Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέτε συνεχώς για Ringtones, στο 2006 ζείτε; Και αν όντως θες δικά σου Ringtones κατέβασε μία εφαρμογή Ringtones και βάλε Ringtones στο iPhone ή και μέσω του PC. Το άλλο που αναφέρεσαι είναι το AirDrop και όχι το Airplay αποστολή αρχείων με συνδυασμό Bluetooth-WLAN. Από εμπειρία και μόνο την προηγούμενη βδομάδα είχα στα χέρια μου ένα 7 Edge, εκτός το ότι ήταν άβολο μέχρι αηδίας με την κυρτή οθόνη, το κινητό δεν ήταν σε θέση να έχει σωστό σήμα και για να ενημερώσει μερικές εφαρμογές σε 50Mbit σύνδεση του πήρε 35 λεπτά για άγνωστους λόγους και έπρεπε να ανοιγοκλείνω το PlayStore. Ως αποτέλεσμα το κινητό μετά τα 10 λεπτά είχε γίνει τοστιέρα από την υπερθέρμανση και σε All Day Test μπροστά στο SE και στο 6S Plus δεν κατάφερε να βγάλει την μέρα από την υπερθέρμανση που είχε για να βρει καλό σήμα και έχεις μερικούς εδώ να το ονομάζουν επαγγελματικός μονόδρομος. Τι άλλο θα δούμε εδω μέσα. Ειδικά άμα είσαι επαγγελματίας πας σε iPhone μόνο και μόνο για το οικοσύστημα και την ποιότητα των εφαρμογών που παίζει τεράστιο ρόλο, αν δε είσαι και προγραμματιστής εφαρμογών τότε είναι μονόδρομος το iOS και για το παραπάνω σχόλιο, για τις ενημερώσεις μίας συσκευής επειδή είστε μαθημένοι να αγοράζετε συσκευές με Outdated λειτουργικά Android. Οι ενημερώσεις βάζουν σε μία συσκευή τα τελευταία SDK και το κυριότερο είναι ενημερώσεις ασφαλείας πράγμα σημαντικό όταν κυκλοφορείς με μία συσκευή που είναι 24/7 συνδεδεμένη στο ίντερνετ και έχει τα Mail σου, τις επαφές σου τους τραπεζικούς σου λογαριασμούς και άλλα πολύτιμα δεδομένα

 

Συμφωνώ στα περισσότερα αλλα 2016 εχουμε, το να μη σε αφήνει η apple na περασεις έυκολα ενα ringtone στο κινητό σου μπας και τσιμπήσει κανενα ευρουλάκι απο το store που θα τα αγοράσεις ειναι τουλάχιστον γυφτιά!

 

Επίσης ΝΑΙ το iphone ειναι συνολικά πιο ολοκληρωμένο πακέτο!

 

Αλλα δεν γίνεται να μην αναγνωρίζουμε τα μεμονομένα σημεία που υστερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ή σύγκριση είναι 100% ανούσια. Δεν νομιζετε;

 

Ενώ δεν μπορεί να δείξει τις δυνατότητες της κάθε συσκευής.

 

Άλλο λειτουργικό, αλλο φόρτωμα σε εφαρμογές, η samsung το παραφορτωνει το κινητό , άλλο hardware σε μνήμες , άλλες οθόνες κ.λ.π.

 

Το θέμα είναι πως τραβανε τα κινητά σε πολλαπλά σενάρια χρήσης.

 

Τέλος αν θέλει κάποιος να δει σε θέματα λειτουργικού τι γίνεται, να τσεκαρει με κάποιο NEXUS , όχι με το UI, της samsung που είναι για τα πανηγύρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ στα περισσότερα αλλα 2016 εχουμε, το να μη σε αφήνει η apple na περασεις έυκολα ενα ringtone στο κινητό σου μπας και τσιμπήσει κανενα ευρουλάκι απο το store που θα τα αγοράσεις ειναι τουλάχιστον γυφτιά!

 

Επίσης ΝΑΙ το iphone ειναι συνολικά πιο ολοκληρωμένο πακέτο!

 

Αλλα δεν γίνεται να μην αναγνωρίζουμε τα μεμονομένα σημεία που υστερει.

Όπως ανάφερα και παραπάνω υπάρχουν εκατοντάδες δωρεάν εφαρμογές με Ringtones στο AppStore. Οπότε δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα. Επίσης όσους ξέρω και αγοράζουν ένα κινητό για επαγγελματική χρήση ακόμα και Android αδιαφορούν για τα Ringtones γιατί πολύ απλά το θέλουν ως τηλέφωνο και όχι ως τσίρκο ιδικά όταν πηγαίνεις στο γραφείο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανάφερα και παραπάνω υπάρχουν εκατοντάδες δωρεάν εφαρμογές με Ringtones στο AppStore. Οπότε δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα. Επίσης όσους ξέρω και αγοράζουν ένα κινητό για επαγγελματική χρήση ακόμα και Android αδιαφορούν για τα Ringtones γιατί πολύ απλά το θέλουν ως τηλέφωνο και όχι ως τσίρκο ιδικά όταν πηγαίνεις στο γραφείο. 

 

Καταρχήν για ΟΟΟΛΕΣ τις εφαρμογες αυτου του τύπου πρέπει να συνδεσεις σε πισι και να κανεις συνκ! παει αυτο!

 

Επισης ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ οτι εδω μιλαμε ΜΟΝΟ για επαγγελματική χρήση???

 

Και δλδ επειδη θέλω να βάλω ενα ringtone στο κινητό μου ή ειμαι στο 2006 ή είμαι τσιρκο? μαλιστά! το ακουσαμε κ αυτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν το κάνει τεστ με το s7 kai to kanei me to note 7 μεγαλύτερη οθονη μεγαλύτερη ανάλυση επόμενο!!! ειναι μουφα τεστ και αυτο οπως κανει και η samsung για τα iphone.

 

Το Note 7 δεν έχει μεγαλύτερη ανάλυση απο το S7.Ακομη και αν το τεστ γινόταν με το S7, τα ίδια αποτελέσματα θα ειχαμε.Το iPhone 6S καλώς ή κακώς δεν πρέπει να το συγκρίνουμε με το S7. Το τεστ δεν είναι μουφα.

 

Υ.Γ. Είμαι Sony fan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν για ΟΟΟΛΕΣ τις εφαρμογες αυτου του τύπου πρέπει να συνδεσεις σε πισι και να κανεις συνκ! παει αυτο!

 

Επισης ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ οτι εδω μιλαμε ΜΟΝΟ για επαγγελματική χρήση???

 

Και δλδ επειδη θέλω να βάλω ενα ringtone στο κινητό μου ή ειμαι στο 2006 ή είμαι τσιρκο? μαλιστά! το ακουσαμε κ αυτο!

Έχεις πιάσει ποτέ iPhone στα χέρια σου τα τελευταία χρόνια; Γιατί μόλις κατέβασα μία τέτοια εφαρμογή και μου έχει μία πανέμορφη επιλογή να κόψω ράψω δικά μου τραγούδια από την μουσική μου ή να κατεβάσω από τα έτοιμα κάποιο και με την επιλογή "Ορισμός Ringtone" και μάλιστα για όλες τις χρήσεις SMS, Κλήση, Ξυπνητήρι κλπ. Τόση λάσπη πια, τι διάολο μάγια σας κάνουν εκεί στην Google και δεν βλέπετε πέρα από το δάχτυλο σας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πιάσει ποτέ iPhone στα χέρια σου τα τελευταία χρόνια; Γιατί μόλις κατέβασα μία τέτοια εφαρμογή και μου έχει μία πανέμορφη επιλογή να κόψω ράψω δικά μου τραγούδια από την μουσική μου ή να κατεβάσω από τα έτοιμα κάποιο και με την επιλογή "Ορισμός Ringtone" και μάλιστα για όλες τις χρήσεις SMS, Κλήση, Ξυπνητήρι κλπ. Τόση λάσπη πια, τι διάολο μάγια σας κάνουν εκεί στην Google και δεν βλέπετε πέρα από το δάχτυλο σας;

Καλήμερα Neg, πια εφαρμογή είναι; γιατί αυτή που έχω δε μου πολύ αρέσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα Neg, πια εφαρμογή είναι; γιατί αυτή που έχω δε μου πολύ αρέσει. 

Απλά έψαξα για Ringtone την κατέβασα και άνοιξα απλά το κομμάτι στο Garage Band και το όρισα ως ήχο κλήσης. Βασικά και χωρίς τρίτη εφαρμογή ανοίγεις το GarageBand που είναι προεγκατεστημένο και κόβεις εκεί το τραγούδι που θές από την μουσική σου και μετά το ορίζεις ως ήχο κλήσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πιάσει ποτέ iPhone στα χέρια σου τα τελευταία χρόνια; Γιατί μόλις κατέβασα μία τέτοια εφαρμογή και μου έχει μία πανέμορφη επιλογή να κόψω ράψω δικά μου τραγούδια από την μουσική μου ή να κατεβάσω από τα έτοιμα κάποιο και με την επιλογή "Ορισμός Ringtone" και μάλιστα για όλες τις χρήσεις SMS, Κλήση, Ξυπνητήρι κλπ. Τόση λάσπη πια, τι διάολο μάγια σας κάνουν εκεί στην Google και δεν βλέπετε πέρα από το δάχτυλο σας;

 

Ηρέμησε...

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανυπομονω να δουμε στο ιδιο τεστ Oneplus 3 vs iPhone. Να θυμησω σε οσους δε θυμουνται, οτι το Oneplus εκοβε κυκλους γυρω απο τα Note 7 στο ιδιο τεστ. Μιλαμε για αρκετα σημαντικη διαφορα και μιλαμε πάντα για το ιδιο h/w πανω κατω.

 

και βεβαια θα ανυπομονω για τα σχόλια περι καλυτερου h/w & s/w στο iShit... lel

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις πιάσει ποτέ iPhone στα χέρια σου τα τελευταία χρόνια; Γιατί μόλις κατέβασα μία τέτοια εφαρμογή και μου έχει μία πανέμορφη επιλογή να κόψω ράψω δικά μου τραγούδια από την μουσική μου ή να κατεβάσω από τα έτοιμα κάποιο και με την επιλογή "Ορισμός Ringtone" και μάλιστα για όλες τις χρήσεις SMS, Κλήση, Ξυπνητήρι κλπ. Τόση λάσπη πια, τι διάολο μάγια σας κάνουν εκεί στην Google και δεν βλέπετε πέρα από το δάχτυλο σας;

 

Αγαπητέ iphone 6s plus 128gb εχω!! επισης πηρα ενα edge το οποιο και πούλησα χθες γιατι δεν με ικανοποιησε!

 

Και οσο και αν εψαξα τετοια εφαρμογή δεν βρήκα! ΟΛΕΣ απαιτουν συνδεση με itunes kai sync για να περασεις τα ringtones! στείλε σε παρακαλώ το όνομα η ένα λινκ αν είναι ευκολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ iphone 6s plus 128gb εχω!! επισης πηρα ενα edge το οποιο και πούλησα χθες γιατι δεν με ικανοποιησε!

 

Και οσο και αν εψαξα τετοια εφαρμογή δεν βρήκα! ΟΛΕΣ απαιτουν συνδεση με itunes kai sync για να περασεις τα ringtones! στείλε σε παρακαλώ το όνομα η ένα λινκ αν είναι ευκολο!

Άνοιξε απλά το τραγούδι στο GarageBand το GarageBand πατώντας στο Share όταν φτιάξεις μία λούπα στο εμφανίζει την καμπάνα για να το ορίσεις ως Ringtone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε απλά το τραγούδι στο GarageBand το GarageBand πατώντας στο Share όταν φτιάξεις μία λούπα στο εμφανίζει την καμπάνα για να το ορίσεις ως Ringtone.

 

ομολογώ οτι δεν το ήξερα γιατι δεν χρησιμοποιω garage band αλλα τωρα θα το δοκιμάσω.

 

Βεβαια δεν το λες και πολυ βολικο σε σχεση με τα android..

 

Αλλα πολύ το κουράσαμε!

 

Αν δεν θές να βρείς κανένα ελλάτωμα στο ιphone εννοείτε οτι είναι δικαίωμα σου!

 

Εγώ απλα λέω οτι παρόλα τα ελλατώματα που έχει παραμένει το καλυτερο και πιο έυχρηστο smartphone για δουλεια και διασκέδαση!

 

Και έχω δοκιμάσει και δουλέψει παααρα πολλα κινητα! και σίγουρα δε φοράω παρωπίδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομολογώ οτι δεν το ήξερα γιατι δεν χρησιμοποιω garage band αλλα τωρα θα το δοκιμάσω.

 

Βεβαια δεν το λες και πολυ βολικο σε σχεση με τα android..

 

Αλλα πολύ το κουράσαμε!

 

Αν δεν θές να βρείς κανένα ελλάτωμα στο ιphone εννοείτε οτι είναι δικαίωμα σου!

 

Εγώ απλα λέω οτι παρόλα τα ελλατώματα που έχει παραμένει το καλυτερο και πιο έυχρηστο smartphone για δουλεια και διασκέδαση!

 

Και έχω δοκιμάσει και δουλέωει παααρα πολλα κινητα! και σίγουρα δε φοράω παρωπίδες!

Δεν το λες και πιο ευχρηστο οταν στο ios θες πολλες παραπανω κινησεις για κατι που κανεις στο android με ενα πατημα.Ειναι πιο user friendly το ios για τον ασχετο που δεν εχει ιδεα απο κινητα οπως ειναι και τα windows το ιδιο ευχρηστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έψαξα για Ringtone την κατέβασα και άνοιξα απλά το κομμάτι στο Garage Band και το όρισα ως ήχο κλήσης. Βασικά και χωρίς τρίτη εφαρμογή ανοίγεις το GarageBand που είναι προεγκατεστημένο και κόβεις εκεί το τραγούδι που θές από την μουσική σου και μετά το ορίζεις ως ήχο κλήσης.

Me to garage band έκοψες το κοματι μέσα από την μουσική σου η έχεις άλλο προγράμμα που το έκοψες και μετα χρησιμοποίησες το garage band για να το ορίσεις ringtone ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...