Προς το περιεχόμενο

iOS 10 στις 13 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:ph34r:

 

Don't update to iOS 10 yet — it appears to be breaking people's phones

 

http://www.businessinsider.com/dont-update-to-ios-10-yet-it-appears-to-be-breaking-peoples-phones-2016-9?utm_content=buffer16de7&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

 

ps: στο Ιpad pro παντως εγινε κανονικα το ΟΤΑ update, χωρις προβλημα. στο iphone δεν το εκανα ακομα. αργοτερα ισως.

Αν δεν δεις 10.0.1 καλύτερα μην κάνεις OTA στο iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

:ph34r:

 

Don't update to iOS 10 yet — it appears to be breaking people's phones

 

http://www.businessinsider.com/dont-update-to-ios-10-yet-it-appears-to-be-breaking-peoples-phones-2016-9?utm_content=buffer16de7&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

http://www.macrumors.com/2016/09/13/ios-10-update-bricking-iphones-and-ipads/

 

 

ps: στο Ιpad pro παντως εγινε κανονικα το ΟΤΑ update, χωρις προβλημα. στο iphone δεν το εκανα ακομα. αργοτερα ισως.

 

 

Έχω το iOS 10 από την 2η beta (εδώ και ΠΟΛΥ καιρό δηλαδή - κακώς!) στο iPhone 6 64GB.

Από την τελευταία beta (νομίζω την beta 5) έως και σήμερα που "τρέχω" την 10.0.1, δεν έχω διαπιστώσει κανένα πρόβλημα. Πραγματικά κανένα! Πάει "σφαίρα".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Note: If you have been enrolled in Apple's beta program and have been rocking iOS 10 beta for the past few months, the golden master of iOS 10 should already be rolling to your device.

 

iOS-9-release-time-and-date-2.jpg

 

πηγή: iOS 10 release date, time, and eligible devices: it's today!

 

Οπόοτε τι εννοείς... ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iPad Air έγινε κανονικά!στο iPhone se 16gb μέσω ΟΤΑ απέτυχε η εγκατάσταση και μετά από αρκετά σφάλματα μέσω iTunes(laptop)τα κατάφερα και στο iPhone...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι τα ποσοστά εγκατάστασης των iOS ενημερώσεων σε σύγκριση με το Android. Πριν βγει στην αγορά το iOS 10. Το iOS 9 είχε ήδη 88% Adoption ενώ την ίδια στιγμή το Marshmallow έφτασε μόλις σήμερα 18% ενώ το Nougat 7.0 είναι στο 0,1%. Η iOS 10 από την άλλη πέρασε τα παραπάνω ποσοστά εδώ και καιρό αφού μόνο με τις Beta εκδώσεις πιο πολλές συσκευές είχαν την τελευταία έκδοση του iOS από ότι είχαν οι Android το Marshmallow. Άντε να δούμε και τα νούμερα τις επόμενες μέρες με το iOS 10 που είναι επισήμως διαθέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και iphone check  ,κανενα προβλημα .

iPhone είχα ήδη ως Developer την GM. Στο iPad την έβαλα χθές OTA και δεν μου εμφάνισε πρόβλημα. Το μόνο θέμα στο Mini 2 είναι ότι έχει την ίδια Performance με το iOS 9 δηλαδή είναι αντιληπτό το κόλλημα που και που σε σύγκριση με τα iPhone που πάνε σφαίρα με την 10η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμενα πρωτες εντυπωσεις  απο ios 10   στο iphone μου φαινεται πολυ γρηγορο  και οι αλλαγες που ενσωματωσαν  ειναι καλοσχεδιασμενες  οσες προλαβα να δω τουλαχιστον  και με δεδομενο πως  εχω το 6  plus (εκει καταντησα :P) και αναγκαστικα χανω καποια features .

Στο ipad  δεν το εχω δουλεψει ακομα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν δεις 10.0.1 καλύτερα μην κάνεις OTA στο iPhone.

 

Δε νομίζω.

 

Έκανα OTA update μιας και ήμουν σε VDSL WiFi χωρίς το laptop μου, σε 10.0.1 μια εβδομάδα πριν την public release χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για την Public. Το OTA από 9.3.5 σε 10.0 είναι (ή ήταν χθες το βράδυ) προβληματικό.

Mα δεν ηταν γενικευμενο προβλημα νομιζω   αφορουσε καποιες περιπτωσεις  μονο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...