Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης, πλεον το ειδα με τα δικα μου ματια οτι απλα ειναι οπλο.

 

Και εγω S7 εχω και οταν κατι παει ποιο γρηγορα δεν υπαρχει λογος να μην το παραδεχομαι, ειναι σαν να συγκρινεις AMD vs Intel

 

Ειχα παιξει και μου το brother το 6S αλλα 2 φορες και δεν ειχα μετρο συγκρισης τοτε, αλλα χθες οντως ειπα οτι ειναι φαση Playstation η αποδοση επεξεργαστη/software

 

Με χαλαει το γεγονος οτι κατι γαματες φωτο που με εβγαλαν επρεπε να τις στειλουν με email , αλλα ΟΚ δεν συνεργαζονται τα bluetooth

 

Τελος αν δεν φτιαξει το Android να μην τρωει πορους σαν Windows 98 απο τις μνημες, και δεν τραβαει τα μεγιστα απο ενα Quad 2.3 οπως του S7 ειμαστε πισω.

 

Στο μονο που δεν δεχομαι ειναι τα κοληματα που κραζεται με τις S7 κατηγοριας κινητου, ειναι λιγο ακυρο γιατι εχει πολυ μνημη και πολυ επεξεργαστικη δυναμη.


Προφανεστατα ποτε δεν επιασε τη συσκευη στα χερια του, μην το κουραζουμε.... εχω s6 και εχω να το κανω restart 25 μερες, δουλευεξ αψογα

Καθε μια εβδομαδα κανω restart και στο S7, αν και με το Smart Manager δεν τραβαει ζορια.

 

Μετρημενο και με CPUZ σε uptime καταστασεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 527
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην συγκρίνετε το android από μία μόνο συσκευή.

Δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα ένα S7 ....

 

Ή samsung ουκ ολίγες φορές έχει κάνει @@@@ και τα κινητά της αν και υπερεξοπλισμενα δεν αποδίδουν τα ανάλογα.

Αν θυμάμαι καλά και στου multitasking είχαν θέματα προηγούμενες ναυαρχιδες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εμείς με τα ταπεινά iPhone που δεν πιάνουν μία, έχουμε TouchID από ζαφείρι έτσι γιατί πληρώνουμε όπως λεέι και ο King2009 800€

Και στο MX4 Pro μου έχω.

Όπως και στην κάμερα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανεστατα ποτε δεν επιασε τη συσκευη στα χερια του, μην το κουραζουμε.... εχω s6 και εχω να το κανω restart 25 μερες, δουλευει αψογα

 

Βεβαίως, επειδή η δικιά σου συσκευή δε κρέμασε, σημαίνει αυτομάτως ότι δε κρεμάει καμία. Because f*ck logic κι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το θρεντ για να διαβαστεί πρέπει να έχεις πιεί 5 ουισκια και 2 μπαφους. Εχω 6s και s7. Το iphone όντως ανοίγει τις ιστοσελίδες και μερικές εφαρμογές κάποια κλασματα του δευτερολέπτου γρηγορότερα αλλά η διαφορά είναι πραγματικά ΑΜΕΛΗΤΕΑ. Στα βαριά παιχνίδια εχει καλύτερη απόδοση το s7 και έχει ελαφρώς καλύτερες κάμερες, αλλά πραγματικά μιλάμε για ασήμαντες διαφορες. Δεν είναι δυνατόν εν ετει 2016 να πιπιλατε ακόμα την καραμέλα του δηθεν laggy και με bugs android, γιατι αυτο πραγματικά δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως, επειδή η δικιά σου συσκευή δε κρέμασε, σημαίνει αυτομάτως ότι δε κρεμάει καμία. Because f*ck logic κι εσύ.

 

Βέβαια επειδή ένας ανωνύμως χρήστης με αλλεργία στην συγκεκριμένη εταιρία, της οποίες τα προϊόντα ψυχαναγκαστικά συνεχίζει να χρησιμοποιεί, έγραψε στο insomnia ότι έχει battery drain 20% overnight και επίσης το γενίκευσε ότι είναι θέμα του android πρέπει να δώσουμε βάση στα λεγόμενά του και να δεχτούμε αυτήν την γενίκευση και να αγνοήσουμε τα εκατοντάδες επώνυμα review που έχουν κατακλύσει τα media.

Because f*ck logic κι εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια επειδή ένας ανωνύμως χρήστης με αλλεργία στην συγκεκριμένη εταιρία, της οποίες τα προϊόντα ψυχαναγκαστικά συνεχίζει να χρησιμοποιεί, έγραψε στο insomnia ότι έχει battery drain 20% overnight και επίσης το γενίκευσε ότι είναι θέμα του android πρέπει να δώσουμε βάση στα λεγόμενά του και να δεχτούμε αυτήν την γενίκευση και να αγνοήσουμε τα εκατοντάδες επώνυμα review που έχουν κατακλύσει τα media.

Because f*ck logic κι εσύ.

 

Το Battery drain το έχω ζήσει σε Huawei, Samsung, Motorola, HTC που τρέχουν το ίδιο ΛΣ, μάλιστα στο HTC είχα περάσει CM. Μάντεψε τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, έχουν πλάκα ορισμένοι. Κάποτε μου έλεγαν ότι έχω ελαττωματική συσκευή, να την πάω πίσω. Τώρα ότι δεν έχω τη συσκευή ή δε ξέρω τι λέω. Δεν τους περνάει από το μυαλό ότι δεν είμαστε όλοι 20χρονοι άεργοι με χόμπυ το φλασάρισμα ρομ, αλλά σχεδόν μεσήλικες, που όταν σκάμε 649 ευρώ, θέλουμε η συσκευή μας να δουλεύει τέλεια και όταν δεν το κάνει, μπορούμε (αν όχι επιβάλλεται) να ασκούμε κριτική όσο και όποτε γουστάρουμε. Το ότι δεν πήρα iPhone είναι από μόνο του κριτική στο τρέχον μοντέλο, δε θα έδινα 800 ευρώ για τηλέφωνο αυτήν την περίοδο (900 με δόσεις), ούτε 700 ευρώ για 16GB εσωτερικής μνήμης. Το s7 edge ήταν (και ακόμα είναι) η πιο συμφέρουσα ναυαρχίδα αυτή τη στιγμή για τα δικά μου δεδομένα. Ήθελα σούπερ φωτογραφική μηχανή για να βγάζω το γιο μου και μεγάλη μπαταρία. Τα υπόλοιπα, λίγο ή πολύ, τα έβρισκα και αλλού. Τι να κάνουμε, όμως, που ουδείς τέλειος; Έχει θεματάκια. Τα βλέπουμε, τα λέμε. Δε σας αρέσουν; Not my problem.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι battery drain ρε σεις.Με greenify και καμια βδομαδα να αφησω το τηλεφωνο σε stand by αντε να εχω μεχρι 5% καταναλωση μπαταριας τι ειναι αυτα που λετε.Εχετε μεινει στο 2010 μου φαινεται αρκετοι εδω μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι battery drain ρε σεις.Με greenify και καμια βδομαδα να αφησω το τηλεφωνο σε stand by αντε να εχω μεχρι 5% καταναλωση μπαταριας τι ειναι αυτα που λετε.Εχετε μεινει στο 2010 μου φαινεται αρκετοι εδω μεσα.

 

Μιλάτε συνεχώς για Workarounds, Custom Noms, Battery Apps κλπ. Σκοπός είναι η κάθε εταιρία να προσφέρει την άριστη εμπειρία Out of the box. Δεν έχουν όλοι οι χρήστες τον  χρόνο και την εμπειρία για να κάνουν διάφορα με την συσκευή τους ώστες να δουλεύει σε όλες τις περιπτώσεις σωστά. Σαφώς και το S7 έχει άριστο Hardware το θέμα είναι το ΛΣ που δεν αξιοποιεί το Hardware out of the box. Τα μόνα μέχρι στιγμής που έπιασα στα χέρια μου και δεν μιλάμε για αγορά απο κίνα και έκαναν άριστη λειτουργία του λειτουργικού ήταν τα Nexus.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάτε συνεχώς για Workarounds, Custom Noms, Battery Apps κλπ. Σκοπός είναι η κάθε εταιρία να προσφέρει την άριστη εμπειρία Out of the box. Δεν έχουν όλοι οι χρήστες τον  χρόνο και την εμπειρία για να κάνουν διάφορα με την συσκευή τους ώστες να δουλεύει σε όλες τις περιπτώσεις σωστά. Σαφώς και το S7 έχει άριστο Hardware το θέμα είναι το ΛΣ που δεν αξιοποιεί το Hardware out of the box. Τα μόνα μέχρι στιγμής που έπιασα στα χέρια μου και δεν μιλάμε για αγορά απο κίνα και έκαναν άριστη λειτουργία του λειτουργικού ήταν τα Nexus.

Out of the box αψογη εμπειρια θα βρεις στα nexus και στα motorola και σε καποια κινεζικα που εχουν pure android.Στα υπολοιπα το βαραινουν πολυ απο το bloatware.Αλλα και το να αλλαξεις μια rom ειναι υποθεση 20 λεπτων αλλα ναι πρεπει να ξερεις και να εχεις τον χρονο.Τα nexus ενω ειναι αψογα στο λειτουργικο μενουν πισω σε αλλα οπως μπαταρια καμερες ποιοτητα για αυτο ειναι και φθηνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι battery drain ρε σεις.Με greenify και καμια βδομαδα να αφησω το τηλεφωνο σε stand by αντε να εχω μεχρι 5% καταναλωση μπαταριας τι ειναι αυτα που λετε.Εχετε μεινει στο 2010 μου φαινεται αρκετοι εδω μεσα.

Αμα ειναι να περασω 10 extra apps για να παιζει δεν μου λεει κατι, αυτο που εβαλα ειναι απο το δικο του, αλλιως custom rom.

 

Τωρα επειδη θα φτασουμε 50 σελιδες, και πρεπει να το κανουμε γαργατρα (ακομα και εγω με S7) IOS το Android δεν προκειται να γινει ποτε.

 

Μαλακια χ2 ακομα μια φορα....

 

8 πηρηνες My ass.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να περασω 10 extra apps για να παιζει δεν μου λεει κατι, αυτο που εβαλα ειναι απο το δικο του, αλλιως custom rom.

 

Τωρα επειδη θα φτασουμε 50 σελιδες, και πρεπει να το κανουμε γαργατρα (ακομα και εγω με S7) IOS το Android δεν προκειται να γινει ποτε.

 

Μαλακια χ2 ακομα μια φορα....

 

8 πηρηνες My ass.........

1 app περνάς δεν είναι κάτι τρομερό. Το Android είναι πολύ πιο πάνω από το ios σε σωστές υλοποιήσεις κινητων η με custom Rom. Τώρα αν ο άλλος έχει samsung των 150 ευρώ και περιμένει ίδια εμπειρία με άλλα κινητά των 800 ε η σύγκριση δεν είναι δίκαιη πως να το κάνουμε. Και για τα παιχνίδια που έγραψες παραπάνω το iphone πάει καλύτερα λόγω gpu αλλά λόγω οθόνης απορρίπτετε μόλις βάλεις δίπλα το s7 Note 7 με τις οθοναρες τους και τις 2k αναλύσεις. Είναι σαν να παίζεις σε έναν υπολογιστή σε 720p και μετά να πας σε 2k. Δεν υπάρχει σύγκριση και ας έχεις 2 με 3 λιγότερα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...