Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 527
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις σοβαρά κενά. Την κατηγορία των σύγχρονων smartphones τη δημιούργησε το iPhone, όχι το Android. Δε βγήκαν τα Galaxy και σάρωσαν, βγήκε το iPhone και σάρωσε, αλλάζοντας το παιχνίδι οριστικά, αλλάζοντας και τις ανάγκες του κόσμου οριστικά. Πολύ αργότερα ήρθε το android και τα htc, samsung, lg και τελευταία τα κάθε λογής φθηνοκινέζικα του κιλού, που ανέβηκαν τα μερίδια κατακόρυφα. Καταλήγουμε πάλι στο ότι ο κόσμος ζητάει κινητά των 150 ευρώ για Facebook και Instagram. Τι να κάνουμε τώρα; Δεν μπορούν όλοι να έχουν iPhone. Ευτυχώς υπάρχει και το android για τις μάζες.

 

Μην πάρεις πολλά, γιατί θα κάνεις ζημιά στα νεφρά.

το iphone βγηκε οπως διαβαζω το 2007 , smart phones υπαρχουν απο αρκετα νωριτερα,  πχ ειχα το p800 της sony το 2002 το imate jam το 2003 και το qtek q9000 (jasjar ) το 2005 (δουλευει ακομη !  )  . 

 

 

οποτε ο ορος smart phone δεν συμπιπτει με την εμφανιση τους αλλα ειναι ενας ορος εμπορικος που ηρθε να καλυψει το κενο που δημιουργηθηκε απο την ερωτηση  "τι ειναι αυτο ; "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλα μπλα μπλα και στο τέλος χρόνου πάλι η Apple θα είναι ο νικητής όπως γίνεται έσω και 9 χρόνια ,και μετα κλάμα στην σαμσουνγκ.Για του χρόνου καλά εκει θα γίνει περίπατος της Apple .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρέ παιδιά δέν λένε τίποτα αυτές οι συγκρίσεις......νόημα θα είχε να γίνει σύγκριση μεταξύ ίδιων λειτουργικών για να βγάλουμε νόημα και να επικεντρώσουμε στο hardware.Γιά παράδειγμα μπορεί να γίνει συγκριση ανάμεσα σε Snap-Mediatek καί Exynos σε διαφορετικά μοντελα κινητών που τρέχουν android.Συγκρίσεις και κόντρες όπως αυτή πού αναφέρεται στό άρθρο απλά είναι άτοπες.Όλα τα άλλα είναι θέμα γούστου καί εμπειρία χρήσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξτε το bluetooth να σας στειλω κατι.Α και το νου σας μην χαλασει και πανε χαμενες οι φωτογραφειες αλλα ξεχασα εχετε αντιγραφο στο σπιτι αλλα μονο αν εχετε MACBOOK. Δηλαδη 1000 ευρω το τηλ. Και 2000 ο υπολογιστης για να ειστε κομπλε.Να δει και κανενας καμια φωτογραφια και δεν πειραζει γιατι και αυτοι δικοι μας ειναι δεν πειραζει ε ;Εγω θα ελεγα να δειχνει ο καθενας τη φορολογικη του δηλωση για να δουμε και ποιοι ειμαστε.Ισως η επιδειξη χρηματος ενυσχιει τον ανδρισμο μας.Ενταξει ηρθε ο ηχος που εστειλα με bluetooth ;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iphone βγηκε οπως διαβαζω το 2007 , smart phones υπαρχουν απο αρκετα νωριτερα,  πχ ειχα το p800 της sony το 2002 το imate jam το 2003 και το qtek q9000 (jasjar ) το 2005 (δουλευει ακομη !  )  . 

 

 

οποτε ο ορος smart phone δεν συμπιπτει με την εμφανιση τους αλλα ειναι ενας ορος εμπορικος που ηρθε να καλυψει το κενο που δημιουργηθηκε απο την ερωτηση  "τι ειναι αυτο ; "

 

Eδω σκεψου το 2006 βγηκε το Nokia N95 που ηταν smartphone χωρις αφη και με αυτο το κινητο μπορουσες να κανεις βιντεοκλησεις skype με την 2η καμερα του,,διαχειριση αρχειων,,IR remote,,5MP φωτογραφια και εγγραφη βιντεο 480p στα 30fps με ήχο AAC 48KHz,,ειχε office,,browser με flash,,microSD θυρα.

 

Και το 2007 βγηκε το iphone που απορω πως μπορουσε να θεωρηθει επιτυχια απο την στιγμη που δεν ειχε ουτε autofocus ουτε εγγραφη βιντεο ουτε office και πισω καμερα μονο 2MP

 

H apple ειναι μια ζωη ~2 χρονια πισω σε οτι βγαζουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεσα να δω το video, μιας και ειμαι με mobile data. Υποθετω πως δειχνει καποιον να ανοιγει τις εφαρμογες μια προς μια. Σωστα; Βασιζομενος σε αυτο, να κανω μερικες παρατηρησεις.

- Δειχνει αυτο κατι αλλο, περα απο το οτι το iPhone εχει πιο γρηγορο αποθηκευτικο χωρο; Πχ, αν συγκρινουμε ενα PC με i3, 8gb Ram, onboard vga και nvme ssd, με εναα με i7, 32gb ram, sli 1080 και μηχανικο δισκο οσο αφορα την ταχυτητα ανοιγματος προγραμματων, τι συμπερασμα θα βγαζαμε;

- Αφου ανοιξαν οι 14 εφαρμογες και στα δυο κινητα, δοκιμασε να παει απο τη μια στην αλλη; να ανοιξει εναν browser πχ, να δουμε ποιο κινητο θα κανει reload;

- Υπαρχει καποιο τεστ οσο αφορα τις υπολοιπες παραμετρους που αλλαζουν την εμπειρια χρησης; Τη μπαταρια; Το ποσο γρηγορα κλειδωνει σε κυψελες και δορυφορους; Γιατι τι να το κανω εγω το σουπερ κινητο αν δεν πιανει σημα;

Δεν υποστηριζω ποιο ειναι το πιο γρηγορο.

Απλα θα περιμενα περισσοτερο σκεπτικισμο και κριτικη ικανοτητα σε ο,τι διαβαζουμε και οχι γηπεδικες αντιδρασεις γιατι το δικο μου μαμαει και δερνει.

Φαντασου συγκριτικο τεστ μεταξυ αυτοκινητων που μετραει μονο τα 40-80 με τεταρτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω σκεψου το 2006 βγηκε το Nokia N95 που ηταν smartphone χωρις αφη και με αυτο το κινητο μπορουσες να κανεις βιντεοκλησεις skype με την 2η καμερα του,διαχειριση αρχειων,IR remote,5MP φωτογραφια και εγγραφη βιντεο 480p στα 30fps με ήχο AAC 48KHz,ειχε office,browser με flash, microSD θυρα

 

Και το 2008 βγηκε το iphone 3G που απορω πως μπορουσε να θεωρηθει επιτυχια απο την στιγμη που δεν ειχε ουτε autofocus ουτε εγγραφη βιντεο ουτε office και πισω καμερα μονο 2MP

 

H apple ειναι μια ζωη 2 χρονια πισω σε οτι βγαζουν.

Ειχε κατι που κανενας ακομη και σημερα δεν εχει ..εξαιρετικο touch και διαφορετικη προσεγγιση του ορου σμαρτφον...αντε και λιγο ετοιμη/ευκολη αγορα στο αμερικα κλπ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να συγκρινουμε Specs..Για βρες μου ένα lagdroid me 256 ram και μονοπυρηνο να τρεχει καλύτερα..!!!ΚΑι αν θυμηθώ το τελευταιο 808 απλα κλειναν σπιτια...Ας είναι καλά ο βλάκας ο ELop Που έκανε την Samsung μάγκα..!!!

και όλοι ξέρπυμε πως και ξεκίνησε η Samsung με το πρωτο galaxy >..!!Καλα για την Apple απλα δεν υπαρχει λογως να αναφερθεί η κλεψια

 

Το καλοκαιρι του 11 αντικατεστησα το symbian κινητο μου με ενα μονοπυρηνο ZTE Blade (256MB ram), και εμεινα μα χαζος απο το ποσο πιο γρηγορο ηταν το blade. Τα υπολοιπα ειναι ιστορια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το nexus 5 για εναν χρονο. τελικα το πεταξα απο το μπαλκονι γιατι ειχε τετοιο lag που επρεπε τουλαχιστον μια φορα την ημερα να το κανω restart. με το iPhone 6s εχω ανοιχτες 12 εφαρμογες, τον Safari και ενα παιχνιδι προσομοιωτη πτησης και μπορω να κανω multitasking χωρις κανενα κολλημα και μπορω να συνεχισω ακριβως απο εκει που το αφησα. γι αυτο τα περι multitasking αφηστε τα στην ακρη γιατι κι εκει σας τρωει λαχανο το iOS.
Υποψην οτι το iPhone το εχω εναν χρονο και δεν το εχω κλεισει καμια φορα. οπως το ανοιξα την πρωτη μερα ετσι δουλευει και σημερα. το nexus 5 παρακαλω ξεκινησε τα lag απο τους τρεις πρωτους μηνες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το nexus 5 για εναν χρονο. τελικα το πεταξα απο το μπαλκονι γιατι ειχε τετοιο lag που επρεπε τουλαχιστον μια φορα την ημερα να το κανω restart. με το iPhone 6s εχω ανοιχτες 12 εφαρμογες, τον Safari και ενα παιχνιδι προσομοιωτη πτησης και μπορω να κανω multitasking χωρις κανενα κολλημα και μπορω να συνεχισω ακριβως απο εκει που το αφησα. γι αυτο τα περι multitasking αφηστε τα στην ακρη γιατι κι εκει σας τρωει λαχανο το iOS.

Υποψην οτι το iPhone το εχω εναν χρονο και δεν το εχω κλεισει καμια φορα. οπως το ανοιξα την πρωτη μερα ετσι δουλευει και σημερα. το nexus 5 παρακαλω ξεκινησε τα lag απο τους τρεις πρωτους μηνες

Χρηστης ipad air καθε φορα που φορτωνω το 3-4ο ταμπ και ξαναπαω στο 1ο το ξαναφορτωνει απο το ιντερνετ ...λαχανα μπορει να τρωει το ανδροιδ οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά κατέληξα να πάρω iPhone 6s plus. Το έψαξα πολύ και κατέληξα ότι τα Note είναι μόνο για να εντυπωσιάζουν ανούσια. Αν θες να πηγαίνεις για καφέ για να το δείχνεις μπορεί να είναι καλό.

Καταρχάς απορώ αν είστε όλοι μπασμεμπολίστες και φτάνουν τα χέρια σας να το κρατάτε.

Το γνωρίζατε ότι ο ανθρώπινος αντίχειρας φτάνει μέχρι 3,5 ίντσες;

Και έλεος με όσους γκρινιάζουν για τα λεφτά. Κάποιοι έχουμε τί να κάνουμε με τους φτωχομπινέδες που παίρνουν lagdroid.

Επίσης εγώ είχα συγκρίνει ένα iPhone 6s plus με ένα LG spirit δίπλα δίπλα και αν το κάνετε όλοι θα καταλάβετε πόσο κολλάνε τα Android. Καμία σχέση, πολύ γρήγορα τα iPhone.

Ότι και να λέτε και να κλαίτε εγώ θα πάρω iPhone 6s plus, το οποίο έχει και την καλύτερη οθόνη, κάποιοι το ξεχνάτε αλλά οι retina οθόνες είναι φτιαγμένες ώστε να έχουν τόσο πολλά pixels παραπάνω από ότι βλέπει το ανθρώπινο μάτι.

 

Μισουλίντ όλοι σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...