Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τις ειχα παρει καιρο τωρα ανοιξα τα κουτια για να τις εγκαταστησω

 

υπαρχει οδηγος καπου?? με ενδιαφερει και για ασυρματη αλλα και για ενσυρματη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από 21 Σεπτεμβρίου αποστολή. Έχει παρατηρήσει και άλλος ότι στο δίκτυο φαίνεται λες και έχει 2 WLAN interfaces και 1 ethernet? Μπορώ να την πιάσω από δύο διαφορετικές IPs χωρίς να έχω καλώδιο συνδεδεμένο :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έκανα εγώ είναι:

Στην εφαρμογή VMS πηγαίνεις στο Device Config και μετά Network. Εκεί ανοίγουμε το tab Email και βάζουμε τα στοιχεία:

29613384244_0c2b02194e_b.jpg

 

Αν χρησιμοποιείς gmail δοκιμάζεις στο Port 465 ή 587. Μην ξεχάσεις αφού κάνεις ένα τεστ να συνδεθείς στο λογαριασμό σου. Λογικά θα σου εχει έρθει ειδοποίηση οτι μια μη-ασφαλή εφαρμογή προσπάθησε να συνδεθεί. Κάπου σου δίνει επιλογή να το επιτρέψεις. Αν θέλεις δημιουργείς ένα καινούριο μόνο για την κάμερα. Αφού το ενεργοποιήσεις δοκιμάζεις πάλι. Λογικά θα δουλέψει.

 

Μετά πηγαίνουμε ξανά στο Device Config και μετά Video Detect. Εκεί μας δίνει επιλογές για την ευαισθησία και διάφορα άλλα. Την επιλογή Send Email πρέπει να είναι στο ON. Για Snapshot χρειάζεται κάρτα μνήμης.

Αυτά έχω εγώ:

29613386224_0e2baf5dc8_b.jpg

 

Αν τικάρεις το Enable και Apply πράπει να δουλέψει.

 

Για το Phone Report δεν το έχω ψάξει και δεν ξέρω δυστιχώς.

 

Πες μου αν κάτι δεν εξήγησα καλά

 

Δοκιμάζω και με καινούργιο email αλλά οταν κάνω το τεστ συνεχίζω να παίρνω το μήνυμα αποτυχίας.. :mellow:  :mellow:

 

Μια διευκρίνιση αν γίνεται για το πως ακριβώς συμπληρώνουμε.. 

 

Σε ποιο πεδίο βάζουμε το email μας? Τα sender, recipient τα αφήνουμε κενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν κατάφερα να βάλω την κάμερα στο cloud αλλά τώρα οπότε παω να κάνω login από ένα άλλο κινητό βγάζει λάθος το pass του cloud.

 

Δεν βλέπω επιλογή forgot my password τι κάνουμε εδώ?

 

Εδω

http://www.xmeye.net/cloud_forgotPass_forgotPass_member

 

μου βρίσκει το username αλλά το email επιβεβαίωσης ειναι άσχετο.

Τι γίνετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα στο banggood για το καλώδιο http://www.banggood.com/Power-Over-Ethernet-Passive-POE-Injector-Splitter-Kit-For-All-Devices-White-p-1009450.html και μου απάντησαν:

 

 

Τι εννοεί ο ποιητής ? 

 

 

Σε σενα ειπαν πολλά ..σε μένα η απάντηση τους ήταν:

 

Thanks for your mail .

For the item 1009450(order 1853χχχ) ,only the cam suit this can work :

Injector: RJ45 Male Power In to RJ45 Female

Splitter: RJ45 Female to RJ45 Male Power Out

Regards!

 

Anyway. Λιγικά θα υπάρχουν και ανταπτορακια να κανουν το βυσμα πιο λεπτο αλλά δε ξερω αν αξιζει..

 

Τελικά εχθές έστειλα 2ο μνμ (απλοποιώντας λίγο και τα Αγγλικά μου) ρωτώντας τους γιατι το πουλάτε ως πακέτο με τη κάμερα,  αφού δεν κάνει για τη συγκεκριμένη?  Μου απάντησαν οτι θα γίνει refund του καλωδίου, σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση απο Paypal για το refund... Well done Banggood

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραγγελία 9/9/2016,   παραλαβή 14/10/2016. Ενημερωτικά.

Το σεταρισμα στην καμερα έχει θεματάκια. Ενδεικτικά και ακολουθωντας τα ίδια ακριβως βήματα σε 2 κινητά με android 6 σε αυτό που δεν ηταν root δε συνδεοταν με τιποτα, εβγαζε network error, ενω σε αυτό που ηταν root συνδεθηκε κανονικά. για το ΧΜΕΥΕ λέω. Αφού η καμερα προστέθηκε στο cloud συνδεοταν και απο τα 2 κινητα.

αυτό που δεν εχω καταφερει ακομα ειναι να βλέπω το video από browser. λέει για plugin που λέιπει αλλα δε λέει πιο και όσα και να δοκίμασα δεν δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα

Πηρα κι εγω την κάμερα αλλά έχω προβλήματα.

Οταν την παρέλαβα τη σύνδεσα με καλωδιο στο ρούτερ και την είδα κανονικά και στο κινητό και στο laptop.

Όταν όμως έβγάλα το καλώδιο δεν την έβλεπα πουθενά.

Έκανα επανειλειμένες επανακινήσεις αλλά το μόνο που έχω καταφέρει είναι να την βλέπω μόνο με το καλώδιο, μόνο στο ίδιο δίκτυο και μόνο στο laptop.

Όταν αλλάζω τις ρυθμίσεις (μέσω του CMS) για το DDNS και το  WIFI δεν αποθηκεύονται.

Tο πρασινο και το κίτρινο φωτάκι στη θύρα της κάμερας ανάβουν μόνο όταν είναι συνδεμένο το καλώδιο δικτύου, μήπως χρειάζομαι κάποιο καλώδιο?

Έχω ήδη 7 κάμερες (διάφορες μάρκες) με τις οποίες δεν έχω προβλήματα

Καμμία ιδέα?

Μιχάλης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια-δυο σελίδες πριν σε ένα ποστ μου γράφω τι πρέπει να κάνεις..

 

Κάτι περίεργο που έγινε στην κάμερα μου σήμερα, χωρίς να πειράξω τίποτα, άρχισε να μου στέλνει στο κινητό ειδοποιήσεις για motion detection! Είχα προσπαθήσει να το ενεργοποιήσω κάπως πριν αρκετές μέρες, αλλά σήμερα άρχισε να στέλνει τις ειδοποιήσεις, μαζί με snapshot. Πολύ καλό feature αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια-δυο σελίδες πριν σε ένα ποστ μου γράφω τι πρέπει να κάνεις..

 

Κάτι περίεργο που έγινε στην κάμερα μου σήμερα, χωρίς να πειράξω τίποτα, άρχισε να μου στέλνει στο κινητό ειδοποιήσεις για motion detection! Είχα προσπαθήσει να το ενεργοποιήσω κάπως πριν αρκετές μέρες, αλλά σήμερα άρχισε να στέλνει τις ειδοποιήσεις, μαζί με snapshot. Πολύ καλό feature αυτό.

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Εάν εννοείς αυτό σου το μύνημα 

 

Λοιπόν επειδή φαγώθηκα μιας και δεν παίζει από άλλα δίκτυα, θα πω για όποιον έχει πρόβλημα μία λύση που βρήκα. Δηλαδή, εγώ το έκανα λάθος λόγω ελλιπούς καθοδήγησης από το άσπρο χαρτάκι... Αυτό που είχα κάνει λάθος είναι ότι στο XMeye είχα προσθέσει χειροκίνητα την κάμερα μέσω του IP της. Έτσι, από άλλα δίκτυα δεν την έβλεπε η εφαρμογή. Για να την δει χρειάζεται το device id, που το παίρνει μόνο αν προστεθεί αυτόματα η κάμερα. Έτσι βάζουμε το wifi μας και το κλειδί του, τικάρουμε τις 2 επιλογές από κάτω και πατάμε ΜΙΑ φορά το reset. Όχι παρατεταμένα, γιατί έτσι θα κάνει reset και δεν καταφέρνουμε τίποτα. Μετά από λίγο εμφανίζεται στην εφαρμογή η κάμερα, την πατάμε, φωνάζει και "connected to router" ή κάτι παρόμοιο, κι έτσι έχουμε καταφέρει να την δούμε μέσω του cloud από παντού. 

 

Αυτή την διαδικασία την έκανα αρκετές φορές (και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων), αλλά σε μένα την βρίσκει όσο το καλώδιο είναι συνδεδεμένο στη lan θύρα. Όταν το αποσυνδέω, δεν την βρίσκει πια. Όταν την βλέπω στο laptop (με το καλώδιο πάντα συνδεδεμένο), προσπαθώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις στο wifi αλλά δεν τις αποθηκεύει.

Ούτε τις ρυθμίσεις DDNS μου αποθηκεύει.

Επαναλαμβάνω οτι τα 2 φωτάκια στη lan ανάβουν μόνο όταν είναι συνδεδεμένο το καλώδιο δικτύου. Και σε σας έτσι είναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάζω και με καινούργιο email αλλά οταν κάνω το τεστ συνεχίζω να παίρνω το μήνυμα αποτυχίας.. :mellow:  :mellow:

 

Μια διευκρίνιση αν γίνεται για το πως ακριβώς συμπληρώνουμε.. 

 

Σε ποιο πεδίο βάζουμε το email μας? Τα sender, recipient τα αφήνουμε κενα?

 

Το email το βαζεις στο UserName και απο κάτω τον κωδικό.

Στο Sender βαζεις παλι το ιδιο email και στο recipient βάζεις ένα άλλο, όπου και θα λαμβάνεις τις ειδοποιήσεις.

 

Μην ξεχάσεις να πας στο λογαριασμό σου, αφού κάνεις μία φορά το τεστ και να ενεργοποιήσεις τις μη-ασφαλείς εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το email το βαζεις στο UserName και απο κάτω τον κωδικό.

Στο Sender βαζεις παλι το ιδιο email και στο recipient βάζεις ένα άλλο, όπου και θα λαμβάνεις τις ειδοποιήσεις.

 

Μην ξεχάσεις να πας στο λογαριασμό σου, αφού κάνεις μία φορά το τεστ και να ενεργοποιήσεις τις μη-ασφαλείς εφαρμογές.

Σ ευχαριστώ πολύ :-D  Δούλεψε άμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...