Προς το περιεχόμενο

Ορισμένα Samsung Galaxy Note7 “κρασάρουν” ανεξήγητα. Κάποιοι κάνουν λόγο για #Brickgate


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άποψη μου επειδή είμαι τεχνικός κινητών και κάνουμε επισκευές σε επίπεδο μητρικής,samsung που να εμφάνισε πρόβλημα μόνο του δεν μου έχει έρθει.

Πας ένα πράγμα στα service της samsung και είναι όλα άδεια, άστα να πάνε κινδυνεύει ο κόσμος να μείνει χωρίς δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για διπλανές γραμμές παραγωγής.

 

Σύμφωνα πάντως με αυτά που διαβάζω εδώ, όταν δημοσιεύεται πρόβλημα με iphone, όλοι οι χρήστες έχουν πρόβλημα.

Όταν δημοσιεύεται πρόβλημα άλλης συσκευής, πρόβλημα έχουν μόνο λίγοι άτυχοι οι οποίοι ανήκουν στα φυσιολογικά πλαίσια αστοχίας κατά τη συναρμολόγηση... 

 

Ε,κάτσε να δούμε αν επηρρεάζει ΟΛΕΣ τις συσκευές,και μετά σχολιάζεις.Παράλογο;

 

Λυγίζει,χαλάει το touch,σε βάζουν φυλακή..έχει δυνατά σημεία στον ανταγωνισμό για τη χειρότερη συσκευή το iphone...κάτσε να δούμε τι φταίει και πόσες συσκευές έχουν το πρόβλημα,και μετά συγκρίνεις την αντιμετώπιση που έχει το αποδεδειγμένα σαπάκι με το ,εν δυνάμει,σαπάκι της σαμσουνγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εσένα ποιος σου είπε ότι το touch έχει πρόβλημα σε όλα τα iPhone?

 

Τι εννοείς;

Άλλο φόρουμ διαβάζουμε;

Υπάρχουν αυτά που χάλασαν,και αυτά που θα χαλάσουν.

Είναι πρόβλημα στο σχεδιασμό ,όχι ελάττωμα στην παραγωγή.

Όπως το λύγισμα.

Καινοτομίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον έβγαλαν πρόβλημα τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας τους οπότε είναι σίγουρα αστοχια υλικού σε κάποια παρτίδα. Doa και τέλος. Στα του Touch ic που έχει περάσει ένας χρόνος να δω τι θα γίνει που δεν υπάρχει εγγύηση και τα παραπονα στο forum της Apple είναι πάρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικός δεν είμαι αλλά η εμπειρία μου με hi tech συσκευές μου δείχνει ποτε να μην αγοράζω τις πρώτες συσκευές. Όλες μα σχεδόν όλες παρουσιάζουν παιδικές ασθένειες. Πολυ σπάνια θα βρεθεί συσκευή που τα πρώτα κομμάτια δεν θα παρουσιάσουν κάτι. Τα όλα αλλα είναι να είχαμε να λέγαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυγίζει,χαλάει το touch,σε βάζουν φυλακή..έχει δυνατά σημεία στον ανταγωνισμό για τη χειρότερη συσκευή το iphone..

 

 

Σε βάζουν και φυλακή ε? Μήπως σε στρατολογούν και στο Αφγανιστάν κιόλας?

 

Έχετε σπάσει τα κοντέρ του τρόλλιγκ μερικοί. Για να μη πω της μλκς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βάζουν και φυλακή ε? Μήπως σε στρατολογούν και στο Αφγανιστάν κιόλας?

 

Έχετε σπάσει τα κοντέρ του τρόλλιγκ μερικοί. Για να μη πω της μλκς.

Waterboarding στο Guantanamo τους κανουν. Δυστυχως σπασανε το δευτερο κοντερ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να αγοράζεις κινητό 700-800 ευρώ και να κρασάρει είναι για τα σκουπίδια μάλλον...με τέτοιες τιμές είναι εξωφρενικά τα προβλήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτελεί άξιο έρευνας που ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό ατόμων σε πολλά φόρα τεχνολογίας ( φυσικά και σε αυτό) εκφράζουν την ματαιοδοξία τους περι της καλύτερης αγοράς που έχουν κάνει σε συσκευή και της ένθερμης εως παθολογικών ορίων υποστήριξης των εταιριών κατασκευης κινητών.

 

Apple:

 

Προβλήματα από την εποχή του πανέμορφου 4αριου με το σημα (οδηγιες πως να το πιανουμε αν είναι δυνατον) μεχρι και τα 6 και 6s με τα προβλήματα μειωμένης αντίδρασης της οθόνης αφής.

 

Lg

 

Από την εποχή του φοβερού G2 με το χάσιμο σηματος κινητης, του Gps, και τις κιτρινισμένες οθόνες, μέχρι τα bootloops των G4.

 

 

Samsung.

 

Προβλήματα από την εποχή του S4 Με μπαταρίες με φόρτιση με οθόνες με Burn in και φτάνει σε Note 7 με Brick...

 

 

Έγραψα ενδεικτικά και αλφαβητικά κάποιες από τις εταιρίες κατασκευής κινητών. Φυσικά τα ίδια ισχύουν και για τις άλλες όλες μα όλες.

 

Δεν ξέρω την ηλικία αλλά και το μορφωτικό επίπεδο  ή την ικανότητα σκέψης όσων οπαδικά υποστηρίζουν μία εταιρία. Θεωρώ αδιανόητο όμως να μην έχουν την στοιχειώδη κριτική ικανότητα σκέψης να παραδεχτούν το εξής απλό. Είναι συσκευές ηλεκτρονικές οι οποίες πλέον συνδυάζουν πολλά μέρη υψηλών προδιαγραφών και απαιτήσεων. Προδιαγραφών που στο βωμό της γρήγορης και λυσσαλέας παραγωγής μοντέλων κατά εκατομμύρια κομμάτια πετάγεται στο καλάθι των αχρήστων από τις εταιρίες.

 

Σορρυ για το σεντονι αλλά κάθε φορά διαβάζω τα ιδια και τα ίδια...πεταμα αυτή ζήτω η άλλη εταιρία.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτελεί άξιο έρευνας που ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό ατόμων σε πολλά φόρα τεχνολογίας ( φυσικά και σε αυτό) εκφράζουν την ματαιοδοξία τους περι της καλύτερης αγοράς που έχουν κάνει σε συσκευή και της ένθερμης εως παθολογικών ορίων υποστήριξης των εταιριών κατασκευης κινητών.

 

Apple:

 

Προβλήματα από την εποχή του πανέμορφου 4αριου με το σημα (οδηγιες πως να το πιανουμε αν είναι δυνατον) μεχρι και τα 6 και 6s με τα προβλήματα μειωμένης αντίδρασης της οθόνης αφής.

 

Lg

 

Από την εποχή του φοβερού G2 με το χάσιμο σηματος κινητης, του Gps, και τις κιτρινισμένες οθόνες, μέχρι τα bootloops των G4.

 

 

Samsung.

 

Προβλήματα από την εποχή του S4 S3 Με μπαταρίες με φόρτιση με οθόνες με Burn in και φτάνει σε Note 7 με Brick...

 

 

Έγραψα ενδεικτικά και αλφαβητικά κάποιες από τις εταιρίες κατασκευής κινητών. Φυσικά τα ίδια ισχύουν και για τις άλλες όλες μα όλες.

 

Δεν ξέρω την ηλικία αλλά και το μορφωτικό επίπεδο  ή την ικανότητα σκέψης όσων οπαδικά υποστηρίζουν μία εταιρία. Θεωρώ αδιανόητο όμως να μην έχουν την στοιχειώδη κριτική ικανότητα σκέψης να παραδεχτούν το εξής απλό. Είναι συσκευές ηλεκτρονικές οι οποίες πλέον συνδυάζουν πολλά μέρη υψηλών προδιαγραφών και απαιτήσεων. Προδιαγραφών που στο βωμό της γρήγορης και λυσσαλέας παραγωγής μοντέλων κατά εκατομμύρια κομμάτια πετάγεται στο καλάθι των αχρήστων από τις εταιρίες.

 

Σορρυ για το σεντονι αλλά κάθε φορά διαβάζω τα ιδια και τα ίδια...πεταμα αυτή ζήτω η άλλη εταιρία.

Fixed :) και δεν έχεις άδικο στα παραπάνω (^ Sticky)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι εταιρείες μας πλασσάρουν τελικά πανάκριβα προιόντα ναυαρχίδες που αντί να τα σκίσουν στο testing μας τα δινουν με περικοπές στο κόστος παραγωγής παίζοντας με τις στατιστικές αν παρουσιάσουν ή όχι προβλήματα. Εχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια να αγοράζω ακριβά κινητά αφού τα 100κάτι ευρώ κινητά πια κάνουν ότι θάθελε ο μέσος χρήστης και δεν κλαις αν κατι πάει στραβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι εταιρείες μας πλασσάρουν τελικά πανάκριβα προιόντα ναυαρχίδες που αντί να τα σκίσουν στο testing μας τα δινουν με περικοπές στο κόστος παραγωγής παίζοντας με τις στατιστικές αν παρουσιάσουν ή όχι προβλήματα. Εχω σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια να αγοράζω ακριβά κινητά αφού τα 100κάτι ευρώ κινητά πια κάνουν ότι θάθελε ο μέσος χρήστης και δεν κλαις αν κατι πάει στραβα.

Καλά αυτό τώρα είναι υπερβολή, δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα κινητό των 100-120€ με μία ναυαρχίδα της Apple ή της Samsung. Διαφορετικά χαρακτηριστικά, τεχνολογίες και εμπειρία. Φυσικά και είναι λάθος να βγάζουν ελαττώματα. Αλλά είναι ηλεκτρικές συσκευές, δεν γίνεται όλα τα κομμάτια παραγωγής να είναι τέλεια. Το ίδιο χαλάει και μία ακριβή τηλεόραση, ένα πλυντήριο, ένας υπολογιστής, ακόμα και ένα αυτοκίνητο που είναι πολύ πιο ακριβό. Τίποτα δεν είναι τέλειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...