Προς το περιεχόμενο

Το εντυπωσιακό Nubia Z11 έρχεται επιτέλους στην Ευρώπη. Πρώτη επαφή [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απαραδεκτα ακριβο.

Η βασικη εκδοση ειναι ακριβοτερη ακομα και απο το αλλο κινητο της ιδιας εταιριας το Zte Axon 7 κατα 100ευρω, και φυσικα η ακριβοτερη εκδοση ειναι 200ευρω(50%) ακριβοτερη απο το OnePlus3.

 

Δυστηχως με τετοιες τιμες και που θα ερθει Ευρωπη μην περιμενουν να κανει πωλησεις....

 

για το Axon δεν έχεις άδικο, με τη διαφορά οτι το Nubia έχει μικρότερα besel και αν και έχει λιγότερα megapixel, έχει μεγαλύτερο διάφραγμα στη κάμερα και καλύτερο αισθητήρα (στη πράξη θα φανεί η διαφορά).

 

Για το one plus (το πλέον value for money androiod) απλά να σου θυμίσω τη διαφορά στην εγγύηση, το ZTE Blade Vec 4g που είχα χάλασε το μικρόφωνο από νερό, ήτανε στην εγγύηση και έβγαλα άκρη μαζί τους, για το one plus δεν ξέρω πόσο εύκολα από ελλάδα λύνεται το όποιο θέμα.

 

 

Η αλήθεια ειναι οτι με τετοιο όνομα αν θες να προσελκύσεις κόσμο δεν πουλάς κινητό 600€ αν το κανεις για μόστρα πρεπει να καταλάβεις οτι δεν ειςαι Apple :P και όσο αναφορά τους καταναλωτές αν θέλουν να κανουν μόστρα θα παρουν επίσης Apple και όχι Nubia ;) έστω σε αυτην την τιμη!

 

υ.γ. Εχω iPhone και όχι δεν το εχω για μόστρα δεν λέω οτι συμβαίνει πάντα!!!!!!!!

 

3ο ποστ που πάλι αναφέρει τη μόστρα, τελικά όντως το vfm το ρίχνει η ρημάδα... not :P

 

Πως μπερδεύεται τις πιθανές πωλήσεις από μόστρα με τα χαρακτηριστικά και τη τιμή, πραγματικά με ξεπερνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανένας λόγος να επιλέξεις το Nubia από ένα one plus ή ένα mi5 που είναι και 200 ευρουλακια πιο φθηνά και με ίδιο επεξεργαστή κλπ. Και το πιο βασικό το Nubia θα πάρει μία αναβάθμιση στον χρόνο ενώ τα one plus και mi5 παίρνουν update κάθε μήνα και εβδομάδα αντίστοιχα με security patches και καινούργια features.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το Axon δεν έχεις άδικο, με τη διαφορά οτι το Nubia έχει μικρότερα besel και αν και έχει λιγότερα megapixel, έχει μεγαλύτερο διάφραγμα στη κάμερα και καλύτερο αισθητήρα (στη πράξη θα φανεί η διαφορά).

 

Για το one plus (το πλέον value for money androiod) απλά να σου θυμίσω τη διαφορά στην εγγύηση, το ZTE Blade Vec 4g που είχα χάλασε το μικρόφωνο από νερό, ήτανε στην εγγύηση και έβγαλα άκρη μαζί τους, για το one plus δεν ξέρω πόσο εύκολα από ελλάδα λύνεται το όποιο θέμα.

Το Axon εχει ομως τον καλυτερο ηχο(ειδικα τα εξωτερικα ηχεια) που βρισκει κανεις στα χρηματα του και κοστιζει και αυτο κοντα στα 400ευρω στο εξωτερικο που κυκλοφορει.Το αν εχει χειροτερη καμερα δεν δικαιολογει τα χρηματα του το Nubia.

 

Για το Oneplus αγορα απο εξωτερικο ειναι και γενικα πολλα προβλημα δεν εχω δει να εμφανιζουν οι συσκευες.Ουτε βεβαια πολλοι να ταλαιπωρουνται. Υποψην αλλα και το Zte Axon 7 μονο απο εξωτερικο μπορει να το αγορασει καποιος(αρα πιθανως και για το Nubia το ιδιο) την παρουσα χρονικη στιγμη αρα δεν ειναι στα υπερ η εγγυηση σε σχεση με το OnePlus.

 

Παντως ουτε το Zte Axon 7 εχει ερθει ΕΛλαδα αρα δεν ειμαι σιγουρος οτι και αυτο θα ερθει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Axon εχει ομως τον καλυτερο ηχο(ειδικα τα εξωτερικα ηχεια) που βρισκει κανεις στα χρηματα του και κοστιζει και αυτο κοντα στα 400ευρω στο εξωτερικο που κυκλοφορει.Το αν εχει χειροτερη καμερα δεν δικαιολογει τα χρηματα του το Nubia.

 

Για το Oneplus αγορα απο εξωτερικο ειναι και γενικα πολλα προβλημα δεν εχω δει να εμφανιζουν οι συσκευες.Ουτε βεβαια πολλοι να ταλαιπωρουνται. Υποψην αλλα και το Zte Axon 7 μονο απο εξωτερικο μπορει να το αγορασει καποιος(αρα πιθανως και για το Nubia το ιδιο) την παρουσα χρονικη στιγμη αρα δεν ειναι στα υπερ η εγγυηση σε σχεση με το OnePlus.

 

Παντως ουτε το Zte Axon 7 εχει ερθει ΕΛλαδα αρα δεν ειμαι σιγουρος οτι και αυτο θα ερθει

 

παίζει να είναι και καλύτερη επιλογή τελικά το axon, ανάλογα και τι θέλει ο καθένας (κάμερα ή ήχο). Το αν θα κυκλοφορήσουν τα μοντέλα στην ελλάδα δεν ξέρω αν επηρεάζει την εγγύηση εδώ.

 

 

Κανένας λόγος να επιλέξεις το Nubia από ένα one plus ή ένα mi5 που είναι και 200 ευρουλακια πιο φθηνά και με ίδιο επεξεργαστή κλπ. Και το πιο βασικό το Nubia θα πάρει μία αναβάθμιση στον χρόνο ενώ τα one plus και mi5 παίρνουν update κάθε μήνα και εβδομάδα αντίστοιχα με security patches και καινούργια features.

 

Όχι και κανένας λόγος, εγγύηση 1ος και καλύτερος, αν παρόλα αυτά έχεις βρει καλό support για το one plus από ελλάδα πάω μετά χαράς πάσο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η zte δεν έχει καλό ιστορικό όσο αναφορά στο λογισμικο της, καλά τα specs αλλά πληρώνεις και το παντρεμα software με hardware ας σταματήσει η καραμέλα "μα έχει 600gb ram και 43 μεγκαπιξελ κάμερα για αυτό κάνει τόσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η zte δεν έχει καλό ιστορικό όσο αναφορά στο λογισμικο της, καλά τα specs αλλά πληρώνεις και το παντρεμα software με hardware ας σταματήσει η καραμέλα "μα έχει 600gb ram και 43 μεγκαπιξελ κάμερα για αυτό κάνει τόσο.

 

δε πειράζει, ορισμένοι κάνουν και day 1 root τα κινητά τους και σετάρουν την κορυφαία cyanogenmod :P

 

Η καραμελίτσα της μάρκας και της μόστρας ή του ότι πληρώνεις παίρνεις θα σταματήσει ποτέ; Στη στρουγκανοβλαχία μάλλον όχι ;)

 

Το κλάμα που πέφτει από τα laggαρίσματα του bloatware της samsung στα premium κινητά της, πρέπει να είναι το περίφημο "παντρεμα software με hardware" για το οποίο μιλάς :P

 

Εντωμεταξύ ο μόνος σοβαρός που είπε πραγματικά κάτι πέρα από το μακρύ και το κοντό του, ήτανε ο Fulgore που ανέφερε το αντίστοιχο της μαμάς zte που είναι και φθηνότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε το κινητό να έχει περισσότερη ραμ από το PC ...

 

Πέρα από αυτό, zte δεν ξαναπαίρνω. Είχα blade, blade 3 και τώρα axon elite. Δεν παρέχει αναβαθμίσεις σχεδόν καθόλου και ειδικά για το τελευταίο δεν υπάρχει ούτε από τρίτους (cm πχ).

 

Κρίμα το hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε παιδια καλα χρυσά τα κινεζικα !! αλλα οχι να δωσεις και 600 ευρω για zte !!! οπως και να το κανουμε ειναι κινεζικο και οπως και να το κανουμε οποιος ειχε zte δεν υπαρχει περίπτωση να μην του έβγαλε πρόβλημα..δεν φτάνει μονο το hardware για να τιμολογείς μεταξύ τον πρώτων πρέπει να εχεις και την ανάλογη υποδομή και αξιοπιστία !! και δυστυχώς η zte δεν την εχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...