Προς το περιεχόμενο

Το εντυπωσιακό Nubia Z11 έρχεται επιτέλους στην Ευρώπη. Πρώτη επαφή [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

500 ευρω λεει για την κινεζια του ελεους.Απορω ποιος θα το παρει.

 

Μην κοιτατε μονο τα χαρακτηριστικα.Κοιταξτε και τι ποιοτητα κατασκευης εχει.Το οτι εχει IPS οθονη δεν μου λεει κατι αν δεν μπορεις να δεις τιποτα στον ηλιο.

 

Εκει την πατατε με τα κινεζικα,βλεπετε μονο τα χαρακτηριστικα για να σας ψαρωσουν οι κινεζοι.Ακου 500 ευρω,γελανε και οι πετρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

den ksero an to anaferei kaneis sta sxolia alla me ena poli proxeiro psaksimo poy ekana mono sto ebay to brika me 266euro to xriso (dorean eksoda apostolis), fisika ta ypolipa 2 xromata poio ftina kata 20-30e diafora. opote nomizo oti an kikloforisei me tetia timi poy anagrafei sto arthro dil 600e gia to xriso den prokete na poylisei tipota. einai yperboliki h timi gia toso "ftini" marka.

 

paratheto kai ena link gia toys dispistoys:

http://www.ebay.com/itm/ZTE-Nubia-Z11-Mini-Android-5-1-Smartphone-Snapdragon-617-Octa-Core-WIFI-3GB-64GB-/172243214880?var=&hash=item281a7ee220:m:mVyniSM4z-y09XHKw8H-IDA

 

αυτό είναι το mini, με λίγο "κατώτερη" cpu και όποιον δεν τον ενδιαφέρει το bezeless, κάμερα και τα gb στη ram είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά τα ίδια και τα ίδια από κάποιους που προσπαθούν να μας πείσουν πόσο εξυπνοτερες αγορές κάνουν. Το δε επιχείρημα όλα στημ Κινα συναρμολογουνται συνεχίζει να αφήνει άφωνους όλους με iq μεγαλύτερο του 45.

 

Λίγη απογοήτευση αισθάνομαι μόνο, περίμενα λίγη μεγαλύτερη ιντριγκα του τύπου "όχι το δικό μου κινέζικο είναι πιο vfm", "οοοοχι το δικό μου έχει 2 μah μπαταρία μεγαλύτερη κι εχει 1 ευρώ λιγότερο " και τέτοια.

 

Κορόιδα όλοι με τα επώνυμα,πφφφφφ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά αν μου βρεις ξεκάθαρα service που να υποστηρίζει Ελλάδα χωρίς μια περιουσία σε courier/μεταφορικά κτλ, θα αναγνωρίσω με χαρά το λάθος μου γιατί πολύ απλά θα πέσει το budget για high-spec κινητό, θα κερδίσω δλδ πολύ περισσότερα από το δίκιο μου σε ένα φόρουμ :P

 

Περιμένω σοβαρή απάντηση, αλλιώς και το onep3 περίπατο.

 

Ειχα μια εμπειρια με το service την one plus. Ειχα παραγγειλει για ενα φιλο πριν λιγους μηνες το One plus X απο το επισημο σαιτ της εταιριας και οταν ηρθε το τηλεφωνο διαπιστωσαμε οτι ειχε ενα καμμενο Pixel. Εστειλα mail στο τμημα εξυπηρετησης και τους ζητησα αντικατασταση της συσκευης με καινουρια. Μου ζητησαν να τους στειλω φωτο/βιντεο που να φαινεται το προβλημα. Ακολουθησε λιγο ταλαιπωρια διοτι προωθουσε το mail ο ενας στον αλλο μεσα στην εταιρια(πρεπει να μιλησα με 10+ ατομα) και τελικα μου ειπαν οτι θα στειλουν κουριερ να παραλαβει το τηλεφωνο, θα το ελεγξουν και ειτε θα μου το αντικαταστησουν με καινουριο αν εχει οντως καμμενο πιξελ ή θα μου χρεωσουν μεταφορικα και ελεγχο αν δεν εχει προβλημα. Ηρθε κουριερ, το παρελαβε και μετα απο 10 ημερες εφτασε το καινουριο τηλεφωνο. Ολα καλα στο τελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά τα ίδια και τα ίδια από κάποιους που προσπαθούν να μας πείσουν πόσο εξυπνοτερες αγορές κάνουν. Το δε επιχείρημα όλα στημ Κινα συναρμολογουνται συνεχίζει να αφήνει άφωνους όλους με iq μεγαλύτερο του 45.

 

Λίγη απογοήτευση αισθάνομαι μόνο, περίμενα λίγη μεγαλύτερη ιντριγκα του τύπου "όχι το δικό μου κινέζικο είναι πιο vfm", "οοοοχι το δικό μου έχει 2 μah μπαταρία μεγαλύτερη κι εχει 1 ευρώ λιγότερο " και τέτοια.

 

Κορόιδα όλοι με τα επώνυμα,πφφφφφ

 

ευτυχώς που έχεις αρκετό iq για όλους μας και διάβασες και τα προηγούμενα ποστ και είδες πως μόνο αυτό το επιχείρημα μας χαλάει.

meanwhile κανείς δεν είπε οτι είναι κακό να αγοράζεις ναυαρχίδες, (και το συγκεκριμένο ναυαρχίδα είναι) μόνο το σύμπλεγμα μέσα κεφαλάκι σου σε εμπόδισε από το να το καταλάβεις :)

 

 

500 ευρω λεει για την κινεζια του ελεους.Απορω ποιος θα το παρει.

 

Μην κοιτατε μονο τα χαρακτηριστικα.Κοιταξτε και τι ποιοτητα κατασκευης εχει.Το οτι εχει IPS οθονη δεν μου λεει κατι αν δεν μπορεις να δεις τιποτα στον ηλιο.

 

Εκει την πατατε με τα κινεζικα,βλεπετε μονο τα χαρακτηριστικα για να σας ψαρωσουν οι κινεζοι.Ακου 500 ευρω,γελανε και οι πετρες.

Φυσικά και δεν αφήνει άφωνο κανένα πως φτιάχνονται στη Κίνα. Άλλωστε όλοι ξέρουμε τα γνωστά κατασκευαστικά fail που αντιμετωπίζουν κάθε χρόνο με κάθε νέο iphone οι χρήστες του. Απλά όταν ο στρουγγανόβλαχος έχει μοσχοπληρώσει κάτι, κάνει τουμπεκί όταν πρόκειται για "μια ακόμα κινεζιά, designed in California" (pun intended) ;) Και το γεγονός πως το iphone θεωρείται premium δεν μας λέει κάτι, κατασκευαστικά κάθε χρόνο η μια ξεφτίλα μετά την άλλη.

 

Πάρε ένα παράδειγμα ενός μη-καρκινιάρικου (όπως το δικό σου και φυσικά τα περισσότερα εδώ μέσα) και χρήσιμου ποστ:

 

 

Ειχα μια εμπειρια με το service την one plus. Ειχα παραγγειλει για ενα φιλο πριν λιγους μηνες το One plus X απο το επισημο σαιτ της εταιριας και οταν ηρθε το τηλεφωνο διαπιστωσαμε οτι ειχε ενα καμμενο Pixel. Εστειλα mail στο τμημα εξυπηρετησης και τους ζητησα αντικατασταση της συσκευης με καινουρια. Μου ζητησαν να τους στειλω φωτο/βιντεο που να φαινεται το προβλημα. Ακολουθησε λιγο ταλαιπωρια διοτι προωθουσε το mail ο ενας στον αλλο μεσα στην εταιρια(πρεπει να μιλησα με 10+ ατομα) και τελικα μου ειπαν οτι θα στειλουν κουριερ να παραλαβει το τηλεφωνο, θα το ελεγξουν και ειτε θα μου το αντικαταστησουν με καινουριο αν εχει οντως καμμενο πιξελ ή θα μου χρεωσουν μεταφορικα και ελεγχο αν δεν εχει προβλημα. Ηρθε κουριερ, το παρελαβε και μετα απο 10 ημερες εφτασε το καινουριο τηλεφωνο. Ολα καλα στο τελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι, ανοιξε τα μάτια στον κόσμο ,πες τα προεδρε!!!

Έχεις κάνει τοσα ποστς στο θέμα, καμία χρησιμότητα δεν είχε κανένα,ουτε καν εκείνο που παραδεχεσαι οτι ελεγες πιπες

(Προτιμώ Xiaomi που καλύπτει και την τυροσαλατα στο ακουστικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο λάθος έχει γίνει. Μήπως είναι 200€ αντί για 500€;

Πανέμορφο, bezelless, gorilla glass 3, 4gb ram, qualcomm 820 cpu και ενα σωρό χαρακτηριστικά (που μάλλον κάποιοι δυσκολεύτηκαν να τα διαβάσουν στο αρχικό άρθρο και έμειναν στην τιμή και το brand) δλδ δεν δικαιολογούν τα 500ευρώ;

Στα ίδια κινέζικα εργοστάσια που χρησιμοποιούν και οι apple, samsung, lg, sony κ.ο.κ. κατασκευάζονται και αυτά.

Δλδ επειδή δεν είναι "μάρκα"/brand δεν έχει το δικαίωμα μια ανερχόμενη (θυγατρική δε) εταιρεία να το κοστολογήσει τόσο και να είναι και απόλυτα φυσιολογικό;

μάλλον κάποιο λάθος έχει γίνει με την αρχοντοχωριάτικη νοοτροπία μας στην ελλαδίτσα.

 

υ.γ. Με 600ευρώ τα 6gb (δεν είναι το 1ο, αλλά είναι και τα λοιπά χαρακτηριστικά) απλά αξίζει και το τελευταίο ευρώ (όχι πως το 1ο είναι υπερτιμημένο).

 

Μην μπερδεύεστε: άλλο να μην τα αντέχει η τζέπη κάποιων, άλλο να είναι κολλημένο το μυαλό άλλων πως μόνο σε samsung, apple, sony επιτρέπεται να βγάλουν ναυαρχίδες και άλλο πράγμα η πραγματικότητα :)

 

 

 

 

Ναι και EIS, το γράφει και στο άρθρο.

Όντως έχει γίνει λάθος στην τιμή το ποιο ακριβό που βρήκα ήταν το 4g ram 128 rom 530 €. Το απλό στα 380€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι, ανοιξε τα μάτια στον κόσμο ,πες τα προεδρε!!!

Έχεις κάνει τοσα ποστς στο θέμα, καμία χρησιμότητα δεν είχε κανένα,ουτε καν εκείνο που παραδεχεσαι οτι ελεγες πιπες

(Προτιμώ Xiaomi που καλύπτει και την τυροσαλατα στο ακουστικό)

 

έτσι αγόρι μου μοίρασε καρκίνο. 0 χρήσιμα πόστ μέχρι στιγμής.

Αμαρτία όμως που το βαρβάτο το iq σου δεν σου επιτρέπει να διαβάσεις πως έκανα υπαναχώρηση για το συγκεκριμένο μοντέλο σε σχέση με το onep3 και το axon (αφότου πιο χρήσιμα μέλη μου εξήγησαν τι παίζει με specs και εγγύηση).

 

Αλλά ναι αυτά εσύ τα ξέρεις και δεν ασχολήθηκες καν να τα ποστάρεις. Πίσω στη στρούγκα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διπλα ψευτης εισαι,

1) το εχεις για μοστρα

2) το μηλο δεν είναι καλυτερο ονομα απλα εσυ παθαινεις όταν το ακους

με λες ψεύτη χωρίς καν να ξέρεις ποιος είμαι. δεκτή κάθε άποψη δεν θα χαλαστώ :) ..... δεν θα υπερασπιστώ τον εαυτό μου, αλλά επειδή το πας αλλού θα αναφέρω μόνο ότι με iphone και tab s2 της sammy είμαι απόλυτα ευχαριστημένος χωρίς κανέναν περιορισμό και εσύ κάτσε να ασχολείσαι και να κλαίγεσαι με τα ονόματα των εταιριών και τα σημαδάκια τους !!!! (όπως φαίνεται άλλος παθαίνει μόλις ακούει ή βλέπει προϊόν της apple.....ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ !!! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι αγόρι μου μοίρασε καρκίνο. 0 χρήσιμα πόστ μέχρι στιγμής.

Αμαρτία όμως που το βαρβάτο το iq σου δεν σου επιτρέπει να διαβάσεις πως έκανα υπαναχώρηση για το συγκεκριμένο μοντέλο σε σχέση με το onep3 και το axon (αφότου πιο χρήσιμα μέλη μου εξήγησαν τι παίζει με specs και εγγύηση).

 

Αλλά ναι αυτά εσύ τα ξέρεις και δεν ασχολήθηκες καν να τα ποστάρεις. Πίσω στη στρούγκα τώρα.

Ξαναδιαβασε τα posts σου μη χρήσιμο μέλος .

 

Γαμωτο ποσο φουριοζος ξεκινησες να κραζεις τα iphones,τα Samsung,ολες τις μάρκες γιατί νομιζες οτι ειναι φοβερό vfm το κινητό,το καλύτερο απ ολα κτλ. Αφου προσβαλες σου είπαν για 2 άλλα κινητά και σαν βρεγμένο γατί ζητας τι;

 

Να ξες στεναχωρηθηκα λίγο, ειχες μπει δυνατά σαν κάτοχος της απολυτης γνωσης να ανοιξεις τα ματια του κοσμακη και τέτοια,κριμα

 

Τες πα, πες τα ,διαιδοσαι οτι ει αλλοι ειναι θοιματα!!!11!!111

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς τύπε θέμα μόστρας είναι, επίσης τέτοια χαρακτηριστικά ακριβώς δεν παίρνεις με 500. Τα ξεψιρίσματα και λοιπά υποκειμενικά που αναφέρεις δεν μειώνουν την αξία της συσκευής.

 

 

Σωστά με 2gb ram 2πύρηνο iphone με hacks κάθε εβδομάδα, bendgate, touch disease, display defects κτλ είναι μακράν πιο value. Είπαμε άλλο η πραγματικότητα και άλλο τα συμπλέγματα με τα logo.

Στατιστικά 3-5% οποιαδήποτε συσκευή βγάζει πρόβλημα. Για αυτό υπάρχει και η εγγύηση.

Συγκεκριμένα τώρα για αυτά που αναφέρεις...

1)Bendgate

Clickbate hoax. Όλα τα κινητά λυγίζουν με την ανάλογη πίεση. Αποδεδειγμένα με πειράματα on camera. Search youtube.

2)Display defects

*LG:Edge Bleeding

*SAMMY: Purple Ghosting + Screen Burning

*OnePlus: Yellow Tint

κτλ κτλ

3)Touch Disease

Αυτό τι είναι πάλι; Ρε που τα βρίσκετε και τα λέτε! Όσο και αν έψαξα στο internet όλα τα site γράφουν αφηρημένα πράγματα με μεγάλες δόσεις προοδευτικής υποκειμενικής άποψης (κοινώς το μυρμήγκι έχει γίνει ελέφαντας). Πως ρε παιδί μου έσκασε αυτό πάλι, μερικές μέρες πριν γίνει το unveil του 7...Κάτι συμπτώσεις όμως...Τς τς τς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε τα posts σου μη χρήσιμο μέλος .

 

Γαμωτο ποσο φουριοζος ξεκινησες να κραζεις τα iphones,τα Samsung,ολες τις μάρκες γιατί νομιζες οτι ειναι φοβερό vfm το κινητό,το καλύτερο απ ολα κτλ. Αφου προσβαλες σου είπαν για 2 άλλα κινητά και σαν βρεγμένο γατί ζητας τι;

 

Να ξες στεναχωρηθηκα λίγο, ειχες μπει δυνατά σαν κάτοχος της απολυτης γνωσης να ανοιξεις τα ματια του κοσμακη και τέτοια,κριμα

 

Τες πα, πες τα ,διαιδοσαι οτι ει αλλοι ειναι θοιματα!!!11!!111

 

δε ζητάω τίποτα αγορίνα μου, ίσα ίσα αναγνώρισα το λάθος μου. Βέβαια τα 2 άλλα κινητά δεν ήτανε samsung/apple αλλά πάλι "κινεζιές".

 

Το πρόβλημα/κόμπλεξ σου εσένα τώρα πιο είναι;

Γιατί βγάζεις πράγματα από τη φαντασία σου;

 

Πουθενά δεν έγραψα για θύματα, μόνο για κολλημένους με τα λόγκο.

Έκραξα τα fanboys και το ψευτο premium των πολυεθνικών, αλλά πουθενά δεν είπα οτι είναι θύμα όποιος τα αγοράζει.

 

 

τουλάχιστον με 2-3 άλλους είπαμε την εμπειρία μας, ανταλλάξαμε απόψεις, εσύ απλά μπαίνεις και το παίζεις παντογνώστης ταρίφας. Εσύ απλά καρκινιάζεις και παρουσιάζεις αυτά που λέμε όπως σου καπνίσει.

 

Το μόνο που έθιξα για τις πολυεθνικές είναι οτι και αυτές έχουνε μαζικά κατασκευαστικά προβλήματα κάθε 3 και λίγο, οπότε δεν βλέπω που είναι το premium.

 

Τους κολλημένους με τις μάρκες φυσικά και τους έκραξα, το να μπαίνω να διαβάσω για ένα κινητό που με ενδιαφέρει και να βλέπω αυτισμούς του στυλ: "Κινεζιά για 500 ευρώ δεν αξίζει" κτλ είναι απλά άγνοια.

 

Ξανά: δεν έχεις γράψει τίποτα χρήσιμο, μόνο υπεράνω ξερόλας το παίζεις, δεν γουστάρεις αυτά που γράφω (για την ακρίβεια τα παίρνεις προσωπικά και νομίζεις οτι "θυματοποιείσαι", μπορείς να ζητήσεις βοήθεια για αυτό το πρόβλημα σε καλύτερα μέρη απο το insomnia) και απλά μοιράζεις -ξανά- καρκίνο, πίσω στη στάνη λοιπόν.

 

Υ.Γ. ξαναδιάβασε τα πρώτα ποστ με συνφορουμίτες της δικής σου πάστας που τα επιχειρήματα τους ήτανε το όνομα, η εθνικότητα της εταιρείας και η μόστρα. Καμία γνώση δεν βγήκα να μοιράσω και πολύ ευχαρίστως άκουσα τα 2 μοναδικά μέλη που έγραψαν κάτι χρήσιμο. Φυσικά και πλέμπα στην οποία ανήκεις δεν συμμετείχε σε κανένα από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομαδική αγωγή έχει δεχτεί και δεν βρήκες τίποτα http://www.reuters.com/article/us-apple-lawsuit-touchscreens-idUSKCN1141OJ

επίσης αν έκανες scroll down στην σελίδα με τα νέα πάλι κάτι θα έβρισκες http://www.insomnia.gr/topic/619072-αυξάνονται-οι-συσκευές-iphone-6-και-6-plus-που-επηρεάζονται/

Στατιστικά 3-5% οποιαδήποτε συσκευή βγάζει πρόβλημα. Για αυτό υπάρχει και η εγγύηση.

Συγκεκριμένα τώρα για αυτά που αναφέρεις...

1)Bendgate

Clickbate hoax. Όλα τα κινητά λυγίζουν με την ανάλογη πίεση. Αποδεδειγμένα με πειράματα on camera. Search youtube.

2)Display defects
*LG:Edge Bleeding

*SAMMY: Purple Ghosting + Screen Burning
*OnePlus: Yellow Tint
κτλ κτλ

3)Touch Disease

Αυτό τι είναι πάλι; Ρε που τα βρίσκετε και τα λέτε! Όσο και αν έψαξα στο internet όλα τα site γράφουν αφηρημένα πράγματα με μεγάλες δόσεις προοδευτικής υποκειμενικής άποψης (κοινώς το μυρμήγκι έχει γίνει ελέφαντας). Πως ρε παιδί μου έσκασε αυτό πάλι, μερικές μέρες πριν γίνει το unveil του 7...Κάτι συμπτώσεις όμως...Τς τς τς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...