Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Τελικά αυτό που κατάλαβα μετά από μερικές δοκιμές είναι ότι χρησιμοποιεί το wifi δίκτυο που είναι συνδεδεμένο εκείνη τη στιγμή που την κάνεις pair το κινητό / tablet που τρέχεις την εφαρμογή του XMEye. Οπότε αρκεί να συνδεθείς πριν στο δίκτυο που προτιμάς.

Εγώ πχ την έβαλα τελικά στο guest network για να μην έχει πρόσβαση στα resources του intranet μου.

 

 

Ο τρόπος που εμένα παίζει πάντα πλέον είναι reset η κάμερα, setup μέσα από το xmeye πηγαίνοντας κατευθείαν στο wifi configuration tab (χωρίς να σκανάρω το QR code), και μετά βγαίνοντας από την εφαρμογή κάνεις και manual logout πριν συνδεθείς από δίκτυο του έξω κόσμου.

 

Επίσης η εφαρμογή xmeye στο Android (δεν ξέρω για ios... ) είναι πολύ κακό γραμμένη και έχει τρελό battery drain ακόμα και αν την κάνεις swype / kill από task manager. Εγώ τρέχω μετά το greenify για να είμαι σίγουρος ότι μπαίνει σε sleep

Δεν δουλεύει πάντα το logout.

Υπάρχουν 2 παρόμοιες xmeye στο play.

 

Το βασικό ερώτημα είναι πως μπορούμε να την δουλέψουμε από έξω με άλλο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 382
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ήρθε και εμένα, αλλά πέρα από έλεγχο συσκευασίας και λειτουργίας, δεν ασχολήθηκα, ούτε θα, καθώς εντωμεταξύ μου ήρθε και μία ευρωπαϊκή Υi 

Οποιος από Αθήνα τη θέλει στο κόστος της προσφοράς μπορεί να μου στείλει pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.0MP HD 1080P Camera Outdoor Security Waterproof IR Night Vision

 

27$

 

αξίζει να έχει δικό της θέμα?

http://m.banggood.com/2_0MP-HD-1080P-IP-Camera-Outdoor-Security-Waterproof-IR-Night-Vision-p-1093561.html?utm_design=19&utm_source=cheetahmail&utm_medium=mail_men203_all&utm_campaign=newsletter&utm_content=Misue

 

 

Είναι αληθινό 720?

@papars θα δουλέψει με το dvr από το skroutz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παρελαβα σημερα μετα απο 1,5 μηνα αναμονη και μαζι με την καμερα ηρθε και η απολυτη ξενερα.Ανοιγω του κουτι παω να την σεταρω συμφωνα με τις οδηγιες και εκει που  κανω reset αφηνω το κουμπακι και δεν ακουγεται κανενας ηχος η καμερα δεν μιλαει καθολου (ουτε οταν τι βαζω στο ρευμα μιλαει οπως ειδα σε καποια βιντεο στο youtube) φυσικα η εφαρμογη δεν την εντοπιζει ποτε.Ετυχε σε κανεναν αλλον?Τωρα εχω στειλει βιντεο στο banggood και περιμενω την απαντηση τους.

 

Εδω το βιντεο :

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παρελαβα σημερα μετα απο 1,5 μηνα αναμονη και μαζι με την καμερα ηρθε και η απολυτη ξενερα.Ανοιγω του κουτι παω να την σεταρω συμφωνα με τις οδηγιες και εκει που  κανω reset αφηνω το κουμπακι και δεν ακουγεται κανενας ηχος η καμερα δεν μιλαει καθολου (ουτε οταν τι βαζω στο ρευμα μιλαει οπως ειδα σε καποια βιντεο στο youtube) φυσικα η εφαρμογη δεν την εντοπιζει ποτε.Ετυχε σε κανεναν αλλον?Τωρα εχω στειλει βιντεο στο banggood και περιμενω την απαντηση τους.

 

Εδω το βιντεο :

Στην αρχή άκουγα τους ήχους που λες κανονικά. Μετά από κάποιες επαναφορές εργοστασιακών (επειδή δεν αποθήκευε τις ρυθμίσεις ddns) σταμάτησε να μιλάει. Μετά από κάποιες επαναφορές ακόμη επανήλθε η ομιλία. Κάνε λοιπόν επαναφορές και προφανώς θα επανέλθει.

Εν το μεταξύ σε μένα εξακολουθεί να μην αποθηκεύει τις ρυθμίσεις μου για .....dyndns.org.

Το έχει καταφέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παρελαβα σημερα μετα απο 1,5 μηνα αναμονη και μαζι με την καμερα ηρθε και η απολυτη ξενερα.Ανοιγω του κουτι παω να την σεταρω συμφωνα με τις οδηγιες και εκει που  κανω reset αφηνω το κουμπακι και δεν ακουγεται κανενας ηχος η καμερα δεν μιλαει καθολου (ουτε οταν τι βαζω στο ρευμα μιλαει οπως ειδα σε καποια βιντεο στο youtube) φυσικα η εφαρμογη δεν την εντοπιζει ποτε.Ετυχε σε κανεναν αλλον?Τωρα εχω στειλει βιντεο στο banggood και περιμενω την απαντηση τους.

 

Εδω το βιντεο :

 

Η πρώτη αγορά που έχω κάνει από το συγκεκριμένο μοντέλο δεν μιλάει.  Ποτέ δεν μίλησε ή έκανε άλλον ήχο.  Η παρτίδα του θέματος μιλάει όπως έχει αναφερθεί.  Αυτό που είδα είναι ότι υπάρχει περίπτωση να κολλήσει το πλήκτρο reset πατημένο.  Στην περίπτωσή μου υπήρχε κάποιο γρέζι από λευκό πλαστικό που το κράταγε πατημένο κάποιες φορές.

 

Έτσι όπως το περιγράφεις μάλλον δεν παίρνει ρεύμα καθόλου η κάμερα - δοκίμασες με άλλο τροφοδοτικό ή να βάλεις καλώδιο δικτύου να δεις αν ανάβουν τα πράσινο / κίτρινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον παρελαβα σημερα μετα απο 1,5 μηνα αναμονη και μαζι με την καμερα ηρθε και η απολυτη ξενερα.Ανοιγω του κουτι παω να την σεταρω συμφωνα με τις οδηγιες και εκει που  κανω reset αφηνω το κουμπακι και δεν ακουγεται κανενας ηχος η καμερα δεν μιλαει καθολου (ουτε οταν τι βαζω στο ρευμα μιλαει οπως ειδα σε καποια βιντεο στο youtube) φυσικα η εφαρμογη δεν την εντοπιζει ποτε.Ετυχε σε κανεναν αλλον?Τωρα εχω στειλει βιντεο στο banggood και περιμενω την απαντηση τους.

 

Εδω το βιντεο :

 

Νομιζω οτι βιαζεσαι, για να κανει το (re)boot της θελει κανενα λεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη αγορά που έχω κάνει από το συγκεκριμένο μοντέλο δεν μιλάει.  Ποτέ δεν μίλησε ή έκανε άλλον ήχο.  Η παρτίδα του θέματος μιλάει όπως έχει αναφερθεί.  Αυτό που είδα είναι ότι υπάρχει περίπτωση να κολλήσει το πλήκτρο reset πατημένο.  Στην περίπτωσή μου υπήρχε κάποιο γρέζι από λευκό πλαστικό που το κράταγε πατημένο κάποιες φορές.

 

Έτσι όπως το περιγράφεις μάλλον δεν παίρνει ρεύμα καθόλου η κάμερα - δοκίμασες με άλλο τροφοδοτικό ή να βάλεις καλώδιο δικτύου να δεις αν ανάβουν τα πράσινο / κίτρινο;

 

Δοκιμασα και αλλα 2 τροφοδοτικα τπτ απο ηχο.Καλωδιο δικτυου δεν εχω καπου ευκαιρο οποτε αυτο θα δοκιμαστει αυριο.Το reset εξωτερικα φαινεται να πατιεται κανονικα περιμενω την  απαντηση του banggood και μετα θα πεσει χειρουργειο

 

 

 

 

Νομιζω οτι βιαζεσαι, για να κανει το (re)boot της θελει κανενα λεπτο.

Το βιντεο ειναι στα γρηγορα απο τις 13.00 που παρελαβα περιμενα και περιμενα οχι 1 αλλα απο 30 sec εως 10λεπτα μπας και δουλεψει αλλα τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις καλά το καλώδιο τροφοδοσίας. Πάτα το και κράτα το με το χέρι όσο κάνεις το reset.

Εμένα δεν κάθεται καλά και με την ελάχιστη κίνηση φεύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πρώτα κοίτα αν ή κάμερα περνει το ρεύμα που θέλει, και ένας τρόπος είναι αφού την έχεις σύνδεση στο ρεύμα σβησε τα φώτα ή κάλυψε με το χέρι σου το επάνω ματακι για της υπέρυθρες.Αν τα γύρω γύρω ματάκια δεν γίνουν κόκκινα έχεις θέμα μάλλον με το ανταπτορα ή το καλώδιο.

Ειδάλλως .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθώ ακριβώς την ίδια διαδικασία και αφού έχω "τικάρει" τις δύο επιλογές, πατάω μια φορά reset και μετα πατάω "complete all the above operations" και μου εμφανίζει μήνυμα :"the connection failed, check phone privileges".

 

 

Τελικά 

 

Τελικά έφταιγε το κινητό. Δεν επέτρεπε στην εφαρμογή να κάνει σάρωση στο δίκτυο (έβγαζε μήνυμα για permissions). Χρησιμοποίησα το tablet και όλα καλά... 

 

γνωρίζει κάποιος για τα permissions στο κινητό για το  "the connection failed, check phone privileges"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην σας ευχαριστω ολους για τις διαφορες ιδεες που μου δωσατε.Τελικα βρηκα καλωδιο ethernet το συνδεσα και τα λαμπακια της θυρας αναψανε μετα απο περιπου 1 λεπτο ,αφου αναψαν τα λαμπακια της θυρας πατησα το reset και ως δια μαγειας ακουστηκε καποιος ηχος δεν κτλβ τι ακριβως ειπε.Τεσπα εβγαλα το ethernet και ξεκινησα την διαδικασια με το wifi οπως ακριβως στις οδηγιες και πλεον ολα δουλεουν κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...