Προς το περιεχόμενο

Το εντυπωσιακό Nubia Z11 έρχεται επιτέλους στην Ευρώπη. Πρώτη επαφή [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι, είναι καλύτερο φυσικά το OIS αλλά το nubia συνδυάζει και τα δυο

Προφανως και δεν διαβασες το αρθρο του λινκ που εσυ παρεθεσες... Ειδικα εκει που λεει "why ois is better than eis". Και οπως εγραψε ο φιλος απο πανω αλλο το διαφραγμα αλλο ο αισθητηρας. Καποιοι παραπανω σε χαρακτηρησαν "ξερολα". Μηπως θα πρεπει να αρχισεις να αναρωτιεσαι;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αδερφέ όπως και να το κάνεις εσύ νόμιζες πως είναι το ίδιο. Τώρα με προσβάλλεις επειδή εσύ έκανες λάθος; Πας καλά;

Δεν είναι το ίδιο και το nubia έχει και τα 2, τι δεν καταλαβαίνεις;

Το άρθρο στο ανέβασα για να δεις ότι δεν το έβγαλα απο το κεφάλι μου. Εσύ και ακόμα 1 με χαρακτηρίσατε ξερόλα και είστε οι μόνοι που το παίζετε "φωστήρες" με 0 αναφορές αλλού.

Ναι άλλο το διάφραγμα και άλλο ο αισθητήρας, μπέρδεψα το 1 νούμερο και το αναγνώρισα (που και πάλι είναι καλύτερα στο nubia), τώρα τι παριστάνεις;

Μήπως πρέπει να αναρωτιέσαι για τις ανασφάλειες σου; Έχεις γράψει ένα σωρό άκυρα για να βγάλεις το κινητό σου καλύτερο και στηρίζεσαι σε 1 δικό μου τυπογραφικό για να νιώσεις ότι έκανες την καλύτερη αγορά;

Έκανες την καλύτερη, μπράβο. Πάρε και εσύ ενα παράδειγμα πως είναι ενα σοβαρό ποστ που ενημερώνει:

 

Εγω δεν παριστανω τιποτα. https://www.quora.com/Which-aperture-is-better-for-a-mobile-camera-F1-8-F2-0-or-F2-2 . Μπες και δες ποιο διαφραγμα ειναι καλυτερο. Το 1.8 ή το 2.0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώστε ram στο λαό να χαρεί που δεν έχει να πάρει το iphone 7

Ωχ ωχ ... Θα σε φάνε τώρα. Πάλι θα κολλάει λόγω κακης διαχείρησης αλλά δεν πειράζει , όταν κολλάει με 6gb είναι αλλιως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, το να προσπαθεις να βγαλεις ολους οσους δεν συμβαδιζουν με τα λεγομενα σου,ψυχοπαθεις ή ο.τι αλλο, πρεπει να το κοιταξεις. Μαλλον εσυ εχεις ανασφαλειες και κομπλεξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, το να προσπαθεις να βγαλεις ολους οσους δεν συμβαδιζουν με τα λεγομενα σου,ψυχοπαθεις ή ο.τι αλλο, πρεπει να το κοιταξεις. Μαλλον εσυ εχεις ανασφαλειες και κομπλεξ

 

lol ρε φίλε μη κάνεις προβολή πάνω μου τα θέματα σου. Τη γενίκευση πως το κάνω σε όλους που διαφωνούν που το είδες; Σε εσένα και τον άλλον που μόνο χαρακτηρισμούς αντί για επιχειρήματα είχε την είπα.

 

Οι leo066, ianpan24, Fulgore μου έδειξαν πολιτισμένα και με επιχειρήματα που κάνω λάθος και το αναγνώρισα.

Οπότε τι φαντασιοπληξίες γράφεις;

 

Εδώ εσύ έκανες λάθος και έκραξες εμένα, τόσο τελειωμένος είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με την Apple έναντι άλλων εταιριων , είναι οτι την κράζουν αυτοί που δεν έχουν , αυτοί που τα έχουν ειναι στην πλειοψηφία τους ευχαριστημενοι και δε τα αλλάζουν . Στις άλλες εταιρίες ακούς πολύ κλάμα απο τους χρήστες της ,απο το πιο αθώο "πότε θα πάρει αναβάθμιση" μέχρι "το κινητό κλείνει μονο του" και άλλα τέτοια ... Να μην πουμε για κινέζικα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλό με την Apple έναντι άλλων εταιριων , είναι οτι την κράζουν αυτοί που δεν έχουν , αυτοί που τα έχουν ειναι στην πλειοψηφία τους ευχαριστημενοι και δε τα αλλάζουν . Στις άλλες εταιρίες ακούς πολύ κλάμα απο τους χρήστες της ,απο το πιο αθώο "πότε θα πάρει αναβάθμιση" μέχρι "το κινητό κλείνει μονο του" και άλλα τέτοια ... Να μην πουμε για κινέζικα ....

 

αυτό ισχύει. κινητάρες, φοβερό λειτουργικό, έχουν τα μόνιμα προβλήματα τους ανά εκδόσεις, με μόλις 1 χρόνο εγγύση, αλλά όταν το έχεις μοσχοπληρώσει κάνεις τουμπεκί ;)

 

Χωρίς πλάκα το iOS είναι καλύτερο από android και όποιος τα έχει είμαι σίγουρος ότι τα χαίρεται, αλλά εδώ μιλάμε για το οικοσύστημα του android :P

Επεξ/σία από Lomar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμη ειδα λαικ σου και σκεφτηκα με τρολλαρει. Μετα καταλαβα οτι εκανες παραθεση και πατησες λαθος. Φιλε μου γινεσαι πολυ επιθετικος για ενα κινητο που δεν εισαι κατοχος και δεν εχει βγει καν στην αγορα για συγκρισεις. Εγραψες κατι στο πρωτο ποστ σου και εκτοτε το υπερασπιζεσαι με νυχια και δοντια χωρις καν να μπορεις να αποδειξεις τα λεγομενα σου και ενω σου εχουν γινει προτασεις για πιο vfm συσκευες. Και προσπαθωντας να δωσεις στομφο στον λογο σου μιλας για ανασφαλειες,αχρηστα μελη κτλ. Πριν δικασεις τον οποιον εδω μεσα,κανε μια αναδρομη στην πορεια του. Ισχυει και για εμε προς εσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμη ειδα λαικ σου και σκεφτηκα με τρολλαρει. Μετα καταλαβα οτι εκανες παραθεση και πατησες λαθος. Φιλε μου γινεσαι πολυ επιθετικος για ενα κινητο που δεν εισαι κατοχος και δεν εχει βγει καν στην αγορα για συγκρισεις. Εγραψες κατι στο πρωτο ποστ σου και εκτοτε το υπερασπιζεσαι με νυχια και δοντια χωρις καν να μπορεις να αποδειξεις τα λεγομενα σου και ενω σου εχουν γινει προτασεις για πιο vfm συσκευες. Και προσπαθωντας να δωσεις στομφο στον λογο σου μιλας για ανασφαλειες,αχρηστα μελη κτλ. Πριν δικασεις τον οποιον εδω μεσα,κανε μια αναδρομη στην πορεια του. Ισχυει και για εμε προς εσε...

 

με τρολλάρεις σίγουρα... Ξανά: έκραξα το ρατσιστικό κόλλημα κάποιων με τις "κινεζιές", ενώ οι premium εταιρείες έχουνε αντίστοιχα προβλήματα.

 

Ξανά: Αναγνώρισα πως τελικά το onep3 (αφού ένας συνφορουμίτης μου το εξήγησε πολύ ωραία και λογικά τι παίζει με την εγγύηση - το μόνο αρνητικό που έβρισκα) και της ίδια εταιρείας το Axon 7, τελικά είναι πολύ πιο value for money από αυτό που σκεφτόμουν σοβαρά να το αγοράσω, για αυτό με ενδιαφέρει.

 

Άρα:

 

Το "εκτοτε το υπερασπιζεσαι με νυχια και δοντια χωρις καν να μπορεις να αποδειξεις τα λεγομενα σου και ενω σου εχουν γινει προτασεις για πιο vfm συσκευες."  που το είδες;

 

Τέλος: όταν έχεις 10 μέλη να σε κανιβαλίζουν και να σου λένε το μακρύ και το κοντό τους για το πόσο απίστευτη επιλογή κινητού κάνανε, ή να καρκινιάζουν με ειρωνίες και 0 επιχειρήματα, τότε το "ανασφαλειες,αχρηστα μελη" είναι το λιγότερο για να χαλαρώσουν λίγο.

 

Σύνοψη:  αναγνώρισα κάποια λάθη μου και ευχαρίστησα αμέσως, δίχως περιττή αμφησβήτηση τα μέλη leo066, ianpan24, Fulgore για τα χρήσιμα ποστ. Οι υπόλοιποι απλά πετούσατε buzz words, εδώ ο άλλος ο Θεός λέει οτι δεν έβρισκε πουθενά στο διαδίκτυο πληροφορίες για το touch disease του iphone, μιλάμε για άλλο επίπεδο εθελότυφλου.

 

Άρα δεν στέκει τίποτα από αυτά που έγραψες ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφερει τι καναν και αν πετουσαν buzz words οι αλλοι. Εγω μιλαω μονο για τον εαυτο μου. Κατα τα λεγομενα σου πετουσα και εγω απο αυτες τις μπαζ λεξεις. Φιλε μου,εσυ και η ιερα εξεταση. Τους απεδειξε με στοιχεια ο αλλος οτι γυριζει η γη και αυτοι επεμεναν να τον καψουν. Αυτη ειναι η λογικη και η νοοτροπια σου. Οποιος εχει αντιθετη αποψη καιγεται. Ισχυρογνωμων ή τζορας που λεμε εμεις. Αποχωρω... Λυπαμαι τους κοντινους σου αν αυτο το βγαζεις και εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ισχύει. κινητήρες, φοβερό λειτουργικό, έχουν τα μόνιμα προβλήματα τους ανά εκδόσεις, με μόλις 1 χρόνο εγγύση, αλλά όταν το έχεις μοσχοπληρώσει κάνεις τουμπεκί ;)

 

Χωρίς πλάκα το iOS είναι καλύτερο από android και όποιος τα έχει είμαι σίγουρος ότι τα χαίρεται, αλλά εδώ μιλάμε για το οικοσύστημα του android :P

 

Δηλαδή με αυτη τη λογική, όποιος πληρώσει κάτι ακριβά (οποιοδήποτε προιόν) και του βγάλει σοβαρό πρόβλημα τότε κάνει... τουμπεκί!! Επειδή το μοσχοπλήρωσε...

Κάθεται, το τρώει και ποιος ξέρει? Τσιμπάει και κανένα άλλο προιόν της εταιρίας ρε αδερφε..

 

 

Κοίταξε, αυτό προφανώς (αφού σου φένεται λογικό) το κάνεις εσύ προσωπικά, αλλά δεν σημαίνει ότι το κάνει και ο υπόλοιπος κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενδιαφερει τι καναν και αν πετουσαν buzz words οι αλλοι. Εγω μιλαω μονο για τον εαυτο μου. Κατα τα λεγομενα σου πετουσα και εγω απο αυτες τις μπαζ λεξεις. Φιλε μου,εσυ και η ιερα εξεταση. Τους απεδειξε με στοιχεια ο αλλος οτι γυριζει η γη και αυτοι επεμεναν να τον καψουν. Αυτη ειναι η λογικη και η νοοτροπια σου. Οποιος εχει αντιθετη αποψη καιγεται. Ισχυρογνωμων ή τζορας που λεμε εμεις. Αποχωρω... Λυπαμαι τους κοντινους σου αν αυτο το βγαζεις και εκει...

 

Οκ σίγουρα με τρολάρεις, δες τι σου έγραψα πιο πάνω...

 

"Οι leo066, ianpan24, Fulgore μου έδειξαν πολιτισμένα και με επιχειρήματα που κάνω λάθος και το αναγνώρισα. "

 

Δηλαδή με αυτη τη λογική, όποιος πληρώσει κάτι ακριβά (οποιοδήποτε προιόν) και του βγάλει σοβαρό πρόβλημα τότε κάνει... τουμπεκί!! Επειδή το μοσχοπλήρωσε...

Κάθεται, το τρώει και ποιος ξέρει? Τσιμπάει και κανένα άλλο προιόν της εταιρίας ρε αδερφε..

 

 

Κοίταξε, αυτό προφανώς (αφού σου φένεται λογικό) το κάνεις εσύ προσωπικά, αλλά δεν σημαίνει ότι το κάνει και ο υπόλοιπος κόσμος.

 

να τον πικάρω λίγο ήθελα, αρκετοί άνθρωποι το κάνουν αυτό, το γενίκευσα για να τσιγκλισω.

 

σόρρυ που σου έθιξα κάτι που δεν γνωρίζω (ούτε είχα σκοπό να το κάνω) και από τις δεκάδες γενικεύσεις που έγιναν σε όλο το θρεντ, για κάποιο λόγο (που πάλι δεν θέλω να γνωρίζω) χαλάστηκες μόνο με τη δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τον πικάρω λίγο ήθελα, αρκετοί άνθρωποι το κάνουν αυτό, το γενίκευσα για να τσιγκλισω.

σόρρυ που σου έθιξα κάτι που δεν γνωρίζω (ούτε είχα σκοπό να το κάνω) και από τις δεκάδες γενικεύσεις που έγιναν σε όλο το θρεντ, για κάποιο λόγο (που πάλι δεν θέλω να γνωρίζω) χαλάστηκες μόνο με τη δική μου.

 

Δεν μου έθιξες κάτι και ούτε χαλάστικα με τίποτα... Απλώς μου έκανε εντύπωση ο τρόπος σκέψη σου. 

 

Εγώ συνήθως βλέπω ανθρώπους που κράζουν περισσότερο για κάτι ακριβό που αγόρασαν παρά για κάτι φθηνό.

 

Βέβαια οι εποχές είναι περίεργες... Τώρα βλέπεις να κράζουν για προβλήματα και αρκετοί άνθρωποι που δεν αγόρασαν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έθιξες κάτι και ούτε χαλάστικα με τίποτα... Απλώς μου έκανε εντύπωση ο τρόπος σκέψη σου. 

 

Εγώ συνήθως βλέπω ανθρώπους που κράζουν περισσότερο για κάτι ακριβό που αγόρασαν παρά για κάτι φθηνό.

 

Βέβαια οι εποχές είναι περίεργες... Τώρα βλέπεις να κράζουν για προβλήματα και αρκετοί άνθρωποι που δεν αγόρασαν κάτι.

 

Είπαμε, για να τον πειράξω/τσιγκλίσω το γενίκευσα.

 

Στη 2η κατηγορία ανήκω εν μέρη και εγώ όταν βλέπω προκατειλημμένα σχόλια, π.χ. κάτοχο iphone να μην ανέχεται στο όριο των 500 ευρώ να κοστολογούνται "κινεζιές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη 2η κατηγορία ανήκω εν μέρη και εγώ όταν βλέπω προκατειλημμένα σχόλια, π.χ. κάτοχο iphone να μην ανέχεται στο όριο των 500 ευρώ να κοστολογούνται "κινεζιές".

 

Συμφωνώ. Από προκατειλημμένα σχόλια εδώ μέσα άλλο τίποτα...

 

Όπως "πχ κάτοχοι iphone δεν ανέχονται 500ευρώ κινεζιές", "πρόβατα", "το πήρες για μούρη" κλπ. Είναι τυχαία παραδείγματα που διαβάζουμε εδώ και καιρό από πολλούς.

 

 

Κι εγώ το γενικεύω λίγο για πείραγμα!  ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...