Προς το περιεχόμενο

Ορισμένα Samsung Galaxy Note7 “κρασάρουν” ανεξήγητα. Κάποιοι κάνουν λόγο για #Brickgate


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας
είμαι Χρήστης ολόκληρης τις σειράς Note, και τα έπερνα μόλις βγαίνανε ,ποτέ δεν είχα πρόβλημα και πάντα Exynos
αλλά απο θέμα προβλημάτων σε παρτίδα είναι η LG (LG G2,G3,G4)
Μετα η Iphone (iphone 6,6plus ειδικα που έχει γινει κακο engineering στην πλακέτα και το touch ic κάνει προβλήματα,και εμφανίζονται γραμμές στην οθόνη!!)
Samsung για πάντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενα σχόλια από μερικούς.

 

Στην Apple πρόκειται για κακό engineering ενώ στη Samsung για φυσιολογική αστοχία υλικού σε λίγες παρτίδες.

 

Ε ρε γέλια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενα σχόλια από μερικούς.

 

Στην Apple πρόκειται για κακό engineering ενώ στη Samsung για φυσιολογική αστοχία υλικού σε λίγες παρτίδες.

 

Ε ρε γέλια.

Άποψη μου επειδή είμαι τεχνικός κινητών και κάνουμε επισκευές σε επίπεδο μητρικής,samsung που να εμφάνισε πρόβλημα μόνο του δεν μου έχει έρθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν είσαι fanboy της samsung.....

Ο πρωτος μηχανικος της samsung ειναι και παρακαλιεται να το βρουν οι υπολοιποι το προβλημα πριν γυρισει στην δουλεια γιατι βρισκεται σε αδεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά hardware θέμα. Και δεν υπάρχει ηλεκτρονική συσκεύη που να μην έχει πιθανότητα να εμφανίσει hardware θέμα (είτε λαθος σχεδίαση, είτε ελλατωματικά chip κτλ.) Και φυσικα δεν έχει να κάνει με το κόστος. Οποιοσδήποτε λέει πως επειδή έσκασα ένα σκασμό λεφτά για κάποια συσκευή, δε θα έπρεπε να έχει θέματα, είναι εκτός πραγματικότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου επειδή είμαι τεχνικός κινητών και κάνουμε επισκευές σε επίπεδο μητρικής,samsung που να εμφάνισε πρόβλημα μόνο του δεν μου έχει έρθει.

-Δεν φορτίζει (pm ic)

-Φορτίζει αλλά δεν δίνει ρεύμα πουθενά (pm ic)

-Δεν μπορεί να διαβάσει το eeprom ic - bootloop (bad solder / faulty chip)

-Πρόβλημα στο ic του digitizer

-Νεκρά softkeys / φωτισμός τους

Αμέτρητα προβλήματα, όλα τα παραπάνω φυσικά σε συνθήκες "στα καλά καθούμενα", ούτε υγρασία ούτε πτώση.

Μπορείς να googlάρεις ένα ένα τα παραπάνω προβλήματα για να το διασταυρώσεις.

 

Ps κι εγώ τεχνικός είμαι, μπορώ να σου στέλνω καθημερινά samsung αν θες ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας

είμαι Χρήστης ολόκληρης τις σειράς Note, και τα έπερνα μόλις βγαίνανε ,ποτέ δεν είχα πρόβλημα και πάντα Exynos

αλλά απο θέμα προβλημάτων σε παρτίδα είναι η LG (LG G2,G3,G4)

Μετα η Iphone (iphone 6,6plus ειδικα που έχει γινει κακο engineering στην πλακέτα και το touch ic κάνει προβλήματα,και εμφανίζονται γραμμές στην οθόνη!!)

Samsung για πάντα

 

η Iphone?? Seriously??

 

Samsung για πάντα

 

Σίγουρα ανέβηκαν οι μετοχές σου μετά απο αυτό το ποστ (μπορεί να πάρεις και κανά bonus από την Sammy). To πρόβλημα με το Touch IC έχει μια βδομάδα που μαθεύτηκε αλλά εσείς το έχετε ανακαλύψει πολύ πιο πριν στο κατάστημά σας. Και guess what, και τα Sammy μια χαρά βλάβες έβγαζαν και βγάζουν. 3 φορές μου άλλαξαν το S3 για διαφορετικό πρόβλημα κάθε φορά...

 

Και πριν προλάβεις να πεις ότι είμαι fanboy, έχω iPhone 5s και Xiaomi Mi4. Έχουν περάσει επίσης απο τα χέρια μου 3 Sammy, 2 HTC, 1 Nexus, 3 Oppo & 2 Xiaomi...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να δώ αυτούς που πάτησαν Μου αρέσει τι θα γράψουν στο αντίστοιχο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν τώρα οι χρήστες Samsung.

 

Τίποτα. Θα κάνουν έξτρα προσπάθεια στο επόμενο θέμα με πρόβλημα στα iphone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα. Θα κάνουν έξτρα προσπάθεια στο επόμενο θέμα με πρόβλημα στα iphone.

 

Και ευτυχώς παρέχει τα προβλήματα πλουσιοπάροχα η εταιρεία.

 

 

Πόσο "ορισμένα" είναι μάθαμε ή θα εικάζουμε;

 

Ούτε σε δίπλανες γραμμές παραγωγής να τα έφτιαχναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ευτυχώς παρέχει τα προβλήματα πλουσιοπάροχα η εταιρεία.

 

 

Πόσο "ορισμένα" είναι μάθαμε ή θα εικάζουμε;

 

Ούτε σε δίπλανες γραμμές παραγωγής να τα έφτιαχναν..

 

Δεν ξέρω για διπλανές γραμμές παραγωγής.

 

Σύμφωνα πάντως με αυτά που διαβάζω εδώ, όταν δημοσιεύεται πρόβλημα με iphone, όλοι οι χρήστες έχουν πρόβλημα.

Όταν δημοσιεύεται πρόβλημα άλλης συσκευής, πρόβλημα έχουν μόνο λίγοι άτυχοι οι οποίοι ανήκουν στα φυσιολογικά πλαίσια αστοχίας κατά τη συναρμολόγηση... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...