η ειρωνεία των jobs-cook στις παρουσιάσεις με σπόντες για android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω απλά τα πρόβατα, τα μπεεε κλπ. Να θυμίσω τα avatars android που κατουράνε μήλα (και όχι μόνο), τα οποία υιοθετούνται ακόμα και από γνωστές ιδιωτικές σχολές σε διαφημίσεις τους στο facebook. Μιλάμε για επίπεδο, όχι αστεία. Και όταν πέσεις και εσύ χαμηλά για να μπορέσεις να συννενοηθείς μαζί τους, "όπα, προκαλείς"!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω απλά τα πρόβατα, τα μπεεε κλπ. Να θυμίσω τα avatars android που κατουράνε μήλα και όχι μόνο, τα οποία υιοθετούνται ακόμα και από γνωστές ιδιωτικές σχολές σε διαφημίσεις τους στο facebook. Μιλάμε για επίπεδο, όχι αστεία. Και όταν πέσεις και εσύ χαμηλά για να μπορέσεις να συννενοηθείς μαζί τους, "όπα, προκαλείς"!

 

Όλα μεταγενέστερα από hi I'm a mac και jobs vs android, plus όλος ο χυδαίος κομπασμός "πήρα το καινούριο iPhone", "το iPhone είναι το καλύτερο", "τον πήρα τηλέφωνο με το iPhone" <- μόνο με iPhone παίρνεις τηλέφωνο με κανένα άλλο και πάει λέγοντας αααα και το "the year of the copycats"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω απλά τα πρόβατα, τα μπεεε κλπ. Να θυμίσω τα avatars android που κατουράνε μήλα (και όχι μόνο), τα οποία υιοθετούνται ακόμα και από γνωστές ιδιωτικές σχολές σε διαφημίσεις τους στο facebook. Μιλάμε για επίπεδο, όχι αστεία. Και όταν πέσεις και εσύ χαμηλά για να μπορέσεις να συννενοηθείς μαζί τους, "όπα, προκαλείς"!

Καλα αυτα ειναι παιχνιδια μαρκετινγκ.Τα ιδια εκανε κι ο Steve Jobs και διαφοροι αλλοι.

Τωρα αν καθομαστε να κοιταμε τι κανουν οι εταιρειες ή λογοτυπα που φτιαχνουν πιτσιρικαδες το χασαμε το παιχνιδι...

Το θεμα ειναι τι σου αρεσει εσενα και τι σε βολευει,κι οχι να σε νοιαζει αν ειναι καλυτερο απο του γειτονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα μεταγενέστερα από hi I'm a mac και jobs vs android, plus όλος ο χυδαίος κομπασμός "πήρα το καινούριο iPhone", "το iPhone είναι το καλύτερο", "τον πήρα τηλέφωνο με το iPhone" <- μόνο με iPhone παίρνεις τηλέφωνο με κανένα άλλο και πάει λέγοντας αααα και το "the year of the copycats"

ΟΧΙ (με κεφαλαία)! Μιλάμε για απευθείας προσβολή της προσωπικότητας του άλλου και άμεσους χαρακτηρισμούς για το νοητικό του επίπεδο. Και μου το συγκρίνεις με διαφημίσεις με κεντρικό νόημα "πάρε Μακ για να είσαι πιο κουλ;" Άσε που καμία διαφήμιση της Apple (και πιστεύω καμίας εταιρείας) δεν προσβάλλει τόσο χονδροειδώς τους δυνητικούς πελάτες της, αυτές είναι συμπεριφορές ανώριμων οπαδών, όχι σοβαρών εταιρειών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι η Apple δεν έπεσε στο επίπεδο της Shamesung, η οποία έβριζε τους χρήστες του iPhone. Ναι, στο Android ή αντίπαλες εταιρείες έχουν επιτεθεί, άμεσα ή έμμεσα. Τους χρήστες όμως δε τους έχουν πιάσει στο στόμα τους όπως έκανε η Shamesung με τη γνωστή διαφήμιση με τα πρόβατα.

 

Κατά τ' άλλα ισχύουν όσα λέει ο kirileman. Ο βαθμός της απέχθειας των Androidάδων προς τους iPhone-άδες και τις συσκευές τους είναι άνευ πρηγουμένου, ενώ αυτή η "κόντρα" - "έχθρα" συντηρείται και από τις εταιρείες που χρησιμοποιούν την πλατφόρμα. Ενώ οι Applάδες είναι κατά κύριο λόγο στην κοσμάρα τους, δεν κάθονται να βρίζουν τους άλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους χρήστες όμως δε τους έχουν πιάσει στο στόμα τους όπως έκανε η Shamesung με τη γνωστή διαφήμιση με τα πρόβατα.

Ω, το είχα ξεχάσει. Λάθος μου. Σχετικά με τις "σοβαρές εταιρείες" που ανέφερα, εξαιρέστε τη Samsung, λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που εχω και τα δυο πλεον, μπορω να πω οτι το iPhone ειναι λιγο πιο snappy,  η οθονη πιο ωραια του Samsung(με το δικο μου ματι), η καμερα τα ιδια, σημα εχει λιγο καλυτερο το Samsung.Σε γενικες γραμμες θα εβαζα 9/10 και στα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες ένα ταπεινό Nexus 6 έχω εδώ και ένα χρόνο και δεν έχω κανένα θέμα με τίποτα.

Τα κάνει όλα, είναι σταθερό και ποιοτικό, ενώ δεν νομίζω να αλλάξω κινητό ούτε σε 5 χρόνια αν αυτο δεν χαλάσει.

 

Τι έχετε πάθει όλοι και ψαχνετε τα δευτερόλεπτα και τα δέκατα του δευτερολέπτου ....

Τι χρήση κανετε που δεν σας φτάνει το οποιοδήποτε κινητό κυκλοφορεί από τις ναυαρχιδες που παίζουν σήμερα στην αγορά.

 

Ένα θέμα μόνο βλέπω εγώ σαν πρόβλημα επιλογής συσκευής. Την σταθερότητα που προσωπικά στο nexus την έχω βρει .

 

Να πω πως δεν είμαι τρελαμενος με πλατφορμες , δώστε μου οποίο κινητό θέλετε και θα πω και ευχαριστώ.

 

Σε σχέση με το θέμα, νομίζω πως πάντα ή samsung είχε θεματακια με το βαρύ UI της, το είχα διαπιστώσει σε note 5 κάποια στιγμή που παρότι φορούσε 8 core exynos ήταν πιο αργό στο άνοιγμα εφαρμογών από το δικό μου (snapdragon 805)

Αλλά αυτό δεν είναι κάτι φοβερό για να τρελαινομαστε ....

Σταθερα και ποιοτικά να είναι τα κινητά .... Απλά γιατί τα πληρώνουμε περιουσίες και δεν λέει να μπλεκομαστε με εγγυήσεις service κ.λ.π.

 

Μπαταρίες μεγαλύτερες θέλουμε, όλα τα άλλα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω, το είχα ξεχάσει. Λάθος μου. Σχετικά με τις "σοβαρές εταιρείες" που ανέφερα, εξαιρέστε τη Samsung, λοιπόν.

 

Ναι, εταιρεία με σεβασμό και αυτή. Το επόμενο βήμα ποιο θα 'ταν, να βγάλει διαφήμιση "πάρτε Galaxy γαμώ τα σπίτια σας όσοι έχετε iPhone"; Ικανή την έχω με τα δείγματα που έχει δώσει.

 

:eek:

 

Και μετά περιμένουν να τους δώσουμε και λεφτά, αφού μας βρίζουν πρώτα καλά - καλά. Μωρέ blacklist μέχρι να πάρω σύνταξη!

 

Ακολουθεί και "ντόπιο" δείγμα διασκορπισμού hatred, από -υποτίθεται- σοβαρή εταιρεία που θέλει να προσελκύσει επαγγελματίες.

 

post-190405-0-28032300-1472293072_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εταιρεία με σεβασμό και αυτή. Το επόμενο βήμα ποιο θα 'ταν, να βγάλει διαφήμιση "πάρτε Galaxy γαμώ τα σπίτια σας όσοι έχετε iPhone"; Ικανή την έχω με τα δείγματα που έχει δώσει.

 

:eek:

 

Και μετά περιμένουν να τους δώσουμε και λεφτά, αφού μας βρίζουν πρώτα καλά - καλά. Μωρέ blacklist μέχρι να πάρω σύνταξη!

 

Ακολουθεί και "ντόπιο" δείγμα διασκορπισμού hatred, από -υποτίθεται- σοβαρή εταιρεία που θέλει να προσελκύσει επαγγελματίες.

 

attachicon.gifScreen Shot 2016-08-27 at 13.15.16.png

Ελα ρε μην εισαι υπερβολικος.Το μονο που με χαλαει στην φωτο ειναι οτι το μηλο το τρως με το χερι οχι με μαχαιροπιρουνο  :-D .Και οι δυο τα κανουν αυτα, ετσι ειναι το marketing, μην τα παιρνεις αυτα τα πραγματα τοσο προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες ένα ταπεινό Nexus 6 έχω εδώ και ένα χρόνο και δεν έχω κανένα θέμα με τίποτα.

Τα κάνει όλα, είναι σταθερό και ποιοτικό, ενώ δεν νομίζω να αλλάξω κινητό ούτε σε 5 χρόνια αν αυτο δεν χαλάσει.

 

Τι έχετε πάθει όλοι και ψαχνετε τα δευτερόλεπτα και τα δέκατα του δευτερολέπτου ....

 

 

Και καλά τα δευτερόλεπτα και τα millisecond παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στην εμπειρία χρήσης ενώ δεν παίζουν κανένα ρόλο στην εμπειρία χρήσης

 

πράγματα όπως

 

να έχεις ένα quick toggle για να ενεργοποιήσεις / απενεργοποιήσεις τα δεδομένα κινητής

να έχεις ένα quick toggle για να εναλλάσσεσαι γρήγορα μεταξύ διαθέσιμων wi-fi hotspots

να μπορείς να ορίσεις ένα mp3 για ringtone

να μπορείς να αλλάξεις wallpaper χωρίς να ψάχνεις σε υπομενού

να μπορείς να εγκαταστήσεις app από οπουδήποτε αλλού πέραν του επίσημου appstore χωρίς την ανάγκη root access και πιθανόν χάσιμο εγγύησης

να μπορείς να εγκαταστήσεις app απλά συνδεόμενος από τον υπολογιστή σου στο google play store και αυτομάτως να κατεβαίνουν στο κινητό σου με το πάτημα ενός κουμπιού, μαζικά και γρήγορα.

να μπορείς να πάρεις επιστροφή χρημάτων για ένα app που δεν σε ικανοποιεί ακόμα και μετά από δύο ώρες χρήσης

να έχεις file manager στο κινητός σου και recycle bin για αρχεία που έχεις διαγράψει

να μπορείς να τοποθετείς εικονίδια εκεί που σε βολεύει εσένα

να μπορείς να τοποθετείς widgets οπουδήποτε στην οθόνη σου και να ορίζεις συντομεύσεις για το όταν πατάς πάνω σε αυτά τα widgets να ανοίγουν άλλα apps

να έχεις πρόσβαση σε ειδικούς χαρακτήρες, τόνους, νούμερα στο πληκτρολόγιό σου απλά κρατώντας το δάκτυλο πατημένο για ένα δευτερόλεπτο πάνω στο γράμμα χωρίς να χρειάζεται να εναλλάσσεις μια το num pad μια τα σύμβολα, μια τα γράμματα, ιδιαίτερα χρήσιμο όταν πληκτρολογείς κωδικούς, διευθύνσεις ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

να έχεις ευέλικτα και παραμετροποιήσιμαquick toggles

να έχεις καλύτερη συμβατότητα και συνδεσιμότητα με υπολογιστές που έχουν windows, το ποιο δημοφιλής λειτουργικό σύστημα στον πλανήτη ακόμη και σήμερα, να μην απαιτείται δηλαδή η αγορά συγκεκριμένου hardware συγκεκριμένης εταιρίας για να απολαύσεις κάποια πράγματα

να έχεις απόλυτη συμβατότητα με smarwatch ανεξαρτήτου κατασκευαστή και να μην απαιτητέ ίδιος κατασκευαστής σε τηλέφωνο και ρολόι για να απολαύσεις κάποια πράγματα ή συγκεκριμένου μοντέλου τηλεφώνου καθώς κάποια μοντέλα έχουν hardware limitations

 

ΟΛΑ τα παραπάνω ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ και πολλά άλλα, ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΕΜΕΠΕΙΡΙΑ ΧΡΗΣΗΣ

το μόνο που παίζει ρόλο στην εμπειρία χρήσης είναι τα ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ

και τα

MILISECOND

MILISECOND

MILISECOND

MILISECOND

MILISECOND

MILISECOND

MILISECOND

 

 

federer post incoming

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...